Najnowsze

Najnowsze

Szef MON prosi Seremeta o nadzór nad sprawą sierż. Żebryka

Interwencja ministra obrony po publikacji tvn24.pl. Tomasz Siemoniak zwrócił się do Prokuratora Generalnego Andrzeja Seremeta "o objęcie szczególnym nadzorem postępowania w sprawie gróźb kierowanych pod adresem st. sierż. Jacka Żebryka". W czwartek napisaliśmy, że żołnierz, który walczy z internautami obrażającymi jego kolegów, otrzymał kilkadziesiąt listów z groźbami pozbawienia życia "w imię Allaha".

"Zagrożenie dla żydowskiego sposobu życia". Po decyzji polskiego Trybunału

"Jewish Cronicle" - jedno z najstarszych i najbardziej szanowanych pism żydowskich wydawane na Wyspach Brytyjskich alarmuje, że zakaz uboju rytualnego w Polsce może zagrozić dostawom mięsa koszernego i mięsa halal do szeregu państw. Polska jest jednym z największych dostawców takiego mięsa spożywanego przez wyznawców judaizmu i islamu w Europie, Izraelu oraz Turcji.

Jeden komisariat. Policjanci z dwóch krajów

Zmodernizowany komisariat policji, w którym wspólnie będą pracować funkcjonariusze polscy i niemieccy, otwarto w czwartek w Pieńsku pod Zgorzelcem. To pierwsza tego typu placówka w Polsce.

"Ten samolot nie miał prawa lecieć". Sąd zmienia wyrok w sprawie Concorde'a

Francuski sąd apelacyjny oczyścił Continental Airlines z karnej odpowiedzialności za katastrofę Concorde'a linii Air France, w której 25 lipca 2000 roku zginęło 113 osób. Uniewinniono też amerykańskiego mechanika od zarzutu nieumyślnego spowodowania śmierci. - Ten samolot nie miał prawa lecieć. Ta katastrofa to wina administracji i polityków, którzy nie dopełnili swych obowiązków - mówił po ogłoszeniu wyroku adwokat Air Continental. Sąd uznał natomiast odpowiedzialność cywilną amerykańskiego przewoźnika.

Syria odcięta od świata. Nie działa lotnisko, telefony, internet

- Syria została odcięta od internetu - poinformowały dwie firmy informatyczne z USA śledzące ruch w sieci. Całkowicie zablokowano też ruch na lotnisku w Damaszku. Austriackie ministerstwo obrony poinformowało, że w pobliżu lotniska ostrzelano konwój żołnierzy sił pokojowych.

Pożar zamknął tunel pod La Manche na dwie godziny

Firma Eurostar wstrzymała na dwie godziny komunikację kolejową w tunelu pod kanałem La Manche z powodu pożaru jednego z pociągów wahadłowych (Shuttle). Pociąg transportował ciężarówki z Folkestone w Wielkiej Brytanii do Coquelles we Francji.

182. rocznica Powstania Listopadowego

Dziś 182. rocznica powstania listopadowego.Zryw niepodległościowy skierowany był przeciwko rosyjskiemu zaborcy. Przez 10 miesięcy 140 tys. ludzi prowadziło walkę z największą potęgą militarną Europy, odnosząc w niej poważne, lecz przejściowe sukcesy. W Belwederze w Warszawie o godz. 17 rozpoczęły się uroczystości rocznicowe z udziałem prezydenta Bronisława Komorowskiego.

Lampiony Wolności nie polecą nad Poznaniem

1 grudnia w Poznaniu miał się odbyć happening Lampiony Wolności. Organizatorzy zrezygnowali jednak z imprezy, bo jak twierdzą, nie dostali zgody na wypuszczenie lampionów. Polska Agencja Żeglugi Powietrznej twierdzi z kolei, że zgodę wydała, ale warunkowo.

