Najnowsze

Najnowsze

Dziś rzuca Włodarczyk. Będzie 10. medal?

Z piątkowym startem Anity Włodarczyk wiązane są największe nadzieje na dziesiąty medal dla Polski w Londynie. Mistrzyni świata z 2009 roku wynikiem 75,68 m wygrała eliminacje olimpijskiego konkursu rzutu młotem.

Winne pluszaki? Łukaszenka: Ambasador był tu nielegalnie

Prezydent Alaksandr Łukaszenka oświadczył w czwartek, że konflikt dyplomatyczny ze Szwecją nie ma związku ze zrzuceniem nad Białorusią misiów z apelami o wolność słowa, ale że organizatorzy lotu współpracowali ze szwedzką ambasadą. Szwedzkie MSZ zaprzecza.

Nie kebab, pizza czy chleb ze smalcem. Przysmakiem jest flądra

Flądra wędzona na ciepło okazała się być największym bałtyckim przysmakiem. Pokonała legendarne lody Bambino, kebab oraz pizzę. To wynik plebiscytu "Bałtyckie Mniam-Mniam", który ogłosiły władze Trzebiatowa w woj. zachodniopomorskim. Zaraz za flądrą znalazł się szaszłyk ze schabu i karkówki.

Zakaz picia wody w Barczewie na Mazurach. Przez wiatr?

Z powodu wykrycia bakterii z grupy coli inspekcja sanitarna wprowadziła w czwartek zakaz używania do celów spożywczych wody z wodociągu zaopatrującego Barczewo k. Olsztyna. Woda pitna dla ok. 7,5 tys. mieszkańców miasteczka jest dostarczana beczkowozami.

Usypia psa w jeziorze. "On żyje dla tego zwierzęcia"

Mówi się, że pies jest prawdziwym przyjacielem człowieka. Jednak dla Johna Ungera z Wisconsin w Stanach Zjednoczonych jego 19-letni pies Schoep jest dosłownie wszystkim. Do tego stopnia, że mężczyzna, aby ulżyć zwierzęciu w chorobie - wozi go nad jezioro i kąpie się z nim. Wtedy Schoep usypia jak dziecko. Sceny te właśnie zostały sfotografowane.

Obrona: Holmes jest chory psychicznie i prosił o pomoc

Sprawca masakry w Kolorado z 20 lipca James Holmes, któremu zarzuca się zabójstwo 12 ludzi i zranienie kolejnych 58, jest chory psychicznie i przed strzelaniną zabiegał o pomoc - oświadczył obrońca oskarżonego w sądzie. - Próbował uzyskać pomoc w leczeniu choroby psychicznej - powiedział Daniel King, adwokat Holmesa.

Zieliński może wszystko

Adrian Zieliński - chwilę temu przed państwem - udowodnił, że można wszystko, o ile się chce. To tu tkwi tajemnica sportowego sukcesu. Nie potrzeba wielkich pieniędzy, super nowoczesnego sprzętu, czy sztabu działaczy wokół, by pojechać na igrzyska i wrócić z nich ze złotem na szyi. Pan Adrian zaczął trenować w małej salce w niewielkiej Mroczy na Kujawach. On, jego brat i kilku innych. Dziś niemal każdy z nich ma koncie jakieś sukcesy. To oni są wyjątkowi czy to miejsce?

Medale nasze olimpijskie

Teoretycznie nie mamy się czego czepiać, bo przywieziemy z igrzysk mniej więcej tyle medali, ile zapowiadano. Czyli - plan niby wykonany. Ale - gdyby odjąć te krążki, które wpadły nam dość niespodziewanie i których nikt wcześniej nie liczył - byłoby krucho. Murowani kandydaci do medali wracają z niczym, wierny naród śpiewa - nic się nie stało, a minister sportu zapowiada zmiany. Jak usłyszeliśmy dziś w Londynie - dogłębne i systemowe. Koniec cytatu.

Osiem pięter pod ziemią

Szok i niedowierzanie w Rosji. 70 osób, wśród nich wiele dzieci zostało wyprowadzonych na powierzchnię. To nie pomyłka ani przejęzyczenie. Ludzie ci ostatnie kilkanaście lat spędzili w ośmiopiętrowej piwnicy. Tak kazał im przywódca ich sekty. W najgorszym stanie są dzieci. Niektóre są nastolatkami, a pierwszy raz zobaczyły światło i świat. Są w domach dziecka - przerażone i bezbronne, a ich rodzice prawdopodobnie trafią przed sąd.

Luksus na kolei za 5 zł

Za luksus trzeba płacić - co do tego wątpliwości nie ma, ale samo pojęcie luksusu może zaskakiwać. Jest nim na przykład możliwość przejechania w tym kraju centralną magistralą kolejową. Przewozy Regionalne każą sobie płacić dodatkowe 5 złotych za przejazd pociągiem z Warszawy w kierunku Krakowa, Katowic czy Wrocławia lub odwrotnie, czyli właśnie po szynach magistrali. Czemu? Odpowiedzi brak. Co więcej - brak też informacji o wyższych cenach biletów na stronach.

