Najnowsze

Najnowsze

Podpalił się. "Państwo polskie pomogło w podjęciu tej decyzji"

- Państwo polskie na pewno pomogło mi w podjęciu tej decyzji, nie powiem, że było inaczej. Szczególnie opieszałość, całkowity brak zainteresowania ze strony nie tylko ekipy rządzącej, mówiąc szczerze, ale też innych polityków - mówi Andrzej Żydek o powodach, przez które 23 września ubiegłego roku zdecydował się podpalić przed kancelarią premiera. Reporterom "Czarno na Białym" udzielił jedynego jak na razie wywiadu.

Zabawa i żart

18 stycznia 2012 r.Stefan Niesiołowski nie jest zbyt wysokiego mniemania o działaniach RPP.

Całkowicie

18 stycznia 2012 r.Ryszard Kalisz marihuany nie pali, ale jest za legalizacją.

(Prze)trwanie

18 stycznia 2012 r.Telewizja Trwam walczy nadawanie programu na multipleksie cyfrowym.

Zależności

18 stycznia 2012 r.Andrzej Czuma o trudnej sytuacji prokuratora Andrzeja Seremeta.

Konfliktowanie

17 stycznia 2012 r.Poseł Tomasz Kaczmarek, szerzej znany jako agent Tomek, ujawnia porażające fakty z życia rządu.

Zasłona dymna

17 stycznia 2012 r.Stefan Niesiołowski o akcji RPP, który planuje w swoich pokojach sejmowych palić marihuanę.

Porządkowy

17 stycznia 2012 r.Ryszard Czarnecki ocenia Jerzego Buzka jako przewodniczącego Parlamentu Europejskiego.

Przebudzenie

17 stycznia 2012 r.Rozprawa między Januszem Kaczmarkiem i prezesem Jarosławem Kaczyńskim trwa. Szczegółów zbyt wielu nie znamy, ponieważ wszystko jest utajnione.

Przykrywka

17 stycznia 2012 r.Debiutujący w naszym programie poseł PiS Arkadiusz Czartoryski postanowił podzielić się ze wszystkimi swoja teorią na temat prawdziwych motywacji, jakimi kierują się posłowie RPP.

Diagnoza

17 stycznia 2012 r.Leszek Miller krótko podsumował rewelacje Antoniego Macierewicza. Wszystkie.

Cenzurka

17 stycznia 2012 r.Antoni Macierewicz jak mało kto potrafi szybko i jednoznacznie ocenić argumenty przeciwników.

Unia nałoży nowe sankcje na Syrię

UE zdecydowała w środę o nałożeniu nowych sankcji na syryjskie władze za kontynuowanie represji przeciwko antyrządowym demonstrantom - poinformowały AFP źródła dyplomatyczne. Decyzja ma zostać formalnie podjęta w poniedziałek na spotkaniu szefów dyplomacji UE.

Film Holland na krótkiej liście do Oscara

Film Agnieszki Holland "W ciemności" znalazł się na krótkiej liście (tzw. shortliście) dziewięciu produkcji, które mają szansę na tegorocznego Oscara w kategorii najlepszego obrazu nieanglojęzycznego. Listę tę ogłosiła w środę amerykańska Akademia Filmowa.

Miller: Nieważne, kto czytał, ważny jest skutek

- Jest drugorzędną kwestią kto odczytał (zapis wysokościomierza - red.), a pierwszorzędną jaki był skutek odczytu tej wysokości z niewłaściwego wysokościomierza - powiedział w "Kropce nad i" były szef MSWiA Jerzy Miller, odnosząc się do informacji prokuratury wojskowej, która poinformowała, że nie ma dowodów na obecność gen. Błasika w kokpicie tupolewa. Zdaniem Millera tak czy inaczej "skutek jest identyczny". - Przyczyną katastrofy było posługiwanie się w trakcie lotu odczytem z niewłaściwego wysokościomierza - podkreślił Miller.

