Najnowsze

Najnowsze

Sandler z szansą na Złotą Malinę nawet dla najgorszej aktorki

Komediowy aktor Adam Sandler, który jest również producentem filmowym, scenarzystą i muzykiem, został "uhonorowany" wątpliwym zaszczytem aż 11 nominacji do Złotych Malin, zwanych anty-Oscarami, przyznawanych za najgorsze produkcje filmowe ub. roku. Złote Maliny wręczane były tradycyjnie w noc poprzedzającą galę oscarową. W tym roku w przeddzień Oscarów ogłoszono jednak nominację, a wręczenie odbędzie się 1 kwietnia.

Wybuch i pożar na stacji badawczej

44 osoby udało się ewakuować po wybuchu i pożarze w należącej do Brazylii stacji badawczej Comandante Ferraz, na Wyspie Króla Jerzego, u wybrzeży Antarktydy. Według różnych źródeł dwóch żołnierzy, którzy walczyli z pożarem uważa się za zaginionych.

"W ciemności" ma już jego głos

Napięcie przed oscarową galą, która zacznie się jutro w nocy polskiego czasu, rośnie. Tym bardziej, że szanse filmu "W ciemności" Agnieszki Holland są duże: film ma bardzo dobre recenzje, liczną widownię no i jeden pewny głos jednego z członków Akademii przyznającej Oscary - Janusza Kamińskiego, również nominowanego.

Co powie, jak dostanie Oskara? Jeszcze nie wie

Na ponad dobę przed oscarową galą Agnieszka Holland nie wiedziała jeszcze, co powie, gdyby to jej film "W ciemności" otrzymał statuetkę. - Będę miała czas jutro rano - mówiła reporterowi "Faktów TVN". Jak podkreślała, w przypadku takiego filmu jak jej ostatni, słowa te muszą być inne, niż w przypadku np. filmu rozrywkowego.

"Odsunięcie PO od władzy warunkiem istnienia Polski"

- Trzeba cisnąć tę władzę, bo ona sama się nie rozwiąże - apelował na spotkaniu z mieszkańcami Lublina prezes PiS Jarosław Kaczyński. - Trzeba się organizować. To już po Smoleńsku następuje. Mamy ten drugi jak to nazywają obieg medialny, mamy filmy, które oglądają miliony ludzi. Trzeba to umacniać - nawoływał. Prezes PiS zapowiedział, że będzie jeździł po całej Polsce, żeby "budzić" i przekonywać do takich działań.

"Pawlak, jak nie ty, to Palikot. Jakoś to przepchniemy, potem pogadamy"

- Myślę, że to będzie tak: PSL stanie na swoich pozycjach, będzie stroszył piórka i jak zwykle pokazywał pazury, a premier Tusk przepchnie to jakoś głosami Palikota i cała koalicja będzie zadowolona - taki scenariusz wprowadzania zmian w ustawie emerytalnej przewiduje Leszek Miller. Temu stanowczo sprzeciwił się w "Faktach po Faktach" Jan Krzysztof Bielecki, który liczy na porozumienie koalicjantów.

Jest nowa lista refundacyjna. Lekarze: To jeden wielki skandal

- Znów sposób wprowadzenia listy refundacyjnej jest jednym wielkim skandalem. Wyrażam oburzenie - pacjenci, obywatele, nie dajmy się tak traktować - grzmiał w TVN24 szef Naczelnej Rady Lekarskiej Maciej Hamankiewicz, odnosząc się do opublikowania w sobotę przez resort zdrowia nowej listy leków refundowanych. Ma ona obowiązywać od 1 marca. Jak zapowiedział minister zdrowia Bartosz Arłukowicz, na liście znajdzie się 216 nowych pozycji, a ponad 100 leków będzie miało niższe ceny.

