Najnowsze

Najnowsze

"Iran nie potrzebuje terroru"

Najwyższy Przywódca Iranu Ajatollah Ali Chamenei ostrzegł w niedzielę, że jego kraj z mocą zareaguje na jakiekolwiek "niewłaściwe środki" podjęte przez kraje Zachodu w związku z rzekomym irańskim spiskiem w celu zabicia ambasadora Arabii Saudyjskiej w USA - podała irańska telewizja. Krytycznie o "propagandzie" Zachodu wypowiedział się też prezydent kraju Mahmud Ahmadineżad.

Wymusiła pierwszeństwo. Trzy osoby w szpitalu

Trzy osoby trafiły do szpitala po zderzeniu dwóch samochodów, do jakiego doszło około godziny 13 na skrzyżowaniu w Kazimierzowie (woj. kujawsko-pomorskie). Do wypadku doprowadziła kierująca Hondą, która podczas skrętu w stronę Elbląga wymusiła pierwszeństwo przejazdu. O szczegółach wypadku informuje na swoim profilu reporterskim serwis Elnews.

"Krzyż to temat wygodny. Można popyskować"

- Temat jest wygodny, można zaistnieć, popyskować. To jest zabawa, ale tragiczna, bo ludzie, którzy to robią nie zdają sobie sprawy, że krzywdzą innych - powiedział w TVN24 dominikanin o. Tomasz Alexiewicz pytany o to, dlaczego politycy Ruchu Palikota rozpoczynają swoją karierę w Sejmie od walki o krzyż.

Suknia ślubna księżnej zarobiła 10 mln funtów

Ślubną suknię Kate Middleton obejrzała rekordowa liczba osób – pół miliona, dlatego dzięki zyskowi z biletów wystawy w Pałacu Buckingham kreacja zarobiła ponad 10 milionów funtów. Księżna Cambridge część zysków przekaże na cele charytatywne. Wraz z mężem, księciem Williamem wybierze organizację, którą wesprze.

Uciekło 100 krokodyli. Skorzystały z powodzi

Tajlandzkie miasto Ajutthaja od początku października, w wyniku gigantycznych powodzi, znajduje się pod wodą. Jego mieszkańcy uciekać musieli nie tylko przed żywiołem, ale również przed krokodylami. Z hodowli wydostała się około setki gadów.

"Izraelski szpieg" za egipskich więźniów?

W zamian za 81 Egipcjan przetrzymywanych w izraelskich więzieniach, Egipt może wkrótce uwolnić mającego izraelskie i amerykańskie obywatelstwo Ilana Grapela. Kair oskarża go o szpiegostwo na rzecz Izraela - donosi w niedzielę egipski dziennik "al-Ahram".

JPII "wskazał Kościołowi porywające wyzwanie"

Papież Jan Paweł II był "niestrudzonym zwolennikiem i zwiastunem" nowej ewangelizacji - powiedział Benedykt XVI w 33. rocznicę wyboru Polaka na Stolicę Piotrową. Podczas niedzielnego spotkania z wiernymi Benedykt XVI mówił o potrzebie podjęcia wysiłku ewangelizacyjnego.

W Polsce nie ma powodu być "oburzonym"?

- Jestem przekonany, że w Polsce nie ma powodów do podejmowania akcji w ramach ruchu oburzenia. Wręcz przeciwnie. Polska jest dzisiaj w Europie, nawet na świecie, podawana jako przykład tego, jak w dobie kryzysu, zawirowań gospodarczych na rynkach finansowych można sobie dobrze radzić - uważa Adam Szejnfeld z Platformy Obywatelskiej.

Papież pierwszy raz na platformie

Po raz pierwszy przy okazji niedzielnej mszy w Watykanie papież Benedykt XVI skorzystał z ruchomej platformy, na której przejechał z zakrystii bazyliki świętego Piotra do głównego ołtarza. Choć z ruchomego podestu korzystał Jan Paweł II, gdy zaczął mieć kłopoty z chodzeniem, to Watykan zapewnił, że w przypadku 84-letniego Benedykta XVI nie ma wskazań medycznych do korzystania z urządzenia. Papież robi to jedynie, by oszczędzać swe siły.