Egipt mniej bezpieczny

Egipt - ulubione miejsce wakacji Polaków - niestety niebezpieczny. Nasze MSZ odradza wycieczki w głąb kraju. Lepiej wypoczywać w hotelach, bo tam nikomu nic złego nie powinno się stać. Najgorzej jest na półwyspie Synaj, radykalizują się nastroje Beduinów, dochodzi do zamachów, w których giną ludzie.

"Ciekawość" nie marnuje czasu

Łazik nie marnuje czasu i fotografuje. Na razie zsyła zdjęcia robocze, które i tak dają wielką radość i wypieki na twarzach tych, których pasjonuje podbój kosmosu. Na zdjęciach widać rdzawy krajobraz, ale tu zaskoczenia nie ma, bo nie bez powodu o Marsie mówi się, że to czerwona planeta. Ale łazik dopiero zaczyna swoją wędrówkę, więc każda następna fotografia może przynieść coś nowego.

Wsi strony gorsze

Ale jest też inny obraz polskiej wsi - zarośnięte pola i puste gospodarstwa. Miejscowości - jak wymarłe, niektóre w całości wystawione na sprzedaż. I - jak się przekonał nasz reporter - wcale nie trudno trafić w takie zakątki, gdzie rolnikom nie opłaca się ani uprawa ani hodowla. Mleko i jaja kupują w sklepie. Wracając do Kochanowskiego - tam jest spokojnie, ale wcale nie wesoło.

Ministra pomysł na wieś

Na początek człowiek, który choć sam ziemi nie uprawia - bardzo do ziemi jest przywiązany. Polską wieś widzi przez pryzmat małych gospodarstw. To jego pomysłem była ustawa zabierająca teraz ziemię dużym dzierżawcom. Kocha ludową kulturę i jest rekordzistą pod względem długości zasiadania w sejmowej komisji rolnictwa. Na pewno więc zna problemy wsi, ale czy minister Stanisław Kalemba rozumie jej obecne potrzeby?

Wsi spokojna, wsi wesoła. Z euro

Wsi spokojna, wsi wesoła - pisał kiedyś Kochanowski, ale dziś taki widok to już rzadkość. Na współczesnej wsi już ponad połowa mieszkańców nie żyje z rolnictwa. Wbrew temu, co propaguje minister Kalemba - małe gospodarstwa zamieniają się w duże nowoczesne przedsiębiorstwa. Miliardy euro unijnej pomocy zmieniły myślenie - z początku nieufnych - rolników. Imponujące efekty tego zobaczyła nasza reporterka odwiedzając różne regiony Polski.

Klepacka już w Polsce. Tłumy śpiewały jej na lotnisku

Kwiaty, brawa, gratulacje i śpiewy przywitały brązową medalistkę olimpijską w windsurfingu Zofię Noceti-Klepacką. Chwilę przed godz. 21.00 nasza olimpijka pojawiła się na terminalu warszawskiego lotniska im. Fryderyka Chopina. Przywitały ją tłumy kibiców, w tym jej syn Marian i pierwsza kibicka Zuzia.

Bez konkretu

Prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz- Waltz próbuje nie dać się złapać za słówka.

Tunel

Psycholog biznesu Leszek Mellibruda o pogoni za okazjami.

Media zawiodły

Maciej Kujawski z Prokuratury Generalnej wyjaśnia, dlaczego prokuratorzy dopiero teraz pochylają się nad sprawą Amber Gold.

Lato upadków

W tegoroczne wakacje przez Polskę przelała się fala... Upadków biur podroży.

No stres

Jan Krzysztof Bielecki nie chciał się denerwować, ale nie wytrzymał...

Są kolorowe zdjęcia Marsa. "Ciekawość" zdaje egzamin

Łazik "Curiosity", który w poniedziałek wylądował na Marsie przesłał piersze kolorowe zdjęcia swojego otoczenia. Wcześniej łazik zsyłał na Ziemię słabej jakości zdjęcia czarno-białe. Powstała z nich zapierająca dech w piersiach panorama krateru Gale'a.

Bójka w polskiej sztafecie. PZLA "nie zamiecie sprawy pod dywan"

Czy przyczyną słabego startu naszej sztafety 4x400 metrów była bójka między polskimi biegaczami? Dyrektor PZLA Piotr Haczek potwierdził, że "incydent był". Trener sztafety mówi, że "to nie była bójka", ale przyznaje: - Nie potrafię nawet tego określić. Nigdy coś takiego nie miało miejsca od kiedy zajmuję się kadrą. Zachowaniem Kamila Budziejewskiego, który zaatakował Patryka Dobka zajmie się wydział dyscypliny PZLA. Związek obiecuje, że niczego "nie zamiecie pod dywan".

Bolt pobiegł po kolejne złoto. Rekordu nie było

Usain Bolt został mistrzem olimpijskim w biegu na 200 metrów z czasem 19.32. Do poprawienia własnego rekordu na tym dystansie zabrakło mu 0,14 s. Tym samym stał się pierwszym w historii biegaczem, który obronił olimpijskie tytuły na dwóch dystansach.