Najnowsze

Najnowsze

Ślady iperytu w Bałtyku. "Jest groźny i trujący"

- Iperyt to głównie substancja parząca, ale i trująca. Jeśli dostanie się do organizmu, może powodować zmiany genetyczne - ostrzega w rozmowie z TVN24 kmdr por. Jacek Fabisiak z Akademii Marynarki Wojennej. Trującą substancję znaleziono na dnie Bałtyku, kilkaset metrów od plaży.

Ekspert: Zwykli internauci także ofiarami podsłuchów

Przechwytywaniem danych teleinformatycznych zainteresowane są nie tylko państwo i sektor biznesu. Zwykły użytkownik internetu może stać się ofiarą podsłuchu za sprawą złośliwego oprogramowania - przestrzega prezes Fundacji Bezpieczna Cyberprzestrzeń Mirosław Maj.

Objazdy i utrudnienia wokół poznańskich cmentarzy

Choć dzień Wszystkich Świętych dopiero za tydzień, poznańscy kierowcy muszą się liczyć z utrudnieniami wokół poznańskich nekropolii już w ten weekend. Największym będzie wprowadzenie ruchu jednokierunkowego na ul. Gnieźnieńskiej.

Kurdowie odbili przejście graniczne z rąk partyzantów

Bojownicy kurdyjscy w Syrii zajęli w sobotę przejście graniczne Jarubija na granicy z Irakiem, po trzech dniach starć z rebeliantami z grup Islamskie Państwo w Iraku i Lewancie oraz Front al-Nusra - podało opozycyjne Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka.

Berlusconi reaktywował swoją "szczęśliwą" partię

Były premier Włoch Silvio Berlusconi reaktywował centroprawicową partię Forza Italia, która dwie dekady temu przyniosła mu szczęście i wyniosła na szczyty władzy. Berlusconi zmienił nazwę dotychczasowej partii Lud Wolności.

Przegląd prasy: Znikający ekspert w analizie Cieszewskiego

Wybitny specjalista od zdjęć satelitarnych Deepak Mishra z University of Georgia oświadczył "Gazecie Wyborczej", że nie był zaangażowany w badania dr. Chrisa Cieszewskiego nt. smoleńskiej brzozy. Cieszewski początkowo umieścił Mishrę wśród współautorów analizy, z której wynika, że brzoza została złamana przed 10 kwietnia 2010 r. Jednak jeszcze przed wygłoszeniem referatu z listy autorów go usunął.

Stokowiec dumny po porażce: "Drużyna wygrała w wielu aspektach"

Trener Jagiellonii Piotr Stokowiec mimo porażki z Górnikiem był zadowolony z występu swoich piłkarzy. - Jestem pewien dwóch rzeczy, że zespół jest dobrze przygotowany do sezonu i że stanowi drużynę - stwierdził. - Nie wstydzę się żadnego z meczów rozegranych u siebie. Cieszę się, że drużyna dostarcza emocji - dodał opiekun ekipy z Białegostoku.

Rasistowski atak na Nakoulmę? "Był sprowokowany i obrażony"

Po meczu w Białymstoku więcej mówiło się nie o zwycięstwie Górnika, a o sytuacji z samej końcówki, gdy czerwoną kartkę ujrzał Prejuce Nakoulma. - Mówił, że został sprowokowany i obrażony w rasistowskich słowach, dlatego zareagował w taki sposób - wyjawił po meczu szkoleniowiec zabrzan Adam Nawałka.

Piłkarze Jagiellonii plują sobie w brodę. "To był ewidentny karny"

- Z perspektywy boiska to był ewidentny karny - mówili o niepodyktowanej "jedenastce" za faul na Dawidzie Plizdze piłkarze Jagiellonii. - Nie wiem czy mamy pecha czy słabe umiejętności, ale nawet grając w "10" mamy takie sytuacje, że przynajmniej jedną musimy wykorzystać - żałowali po porażce 0:1 z Górnikiem.

Widzew na łopatkach. "Musimy powiedzieć sobie kilka gorzkich słów"

W Łodzi nie dzieje się najlepiej. Widzew doznał czwartej porażki w pięciu ostatnich spotkaniach. - Staramy się grać jak najlepiej, ale nie wychodzi. Musimy powiedzieć sobie kilka gorzkich słów w szatni. Na pewno nie będziemy się poddawać, jest jeszcze wiele meczów do końca - zapewniają łodzianie.

