Najnowsze

Najnowsze

"Rz": MSZ naciskało, by nie pisać o jego błędach. Rzecznik: Próbowałem przekonać

Redaktor naczelny "Rzeczpospolitej", Tomasz Wróblewski, powiedział w czwartek w radiowej Trójce, że przed publikacją tekstu dot. wysyłania przez polski MSZ PIT-ów do białoruskich opozycjonistów spotkał się z "niewiarygodną presją", by niczego nie publikować. Rzecznik resportu stwierdził w komunikacie, że nie było żadnych nacisków, a jedynie "przekonywanie", że dziennikarze "Rz" się "mylą", a "publikacja mogłaby szkodzić interesom państwa oraz środowiskom niezależnym na Białorusi".

Gruzja ma nowy rząd. Premier mówi, że odejdzie za 1,5 roku

Gruziński parlament zatwierdził nowy rząd i jego program polityczny "Dla silnej, demokratycznej i zjednoczonej Gruzji". Za głosowało 88 posłów, 54 było przeciwko. Premierem został Bidzina Iwaniszwili, lider partii Gruzińskie Marzenie, która 1 października wygrała wybory.

Tajna operacja Francuzów pokrzyżowana przez wieśniaków?

W noc 16 października trzech mieszkańców małej bułgarskiej wioski Koilowci natknęło się na pięciu tajemniczych mężczyzn. Mieli mieć ze sobą sprzęt spadochronowy, wspinaczkowy, nurkowy i mówić z wyraźnym francuskim akcentem. Doszło do bójki i strzelaniny. Jak podają bułgarskie media, trzech z pięciu ujętych przez policję mężczyzn wywieziono już z kraju, a wszystkie służby nabrały wody w usta.

Pośmiertne odznaczenie dla psa. Służył w Afganistanie

Pies, który służył w armii brytyjskiej i wykrywał ładunki wybuchowe w Afganistanie, a następnie zginął na służbie, w czwartek został pośmiertnie uhonorowany za swe zasługi najwyższym odznaczeniem wojskowym dla zwierząt w Wielkiej Brytanii, Medalem Dickin.

Akt oskarżenia w sprawie zabójstwa 23-latki

Prokuratura Rejonowa Gdańsk-Oliwa oskarżyła 28-letniego mężczyznę o zabójstwo 23-letniej kobiety. Ciało ofiary znaleziono m.in. dzięki zapisom monitoringu rejestrującego ruch na drodze między Kościerzyną a Żukowem.

Po wycieku danych premier "zwrócił uwagę" Sikorskiemu

Premier Donald Tusk, nawiązując do znalezienia się w internecie wewnętrznej bazy MSZ dot. pomocy rozwojowej dla innych krajów i organizacji, powiedział, że "zwrócił uwagę" Radosławowi Sikorskiemu, by "umiejętnie korzystać z klauzulowania niektórych informacji".

"Nie" dla droższych biletów. Poznaniacy zbierają podpisy

Poznaniacy nie chcą kolejnej podwyżki cen biletów na komunikację miejską. Sprzeciw w tej sprawie przygotowały cztery stowarzyszenia, które zbierają podpisy pod projektem uchwały, jaki ma trafić pod głosowanie w radzie miasta.

Szykują sztukę o psie uratowanym z kry

Historię psa, który w styczniu 2010 roku przepłynął Wisłę na kawałku kry już w grudniu będzie można zobaczyć w gdańskim Teatrze Miniatura. Podczas premiery nie zabraknie również samego bohatera, który obecnie jest członkiem załogi statku badawczego R/V Baltica.

2,5 roku więzienia za ujawnienie danych agenta CIA

Po raz pierwszy od 27 lat w USA skazano kogoś za ujawnienie tożsamości agenta CIA. Były pracownik agencji John Kiriakou prawdopodobnie spędzi 2,5 roku w więzieniu, po tym jak przyznał się do zdradzenia tajnych danych dziennikarzowi.

