Najnowsze

Najnowsze

Karmią zwierzęta niebezpieczną mączką mięsno-kostną

Zwierzęta hodowlane w Polsce są masowo karmione mączką mięsno-kostną, czyli spalonymi szczątkami zwierząt - wynika z dziennikarskiego śledztwa "Uwagi!" TVN. Mączka uważana jest za główny powód rozprzestrzeniania się choroby BSE, popularnie zwanej chorobą szalonych krów. U ludzi może wywoływać wariant choroby Creutzfeldta-Jakoba, która wpływając na układ nerwowy zawsze prowadzi do śmierci.

Gowin: Tusk buduje z Millerem cichą koalicję

Nie jest żadną tajemnicą, że Donald Tusk od dawna buduje cichą koalicję z Leszkiem Millerem - stwierdził w "Jeden na jeden" Jarosław Gowin, który w poniedziałek odszedł z PO. Dlatego, jak zaznaczył, rząd nie straci poparcia w Sejmie.

Sprawiedliwe przedszkole?

Miało być lepiej, a wyszło jak zwykle - komentują rozgoryczeni rodzice przedszkolaków. Dodatkowe zajęcia za złotówkę - owszem są tanie. Ale wycenione tak nisko, że trudno w ramach takich zajęć także o wysokie kwalifikacje specjalistów od nauki tańca czy języków obcych. Rząd się broni, że na tym etapie nie chodzi o naukę, a raczej o zabawę, a to można robić za mniejsze pieniądze.

Pupa przed Kawą i Ziobro

PiS triumfuje na Podkarpaciu. Po wyborach uzupełniających ma swojego senatora. Zdzisław Pupa zdobył ponad 60 procent poparcia. Prawo i Sprawiedliwość owszem triumfuje, ale nie informuje o tym na specjalnej konferencji prasowej. Bo ma pewien problem ze swoim prasowym rzecznikiem. Adam Hofman został bohaterem filmu, na którym widać powyborczą w PiS-ie radość. Po której nie wszystkim jest do śmiechu.

Zmiana partyjnych barw

Platforma bez Gowina, czy raczej Gowin bez Platformy? Nie on pierwszy odchodzi z PO, nie on pierwszy w polskiej polityce wybiera własną drogę. Zmiana partyjnych barw zdarza się i na prawicy i na lewicy, i w rządzącej koalicji i opozycji. Taka efektowna zmiana bywa kusząca. Ale nigdy nie jest gwarancją sukcesu.

Gowin odchodzi z Platformy

Mówi "dość" i odchodzi z PO. Jarosław Gowin oddaje partyjną legitymację, rezygnuje z zasiadania w klubie i idzie własną polityczną drogą. Na pytanie, jaką dokładnie, odpowiedź nie pada. Dla rządowej koalicji odejście byłego ministra sprawiedliwości oznacza balansowanie na granicy sejmowej większości.

Przegląd prasy: Mundurowi z zawyżonymi emeryturami

Tysiące policyjnych emerytów - dziś jest ich ponad 146 tys. - od lat dostają wyższe emerytury, niż wynikałoby to z wysługi lat - pisze "Rzeczpospolita". Powodem jest nieprecyzyjne prawo i przestarzały system komputerowy naliczający świadczenia.

Rosjanie kupili swoim pomysłem Berlin i Paryż. Dla Merkel to "interesujące"

Angela Merkel za "interesującą" uznała propozycję Rosjan, aby umieścić syryjski arsenał broni chemicznej pod kontrolą międzynarodową. Propozycję Rosji podobnie ocenia szef MSZ Francji Laurent Fabius, który uznał ją za możliwą do zaakceptowania, jeśli Rada Bezpieczeństwa ONZ zatwierdzi rezolucję w tej sprawie.

Doda już po badaniach. "Nie powinna była kontynuować show"

Doda miała wypadek podczas koncertu dożynkowego w Mszanie (woj. śląskie). Mimo to, zagrała go do końca. Jak podaje jej fanpage, zdaniem lekarzy piosenkarka "nie powinna była pod żadnym względem kontynuować show po utracie przytomności".

Norwegowie wymienili rządzących. Koniec premiera-taksówkarza

Norweska centroprawica wygrała wybory parlamentarne uzyskując większość mandatów - wynika ze wstępnych wyników głosowania. Tym samym odsuwa od władzy czerwono-zieloną koalicję z socjaldemokratami na czele. Po 8 latach rządzenia z fotelem premiera żegna się lider Norweskiej Partii Pracy Jens Stoltenberg.

Senat odsuwa głosowanie ws. interwencji. Przez propozycję Rosjan

Lider demokratycznej większości w Senacie Harry Reid wycofał poparcie dla planowanego na środę głosowania, otwierającego formalną debatę przed głosowaniem nad rezolucją o operacji w Syrii - podały amerykańskie media. Ma mieć to związek z nową rosyjską propozycją dot. syryjskiego arsenału broni chemicznej.

Ucieczka z piekła

Zostawiamy wielką politykę i rozważania, czy dojdzie do amerykańskiego ataku. Pytamy o los dzieci, kobiet, ludzi starszych - Syryjczyków, którzy nie chcą walczyć przeciwko sobie. Chcą żyć i dlatego uciekają. Z nieco ponad 20 milionowego kraju uciekły już ponad 2 miliony ludzi, z czego połowa to dzieci. Wielu z nich szuka schronienia w sąsiedniej Turcji - to jeden z największych wrogów reżimu Asada.

Syria we krwi

Ci, co zostali w Syrii, powtarzają, że żadne słowa, ani żadne zdjęcia nie oddadzą tego dramatu, jaki przeżywają na co dzień. Ale czy trzeba jeszcze czegoś więcej niż zdjęć niewinnych dzieci, które są w centrum bombardowań? Które są celem na muszkach snajperów? Którym lekarze nie mogą pomóc, bo nie są już w stanie? Dotarliśmy do świadków tych zdarzeń, w tym do lekarza, który ratował ofiary ataku chemicznego sprzed trzech tygodni.

Żona dyktatora

Pełna luksusu, uśmiechu i miłych gestów. Ani śladu wojny. To Syria widziana oczami żony prezydenta tego kraju. Syria, którą oczy świata mogą zobaczyć na profilu społecznościowym Asmy al-Asad. Urodzona, wychowana i wykształcona w Londynie - pierwsza dama piekieł czy więzień reżimu?

Amerykanie nie chcą interwencji w Syrii. Weto 63 proc. obywateli

Wystarczył tydzień, by w Ameryce przybyło przeciwników wojskowej ofensywy w Syrii. Wskaźnik niezadowolenia z interwencji USA na Bliskim Wschodzie wzrósł o 15 punktów procentowych i wynosi obecnie 63 proc. Ci, którzy wcześniej deklarowali niezdecydowanie, teraz okazują dezaprobatę - wynika z opublikowanego w poniedziałek sondażu Pew Research Center.

Obama o propozycji Rosji ws. Syrii: Potencjalnie przełomowa

Prezydent Barack Obama w wywiadach dla kilku stacji telewizyjnych przyznał, że propozycja Rosji w sprawie nadzoru nad syryjską bronią chemiczną jest "potencjalnie przełomowa", ale należy do niej podchodzić sceptycznie. Zaznaczył, że jest ona efektem groźby Stanów Zjednoczonych, które zapowiedziały, że użyją siły wobec reżimu Asada.