Palikot "w krzyżu widzi symbol pisowski"

- W krzyżu widzę symbol pisowski - mówił w "Kawie na ławę" w TVN24 Janusz Palikot. Jego zdaniem krzyż po 10 kwietnia "stał się symbolem partyjnym", "symbolem Prawa i Sprawiedliwości". Za te słowa lidera Ruchu Palikota krytykował Stefan Niesiołowski. Polityk PO stwierdził, że by formułować takie poglądy, "trzeba stracić kontakt z rzeczywistością".

Premier "z niezwykłą szczerością powiedział, o co chodzi"

- Wybory wygrał Donald Tusk i ma prawo do swojej decyzji. Nie widzę w tym zagrożenia i dyktatury - powiedział w "Kawie na ławę" wicemarszałek Sejmu Stefan Niesiołowski, oceniając deklarację premiera, że na nowego marszałka Sejmu desygnuje minister zdrowia Ewę Kopacz. Pytany, czy ta decyzja jest przejawem ostrego konfliktu pomiędzy Tuskiem a obecnym marszałkiem Grzegorzem Schetyną, Niesiołowski powiedział. - Rywalizacje, spory i frakcje w partiach są rzeczą zupełnie normalną - ocenił.

Protestowali przeciw prezydentowi. Zginęli

Jemeńskie siły bezpieczeństwa otworzyły ogień do demonstrantów, którzy w stołecznej Sanie domagali się ustąpienia prezydenta Aliego Abdullaha Salaha. Według lekarzy, zginęły cztery osoby. W sobotę podczas antyrządowej manifestacji śmierć poniosło 12 ludzi.

Siedział 26 lat. Wygrał bokserski debiut

52-letni Dewey Bozella zrealizował jedno ze swoich marzeń - zadebiutował na zawodowym ringu. Nie byłoby w tym nic niezwykłego, gdyby nie wiek sportowca i to, że 26 lat spędził w więzieniu.

Drogowego cwaniactwa ci u nas dostatek

- To jest kwestia cwaniactwa drogowego, którego u nas w kraju jest i tak bardzo, bardzo dużo - tak Mariusz Sokołowski, rzecznik Komendy Głównej komentował filmy z piratami drogowymi, które dostaliśmy na Kontakt 24. Widać na nich, jak kierowcy przemykają na czerwonym świetle tuż przed pieszymi, omijają na skrzyżowaniu (również na "czerwonym"), "biorą" inne auta bokiem. A wszystko po to, by było szybciej, by nie trzeba było czekać tak jak inni, "normalni" uczestnicy ruchu.

Ostatni pociąg z Fabrycznej. Z ministrem na pokładzie

To był ostatni pociąg, który odjechał ze starego dworca Łódź Fabryczna. Punktualnie o godz. 23.10 skład ruszył w kierunku łódzkiego Widzewa. W ostatnią podróż wybrały się tłumy podróżnych. Wśród nich był też minister infrastruktury Cezary Grabarczyk. Od poniedziałku rozpocznie się przebudowa dworca, który zniknie pod ziemią. - To bardzo sentymentalny moment - powiedział Grabarczyk wsiadając do pociągu.

Kto w szranki z Sarkozym?

We Francji rozpoczęło się w niedzielę głosowanie w drugiej, decydującej turze powszechnych prawyborów Partii Socjalistycznej. Głosowanie wyłoni kandydata tej formacji na prezydenta. Faworytem jest Francois Hollande, a jego przeciwniczką Martine Aubry.

Ósme podpalenie w proteście

Młody Tybetańczyk podpalił się w sobotę na zachodzie chińskiej prowincji Syczuan w proteście przeciwko łamaniu wolności religijnej przez władze Chin. Był to ósmy akt samopodpalenia w tym regionie od marca.

