Najnowsze

Najnowsze

Próbują ukarać pijanego prokuratora. Nie mogą

Już od dziewięciu miesięcy olsztyńska prokuratura prowadzi postępowanie dotyczące prowadzenia auta po pijanemu przez prokuratora z Mrągowa. Śledczy tłumaczą, że nie mogą go zakończyć ze względu na luki prawne.

Miał zawał na przystanku. Uratowali go strażnicy

Funkcjonariusze straży miejskiej w Siemianowicach Śląski uratowali życie mężczyźnie, który zemdlał na przystanku autobusowym. Dzięki szybkiej i skutecznej reanimacji mężczyzna przeżył. Z objawami zawału serca trafił do szpitala. Całą akcję nagrała kamera monitoringu miejskiego.

15-latek martwy. Dręczony w szkole?

Śledczy nie wykluczają, że 15-latek z Puszczykowa (Wielkopolskie), którego ciało znaleziono we wtorek, popełnił samobójstwo z powodu dręczenia w szkole.

Hotel specjalnie dla gejów i lesbijek

W Nowym Jorku powstaje pierwszy w mieście hotel przeznaczony specjalnie dla gejów i lesbijek – The Out NYC. To odpowiedź branży hotelarskiej na zalegalizowanie w stanie Nowy Jork związków homoseksualnych i coraz większą grupę gejów i lesbijek odwiedzających miasto, by wziąć ślub. Uroczyste otwarcie 1 marca.

Niemcy stworzą kartotekę neonazistów

Niemcy stworzą centralną kartotekę neonazistów, która ma pomóc policji w poszczególnych landach w walce z prawicowym ekstremizmem - poinformował federalny minister spraw wewnętrznych Hans-Peter Friedrich. Rząd w Berlinie przyjął projekt ustawy w tej sprawie.

Gowin ma zmienić prokuraturę

Premier Donald Tusk poinformował w środę, że zlecił ministrowi sprawiedliwości Jarosławowi Gowinowi pilne przygotowanie projektu zmian w ustawie o prokuraturze dotyczących m.in. usytuowania prokuratury wojskowej. - Będę rekomendował rozwiązania systemowe, polegające na włączeniu prokuratury wojskowej do prokuratury cywilnej - stwierdził następnie Gowin.

Holendrzy wyrzucą bezrobotnych Polaków?

Bezrobotni imigranci z Europy Środkowo-Wschodniej w Holandii powinni być zachęcani do powrotu do kraju lub deportowani, jeśli odmówią - powiedział w wywiadzie minister ds. socjalnych i zatrudnienia Henk Kamp, powracając do retoryki sprzed roku. Ambasada RP domaga się wyjaśnień.

Po 68 latach wydobyli fragmenty mostu z Wisły

Prawie 70 lat leżał pod kilkumetrową warstwą piasku i kamieni. Fragmenty Mostu Kierbedzia, najstarszej warszawskiej stałej przeprawy, trafiły w środę do Instytutu Badawczego Dróg i Mostów.

Czesi chcą referendum ws. pakietu fiskalnego

Czeski rząd zapowiedział w środę, że o ewentualnym przystąpieniu Czech do nowego, dyskutowanego obecnie w UE międzyrządowego pakietu wzmacniającego dyscyplinę fiskalną, zadecydują obywatele w referendum.

Szwecja wraca do sprawy zaginionego dyplomaty

Szwecja przeprowadzi nowe dochodzenie w sprawie śmierci Raoula Wallenberga, dyplomaty, który w 1944 roku uratował na Węgrzech tysiące Żydów, a po wejściu wojsk radzieckich zaginął w niewyjaśnionych okolicznościach. Powiadomiło o tym w środę MSZ Szwecji.

Strzał Przybyła "jako rodzaj moralnego szantażu"

- Gest prok. Mikołaja Przybyła odebrałem jako rodzaj moralnego szantażu, który w publicznym dyskursie w demokratycznym państwie nie może być stosowany - oświadczył na posiedzeniu sejmowej komisji sprawiedliwości prokurator generalny. Andrzej Seremet przedstawiał w środę posłom sejmowej komisji informację na temat aktualnej sytuacji w prokuraturze.

