Najnowsze

Najnowsze

Noc w miasteczku "zimna i deszczowa". Duda spał w mieszkaniu, bo "role są podzielone"

Ponad 150 demonstrantów spędziło minioną noc w "miasteczku protestujących" w Warszawie - relacjonował reporter TVN24. Nie było wśród nich przewodniczącego "Solidarności" Piotra Dudy, który spał wówczas w mieszkaniu. Jak tłumaczył na antenie Radia Zet, wszystko dlatego, że "role są podzielone". W rozmowie z reporterką TVN24, zapowiedział jednak, że "jeśli będzie potrzeba, że przewodniczący Duda ma tu być, to będzie".

Na ratunek "bałtyckim delfinom". Na Helu działa "Dom morświna"

Kiedyś oblegały polskie wybrzeża, teraz walczą o przetrwanie. "Bałtyckim delfinom" grozi wyginięcie. By temu zapobiec na początku września na Półwyspie Helskim otworzono "Dom morświna". Badacze mają nadzieję, że projekt pomoże w ochronie zagrożonego gatunku.

Wybory na mera Moskwy nieważne? Wniosek Nawalnego już w sądzie

Lider antykremlowskiej opozycji Aleksiej Nawalny złożył w moskiewskim sądzie miejskim wniosek o unieważnienie rezultatu niedzielnych wyborów mera Moskwy, wygranych według oficjalnych wyników przez Siergieja Sobianina. Wniosek poparty jest ponad 900 skargami i liczy 50 tysięcy stron.

Przesadzona krytyka? "Polska piłka zmierza w dobrym kierunku"

Po zwycięstwie z San Marino reprezentacja Polski zachowała matematyczne szansę na awans do przyszłorocznego mundialu. Wielu kibiców nie jest jednak zadowolonych z postawy polskich piłkarzy. Zdaniem Jacka Magiery krytyka jest przesadzona - Nie można się dąsać i narzekać, że jest źle, bo nie jest. Polska piłka idzie w dobrym kierunku - stwierdził asystent trenera Legii.

"Manifestowanie na ulicach nie sprzyja Polakom"

Manifestowanie na ulicach nie sprzyja Polakom. W kraju, w którym są napięcia społeczne niechętnie się inwestuje - powiedział we "Wstajesz i wiesz" Jeremi Mordasewicz z PKPP Lewiatan. I dodał, że związkowcy powinni się zastanowić, czy zależy im, aby inwestorzy uciekali do innych krajów. - Mam jednak nadzieję, że pójdą po rozum do głowy - zaznaczył.

Wiślacy odrodzą się po kadrze?

Piłkarze Wisły nie będą miło wspominać przerwy reprezentacyjnej. Słaby występ przeciwko San Marino zanotował Paweł Brożek, który nie zdołał pokonać bramkarza rywali. Ostoja Stjepanović zagrał we wtorek przegranym spotkaniu Macedonii ze Szkocją, a piątkowe zwycięstwo nad Walią obejrzał z ławki rezerwowych. Osman Chavez zaliczył tylko turystyczną wycieczkę za ocean. W spotkaniach Hondurasu z Meksykiem i Panamą nie pojawił się na boisku nawet na minutę.

Aresztowany siódmy podejrzany za bijatykę na plaży w Gdyni

Gdyński sąd zdecydował o tymczasowym areszcie dla 24-letniego mieszkańca Katowic, podejrzanego o udział w pobiciu meksykańskich marynarzy na gdyńskiej plaży. To już siódmy podejrzany w tej sprawie, który trafił do aresztu. Zarzuty usłyszało w sumie osiem osób.

Kończy się remont drogi na Śnieżkę

Naprawa liczącego kilkaset lat szlaku dobiega końca. - Prace powinny zakończyć się jeszcze we wrześniu – zapewniają przedstawiciele Karkonoskiego Parku Narodowego. Jednak to, kiedy drogą przejdą turyści, zależy od pogody.

