Najnowsze

Najnowsze

Hofman: Sprawdzić, czy nazwisko Tusk nie otwierało wszystkich drzwi w Trójmieście

Czy komisja śledcza nie powinna wyjaśnić, czy w środowisku śródmiejskim to nie było normalne, że nazwisko Tusk, czy powoływanie się na Arabskiego otwierało wszystkie drzwi? - mówił w programie "Kawa na ławę" w TVN24 Adam Hofman z PiS. Z kolei Krzysztof Kwiatkowski (PO) przyznał, że jego decyzja - gdy był ministrem sprawiedliwości - powołania Ryszarda Milewskiego na prezesa sądu okręgowego w Gdańsku była błędem. Goście programu komentowali także wyrok sądowy na twórcę strony Antykomor.pl

Izraelski przewoźnik wstrzymuje loty do Kairu

Izraelski przewoźnik lotniczy El Al ogłosił, że wstrzymuje loty do Kairu. To pierwsza taka decyzja od czasu podpisania traktatu pokojowego z Egiptem w 1979 roku. Powodem ma być obawa o bezpieczeństwo pasażerów.

"Tadeusz jest w porządku", ale go "zrobili w bambuko"

Adam Hofman z PiS uważa, że Solidarna Polska "wystawiła" Tadeusza Cymańskiego proponując jego kandydaturę na premiera. - Tadeusz, zrobili cię po prostu w bambuko. Szkoda, bo już do końca życia będziesz tym premierem. Kurski z Ziobrą na konia Cię wsadzili - przekonywał w programie "Kawa na ławę".

Jechali na targ. Zabiła ich bomba

14 wieśniaków jadących ciężarówką na targ w północnym rejonie Pakistanu, poniosło zginęło w wybuchu bomby podłożonej na skraju drogi - poinformowała policja.

Iran potwierdza: Nasze siły specjalne są w Syrii

- Członkowie elitarnej jednostki irańskiej Gwardii Rewolucyjnej, sił Al-Kuds, przebywają w Syrii i Libanie. Działają tam jako "doradcy" - ogłosił w niedzielę dowódca Strażników Rewolucji generał Mohamed Ali Dżafari.

"Bo wszyscy wrotkarze to jedna rodzina"

Poznańskie ulice w sobotni wieczór należały do wrotkarzy. Ponad 100 osób z kółkami na nogach przejechało wspólnie 13 km w centrum miasta. – Chodzi o dobrą zabawę- mówili.

"Musimy zaludnić Marsa"

- Ludzkośc powinna skupić się na zaludnianiu nowej planety. Tak jak kiedyś ze starej Europy ruszyli na podbój nowego kontynentu, Ameryki (...) To kolejny etap rozwoju naszego gatunku - uważa Łukasz Wilczyński z The Mars Society, które od 1998 r. zajmuje się promocją misji na Czerwoną Planetę.

Czy to w Gdyni, czy w Nairobi, straż toruńska obchód robi

Podczas niedzielnego spaceru mieszkańcy Trójmiasta mogą natknąć się na niezwykłych przybyszów z Torunia. To halabardnicy, którzy chcą zachęcić gdańszczan, sopocian i gdynian do odwiedzenia grodu Kopernika. Przyszły weekend w Toruniu to "dni za pół ceny".

Inspiracja nowej płyty Adele? Ciąża

- To będzie lżejsza i pogodniejsza płyta. Ciąża wywarła duży wpływ na jej piosenki - mówi osoba współpracująca z Adele, która nagrywa długo oczekiwany trzeci album w karierze i spodziewa się pierwszego dziecka. Ani tytuł, ani data wydania krążka nie są jeszcze znane.

"Pierwsza dama" Czerwonych Khmerów na wolności

Ieng Thirith, najwyższa rangą kobieta w kierownictwie Czerwonych Khmerów, wyszła w niedzielę na wolność, gdyż pogarszający się stan zdrowia wyklucza jej udział w procesie - poinformował działający pod egidą ONZ trybunał ds. ludobójstwa w Kambodży.

W dwie strony po Psim Polu

Mimo że remont Psiego Pola nadal trwa, na niektórych odcinkach wraca ruch dwukierunkowy. Od niedzieli w dwie strony kierowcy pojadą po ulicy Kiełczowskiej i Bora Komorowskiego, a trasy zmienią autobusy N i 131.

