Najnowsze

Najnowsze

Sześciolatki do szkół. "Zapomniano o przygotowaniu rodziców"

Decyzja o tym, czy posłać sześciolatka do szkoły powinna zależeć od motywacji sześciolatka, gotowości rodziców, wybranej szkoły - powiedziała we "Wstajesz i wiesz" psycholog dziecięcy Anna Resler-Maj. Stwierdziła jednak, że "we wdrażaniu reformy zapomniano o przygotowaniu rodziców", obawy wyrażają także niektórzy nauczyciele.

12 lat więzienia za piractwo na 100 milionów dolarów

Chiński "biznesmen" został skazany przez amerykański sąd na 12 lat więzienia za sprzedaż skradzionego oprogramowania wartego łącznie około stu milionów dolarów. 36-letni pirat przyznał się, przeprosił i stwierdził, że to co zrobił, było "złe oraz nielegalne".

"Gronkiewicz-Waltz ma pecha, nie napawa warszawiaków optymizmem". Już 110 tys. podpisów za referendum

Hanna Gronkiewicz-Waltz od wielu miesięcy ma pecha, który przekłada się na jej decyzje i wizerunek. A my potrzebujemy prezydenta, który jest urodzony pod szczęśliwą gwiazdą - stwierdził w "Jeden na jeden" Piotr Guział, burmistrz Ursynowa i lider Warszawskiej Wpólnoty Samorządowej, która chce odwołać Gronkiewicz-Waltz ze stanowiska prezydenta stolicy. Poinformował, że pod wnioskiem o referendum w tej sprawie podpisało się już ponad 110 tys. osób.

"Gronkiewicz-Waltz ma pecha, nie napawa warszawiaków optymizmem". Już 110 tys. podpisów za referendum

- Hanna Gronkiewicz-Waltz od wielu miesięcy ma pecha, który przekłada się na jej decyzje i wizerunek. A my potrzebujemy prezydenta, który jest urodzony pod szczęśliwą gwiazdą - stwierdził w "Jeden na jeden" Piotr Guział, burmistrz Ursynowa i lider Warszawskiej Wpólnoty Samorządowej, która chce odwołać Gronkiewicz-Waltz ze stanowiska prezydenta stolicy. Poinformował, że pod wnioskiem o referendum w tej sprawie podpisało się już ponad 110 tys. osób.

Joschka Fischer z nagrodą Fritza Sterna

Joschka Fischer, były minister spraw zagranicznych i wicekanclerz Republiki Federalnej Niemiec, jest tegorocznym laureatem Wrocławskiej Profesury im. Fritza Sterna. W środę odbierze nagrodę w Sukiennicach.

W poznańskich autobusach i tramwajach będzie internet

Pasażerowie autobusów i tramwajów poznańskiego MPK od września będą mogli korzystać z internetu. Z mobilnych hotspotów w ponad 500 pojazdach klienci operatora INEA będą mogli korzystać bez ograniczeń, a inni podróżni - bezpłatnie przez 15 minut dziennie.

BMW uderzyło w łosia. Kierowca nie żyje, zwierzę padło

BMW uderzyło w przebiegającego przez jezdnię łosia w miejscowości Brody Duże pod Płockiem (woj. mazowieckie). 26-letni kierowca auta zmarł mimo reanimacji. Droga krajowa nr 62 na trasie Włocławek-Warszawa była przez długi czas zablokowana.

Miasto dopłaci do studenckich gondoli nad Odrą. "To strata pieniędzy"

Ma mieć 450 metrów długości, pomieścić 15 osób i kursować nad Odrą w ciągu dwóch minut. Kolejka gondolowa, która powstaje przy Politechnice Wrocławskiej, pochłonie blisko 13 mln zł. 4 mln zł dołoży Wrocław. - To przestrzelona inwestycja - twierdzi Towarzystwo Upiększania Miasta.

PRISM to tylko część obrazu. Najważniejsza jest elita hakerów TAO

Tajemnice ujawnione przez Edwarda Snowdena rzuciły trochę światła na działalność zazwyczaj bardzo skrytej NSA, czyli Agencji Bezpieczeństwa Narodowego, a zwłaszcza na program PRISM. W cieniu pozostał jednak inny, jeszcze ważniejszy dla USA program o nazwie TAO. Jak pisze "Foreign Policy", ma on skupiać elitę amerykańskich hakerów, agresywnie wykradających dane z komputerów na całym świecie.

Jak "podgląda" wywiad USA

Google, Facebook, YouTube - miliony ludzi na całym świecie korzystają z tych adresów każdego dnia. Ed Snowden - aktualny wróg numer jeden Ameryki, ukrywający się prawdopodobnie w Chinach - poinformował świat, że równie chętnie i masowo korzysta z nich wywiad Stanów Zjednoczonych, który podsłuchuje, podgląda i zbiera informacje.

Był najstarszy na świecie. Zmarł w wieku 116 lat

Tytułem najstarszego człowieka na świecie Jiroemon Kimura cieszył się pół roku. W środę 116-letni Japończyk zmarł po około miesięcznym pobycie w szpitalu, w którym przebywał z powodu przewlekłej infekcji dróg oddechowych.