"Generał zapracował na miano wroga nr 1"

Prokurator Parulski przeżyje próbę odwołania i za kilka miesięcy odejdzie, jak to się często zdarza, przy reorganizacji jakichś struktur - stwierdził w "Faktach po Faktach" Tadeusz Iwiński z SLD, komentując środową decyzję prokuratora generalnego Andrzeja Seremeta o zarekomendowaniu zmiany na stanowisku szefa Naczelnej Prokuratury Wojskowej. Tymczasem Beata Kempa zwróciła uwagę na to, że generał "zapracował " na miano wroga publicznego nr 1, nie biorąc odpowiedzialności za wydarzenia w Poznaniu.

Siły zbrojne USA "w pełni przygotowane" ws. Iranu

Amerykańskie wojsko jest całkowicie przygotowane na jakiekolwiek zagrożenie ze strony Iranu związane z możliwym zamknięciem cieśniny Ormuz - powiedział w środę sekretarz obrony USA Leon Panetta.

Putin "się nie obraża, gdy się wylewa na niego ekskrementy"

Premier Rosji Władimir Putin wyraził gotowość do dialogu ze swoimi oponentami, w tym twórcami kultury, naukowcami, dziennikarzami i blogerami z nowo utworzonej Ligi Wyborców (LW), stawiającej sobie za cel obronę praw obywatelskich Rosjan. Jednocześnie popisał się niecodzienną retoryką w wywiadzie radiowym.

Arłukowicz: nie chcemy absurdalnego karania aptekarzy

- Będziemy dążyć do stworzenia takich przepisów w aktach wykonawczych, by apteki były kontrolowane w sposób merytoryczny, by uniemożliwić absurdalne karanie aptekarzy - zapewnił minister zdrowia Bartosz Arłukowicz, który uczestniczył w posiedzeniu senackiej komisji zdrowia pracującej nad nowelizacją ustawy refundacyjnej. Aptekarze domagają się zniesienia kar dla farmaceutów, którzy realizują niewłaściwie wypisane recepty. Chcą, by odpowiednie przepisy uzupełnił w ustawie Senat. Taką możliwość wykluczył w środę premier Donald Tusk. Na środowym posiedzeniu komisja nie zaproponowała poprawek do ustawy.

Pakistan zatrzyma byłego prezydenta

Po planowanym w tym miesiącu powrocie do kraju był prezydent Pakistanu Pervez Musharraf zostanie zatrzymany - poinformował pakistański minister spraw wewnętrznych Rehman Malik.

Cameron oskarżył Argentynę o kolonializm

Premier Wielkiej Brytanii David Cameron oskarżył Argentyńczyków o kolonializm w związku z ich ostatnimi wypowiedziami na temat Wysp Falklandzkich - donosi "Daily Telegraph". We wtorek zwołano specjalne posiedzenie Narodowej Rady Bezpieczeństwa w celu przedyskutowania utrzymującego się napięcia wokół wyso.

Zamknięta droga do dziecka

Z mapy Polski zniknął co trzeci ośrodek adopcyjny. Często taki, dzięki któremu szczęśliwy dom znalazły dziesiątki dzieci. Wszystko przez nową ustawę adopcyjną, która przewiduje, że działać mogą jedynie te ośrodki publiczne, w których w 2010 roku przeprowadzono co najmniej 10 udanych procedur adopcyjnych oraz niepubliczne, w których dokonano takich adopcji co najmniej 20. Jeden z takich zlikwidowanych ośrodków - znajdujący się w podwarszawskim Otwocku - odwiedziła reporterka programu telewizji TTV "Blisko ludzi".

Aptekarz sprzedawał viagrę taniej. Fałszywą

Agenci Centralnego Biura Śledczego zatrzymali aptekarza z gminy Chojnowo (woj. dolnośląskie), który wprowadził na rynek prawie 15 tys. fałszywych tabletek na potencję, znajdując przy nim kolejne 1800 sztuk specyfiku.

Obcięli im pensje, bo rozmawiali po polsku

11 pracowników państwowej spółki Lietuvos Geleżinkeliai (Koleje Litewskie) zostało ukaranych za to, że w czasie pracy używało języka polskiego i rosyjskiego, a nie litewskiego - języka państwowego - podał portal Delfi.lt.