Najnowsze

Najnowsze

Wysadzono ją w 1939 r. Po 74 latach trafia do muzeum

Szczątki unikatowej tankietki biorącej udział w bitwie pod Mokrą pozyskało Muzeum Broni Pancernej Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych w Poznaniu. Według przedstawicieli placówki to jedyny taki obiekt w polskich zbiorach muzealnych.

Asad: nie widzę powodu, by rezygnować z prezydentury

Syryjski prezydent Baszar el-Asad powiedział w wywiadzie telewizyjnym, że nie widzi powodu, by rezygnować z prezydentury. Zamierza wystartować w najbliższych wyborach i ponownie ubiegać się o przywództwo w ogarniętym wojną domową kraju.

Owsiak kontra dziennikarz. "Być może byłeś w pieluchach, kiedy ja zaczynałem"

- Jeżeli gdziekolwiek spotkacie Telewizję Republikę, gońcie dziadygów. To zła telewizja, kolejna, która sączy tylko nienawiść - mówił Jerzy Owsiak w emocjonalnym komentarzu na swoim videoblogu. Na poniedziałkowej konferencji prasowej z okazji odebrania przez Owsiaka nagrody na Szczycie Laureatów Pokojowej Nagrody Nobla dziennikarz tej stacji zarzucił szefowi WOŚP hipokryzję i domagał się przeprosin za ostre słowa, które pojawiły się na videoblogu. - Jestem żywym gościem, który mówi o tych sprawach po imieniu. Być może miałeś za mało lat, kiedy ja zaczynałem - odparł Owsiak.

Czy Piotr Ikonowicz powinien iść do więzienia?

Działacz społeczny Piotr Ikonowicz został skazany na 90 dni więzienia za rzekome pobicie w 2000 roku kamienicznika podczas blokady eksmisji. Nie stawił się jednak w areszcie i ubiega się o ułaskawienie prezydenta. Zdaniem profesora Ryszarda Bugaja, Bronisław Komorowski powinien ułaskawić Ikonowicza, by "dać sygnał, że prawo własności nie stoi ponad wszystkimi innymi". Natomiast profesor Witold Orłowski przypomniał, że obywatel, decydując się na akt nieposłuszeństwa, musi być gotowy ponieść konsekwencje.

Niepełnosprawni szukają przeszkód na ulicach Gdyni

W nietypowym spacerze uczestniczyli w poniedziałek niepełnosprawni z Gdyni. Wspólnie szukali przeszkód, które utrudniają życie m.in. osobom niewidomym, czy korzystającym z wózków inwalidzkich. Do tej pory w mieście odnotowano blisko 300 takich przeszkód.

II konferencja smoleńska. Zgniecione puszki i inne eksperymenty

Badania fizykochemiczne, analiza wrakowiska, wytrzymałość materiałów, trajektoria lotu i analiza zdarzeń - to tematy poruszane podczas pierwszego dnia II konferencji smoleńskiej, która w poniedziałek rozpoczęła się w Warszawie. W referatach przedstawionych na konferencji pojawiły się zgniecione młotkiem puszki po napoju oraz twierdzenia o tym, że smoleńska brzoza była złamana na kilka dni przed katastrofą.

PiS po kampanii

Kampania referendalna PiS okazała się porażką. Hanna Gronkiewicz-Walz utrzymała się na stanowisku prezydent Warszawy. Po tym jak emocje opadły nadszedł czas na podsumowanie i rozliczenie.

Niewypał flagowego projektu? Obama przyznaje, że jest wściekły

- Nikt nie jest tak wściekły jak ja, że strona ułatwiająca wykup polis ubezpieczeniowych nie działa tak, jak powinna - powiedział w poniedziałek Barack Obama. Prezydent przyznał, że jest sfrustrowany kłopotami technicznymi portalu, który miał umożliwić milionom Amerykanów zarejestrowanie się w systemie ubezpieczeń zdrowotnych. Podkreślił jednocześnie, że wszystko zostanie naprawione.

