Najnowsze

Najnowsze

Więzienie za plan zamachu na gazetę

Na kary kilku lat więzienia norweski sąd skazał dwóch mężczyzn za planowanie ataku na duńską gazetę "Jyllands-Posten". Chcieli się zemścić za wydrukowanie karykatur proroka Mahometa.

Brak koncesji dla TV Trwam w Trybunale Stanu

Prawo i Sprawiedliwość złożyło wniosek o postawienie przed Trybunałem Stanu części członków Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji w związku z nieprzyznaniem TV Trwam koncesji na nadawanie na multipleksie cyfrowym. - Odmawianie koncesji TV Trwam to skandal i pokazanie, że wolność mediów nie istnieje - powiedział na konferencji prasowej prezes PiS Jarosław Kaczyński.

"Cud" w rosyjskiej telewizji

Liderzy rosyjskiej opozycji, w tym Borys Niemcow i Władimir Ryżkow, pojawili się w niedzielę wieczorem w stacjach telewizyjnych po wielu latach cenzury, co wywołało zdziwienie rosyjskich mediów i internautów.

Antykomor.pl trafił do Piotrkowa

Prokuratura Okręgowa w Piotrkowie Trybunalskim przejęła śledztwo ws. krytycznej wobec prezydenta Bronisława Komorowskiego strony AntyKomor.pl. Do tej pory sprawą zajmowali się śledczy z Tomaszowa Mazowieckiego. Rzecznik piotrkowskiej prokuratury Witold Błaszczyk powiedział PAP w poniedziałek, że jeszcze w tym tygodniu śledczy złożą wniosek do Prokuratury Apelacyjnej w Łodzi o przedłużenie śledztwa.

Będzie ugoda za "agenta śpiocha"?

Jarosław Kaczyński chce ugody z Januszem Kaczmarkiem za nazwanie go w 2008 r. "agentem śpiochem" - dowiedziało się Radio ZET. Jak podaje, do sądu, gdzie toczy się proces wytoczony prezesowi PiS przez byłego ministra spraw wewnętrznych i administracji, wpłynęło już pismo od adwokatów Kaczyńskiego w tej sprawie. Z kolei prezes PiS stwierdził na konferencji prasowej, że "nie tyle on doszedł do ugody, co adwokaci".

"Działanie BOR obniżyło bezpieczeństwo premiera i prezydenta"

Prawdopodobnie na początku lutego prokuratura postawi zarzuty i skieruje do sądu akt oskarżenia wobec funkcjonariuszy BOR - dowiedział się tvn24.pl. Ma to związek z opinią biegłych stwierdzającą uchybienia w pracy funkcjonariuszy BOR przy organizacji wizyt Lecha Kaczyńskiego i Donalda Tuska w Smoleńsku i Katyniu.

Skażona rzeka, panika w 3-milionowym mieście

W chińskim mieście Liuzhou wybuchła "wodna panika", ludzie masowo wykupują butelkowaną wodę ze sklepów. Kilka milionów mieszkańców boi się silnego skażenia kadmem rzeki, która przepływa przez metropolię. Władze do walki ze skażeniem wysłały nawet wojsko.

Ambasada USA tłumaczy się "z nacisków na Polskę"

Politycy od lewa do prawa są zgodni, że ambasada amerykańska wyszła przed szereg dopytując telefonicznie o szczegóły głosowania sejmowej komisji ws. ACTA. Ambasada odpowiada, że nic wielkiego się nie stało . - Wspomniana rozmowa telefoniczna była natury informacyjnej i była częścią naszych rutynowych kontaktów z władzami Polski - pisze jej przedstawiciel w przesłanym TVN24 stanowisku.

Powoływał się na kontakty w ministerstwie. Zatrzymany

Agenci CBA zatrzymali w Warszawie 48-latka, który był już wcześniej karany za zabójstwo. Mężczyzna po wyjściu z więzienia "dorabiał" oszukując osoby, które potrzebowały pomocy w załatwieniu spraw w różnych instytucjach publicznych - m.in. w ministerstwie sportu.