Wygra "Artysta"? Mark Wahlberg twierdzi, że zna laureatów Oscara

"Artysta" to najlepszy film, grający w nim Jean Dujardin to najlepszy aktor, a Viola Davis pokona Meryl Streep w kategorii najlepsza aktorka – twierdzi aktor Mark Wahlberg, który ponoć zna wyniki głosowania członków Akademii Filmowej. Twierdzi, że zdradził mu je kolega z firmy Pricewaterhouse, która zajmuje się liczeniem głosów i trzyma je w tajemnicy aż do oscarowej gali.

Kaczyński: skandaliczne uderzenie w Kościół. Tusk: Nie ma świętych krów

- Kościół w Polsce jest instytucją narodową, depozytariuszem wartości i uderzenie w Kościół jest skandaliczne i szkodzące naszemu krajowi - stwierdził prezes PiS Jarosław Kaczyński, komentując rządowe plany likwidacji Funduszu Kościelnego. - To nie jest atak na Kościół - odpowiedział premier Donald Tusk. Dodał jednak, że w sytuacji, kiedy "pewne ciężary" znoszą wszyscy obywatele, nie może być "świętych krów".

"Największym wyzwaniem jest wiek emerytalny"

- Spośród działań zapowiedzianych w expose największym wyzwaniem jest podniesienie wieku emerytalnego - powiedział w sobotę minister pracy Władysław Kosiniak-Kamysz podsumowując, po spotkaniu z premierem Donadem Tuskiem, 100 dni działań swojego resortu.

Lekarze grożą protestem i kierują wniosek do TK

- Jeżeli nie zmieni się postępowanie nie tylko ministerstwa zdrowia ale i NFZ, to grozi nam powrót protestu pieczątkowego, ale to będzie znacznie mocniejszy powrót - zapowiedział Maciej Hamankiewicz, szef Naczelnej Rady Lekarskiej. Uczestnicy XI Nadzwyczajnego Zjazdu Lekarzy podjęli w sobotę decyzję o wystąpieniu do Trybunału Konstytucyjnego o zbadanie konstytucyjności przepisów rozporządzenia dotyczących karania lekarzy za wystawienie recept osobom nieuprawnionym.

Jedynie zabieg diagnostyczny. Jutro wyjdzie ze szpitala?

Były prezydent RPA i laureat Pokojowej Nagrody Nobla Nelson Mandela został w sobotę odwieziony do szpitala w Johannesburgu z powodu bólu brzucha. Jak podał rząd RPA, jego stan jest stabilny i w niedzielę lub poniedziałek Mandela powinien zostać wypisany ze szpitala.

"Nie chcę żyć w kraju, którym rządzi car"

Około 5 tys. osób demonstrowało w sobotę na placu przed Soborem Zbawiciela na Krwi w Petersburgu, domagając się odejścia Władimira Putina i przeprowadzenia w Rosji uczciwych wyborów prezydenckich. Wiec poprzedził pochód oponentów Putina.

57-latek spłonął w samochodzie

57-letni mieszkaniec Wróblika Szlacheckiego spłonął w swoim samochodzie, w drodze do mechanika. Przyczyną pożaru było prawdopodobnie nadmierne nagrzanie układu wydechowego.

Szef MSW: Policja gotowa na Euro 2012

- Zakończyliśmy fazę przygotowań do zarządzania i zabezpieczenia Euro 2012. Przeszliśmy do fazy zarządzania, powstała docelowa struktura zarządzania tym turniejem - poinformował szef MSW Jacek Cichocki na sobotniej konferencji prasowej, podsumowującej 100 dni rządu. Jak zapewnił, policja jest przygotowana do Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej.

Talibowie: Śmierć Amerykanów to odwet za spalenie Koranu

Talibowie oświadczyli, że to oni stoją za sobotnim atakiem w afgańskim MSW, w którym zginęło dwóch wysokiej rangi amerykańskich oficerów. Miał to być odwet za spalenie egzemplarzy Koranu przez amerykańskich żołnierzy w bazie wojskowej ISAF pod Kabulem.