"Nie ma pieniędzy" na podwyżki dla strażaków

- W tym roku nie ma pieniędzy na podwyżki dla funkcjonariuszy Straży Granicznej i Państwowej Straży Pożarnej - poinformował szef MSW Jacek Cichocki po spotkaniu ze związkami zawodowymi podległych mu służb mundurowych. Jeszcze w środę stanowisko w tej sprawie ma zająć komitet protestacyjny.

Orban broni konstytucji. Gotów do współpracy z UE

Premier Węgier Viktor Orban podkreślił w czasie środowej debaty w Parlamencie Europejskim, że zastrzeżenia Komisji Europejskiej nie dotyczą nowej węgierskiej ustawy zasadniczej, a wynikłe problemy między Brukselą a Budapesztem mogą zostać szybko rozwiązane. Szef Komisji Europejskiej apeluje o "ochronę zasad i swobód obywatelskich" na Węgrzech.

Oficer z KGP miał niszczyć wyroby Olewników

Policjant, syn byłego wiceszefa mazowieckiej policji Macieja K., który mógł być zamieszany w porwanie Krzysztofa Olewnika, został złapany na niszczeniu kaszanki produkcji rodziny Olewników. Tak twierdzi kierownictwo hipermarketu "Real". Policjant zapłacił sklepowi 250 zł. Mimo to złożono doniesienie, a sprawę wyjaśnia prokuratura.

"Jest mi przykro, że prezydentowi jest przykro"

- Uczyniłem to, co do mnie, zgodnie z prawem i moim sumieniem należało - oświadczył w środę w Sejmie prokurator generalny Andrzej Seremet, odpowiadając dziennikarzom na pytania dotyczące jego wniosku o odwołanie obecnego szefa Naczelnej Prokuratury Wojskowej. Dopytywany o swój komentarz na reakcję prezydenta w tej sprawie stwierdził, że jemu jest "przykro, że prezydentowi jest przykro".

Kawałek Marsa spadł na Ziemię

Meteoryt, którego szczątki zeszłego lata spadły na terytorium Maroko, pochodzi z Marsa. Tak, po specjalistycznych analizach, orzekł zespół naukowców z całego świata. Kosmiczny kamień jest pierwszym od 50 lat potwierdzonym przypadkiem upadku kawałka marsjańskiego gruntu na Ziemię.

Tusk "kapitan Costa Concordii" kontra Joński "z klasą zawodnik"

- To taki pyszny, muszę powiedzieć, komplemencik, z dużą klasą zawodnik - tak premier Donald Tusk skomentował wypowiedź rzecznik SLD Dariusza Jońskiego, który opisując zamieszanie przy wprowadzaniu ustawy refundacyjnej porównał premiera i jego działania do kapitana statku Costa Concordia, który po katastrofie uciekł z pokładu, zostawiając pasażerów na pastwę losu. - Co ludziom do głowy przychodzi... - dziwił się demonstracyjnie Tusk.

"Wypoczywam, żeby później pracować lepiej"

- Każdy człowiek ma prawo do jakiegoś urlopu i ja nie nadużywam tego prawa - stwierdził na konferencji prasowej premier Donald Tusk, odnosząc się do słów Jarosława Kaczyńskiego, który przed tygodniem zarzucił Tuskowi "ciągłe urlopowanie". Na dowód przytoczył liczby. Robi sobie wolne najwyżej 11 dni w roku, a Kaczyński miał ich na koncie 17.

"Nie ma powodu, aby takie larum podnosić"

Obecnie na Węgrzech "przywracana jest demokracja i elementarny porządek", co nie odpowiada Unii Europejskiej - oświadczył prezes PiS Jarosław Kaczyński. Z kolei Donald Tusk uznał, że część opinii dotyczących sytuacji na Węgrzech jest przesadzona albo niesprawiedliwa. Premier zadeklarował, że Polska udzieli politycznego wsparcia Węgrom, jeżeli się o to zwrócą.