Za Kima więcej jedzenia. 395 g ryżu na głowę

W tym miesiącu dzienna racja żywnościowa dla mieszkańców Korei Północnej wzrosła o 29 g w stosunku do grudnia - informują działacze południowokoreańskiej organizacji humanitarnej. Dzięki udanym zbiorom ryżu w państwie Kimów, wielkość rozdzielanej pomocy żywnościowej wzrosła niemal trzykrotnie od lata ub.r.

Areszt dla podejrzanego o ranienie nożem taksówkarza

Na trzy miesiące do aresztu trafi mężczyzna, podejrzany o napad na taksówkarza niedaleko Nowego Sącza. W piątek wieczorem 28-latek miał zamówić kurs taksówką i w czasie jazdy na bocznej drodze zaatakować kierowcę, zadając mu kilka ciosów nożem i kradnąc portfel. Zatrzymanemu grozi do 12 lat więzienia.

Masy wojska w Phenianie. Będzie największa defilada w historii

W okolice stolicy Korei Północnej są ściągane znaczne siły wojska - twierdzi południowokoreańska gazeta JoongAng Ilbo. Ma to być zapowiedzią wielkiej parady wojskowej ku czci zmarłego w grudniu Kim Dzong Ila. - Jeśli całe to uzbrojenie pojawi się na defiladzie, będzie to największe takie wydarzenie w historii Korei Północnej - twierdzi źródło gazety, pracujące w południowokoreańskiej administracji.

Zabójczy mróz wkroczył do Europy. Rośnie liczba ofiar

W wyniku utrzymujących się silnych mrozów w ciągu ostatnich dni na Ukrainie zmarło 18 osób, a ponad 400 osób trafiło do szpitali z odmrożeniami i objawami wychłodzenia organizmu. Trudna sytuacja jest też w Bułgarii i Serbii.

Fałszywy bomber zeznaje na komisariacie

27-latek, odpowiedzialny za zgłoszenie w sobotę fałszywego alarmu bombowego w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym we Wrocławiu, został w poniedziałek doprowadzony do Komisariatu Policji na Psim Polu we Wrocławiu. Tam mężczyzna ma złożyć zeznania.

Mróz rozsadza rury w Łodzi

Siarczysty mróz, który od dwóch dni utrzymuje się na terenie niemal całej Polski, ostro daje się we znaki także pracownikom wodociągów. W poniedziałek rano tylko w samej Łodzi doszło do trzech awarii. Do pękania rur przyczyniły się niskie temperatury.

Powstaje profil psychologiczny porywacza małej Magdy

Być może dziś psychologowie sądowi zakończą opracowanie portretu psychologicznego porywacza 6-miesięcznej Magdy z Sosnowca. To powinno zawęzić krąg poszukiwań do kilku scenariuszy, ponieważ w całej sprawie wciąż nie ma punktu zaczepienia.

Putin przyznaje: Rosję toczy systemowa korupcja

Premier Rosji Władimir Putin, który po marcowych wyborach prezydenckich chce wrócić na Kreml, przyznał w poniedziałek, że "głównym problemem" Rosji jest "systemowa korupcja". Szef rządu uczynił to w artykule programowym o polityce gospodarczej, który opublikował na łamach dziennika "Wiedomosti". Tekst ten ukazał się również na stronie internetowej Putina jako kandydata na prezydenta.

Gang "perfekcjonistów" od luksusu rozbity

Centralne Biuro Śledcze KGP i prokuratorzy z prokuratury Okręgowej Gorzowa Wielkopolskiego oraz prokuratury Apelacyjnej w Szczecinie rozbili jeden z największych gangów złodziei samochodowych, który udało się wykryć w ostatnich latach w Polsce. Złodzieje kradli samochody w Europie zachodniej, głównie w Niemczech. Według oficera Centralnego Biura Śledczego KGP złodzieje kradli głównie modne suv-y marki Lexus.

Chodorkowski do opozycji: Trzeba dialogu z Putinem

Rosyjska opozycja powinna podjąć dialog z premierem Władimirem Putinem, bo naród potrzebuje więcej politycznej współpracy, zamiast istniejącej scentralizowanej struktury władzy - przekonuje Michaił Chodorkowski w artykule opublikowanym przez niezależne pismo "New Times".

"Zawiedziona miłość" internautów zaskoczyła PO?