We Włoszech "oburzenie i wstyd"

- Dzień po manifestacji "oburzonych" w Rzymie, która przerodziła się w gwałtowne starcia z policją, przeważa oburzenie i wstyd - relacjonuje z włoskiej stolicy Marek Lehnert, korespondent Informacyjnej Agencji Radiowej.

Podali nazwiska 477 więźniów. Wymieną ich za żołnierza

Izraelskie służby więzienne opublikowały wcześnie rano w niedzielę listę 477 z ponad tysiąca palestyńskich więźniów, którzy zostaną wymienieni za izraelskiego żołnierza Gilada Szalita, przetrzymywanego przez Hamas od ponad pięciu lat.

Poczucie rytmu jest im obce

Dziwaczne kostiumy, dawno zapomniane szlagiery i zwariowane układy taneczne - oto czego należy spodziewać się podczas trzecich dorocznych Mistrzostw Świata w tańcu w złym stylu, które rozpoczęły się w sobotę w Hamburgu na północy Niemiec.

Nie dostali się do Sejmu. Co będą robić teraz?

Powrót na uczelnię jako wykładowca, kontynuowanie pracy w szpitalu, ale przede wszystkich odpoczynek od polityki - to plany na najbliższe miesiące niektórych parlamentarzystów, których zabraknie w nowej kadencji.

Walka na noże pod celą

20 osób zginęło, a 12 zostało rannych w zamieszkach, jakie wybuchły w sobotę czasu miejscowego w meksykańskim więzieniu Matamoros, przy granicy z Teksasem - poinformowały władze więzienne. Był to jeden z najbrutalniejszych tego typu incydentów w tym roku.

Czas na ministrantki

Papież już dawno się na nie zgodził, ale dał parafiom wolną rękę. Mowa o ministrantkach, które krok po kroku, od zachodu kraju, "zdobywają" polskie kościoły. Dziewczynek-ministrantów jest już tysiąc.

Ostrzelali pogrzeb, zginął żałobnik

Siły bezpieczeństwa Syrii zabiły w sobotę pięć osób, w tym uczestnika pogrzebu demonstranta z piątku oraz opozycjonistę, który od dwóch miesięcy ukrywał się w oblężonym przez siły rządowe mieście Dajr az-Zaur - podały syryjskie organizacje praw człowieka.

"Mam obowiązek być uczciwy i powiedzieć prawdę"

- Bardzo chciałbym zagwarantować każdemu błyskawiczne rozwiązanie i lepsze życie, ale mam obowiązek być uczciwy i powiedzieć prawdę wszystkim Grekom - wyznał w wywiadzie na łamach greckiego tygodnika "Proto Thema" premier Grecji Jeorjos Papandreu. Zaapelował do coraz bardziej rozgniewanych rządowymi oszczędnościami rodaków o cierpliwość. W opublikowanej rozmowie powiedział, że rząd walczy o zapobieżenie katastrofie finansowej.

Borysem dalej. Półfinałowa czterdziestka wybrana

Wokaliści i tancerze zdominowali półfinałową czterdziestkę IV edycji "Mam Talent". Owacjami na stojąco został za swój występ nagrodzony Darek Hendel, który zaśpiewał "Jaskółkę uwięzioną" Stana Borysa. - Dla mnie to jest niepojętne, że jeszcze o tobie nie słyszałam – skomentowała Agnieszka Chylińska.

Marsze w obu Amerykach. Times Square okupowany

W blasku kolorowych reklam na nowojorskim Times Square wieczorem w sobotę miejscowego czasu rozpoczęło się "Occupy Party" (okupacyjne przyjęcie) nawiązujące do protestów ruchu "Okupuj Wall Street". Policja zatrzymała ok. 50 osób. Demonstracje pod hasłem "Okupuj Kanadę" ("Occupy Canada") odbył się także w ponad 20 kanadyjskich miastach. "Oburzeni" ("Los indignados") przemaszerowali też ulicami największych miast w Ameryce Południowej.