Graś: W listopadzie zmiany w rządzie

Rekonstrukcja rządu nastąpi w połowie kadencji, mniej więcej w listopadzie - powiedział w "Jeden na jeden" rzecznik rządu Paweł Graś. Dodał, że nie będzie przy tym "medialnego spektaklu".

Strzelał gole w Premier League. Teraz walczy z nadwagą, by grać w Piaście

Collins John ma szansę zostać nowym ulubieńcem kibiców Piasta Gliwice. Aby tak się stało, napastnik, który w przeszłości strzelał gole Manchesterowi United czy Chelsea, najpierw musi uporać się z nadwagą. W klubie z Gliwic są jednak z Johna zadowoleni. Na treningach zawodnik haruje jak wół i jego występ w wyjściowej jedenastce Marcina Brosza wydaje się kwestią czasu.

Polskie MSZ: Wzywamy Syrię do współpracy ze społecznością międzynarodową

Polska popiera wysiłki zmierzające do zapewnienia kontroli międzynarodowej nad syryjskim arsenałem broni chemicznej - napisało w specjalnym oświadczeniu polskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych. Resort Radosława Sikorskiego wezwał w nim władze syryjskie "do pełnej współpracy ze społecznością międzynarodową w tej sprawie".

Nie zamkną mostu w Sobieszewie, ale i tak będą utrudnienia

Mieszkańcy Wyspy Sobieszewskiej mogą odetchnąć z ulgą. Drogowcy zrezygnowali bowiem z zamknięcia mostu pontonowego w Sobieszewie, planowanego w dniach 16-19 września. Zapowiedzieli jednocześnie, że do końca września most nie będzie już zamykany, jednak wszyscy korzystający z przeprawy będą musieli liczyć się z utrudnieniami.

Graś: W listopadzie zmiany w rządzie

Rekonstrukcja rządu nastąpi w połowie kadencji, mniej więcej w listopadzie - powiedział w "Jeden na jeden" rzecznik rządu Paweł Graś. Dodał, że nie będzie przy tym "medialnego spektaklu".

Ruch Palikota szuka nowej nazwy. Wśród propozycji pomysły naszych internautów

Nowoczesne Państwo, Nowoczesna Polska, Wolność i Równość albo Wolność i Tolerancja - taką nazwę może po kongresie w październiku przyjąć Ruch Palikota - informuje "Rzeczpospolita". Co ciekawe, wśród propozycji, które partyjne władze przekazały specjalistycznej firmie badawczej, znalazły się również te, które w sierpniu za pośrednictwem Kontaktu 24, wymyślili nasi internauci.

Operacja "Scyzoryki" rozpoczęta, ale Legia myślami już w Rzymie

W strugach deszczu trenowali piłkarze Legii przed meczem z Koroną Kielce. Minorowa aura nie zmąciła nastrojów w ekipie mistrzów Polski. Do zespołu dołączyła już większość kadrowiczów. Na pełnych obrotach ćwiczą już rekonwalescent Michał Efir i Tomasz Jodłowiec. Zabrakło za to Marka Saganowskiego.

"Washington Post": CIA już dozbraja syryjskich rebeliantów

CIA rozpoczęła już dostawy broni dla syryjskich rebeliantów - poinformował w nocy ze środy na czwartek dziennik "Washington Post" na swych stronach internetowych, powołując się amerykańskie źródła rządowe. Na łamach "New York Times" prezydent Rosji Władimir Putin po raz kolejny ostrzegł USA przed interwencją wojskową w Syrii.

50 tys. ton bomb i pocisków zanieczyszcza Bałtyk

W 50 tys. ton bomb i pocisków, które trafiły do Bałtyku po II wojnie światowej, znajduje się około 15 tys. ton substancji chemicznych. Część pocisków skorodowała, a na samej Głębi Gotlandzkiej morze zanieczyszcza już 8 tys. obiektów - ustalili europejscy badacze.