Przesadą jest pogląd, że ruch przeciwko porozumieniu ACTA, jest największym zrywem społecznym po 1989 roku - uważa socjolog z Polskiej Akademii Nauk, prof. Andrzej Rychard. Według niego, Platforma Obywatelska może jednak czuć się zaskoczona "zawiedzioną miłością" internautów, która może prowadzić do odwrócenia się ich od tej partii.

Było o krok od katastrofy, bo mechanik zapomniał o korku

Co może niemal doprowadzić do śmierci 20 ludzi i zniszczenia wartego ćwierć miliarda dolarów latającego centrum dowodzenia? Jak się okazuje, nawet bardzo prozaiczna i mała rzecz, jaką jest zatyczka blokująca odpowietrzanie zbiorników z paliwem. Pomyłka mechanika niemal doprowadziła do katastrofy amerykańskiego E-8C, który musiał lądować ze zdemolowanymi skrzydłem.

W Polsce ginie coraz więcej dzieci

Zaginięcia dzieci stanowią około jednej trzeciej wszystkich zniknięć w Polsce - pisze poniedziałkowa "Rzeczpospolita", powołując się na policyjne statystyki. W stosunku do ubiegłego roku, największy wzrost dotyczy dzieci do szóstego roku życia. Powodem najczęściej jest brak odpowiedniej opieki. W poniedziałek fundacja Itaka ma zgłosić w MSW projekt uruchomienia systemu Child Alert, który w wielu krajach UE pomaga odnaleźć zaginione dzieci.

Greckie "nie" dla pomysłu Berlina

Minister finansów Grecji Evangelos Venizelos zdecydowanie odrzucił forsowany przez Niemcy plan powołania organu kontrolującego grecki budżet w zamian za nową pomoc dla Aten w wysokości 130 mld euro - pisze w poniedziałek "Financial Times".

Dzieło Hitlera poszło za 32 tys. euro

Obraz z 1913 roku namalowany przez Adolfa Hitlera sprzedano w niedzielę na słowackiej aukcji za 32 tys. euro, a więc ponad trzy razy więcej niż wynosiła jego cena wywoławcza.

"Generalny" paraliż Belgii

Belgia częściowo sparaliżowana przez 24-godzinny strajk generalny pracowników sektora publicznego. Protestują oni od niedzielnego wieczora przeciwko programowi oszczędnościowemu belgijskiego rządu i Unii Europejskiej. Dziś po południu w Brukseli odbędzie się nieformalny szczyt UE, podczas którego przywódcy "27" mają uzgodnić nowy międzynarodowy traktat o stabilności, koordynacji i zarządzaniu w Unii Gospodarczej i Monetarnej, czyli tzw. pakt fiskalny.

Ultradźwięki - nowa era antykoncepcji?

Naukowcy wpadli na nowy pomysł stosowania antykoncepcji. Dowodzą, że zamiast stosowania prezerwatywy, czy innych bardziej inwazyjnych metod jak podwiązywanie nasieniowodów, równie skuteczne jest potraktowanie jąder ultradźwiękami. Jak podaje BBC, taka "terapia" znacząco obniża produkcję plemników i czyni mężczyznę czasowo bezpłodnym.

Nowojorska podstawówka droższa od Harvarda

Za niektóre prywatne szkoły podstawowe, średnie czy przedszkola w Nowym Jorku trzeba zapłacić więcej niż za studia na Uniwersytecie Harvarda. Czesne za rok nauki to ok. 40 tys. dolarów, a już wkrótce ta kwota może się zwiększyć.

Siarczysty mróz na dzień dobry

Siarczyste mrozy na dobre zadomowiły się w naszym kraju. W całej Polsce temperatura spadła grubo poniżej zera, o czym informują nasi internauci, przesyłający zdjęcia swoich termometrów. Według synoptyków, okazji do wykonania takich zdjęć będzie coraz więcej.

Za pół wieku Japonia już nie będzie zatłoczona

Tradycyjnie przeludniona Japonia już niedługo może być zdecydowanie mniej tłoczna. Jak wynika z danych ministerstwa zdrowia, pracy i opieki społecznej, wynosząca obecnie blisko 127 mln osób populacja kraju zmniejszy się o około 30 procent do roku 2060.