Najnowsze

Najnowsze

Listy miłosne młodego Jaggera na sprzedaż. "Okażą się rewelacją"

Listy miłosne 25-letniego Micka Jaggera pisane do kochanki i matki jego pierwszego dziecka - Marshy Hunt - po raz pierwszy od 30 lat ujrzą światło dzienne. Korespondencja lidera Rolling Stonesów, pochodząca z jednego z najbardziej burzliwych okresów w jego życiu, pokazuje inną twarz rockmana: spokojnego i wrażliwego, który wolny czas spędza na czytaniu poezji. Listy z lata 1969 roku zostaną zlicytowane 12 grudnia w Londynie.

Śmiertelnie potrącił kobietę

W miejscowości Radziejewo w powiecie starogardzkim, około godz. 16.00 na lokalnej drodze samochód osobowy potrącił dwie osoby. Kobieta zginęła na miejscu, a mężczyzna z urazem głowy trafił do szpitala.

Wzgórza Golan znów gorące. Pierwszy raz od wojny w 1973 roku

Izraelska armia ostrzelała terytorium Syrii, po tym jak pocisk spadł na kontrolowane przez Izrael tereny wzgórz Golan. Izraelczycy poinformowali, iż "oddali kilka strzałów" w kierunku syryjski żołnierzy, jako "ostrzeżenie". - Tego rodzaju incydenty nie będą tolerowanie i będziemy na nie reagować z całą surowością - oznajmiło izraelskie wojsko.

Poseł RP do działaczy PSL: "Szkodnicy, synowie Elewarru"

Wojciech Penkalski, poseł Ruchu Palikota zaatakował z mównicy działaczy PSL podczas uroczystości z okazji Święta Niepodległości w Braniewie. - Uosabiacie wątpliwej, jakości standardy władzy lokalnej - grzmiał. Nie powstrzymało go nawet wyłączenie mikrofonu.

Prezydencki marsz przeszedł przez stolicę. "Atmosfera znakomita"

Prezydencki marsz "Razem dla Niepodległej" przeszedł ulicami Warszawy z Bronisławem Komorowskim na czele. Prezydent złożył kwiaty pod pomnikami osób walczących o polską niepodległość. W marszu tłumnie wzięli udział głównie warszawiacy, którzy przyszli na uroczystości całymi rodzinami.

"Bond wstrząsnął kasą". Pobił rekord w USA

"Skyfall", najnowszy film o Bondzie, w pierwszy weekend wyświetlania w USA zarobił ok. 90 mln dolarów. To rekord - stał się na tym rynku najlepiej sprzedającym się filmem o agencie 007 w historii. W sumie obraz z Danielem Craigiem zgromadził do tej pory aż 500 milionów, dzięki wyświetlaniu w kinach w 81 krajach na świecie.

Kurski: Za granicą znają tylko raport Anodiny

- Wiedza za granicą na temat tragedii smoleńskiej polega na znajomości raportu Anodiny - w ten sposób Jacek Kurski (SP) w "Kawie na ławę" w TVN24 odniósł się do ostrych słów Zbigniewa Brzezińskiego o grze politycznej wokół katastrofy smoleńskiej. Dlatego polityk Solidarnej Polski zaproponował powołanie komisji obywatelskiej w tej sprawie. Temu pomysłowi przeciwny był Adam Szejnfeld, który przypomniał, że wciąż trwa śledztwo prokuratury.

"Krytyka nie może przeradzać się w walkę o wyniszczenie"

- Życie publiczne zaczynają zatruwać spory ponad miarę, ponad umiar i ponad zdrowy rozsądek - mówił prezydent podczas obchodów Święta Niepodległości na pl. Piłsudskiego w Warszawie. Bronisław Komorowski podkreślił, że zbyt łatwo padają oskarżnia o najcięższe zbrodnie przeciwko ojczyźnie. - Krytyka nie może przeradzać się w walkę o wyniszczenie. (...) Szkoda marnować czas i energię na kłótnie szkodliwe i jałowe - mówił.