"Spółdzielnie" pogodziły się i buntują przeciw Tuskowi

Donald Tusk zażądał od członków małopolskiej Platformy Obywatelskiej odwołania wicemarszałka województwa Witolda Latuska - informuje "Wprost". Działacze nie chcą się jednak na to zgodzić. Co więcej, w Małopolsce porozumiały się dwie dotychczas wrogie frakcje partii - Cezarego Grabarczyka i Grzegorza Schetyny.

"Polityków się nie lubi, nie cierpi. Przyzwyczailiśmy się"

- Na rynku krajowym mieliśmy kilka zdarzeń, które budowały trudną atmosferę wokół rządu – niektóre z nich to wpadki, tąpnięcia ministrów, a czasem moje - przyznał premier Donald Tusk, podsumowując sto dni rządu. Wśród największych wpadek premier wyliczył skutki nowelizacji ustawy refundacyjnej, początkową akceptację umowy ACTA oraz opóźnienia inwestycyjne, m.in. Stadionu Narodowego. - Za niezręczność urzędników głowy obcinać nie będę - zapowiedział Tusk.

Kaczyński ocenia rząd: Za Tuska jak za Gomułki

Rządy Tuska doprowadziły do bezprecedensowej kampanii przeciwko wartościom, które zawsze stały na straży polskości, pozwalały Narodowi przetrwać w najtrudniejszych czasach - napisał Jarosław Kaczyński w liście na 100 dni rządu PO-PSL do członków Prawa i Sprawiedliwości. Jak podkreślił, "ataki na Kościół, biskupów i wiarę zwykłych ludzi przypominają najgorsze czasy PRL, z okresu Władysława Gomułki".

Areszt dla strażników więziennych podejrzanych o gwałt

Dwaj strażnicy pracujący w zakładzie karnym w Chełmie (Lubelskie) usłyszeli zarzuty zgwałcenia koleżanki z pracy - funkcjonariuszki służby więziennej tego zakładu. Trzeci strażnik jest natomiast podejrzany o molestowanie tej kobiety - poinformowała lubelska prokuratura. Decyzją sądu wszyscy zostali tymczasowo aresztowani.

Berlusconi bezpieczny, zarzuty przedawnione

Sąd w Mediolanie oczyścił w sobotę Silvio Berlusconiego z zarzutu korupcji uznając sprawę za przedawnioną. Byłego szefa rządu nie było w sądzie w chwili ogłoszenia wyroku.

Admirał potwierdza. Było o krok od drugiego Czarnobyla

Gdy w doku stoczni pod Murmańskiem płonął atomowy okręt podwodny Jakaterynburg, rosyjskie wojsko zapewniało, że nie ma ryzyka poważnej katastrofy. Przed remontem miano wyładować z niego całe uzbrojenie, w tym rakiety strategiczne z głowicami jądrowym. Prawda okazała się jednak być zupełnie inna. - Wiem to na pewno, podczas pożaru na pokładzie było uzbrojenie - powiedział zastępca dowódca Floty Północnej, wiceadmirał Aleksander Witko. Według rosyjskich mediów, pożar groził "drugim Czarnobylem".

Al-Kaida zabija w dzień zaprzysiężenia prezydenta

Al-Kaida przyznała się do dokonania krwawego zamachu, dokonanego w kilka godzin po zaprzysiężeniu nowego prezydenta Jemenu. Jadący w kierunku pałacu prezydenckiego samochód wypełniony materiałami wybuchowymi wyleciał w powietrze zabijając co najmniej 26 osób.

Ministrowie na dywaniku u premiera

Po godz. 13.30 rozpoczęło się spotkanie Donalda Tuska z minister nauki i szkolnictwa wyższego Barbarą Kudrycką. To ostatnie z zaplanowanych na sobotę spotkań premiera z ministrami, podsumowujących pierwsze 100 dni rządu. Premier zapowiedział, że dziś odniesie się do tego, co uważa za porażki i niepowodzenia swojego gabinetu.