Najnowsze

Najnowsze

Poznań: Winogrady i Sołacz bez tramwajów

W poniedziałek rusza remont torowiska na węźle Most Teatralny. Mieszkańcy Winograd i Sołacza alarmują, że stracą niemal wszystkie połączenia do centrum miasta. - Jedna linia zastępcza nie wystarczy dla tylu ludzi - denerwują się.

Rosja oskarża zatrzymanych aktywistów Greenpeace o terroryzm

Polak w gronie aktywistów Greenpeace aresztowanych przez Rosjan na Morzu Peczorskim. Grożą mu poważne zarzuty i jeszcze poważniejsza kara więzienia. Rosjanom nie spodobało się to, że ekolodzy podpłynęli zbyt blisko platformy wiertniczej Gazpromu. Nie spodobało się tak bardzo, że dokonali abordażu. Podpłynęli do statku ekologów, wymierzyli w nich bronią, weszli na pokład i aresztowali załogę.

Komisja dwustronna

Komisja trójstronna to miejsce dialogu, jak mówi rząd, czy kółko dyskusyjne, jak mawiają związkowcy. Dziś na posiedzenie komisji nie przyszli, mimo że tematem rozmów miały być ich postulaty znane z niedawnych protestów w Warszawie. Sytuację próbują ratować pracodawcy, którzy deklarują prywatne rozmowy ze związkowcami.

Lista grzechów Kościoła

Lista grzechów Kościoła według papieża Franciszka z każdym jego wywiadem robi się coraz dłuższa. Teraz mówi o obsesji księży na punkcie aborcji, gejów czy rozwodników. Kim jestem, by to oceniać - pyta papież i zachęca księży, by zmienili podejście. Nie piętnujcie, tylko pomagajcie - nawołuje Franciszek.

"To piwo pili jak herbatę". Historia Browaru Piastowskiego

Swoimi produktami raczył Niemców, żołnierzy Armii Czerwonej, a w latach PRL-u i całą Europę. Browar Piastowski produkował piwo, bez którego wrocławianie nie mogli się obejść. I choć kiedyś przed jego bramą ustawiały się kolejki chętnych, dziś nie ma nikogo, kto chciałby go ratować.

Z Rudy Śląskiej do Watykanu. Pobiegnie dla papieża

1,6 tys. kilometrów w nieco ponad trzy tygodnie. Taki cel stawia sobie ultramaratończyk z Rudy Śląskiej. Chce w ten sposób upamiętnić 35. rocznicę wyboru Karola Wojtyły na papieża. W trasę ruszy w najbliższy poniedziałek. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, na Plac św. Piotra w Watykanie dotrze 16 października.

Tajemnice egzorcystów

Odprawiane są od dwóch tysięcy lat, od czterystu według ściśle określonych reguł spisanych w Rytuale Rzymskim. Od tego czasu modlitwa wypędzająca diabła powtarzana jest przez księży egzorcystów słowo po słowie w niezmienionej formie. Przybliżamy te budzące skrajne emocje praktyki i pytamy: to pomaganie ludziom czy wielka mistyfikacja?

97 ofiar powodzi w Meksyku

Acapulco w gruzach i błocie odcięte od świata, ale nie mogło być inaczej, skoro Meksyk oberwał z dwóch stro: od zachodu sztorm tropikalny, od wschodu huragan. A w środku piekło: ulewne deszcze, lawiny błotne i powodzie. Zginęło już prawie sto osób, niemal tyle samo zaginęło; tysiące rodzin straciły dach nad głową.

Arboleda jednak antybohaterem. Robak trafia z półobrotu [GOL 1:2]

Lech - Pogoń 1:2. Kilka minut po zawaleniu wyrównującego gola, Manuel Arboleda po raz kolejny zawalił pod własną bramką. Kolumbijczyk fatalnie wybił piłkę z własnego pola karnego, ta trafiła do Marcina Robaka, który przyjął ją na klatkę, obrócił się i dał Pogoni prowadzenie.