Premier w Kosowie. "Nie ma nic cenniejszego niż bezpieczna ojczyzna"

- Polska jest dzisiaj bezpiecznym państwem i bezpiecznym domem dla swoich obywateli. Ale jak łatwo jest utracić bezpieczeństwo i dobrą reputację, wiedzą mieszkańcy tej ziemi - powiedział Donald Tusk wśród polskich żołnierzy w Kosowie podczas uroczystego apelu z okazji Święta Niepodległości.

Ordery za "mądre zagospodarowanie odzyskanej wolności"

Jerzy Buzek, Norman Davies i Adam Strzebosz, zostali w Dniu Niepodległości uhonorowani przez prezydenta Orderem Orła Białego. Jak powiedział Bronisław Komorowski, wszystkie wręczone tego dnia odznaczenia, to uznanie za "mądre zagospodarowywanie odzyskanej wolności."

Kurski: Za granicą znają tylko raport Anodiny

- Wiedza za granicą na temat tragedii smoleńskiej polega na znajomości raportu Anodiny - w ten sposób Jacek Kurski (SP) w "Kawie na ławę" w TVN24 odniósł sie do ostrych słów Zbigniewa Brzezińskiego o grze politycznej wokół katastrofy smoleńskiej. Dlatego polityk Solidarnej Polski zaproponował powołanie komisji obywatelskiej w tej sprawie. Temu pomysłowi przeciwny był Adam Szejnfeld, który przypomniał, że wciąż trwa śledztwo prokuratury.

Wielka gala banderowa na okrętach

Punktualnie o godz. 8.00 na wszystkich okrętach Marynarki Wojennej podniesiona została wielka gala banderowa. Święto Niepodległości Marynarka Wojenna uczci dziś jeszcze składając kwiaty na Płycie Marynarza Polskiego.

Trzy procent Greków daje wiarę politykom

Zaledwie trzy procent greckich respondentów wierzy rodzimym politykom. Ponad dwie trzecie spodziewa się, że w najbliższych latach sytuacja w kraju jeszcze się pogorszy - wynika z sondażu ośrodka Kapa Research. Dalej rośnie też poparcie dla opozycji, a słabnie dla rządzącej koalicji.

Ulica Święty Marcin obchodzi imieniny

Warszawa ma Marszałkowską, Łódź Piotrkowską, a Poznań św. Marcina. Najbardziej rozpoznawalna ulica miasta w Święto Niepodległości obchodzi swoje imieniny.

"Święto dla tych, którzy nie uznają narodowej mikromanii"

- To święto tych, którzy nie uznają narodowej mikromanii; którzy chcą, także dziś, by pozycja naszego kraju była poważna - tak o Święcie Niepodległości mówił Jarosław Kaczyński, składając kwiaty pod pomnikiem Józefa Piłsudskiego przed Belwederem. Szef PiS przypomniał, że zadaniem polskiej elity politycznej jest skuteczna walka o polskie interesy.

Rewie, msze, ordery. Jak świętowano niepodległość w II RP i PRL?

Pierwsze obchody Święta Niepodległości, 11 listopada 1919 r., odbywały się w trudnych warunkach - trwały wtedy walki o kształt granic odrodzonej przed rokiem Polski. Podczas kolejnych rocznic - odbywały się rewie wojskowe, msze święte za ojczyznę i ważne uroczystości na szczeblu państwowym. Dopiero po 19 latach, już po śmierci marszałka Piłsudskiego, 11 listopada ustanowiono świętem państwowym.

"Nie ma 'ich'. Jesteśmy wolni od pijawek, złodziei, rabusiów"

"Po 120 latach prysły kordony. Nie ma 'ich'. Wolność! Niepodległość! Zjednoczenie! Własne państwo! (...) jesteśmy wolni od pijawek, złodziei, rabusiów, od czapki z bączkiem, będziemy sami sobą rządzili - tak odzyskanie niepodległości przez Polskę opisał świadek tamtych wydarzeń, Jędrzej Moraczewski. Co właściwie stało się 11 listopada i jak Polacy wykorzystali szansę, którą nieoczekiwanie dała im historia?

Kolorowe Święto Niepodległości w Trójmieście

W trójmiejskich paradach niepodległościowych może wziąć udział nawet kilkadziesiąt tysięcy osób. Wielobarwne pochody, jak co roku przejdą ulicami Gdańska i Gdyni. W Sopocie odbędzie się z kolei akcja "Światełko dla Polski".