Zamachowiec z Burgas miał zagranicznych wspólników

Sprawca zamachu na autobus z izraelskimi turystami na lotnisku w Burgas korzystał z pomocy co najmniej trzech zagranicznych wspólników, a przygotowania do ataku z 18 lipca trwały półtora roku - ogłosił w czwartek minister spraw wewnętrznych Cwetan Cwetanow.

"Pani prezydentowa jeszcze nie wie. To może być dla niej straszny cios"

Gniewomir Rokosz-Kuczyński, przyjaciel i współpracownik Ryszarda Kaczorowskiego powiedział, że rodzina prezydenta nie miała do tej pory wątpliwości, co do miejsca, w którym został on pochowany. Dodał jednak, że ani żona byłego prezydenta na uchodźstwie, ani nikt z bliskiej rodziny nie uczestniczył w identyfikacji jego ciała w Moskwie.

Gimbus zderzył się z osobówką. Jedna osoba nie żyje

Na drodze krajowej nr 20, niedaleko miejscowości Starkowa Huta (woj. pomorskie), doszło do zderzenia autobusu przewożącego dzieci z samochodem osobowym. Pasażerka samochodu osobowego zginęła na miejscu, a kierowca jest w stanie ciężkim.

Londyn ogłasza koniec recesji

Rząd Davida Camerona ogłosił koniec recesji. Jak wynika z najnowszych danych, brytyjska gospodarka w okresie od lipca do września wzrosła o jeden procent w porównaniu z poprzednimi trzema miesiącami.

Koszulka Lewandowskiego dla Lewandowskiego. Na zachętę

Eurokomisarz ds. budżetu Janusz Lewandowski otrzymał koszulkę z nazwiskiem piłkarza Roberta Lewandowskiego. Wręczył mu ją europoseł PO Piotr Borys, życząc, aby komisarz był tak samo skuteczny w walce o program Erasmus, jak piłkarz w środowej walce z Realem.

"Disposition Matrix". Licencja CIA na zabijanie

Władze USA tworzą zinstytucjonalizowany system zarządzania globalną eliminacją osób podejrzanych o działalność terrorystyczną - twierdzi "Washington Post". Różne agencje mają dodawać nazwiska do długiej listy osób "do likwidacji", a zabijać "cele" mają głównie bezzałogowe samoloty CIA.

"Szok, coś niebywałego"

- Szok, ogromna bulwersacja, coś niebywałego - tak Bartosz Kownacki, poseł PiS i pełnomocnik części rodzin ofiar katastrofy Smoleńskiej skomentował na antenie TVN24 informacje o tym, że ciało Ryszarda Kaczorowskiego zostało pomylone z ciałem innej ofiary. Informacji tych nie potwierdzili przedstawiciele prokuratury wojskowej.

ASP zdania nie zmieniła. Nie chce studenta bez ślubowania

Nie chciał ślubować wierności "ideałom sztuki, humanizmu i demokracji", bo twierdził, że jest to sprzeczne z jego światopoglądem. Dlatego, mimo bardzo dobrych wyników na egzaminie wstępnym, uczelnia nie przyjęła go. I nie przyjmie, dopóki niedoszły student nie złoży ślubowania - poinformowały w czwartek władze gdańskiej ASP.

Do końca roku odbędą się jeszcze dwie inne ekshumacje

Do końca roku mają nastąpić jeszcze dwie ekshumacje ofiar katastrofy smoleńskiej, w których to przypadkach prokuratura podejrzewa zamienienie ciał. Do tej pory ekshumowano łącznie siedem osób, które zginęły w Smoleńsku. W przypadku dwóch z nich prokuratura potwierdziła już zamienienie ciał, w kolejnych dwóch wiadomo to nieoficjalnie.

W Sudanie produkowano irańskie rakiety? Chirurgiczne uderzenie Izraela

Oficjalnie Izrael nigdy nie przyzna się do tego ataku. Tak jak milczał w sprawie wcześniejszych nalotów na cele w Sudanie. Wtedy uderzano w transporty broni dla Hamasu. Dlaczego teraz zbombardowano zakłady zbrojeniowe w Yarmouk? Izraelski portal Debka twierdzi, powołując się na źródła w armii i wywiadzie, że w chartumskiej fabryce zaczęto produkować irańskie rakiety.