Kim broni Kima za ostrzał Korei Południowej

Kim Dzong Nam nie chce, aby świat negatywnie oceniał jego przyrodniego brata, który obecnie rządzi Koreą Północną. Jak powiedział, "serce mu krwawi" z powodu obwiniania jego przyrodniego brata za artyleryjski ostrzał południowokoreańskiej wyspy Yeonpyeong w listopadzie 2010 roku.

PiS do Seremeta: Ma pan nasze wsparcie

- Walczy pan o resztki swej niezależności w prokuraturze. Ma pan nasze wsparcie w tej walce - zapewnił prokuratora generalnego poseł PiS Mariusz Kamiński. W Sejmie przed komisją sprawiedliwości Andrzej Seremet przedstawił informację na temat aktualnej sytuacji w prokuraturze.

"Polska chce wygładzić katastrofę smoleńską"

Polska chce wygładzić katastrofę - tak dziennik "Moskowskij Komsomolec" tytułuje w środę informację o poniedziałkowej konferencji prasowej polskich prokuratorów, na której przedstawili wnioski z najnowszego odczytu czarnej skrzynki Tu-154M.

"Język nogi sprawia, że ciało staje się płomieniem"

Legendarny paryski kabaret Crazy Horse po raz pierwszy zaprosił do współpracy projektanta mody – najsławniejszego na świecie szewca, Christiana Louboutina, który wylansował szpilki z czerwoną podeszwą. Ma stworzyć scenografię do nowego spektaklu "Feu" ("Ogień"). - Skupiłem się na dolnej połowie ciała. Język nogi może wyrazić każde uczucie i sprawić, że ciało staje się płomieniem – mówi Louboutin.

Europarlament sojusznikiem Polski ws. paktu fiskalnego

Parlament Europejski przyjął w środę rezolucję krytykującą obecny projekt międzyrządowego paktu fiskalnego. Europosłowie opowiedzieli się za polskim postulatem, by w szczytach euro mogły uczestniczyć kraje nieposiadające wspólnej waluty.

Prezydent zawiedziony wnioskiem Seremeta  

- Prezydent Bronisław Komorowski będzie namawiał prokuratora generalnego Andrzeja Seremeta i szefa Naczelnej Prokuratury Wojskowej do wspólnego znalezienia docelowych rozwiązań sytuacji w obliczu pojawiających się głosów o potrzebie odwołania obu prokuratorów – poinformowała w rozmowie z tvn24.pl szefowa biura prasowego Kancelarii Prezydenta Joanna Trzaska-Wieczorek. Wtórował jej prezydencki minister Sławomir Rybicki.

Stan klęski żywiołowej na granicy czesko-polskiej

Pługi, kombajny śnieżne i inny ciężki sprzęt nie pomagają. Czesi po bardzo intensywnych opadach śniegu ogłosili stan klęski żywiołowej w Sudetach Wschodnich graniczących z Polską. Do kilkunastu miejscowości nie da się dojechać, a biały puch wciąż sypie z nieba. W czeskich Jesionikach śnieg wywozi się na obrzeża miasta ciężarówkami.

"Komisja Millera" wznowi pracę? Decyzja w piątek

W mojej opinii nie ma jednoznacznych wskazań do wznowienia prac rządowej komisji badającej katastrofę smoleńską - ocenił premier Donald Tusk. Jak uzasadnił, "żadna z konkluzji raportu Millera nie została podważona". Mimo to, premier zapowiedział, że w piątek spotka się z szefem komisji - Jerzym Millerem, a także wiceszefem i szefów poszczególnych zespołów. – Po wysłuchaniu ich opinii tego samego dnia podejmę decyzję ws. ewentualnego wznowienia prac komisji - dodał Tusk.

Prawo wyborcze naruszono 3 tys. razy

Prokuratura Rosji odnotowała ok. 3 tys. przypadków naruszenia prawa podczas wyborów parlamentarnych; wśród nich są nieprawidłowości przy układaniu list czy formowaniu komisji wyborczych, przypadki konfliktu interesów - wynika z opublikowanego w środę raportu.