SDP protestuje: Zwolnienie Lisickiego oznacza likwidację "Uważam Rze"

Protestujemy przeciwko zwolnieniu redaktora naczelnego tygodnika "Uważam Rze" Pawła Lisickiego - napisało w oświadczeniu Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich. W ocenie zarządu głównego SDP zwolnienie Lisickiego "oznacza likwidację tytułu" - drugiego najchętniej czytanego w Polsce tygodnika opinii.

"Wobec Łucenki zaczęto praktycznie stosować tortury"

Adwokaci byłego szefa MSW Ukrainy, odbywającego karę czterech lat więzienia Jurija Łucenki, zapowiedzieli, że zwrócą się do Europejskiego Trybunału Praw Człowieka ze skargą na torturowanie ich klienta w kolonii karnej.

Napad na bank we Wrocławiu

Policja szuka dwóch mężczyzn, którzy w czwartek po południu weszli do placówki Getin Banku przy ul. Powstańców Śląskich i zażądali wydania pieniędzy.

Dla rebeliantów walczą nieletni, rząd używa min przeciwpiechotnych

Rząd syryjski jako jedyny na świecie w tym roku stosował miny przeciwpiechotne - podała w dorocznym raporcie Międzynarodowa Kampania na Rzecz Zakazu Min Przeciwpiechotnych (ICBL). Z kolei organizacja broniąca praw człowieka Human Rights Watch (HRW) oświadczyła, że syryjscy rebelianci wykorzystują dzieci-żołnierzy w bezpośrednich walkach lub w innych działaniach wojennych.

"Jack Strong". Pasikowski nakręci film o płk. Kuklińskim

Już w styczniu ruszają zdjęcia do filmu "Jack Strong", którego reżyserem i autorem scenariusza jest Władysław Pasikowski. Film opowie historię płk. Ryszarda Kuklińskiego opartą na nieznanych do tej pory aktach IPN i dokumentach CIA, z którą pułkownik współpracował.

Nowak: na inwestycje drogowe na Dolnym Śląsku wydano 5,5 mld zł

W piątek kierowcy pojadą nowym odcinkiem trasy ekspresowej S-8 łączącym Oleœśnicę z Sycowem. Na trasie wybudowano 18 mostów i wiaduktów drogowych oraz kilkadziesiąt przepustów dla zwierząt. - To wszystko sprawia, że województwo dolnośląskie staje się coraz lepiej skomunikowane - mówił w czwartek Sławomir Nowak, minister transportu.

Kusturica i inni apelują o zerwanie z Unią

Około 270 serbskich intelektualistów opublikowało w gazecie "Politika" apel o zerwanie przez Serbię z Unią Europejską. Wśród sygnatariuszy jest były premier Vojislav Kosztunica i znany reżyser Emir Kusturica oraz kilkudziesięciu członków Akademii Nauk.

"Zasady szariatu" w konstytucji utrzymane

Zgromadzenie, które pisze nową konstytucję Egiptu, przegłosowało utrzymanie "zasad szariatu" (prawa muzułmańskiego) jako głównego źródła prawa. Ten sam zapis zawierała poprzednia konstytucja z okresu rządów byłego prezydenta Hosniego Mubaraka.

Głosowanie w ONZ "nie zmieni niczego w regionie"

Izrael nie anuluje żadnych porozumień z Palestyńczykami w ramach retorsji po głosowaniu w ONZ w sprawie podniesienia palestyńskiego statusu - zapewnił izraelski rząd. Premier Benjamin Netanjahu oświadczył z kolei, że głosowanie w ONZ w sprawie przyznania Palestyńczykom statusu nieczłonkowskiego państwa obserwatora "nie zmieni niczego w regionie".

Dreamliner jako "POZnań"? "Nie ma takich planów"

Stowarzyszenie Inwestycje dla Poznania zaproponowało, by pierwszy w barwach LOT-u dreamliner nosił imię "POZnań". Chcieli w ten sposób uhonorować wyczyn kapitana Wrony. - W tej chwili i nie widzę takiej szansy - nie ukrywa Leszek Chorzewski, rzecznik prasowy LOT-u.