Polacy piją coraz mniej soków

Według Europejskiego Stowarzyszenia Soków Owocowych, w 2011 r. w Unii Europejskiej spożycie soków i nektarów wyniosło 10,7 mld litrów, czyli wzrosło wobec poprzedniego roku o 2,2 proc. W Polsce natomiast spadło o ponad 10 proc. W Unii najchętniej pije się sok pomarańczowy.

Czarownicę z Czeladzi "po raz drugi skazano na śmierć"

W XVIII wieku w Czeladzi ścięto ją, a zwłoki dodatkowo spalono. Katarzyna Wodyczko do dziś żyjąca w miejscowej legendzie jako czarownica, doczekała się swojego pomnika, ale nie może "odlecieć" z podjazdu rzeźbiarza, który go wykonał. Najpierw miała się pojawić w sąsiedztwie kościoła, lecz sprzeciwili się temu wierni, a teraz na nową lokalizację nie ma pieniędzy.

Rosja nie jest "nierozerwalnie związana" z Asadem

Rosyjski wiceminister spraw zagranicznych Giennadij Gatiłow oświadczył, że Rosja nie jest "nierozerwalnie związana" z prezydentem Syrii Baszarem el-Asadem i jest gotowa zaakceptować wszelką decyzję podjętą przez Syryjczyków.

Uczniowie pod sąd. Dobry sposób na karę?

Uczniowie twierdzą, że "jedli kanapki", "żuli gumę" i "rozmawiali" na lekcjach, nauczycielka - że ją nękali. Uczniów ze szkoły w Suwałkach czeka sprawa w sądzie, a rodzice są oburzeni tym, że szkoła z nimi nie porozmawiała i od razu problem z wychowywaniem uczniów kierując na policję.

"Japonio wynoś się z Chin!". Spór o bezludne wyspy się zaostrza

Niedziela była drugim dniem antyjapońskich demonstracji w chińskich miastach. Protesty trwają nieprzerwanie, odkąd Tokio ogłosiło, że odkupiło od prywatnych właścicieli wyspy, do których prawa rości sobie chiński rząd. Protestujący rzucali butelkami w policyjne oddziały ochraniające placówkę.

"Mam talent!": Kozyra z wężem, gibka wuefistka i mocne wiatry "Gwardii Gryfa"

Sbandieratori, czyli sztuka rzucania potężnymi flagami w wykonaniu statystów wrocławskiej opery rozpoczęła kolejny krakowski wieczór "Mam talent!" i z miejsca porwała publiczność i jury programu. - Działacie lepiej niż klimatyzacja - mówiła uradowana Agnieszka Chylińska. - Tak, mamy mocne wiatry - stwierdził szef zespołu "Gwardia Gryfa", Darek.

Narodził się "rasizm technologiczny"?

Włoski katolicki dziennik "Avvenire" jest zaniepokojony "gorączką", jaka towarzyszy zbliżającej się premierze smartphone'a iPhone 5. Według gazety, narodził się swoisty "rasizm technologiczny", czyli dyskryminowanie tych, którzy nie mają najnowszych modeli.

Łukaszenka z Putinem o tym, skąd się biorą imigranci

Władimir Putin i Aleksandr Łukaszenka spotkali się w Soczi nad Morzem Czarnym, by rozmawiać o budowanej wspólnie na Białorusi elektrowni atomowej, handlu i imigrantach, którzy - jak stwierdził Łukaszenka - przedostają się przez oba kraje na Zachód i "nie wiadomo, jakie są tego przyczyny".

Izrael ostrzegał pokazując przykład Warszawy. USA "chowały głowę w piasek"

"Izraelscy dyplomaci przez całe miesiące zwracali USA uwagę na radykalizujące się nastroje w krajach arabskich, ale Waszyngton chował głowę w piasek i usprawiedliwiał działania nowych władz w krajach takich jak Tunezja i Egipt" - pisze wydawany w Jerozolimie dziennik "Haarec" w swoim internetowym wydaniu. Izraelczycy niepokojące znaki widzieli m.in. w odwołaniu tunezyjskiej ambasador z Warszawy i powołaniu w jej miejsce mężczyzny.

Pustki

Arkadiusz Mularczyk boleje nad pustą salą sejmową.