Trujący iperyt blisko polskich plaż

Kilkaset metrów od polskich plaż, na dnie Bałtyku znaleziono ślady trującego iperytu. - Stwierdziliśmy skażenia w Zatokach Gdańskiej i Puckiej - przyznaje dr inż. Stanisław Popiel z Wojskowej Akademii Technicznej, który uczestniczył w badaniach bałtyckiego dna.

Mossad podsłuchiwał Sarkozy'ego? Netanjahu zaprzecza

To izraelski wywiad mógł stać za cyberatakiem na sieć komunikacyjną byłego prezydenta Francji Nicholasa Sarkozy'ego w maju 2012 roku - donosi "Le Monde". Gazeta powołuje się na materiały udostępnione przez byłego agenta NSA Edwarda Snowdena. Izrael stanowczo odpiera zarzuty.

Cracovia znowu zaskakuje. "Cieszy wynik i ofensywny styl"

- Mieliśmy mecz pod kontrolą, pokazaliśmy w nim ofensywny futbol. To już nie pierwsze spotkanie, w którym przegrywając potrafimy schodzić z boiska jako zwycięzcy - zauważył po wygranej 3:1 z Widzewem trener Cracovii Wojciech Stawowy. - Oprócz wyniku najbardziej ubolewam nad tym, że mamy grupę kontuzjowanych zawodników - stwierdził z kolei trener łodzian Rafał Pawlak.

Odnalezieni

Rodzicami małej blondynki, znalezionej w romskim obozowisku w Grecji są Romowie, ale z Bułgarii. Oddali dziewczynkę, bo nie mieli środków na jej utrzymanie. Sami wychowują 10 dzieci. Obie rodziny, ta w Grecji i ta w Bułgarii, są pod nadzorem władz. Śledczy sprawdzają między innymi, czy nie doszło tu do handlu ludźmi. Nie wiadomo też, czy dziewczynka wróci do ojczyzny.

Trucizna w Bałtyku

Trujący iperyt jest w Bałtyku i to znacznie bliżej plaż niż nam się wcześniej wydawało. Fakty wychodzą na jaw dzięki międzynarodowym badaniom. Nie było i nie jest tajemnicą, że po II wojnie światowej w naszym morzu topiono broń chemiczną. Zaskoczyło jednak i jednocześnie zmartwiło to, że ślady iperytu znaleziono już kilkaset metrów od wybrzeża.

Rozliczenia ws. Smoleńska

Historia smoleńskiego śledztwa według premiera. Poznamy ją w najbliższych dniach i będzie to - jak zapowiada Donald Tusk - dłuższy wywód ze szczegółami i argumentami. Premier chce też wykazać, co z katastrofą smoleńską i co z Polakami w kontekście katastrofy smoleńskiej zrobił PiS. Szczególnie zaś - Jarosław Kaczyński i Antoni Macierewicz.

Mania szpiegowania

Amerykanie przyparci do muru. Tłumaczą się z podsłuchiwania już nie tylko Angeli Merkel. Amerykańskie służby wywiadowcze miały podsłuchiwać ponad 30 światowych przywódców - donosi prasa, powołując się na przecieki od Edwarda Snowdena. Były pracownik służb z azylem w Rosji, który ma wiedzę i chętnie się nią dzieli to dla Stanów Zjednoczonych coraz większy kłopot.

Koniec sjesty

Hiszpański rząd rozważa skrócenie sjesty. Zamiast trzech godzin miałaby trwać maksymalnie godzinę. O słowa oburzenia łatwo, wszak sjesta to narodowa tradycja. Z drugiej jednak strony - od dawna mało kto mógł sobie pozwolić na tak długą labę. Co więcej, każdy przestój to straty dla gospodarki. A ta w kryzysie mocno zyskała na znaczeniu.

Bój o Dolny Śląsk

Wybory szefa PO na Dolnym Śląsku to starcie wagi ciężkiej. Grzegorz Schetyna - dawny bliski współpracownik premiera zmierzy się z Jackiem Protasiewiczem - obecnym bliskim współpracownikiem premiera. Nokautu raczej nie będzie, bardziej prawdopodobna jest wygrana na punkty. Pytanie czy taki wynik pomoże, czy utrudni lizanie ran po walce.