Najnowsze

Najnowsze

Sikorski: także my podsłuchujemy

- Będzie niedługo okazja do zapytania strony amerykańskiej na bardzo wysokim szczeblu - odpowiedział na pytanie dziennikarzy Sikorski pytany o to, czy amerykańska NSA podsłuchiwała także polskich polityków. - Zobaczymy, czy się przyznają - dodał minister spraw zagranicznych.

"WP": Snowden ma dokumenty o szpiegowaniu Rosji z "pewnego kraju NATO"

Wśród wykradzionych przez Edwarda Snowdena dokumentów dotyczących działalności wywiadowczej USA są też znaczne ilości materiałów, których ujawnienia boi się Pentagon. Amerykańscy oficjele mają dyskretnie informować współpracujące kraje, iż w każdej chwili może dojść do wydania ich sekretów. Chodzi np. o "pewien kraj NATO", z którego jest aktywnie szpiegowana Rosja, co może oznaczać Polskę.

Norwegowie nie chcą u siebie syryjskiej broni chemicznej

Norweski minister spraw zagranicznych Borge Brende poinformował, że jego kraj odrzucił apel USA o pomoc w składowaniu i niszczeniu syryjskiej broni chemicznej. Rząd w Oslo tłumaczy, że nie dysponuje środkami do przeprowadzenia takiej operacji.

Śledczy z Dominikany przesłali do Polski część akt ws. księdza Gila

Prokurator Generalny Dominikany przesłał do Polski część dokumentów w sprawie oskarżanego o pedofilię księdza Gila - dowiedziała się TVN24. Zebrane przez prokuraturę dowody mówią o "gwałcie" lub innych czynnościach seksualnych wobec 10 chłopców. Jak tylko dokumenty dotrą, przekażemy je do prowadzącej śledztwo Prokuratury Okręgowej w Warszawie, by zostały przetłumaczone - powiedział rzecznik Prokuratury Generalnej Mateusz Martyniuk.

Wrocławski okręt miesiąc bez kapitana

Niepokojące wieści dla kibiców Śląska Wrocław. Kontuzja kolana wyeliminowała na co najmniej miesiąc kapitana zespołu Sebastiana Milę. To również cios dla samego piłkarza. Pomocnika wrocławian ominie między innymi spotkanie przeciwko Lechii Gdańsk, która jest jego ukochanym klubem.

Reporter TVN24 o sprawie ks. Gila: Prokuratorzy z Dominikany wiedzą, że muszą dostarczyć mocne dowody

Żeby w Polsce rozpoczął się proces księdza Wojciecha Gila, nasi prokuratorzy muszą jeszcze raz pojechać na Dominikanę, jeszcze raz porozmawiać z tymi samymi świadkami, z którymi rozmawiali tamtejsi prokuratorzy i jeszcze raz zebrać te same dowody - tłumaczył w programie "Wstajesz i wiesz" Cyprian Jopek, dziennikarz TVN24, który od początku śledzi sprawę polskiego misjonarza.

Kupili romskie dziecko, "bo nie mieli własnych"

W Atenach zatrzymano bezdzietną parę, podejrzaną o kupienie trzymiesięcznej romskiej dziewczynki - poinformowała grecka policja. Niedoszli opiekunowie zostali zdemaskowani, gdy w urzędzie próbowali zarejestrować dziecko jako własne.

W 10 sekund podjęli decyzję o zastrzeleniu 13-latka. Niósł atrapę AK-47

Nie więcej niż dziesięć sekund upłynęło od momentu, gdy kalifornijscy policjanci zauważyli chłopaka z przedmiotem przypominającym AK-47, do otworzenia przez nich ognia. 13-latek zginął na miejscu trafiony siedmioma pociskami. Policjanci po chwili zorientowali się, że rzekomy karabinek Kałasznikowa był plastikową repliką.

Fryburg: Bezkrwawy szturm policji. Koniec akcji

Po kilkunastu godzinach zamieszania ostatecznie zakończono oblężenie baru szybkiej obsługi w niemieckim Fryburgu. Policja przypuściła szturm i uwolniła około 12 zakładników przetrzymywanych przez uzbrojonego mężczyznę. Nikomu nic się nie stało.

Raport ws. lądowania kapitana Wrony za trzy miesiące

Raport Państwowej Komisji Badania Wypadków Lotniczych (PKBWL) z badania awaryjnego lądowania boeinga pilotowanego przez kpt. Tadeusza Wronę zostanie opublikowany najwcześniej za trzy miesiące. W przyszłym tygodniu komisja wyda tak zwane oświadczenie tymczasowe.