Kuriozalna bramka. Arboleda strzela, Kotorowski broni... [GOL 1:1]

Lech - Pogoń 1:1. Arboleda w drugiej połowie rozpoczął podróż z nieba do piekła. Kolumbijczyk po dośrodkowaniu z rzutu rożnego bardzo dobrze uderzył głową... tyle że w swoją bramkę. Krzysztof Kotorowski zdołał jeszcze zatrzymać piłkę, ale przy dobitce Adama Frączczaka nie miał już szans.

Minęło 1228 dni. Arboleda znów trafił w ekstraklasie [GOL1:0]

Lech - Pogoń 1:0. 1228 dni minęło od meczu ekstraklasy, w którym Manuel Arboleda zdobył bramkę. Kolumbijczyk dwa razy pokonał wtedy bramkarza Polonii Bytom, jego zespół wygrał 3:1, a później zdobył mistrzostwo Polski. Stoper Lecha przełamał się w jednym z najważniejszych spotkań dla kibiców "Kolejorza".

Swoje obowiązki wykonuję przeciętnie". Jak i z kim chce walczyć szef MSW?

Moim zdaniem wykonuję swoje obowiązki na poziomie przeciętnym - przyznaje szef MSW Bartłomiej Sienkiewicz o pierwszym półroczu urzędowania na tym stanowisku. Co ciekawe, minister uważa, że najtrudniejsze i tak dopiero przed nim. O czym mówi? O walce z "przestępczością białych kołnierzyków". Swoich głośnych i mocnych zapowiedzi z początków urzędowania nie żałuje. I po raz kolejny zaskakuje bon motami. Na przykład, że walka z patologią to nie fast food.

"Z każdego można zrobić wariata"

- W momencie kiedy publikuje się tylko odpowiedzi na pytania bez tych pytań, to z każdego można zrobić wariata - mówił w "Faktach po Faktach" w TVN24 Adam Bielan komentując doniesienia o zeznaniach ekspertów Antoniego Macierewicza w prokuraturze. O nich samych mówił: - Zajmowali się tym, w czym się specjalizują w swojej pracy naukowej.

Złota Jutrzenka to zadanie dla antyterrorystów

Śledztwa w sprawie aktów przemocy popełnianych przez neofaszystowską partię Złota Jutrzenka będą prowadzone przez służby antyterrorystyczne - poinformowała grecka policja. W środę sympatyk tej formacji przyznał się do zabicia działacza lewicy.

"Swoje obowiązki wykonuję przeciętnie". Jak i z kim chce walczyć szef MSW?

- Moim zdaniem wykonuję swoje obowiązki na poziomie przeciętnym - przyznaje szef MSW Bartłomiej Sienkiewicz o pierwszym półroczu urzędowania na tym stanowisku. Co ciekawe, minister uważa, że najtruniejsze i tak dopiero przed nim. O czym mówi? O walce z "przestępczością białych kołnierzyków". Swoich głośnych i mocnych zapowiedzi z początków urzędowania nie żałuje. I po raz kolejny zaskakuje bon motami. Na przykład, że walka z patologią to nie fast food.

Moskwa straszy Kijów losem Mazepy

Nie idźcie śladami hetmana Mazepy! - teki apel skierował do Ukraińców doradca prezydenta Rosji ds. gospodarczych Siergiej Głazjew w związku z planami podpisania umowy stowarzyszeniowej między Ukrainą a Unią Europejską.

"Z każdego można zrobić wariata"

- W momencie kiedy publikuje się tylko odpowiedzi na pytania bez tych pytań, to z każdego można zrobić wariata - mówił w "Faktach po Faktach" w TVN24 Adam Bielan komentując doniesienia o zeznaniach ekspertów Antoniego Macierewicza w prokuraturze. O nich samych mówił: - Zajmowali się tym, w czym się specjalizują w swojej pracy naukowej.

Żyć jak Kate i William? Ich wiejski dom jest do wynajęcia

"Oto twoja szansa, aby żyć jak książę i księżna Cambridge" - piszą brytyjskie gazety. Powód? Dom na wsi w Anglesey, w którym William i Kate Middleton mieszkali przez ostatnie trzy lata, będzie można wynająć. Posiadłość z dostępem do prywatnej plaży i z widokiem na park narodowy para książęca wynajmowała za 750 funtów miesięcznie, teraz czynsz ma wzrosnąć dwukrotnie.