PiS rozlicza kampanię referendalną

Piotr Gliński napisał notatkę z analizą kampanii przed referendum ws. odwołania prezydent Warszawy Hanny Gronkiewicz-Waltz."Moja notatka była wspólną inicjatywą, stwierdziłem, że jest tyle opinii i dyskusji,że trzeba to uporządkować.To wewnętrzna notatka i nie odnosi się do nikogo personalnie. Ona pokazuje punkty do dyskusji." - mówił współpracownik PiS.

Tysiące pijawek na granicy z Polską

Na przejściu granicznym w Korczowej (woj. podkarpackie ) celnicy przechwycili prawie 7 tys. pijawek. Zwierzęta będące pod ochroną próbował przewieźć 35-letni obywatel Ukrainy - poinformowała w poniedziałek Służba Celna.

Holandia bierze Greenpeace w obronę. Będzie zimna wojna z Rosją?

Rząd holenderski poinformował w poniedziałek, że zwrócił się do Międzynarodowego Trybunału Praw Morza, by doprowadzić do zwolnienia z więzienia 30 ekologów zatrzymanych w Rosji we wrześniu, a także ich statku, ponieważ Arctic Sunrise funkcjonuje jako jednostka holenderska. To może zaszkodzić i tak już napiętym stosunkom pomiędzy oboma krajami.

Palikot, Tusk, Kaczyński i Macierewicz liderami rankingu nieufności

Lider Twojego Ruchu Janusz Palikot, premier Donald Tusk, prezes PiS Jarosław Kaczyński i poseł tej partii Antoni Macierewicz – to politycy, których uczestnicy październikowego sondażu CBOS darzą największą nieufnością. Liderem rankingu zaufania do polityków jest natomiast prezydent Bronisław Komorowski. Kolejne miejsca zajmują - ex aequo – prezes PiS Jarosław Kaczyński, marszałek Sejmu Ewa Kopacz i prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz.

W Muszynie ma powstać pierwszy kryty stok narciarski w Polsce

Pierwszy w Polsce kryty stok narciarski o długości 600 metrów chcą wybudować władze gminy Muszyna. Inwestycja ma być realizowana przez partnerstwo publiczno-prywatne z udziałem funduszy unijnych. Pierwsi amatorzy białego szaleństwa będą mogli zjechać tą trasą w 2017 roku.

Areszt dla nożownika, który ranił emerytowanego policjanta

Krakowski sąd wydał decyzję o 3-miesięcznym areszcie dla Romana B. Prokuratura postawiła mężczyźnie 7 zarzutów. – Najpoważniejszy z nich, to usiłowanie zabójstwa – informuje Bogusława Marcinkowska, rzeczniczka krakowskiej prokuratury. 31-latek podejrzany jest o zaatakowanie ostrym narzędziem emerytowanego policjanta. Zatrzymany działał pod wpływem amfetaminy.

Policja sprawdzi, czy tajemnicza dziewczynka mogła zaginąć w Polsce

Polska policja aktywnie włączyła się w poszukiwanie rodziny dziewczynki znalezionej w romskim obozie w Grecji. - Zbieramy każdą informację, która może być pomocna przy wyjaśnieniu tej właśnie sprawy - zapewnia rzecznik Komendy Głównej Policji, Mariusz Sokołowski. Na apel o pomoc w ustaleniu tożsamości Marii odpowiedziały już tysiące osób z całej Europy.

Warszawska "Zemsta" w Wilnie. Otworzy obchody stulecia teatru

Pokaz "Zemsty" warszawskiego Teatru Polskiego zainauguruje w poniedziałek wieczorem obchody stulecia istnienia wileńskiego Teatru na Pohulance. - To wydarzenie ma wielką symboliczną moc i jest bardzo dobrą okazją do przypomnienia Litwinom o naszym dziedzictwie - mówią zgodnie przedstawiciele Ministerstwa Kultury i MSZ.