Najnowsze

Najnowsze

Bez niego kadra nie jest już taka sama

Kibice najczęściej zachwycają się bramkostrzelnymi napastnikami, ewentualnie kapitalnymi interwencjami golkiperów. Rzadko docenia się jednak ludzi od boiskowej czarnej roboty. A są wśród nich tacy, którzy potrafią zrobić różnicę. Najlepszym przykładem jest Radosław Sobolewski z Górnika Zabrze.

Irańczycy podzielili się z Rosjanami kopią amerykańskiego drona

Rosjanie otrzymali prezent od Iranu w postaci kopii zdobytego w 2012 roku amerykańskiego drona ScanEagle. Irańczycy mieli się też podzielić swoją wiedzą o tym, jak efektywnie wykorzystywać urządzenie. Rosja od lat ma problem z rozwojem swoich dronów, ale jest wątpliwe, aby prosta i nie najnowsza kopia im w czymś pomogła.

Lasek wskazuje na błąd smoleńskiego eksperta. "To nie brzoza, to śmieci"

- Brzoza została złamana 10 kwietnia w wyniku kolizji. Smoleński ekspert Chris Cieszewski analizował na zdjęciach satelitarnych inny element, nie brzozę. Popełnił błąd twierdząc, że drzewo było złamane przed katastrofą smoleńską. Za brzozę mógł wziąć śmieci - stwierdził w RMF FM Maciej Lasek, przewodniczący zespołu smoleńskiego przy KPRM. Z kolei prokurator generalny Andrzej Seremet powtórzył w Radiu Zet, że prezydencki samolot zahaczył w Smoleńsku o brzozę.

W Poznaniu był wtedy Budapeszt. Dowiesz się o tym na dworcu

W październiku 1956 roku poznaniacy, którzy kilka miesięcy wcześniej sami wystąpili przeciw komunistycznym władzom, ochoczo włączyli się do pomocy uczestnikom rewolucji węgierskiej. Ze stolicy Wielkopolski do stolicy Węgier wysłano 20 ton żywności, 100 kg lekarstw i opatrunków, ale przede wszystkim krew. O tej akcji przypominać będzie tablica pamiątkowa na nowym poznańskim dworcu kolejowym.

Chińska gazeta upomina się o zatrzymanego dziennikarza

Na łamach chińskiej gazety "New Express" ukazał się bezprecedensowy apel do policji o zwolnienie zatrzymanego dziennikarza. Chen Yongzhou pisał dla gazety, ukazującej się w prowincji Guangzhou, artykuły o firmie Zoomlion, produkującej sprzęt budowlany.

Moskwa nie chce arbitrażu ws. aktywistów Greenpeace'u

Federacja Rosyjska nie przyjmie procedury arbitrażowej przed Międzynarodowym Trybunałem Prawa Morza w Hamburgu w sprawie zatrzymanego na Morzu Barentsa statku organizacji ekologicznej Greenpeace, Arctic Sunrise - poinformowało MSZ Rosji.

Zdewastowali cmentarz dla pieniędzy? Wandale pracowali w zakładzie kamieniarskim

Policja zatrzymała trzech mężczyzn podejrzewanych o zdemolowanie cmentarza św. Antoniego w Łodzi. Funkcjonariusze zdążyli już ustalić, że dwóch z nich pracowało w zakładzie kamieniarskim. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że ich 16-letni kompan jest synem właścicielki tego zakładu. Policja nie wyklucza, że mężczyźni niszcząc groby liczyli na późniejszy zarobek.

Był ministrem obrony od  1996 roku. Alijew go odwołał

Prezydent Azerbejdżanu Ilham Alijew niespodziewanie dokonał zmiany na stanowisku ministra obrony. Wieloletniego szefa resortu Safara Abijewa w nowym rządzie zastąpił dotychczasowy dowódca wojsk wewnętrznych MSW Zakir Hasanow.

Bełt w głowie kota. Cudem minął mózg

Kot z Nowej Zelandii cudem uniknął śmierci, po tym jak przypadkowo został trafiony z kuszy. Nie wiadomo jak doszło do tego wypadku. Na szczęście bełt minął mózg futrzaka.

"Dziecko mogło być sprzedane lub oddane za jakieś fanty"

- Z jednej strony są rodzice, którzy szukają swoich dzieci przez całe życie, z drugiej są dzieci, które się pojawiają, bo nikt ich nie chciał - mówiła na antenie TVN24 Irena Dawid-Olczyk, prezes Fundacji "La Strada", komentując sprawę blond dziewczynki znalezionej w obozie romskim w Grecji. Dodała też, że sytuację w tym przypadku można było rozwiązać inaczej. - Tu dziecko zostało zabrane od rodziny. Myślę, że w tej chwili przeżywa horror - stwierdziła Dawid-Olczyk.

Rusza przegląd mostu Milenijnego: dwa miesiące utrudnień

Dwa miesiące utrudnień dla kierowców, rowerzystów i pieszych. Zaczyna się przegląd mostu Milenijnego we Wrocławiu. I choć zarządca przekonuje, że prace nie będą trwały w godzinach szczytu, kierowcy mogą utknąć w korkach.

Trzy miliony darczyńców, szlachetny cel i ostre metody. Kim są aktywiści Greenpeace'u?

Od samego początku działa według prostego modelu, czyli szlachetny cel i kontrowersyjny pomysł zwrócenia na siebie uwagi. Eksperci przyznają, że Greenpeace'owi, którego działacze od 40 lat walczą o ochronę środowiska naturalnego, zawdzięczamy naprawdę wiele. A swój udział w ratowaniu klimatu może mieć każdy, bo organizacja utrzymuje się wyłącznie z datków. Materiał "Polski i Świata".