Na mleku w proszku nie będzie już zdjęć dzieci

Aby nie zniechęcać matek do karmienia piersią, na opakowaniach mleka w proszku w UE nie będzie wolno umieszczać zdjęć niemowląt. To efekt nowych zasad dotyczących oznakowania żywności dla dzieci, przyjętych we wtorek przez eurodeputowanych w Strasburgu.

Buntownik w sutannie. Biskupi chcą go odwołać, bo otwarcie mówi o grzechach Kościoła

Głos, który jest w Kościele wyjątkiem, ale nie wiadomo, jak długo jeszcze będzie go słychać. Bo szczerość wypowiedzi ks. Wojciecha Lemańskiego przeszkadza biskupom. Wprost krytykuje ich za milczenie w sprawie pedofilii w Kościele czy sposób mówienia o in vitro. Za tą otwartość stracił już prawo uczenia religii, dostał też zakaz wypowiadania się w mediach, a także ultimatum. Jak ustalił nasz reporter - ksiądz Lemański ma kilka dni na dobrowolną rezygnację z funkcji proboszcza.

Śmiertelne odchudzanie. Dziewczyna "ugotowała się"

Prokuratura poszukuje osoby, która przez internet sprzedała 20-letniej Martynie z Warszawy preparat DNP. Dziewczyna kupiła go, bo chciała szybko schudnąć. Po kilku dniach z objawami zatrucia trafiła do szpitala, gdzie zmarła.

Wyłowiono bombowiec z kanału La Manche

Wreszcie się udało. Wrak hitlerowskiego bombowca Dorniera 17 wyciągnięto z wód kanału La Manche. Radość muzealników i znawców historii jest tym większa, że wrak jest w zachwycającym stanie, mimo że przeleżał na dnie niemal 73 lata. Wiadomo bowiem, że samolot uczestniczył w bitwie o Wielką Brytanię. Dokładnie 26 sierpnia 1940 roku miał dolecieć nad wyspy i je zbombardować. W ostatniej chwili udało się go jednak zestrzelić. Historia zatoczyła koło i teraz bombowiec trafi do brytyjskiego muzeum lotnictwa.

Stambuł wciąż wrze. Gaz łzawiący, armatki wodne i gumowe kule

Starcia demonstrantów z policją na placu Taksim w Stambule przeciągnęły się do nocy z wtorku na środę. Po zmroku na placu zebrało się około 30 tys. ludzi, których służby próbowały rozproszyć za pomocą gazu łzawiącego, armatek wodnych i gumowych kul.

Kiedy wróci tunel?

Na rocznicę zamknięcia tunelu Wisłostrady w Warszawie ma on być przejezdny. Chciałoby się dodać słowo "już", ale brzmiałoby fałszywie i złośliwie. Zamknięty w połowie sierpnia 2012 roku tunel jest właśnie testowany. Jeśli wszystko pójdzie tak jak trzeba, w lipcu powinni tamtędy pojechać kierowcy. Ale przede wszystkim należy trzymać kciuki, by więcej szkód budowa drugiej linii metra nie narobiła.

Odchudzanie trucizną

Historia młodej dziewczyny, która zmarła po zażyciu środka na odchudzanie. Nie był to jednak legalny lek, albo chociaż suplement diety kupiony w aptece, a trucizna - jak mówią fachowcy - przemycona w walizce i rozprowadzana w internecie. Nazywa się DNP. Jej zażywanie może doprowadzić dosłownie do ugotowania się ludzkiego organizmu. Tak było właśnie z Martyną.

Natura prawa

Teraz moralność a polityka, czyli co jest ważniejsze - prawo boże czy to, stanowione przez parlament? Temat wywołany głośnym kazaniem kardynała Dziwisza - kazaniem, które wielu odebrało jako upomnienie parlamentarzystów przed uchwalaniem prawa sprzecznego z nauką Kościoła. Wiadomo, że chodziło o "gorący" temat in vitro - stąd cała burza, bo przecież spraw ważnych dla katolików, a nie uwzględnionych w stanowionym prawie - jest więcej, ale one nie budzą już emocji.

Egzamin z wiary

Spór o maturę z religii - religii katolickiej, a nie religioznawstwa. Kościół katolicki nie ma w tej sprawie poparcia ani ministerstwa edukacji, ani Polaków - jak pokazuje ostatni sondaż. Prof. Samsonowicz, który ponad 20 lat temu jako minister, przywracał religię do szkół, dziś jest bardzo krytyczny. Uważa, że brak społecznego poparcia wynika z braku pedagogicznego przygotowania katechetów i przez to złego nauczania religii. I to wydaje się dziś większym wyzwaniem dla Kościoła niż walka o maturę z religii.

11.06 | Nawałnice na południu i w środkowej Polsce

Burze, nawałnice i grad znów wycisnęły łzy z oczu dziesiątkom tysięcy Polaków. W poniedziałek mieszkańcy wielu regionów Polski zmagali się z zalanymi ulicami, piwnicami i uszkodzonymi fragmentami budynków. Najwięcej strat żywioł wyrządził w Małopolsce, na Śląsku, Dolnym Śląsku, Mazowszu i w Łódzkiem. Strażacy interweniowali łącznie 1800 razy.