Schleswig-Holstein zmierza do Gdańska

W Polsce ta nazwa kojarzy się jednoznacznie, ale tym razem nie ma się czego obawiać. Bo Schleswig-Holstein, który już w listopadzie zawita do Gdańska, nie ma nic wspólnego z niemiecką marynarką wojenną. To prom pasażersko samochodowy, który w gdańskiej stoczni remontowej zyska nowy system oczyszczania spalin.

"W PO toczy się bój, kto po Tusku"

Wybory na szefa dolnośląskiej PO to bój o to, kto po Donaldzie Tusku pokieruje partią. Jeśli Grzegorz Schetyna wygra, będzie jego następcą - ocenił w "Jeden na jeden" Paweł Piskorski, były polityk PO, obecnie w Stronnictwie Demokratycznym.

"Szpital" w obronie, snajperzy zacierają ręce

Rozpędzony wicelider z Zabrza czwartej z rzędu wygranej będzie szukać w Białymstoku. Przed piątkowym spotkaniem trenerom obu drużyn sen z powiek spędzają kontuzje obrońców. W Górniku nie zagrają Oleksandr Szeweluchin i Seweryn Gancarczyk. W barwach Jagi nie zobaczymy Martina Barana i Jonatana Strausa. Z takiego obrotu sprawy muszą cieszyć się snajperzy, dla których będzie to świetna okazja do podreperowania strzeleckich statystyk.

"W PO toczy się bój, kto po Tusku"

Wybory na szefa dolnośląskiej PO to bój o to, kto po Donaldzie Tusku pokieruje partią. Jeśli Grzegorz Schetyna wygra, będzie jego następcą - ocenił w "Jeden na jeden" Paweł Piskorski, były polityk PO, obecnie w Stronnictwie Demokratycznym.

Plan Ojrzyńskiego szybko legł w gruzach. "Musieliśmy grać z kontry"

- Plan był taki, żeby od początku wyjść wysokim pressingiem. Już po kilku minutach trzeba było go zmienić. Zaczęliśmy grać z kontry, mieliśmy dobre, a może nawet bardzo dobre, sytuacje. W drugiej połowie nie było żadnego zagrożenia z naszej strony. Na pewno nie był to ładny mecz dla kibiców - podsumował bezbramkowy remis z Ruchem debiutujący na ławce Podbeskidzia Leszek Ojrzyński.

Książę Karol "boi się więzienia monarchii"

Książę Walii nie śpieszy się do objęcia tronu, które jest dla niego formą "więzienia" - twierdzi magazyn "Time", którego dziennikarze rozmawiali z 50 bliskimi współpracownikami i przyjaciółmi księcia Karola.

Ruchowi znudziły się remisy. "Jak porażka"

Na początek 13. kolejki Podbeskidzie po bezbarwnym spotkaniu zremisowało bezbramkowo na własnym stadionie z Ruchem. - To dla nas strata dwóch punktów. Trzeba to potraktować jako porażkę. To był mecz który nie przejdzie do historii, po prostu się odbył - przyznał po końcowym gwizdku ze szczerością piłkarz "Niebieskich", Marek Zieńczuk.

Wygrały z rakiem dzięki bliźniaczej więzi

Bliźnięta na dobre i na złe, a może zwłaszcza na złe. Przykład zza oceanu pokazuje, że bliźniaki łączy naprawdę wiele. Gdy jedna siostra w zaawansowanej ciąży odkryła w sobie nowotwór, lekarze kazali natychmiast przebadać się drugiej. Wynik był taki sam, tyle że rak był we wcześniejszym stadium choroby. Obie panie najgorsze mają już za sobą. Przetrwały dzięki wzajemnemu wsparciu we wszystkim.

Wrocławian czekają podwyżki za ciepło? Kontrowersje wokół nowej elektrociepłowni

Wrocławscy radni sprzeciwiają się planom budowy nowej elektrociepłowni. Swoje obawy zgłosili do prezydenta. - Jeśli powstanie, rachunki wzrosną o 30 proc. - powtarzają za ekspertami. Według miasta problemu nie ma, bo nie ma ostatecznej decyzji w tej sprawie. Sytuację komplikuje fakt, że obecny wiceprezydent Wrocławia, do niedawna był członkiem rady nadzorczej potencjalnego inwestora.