Najnowsze

Najnowsze

Awaryjna zjeżdżalnia otworzyła się w locie

Samolot linii United Airlines musiał lądować awaryjnie w mieście Wichita, po tym jak niespodziewanie na wysokości przelotowej otworzyła się jedna z awaryjnych zjeżdżalni. Nikomu ze 101 osób na pokładzie Boeinga 737 nic się nie stało.

Rosyjscy marynarze zapoznają się z francuskimi Mistralami

We francuskim porcie Saint-Nazaire zacumował w poniedziałek rosyjski okręt z 400 marynarzami, mającymi przejść tam przeszkolenie w zakresie obsługi okrętu desantowego typu Mistral, który Francja sprzedaje Rosji mimo krytyki ze strony sojuszników.

"Rolą artysty jest grzeszyć, bluźnić"

Musimy zadać sobie pytanie, gdzie kończy się żarliwość religijna, a gdzie zaczyna się fanatyzm - mówiła w TVN24 historyk Kościoła dr Magdalena Ogórek, odnosząc się do kontrowersyjnego spektaklu "Golgota Picnic", który krytykują środowiska prawicowe i katolickie. Jan Klata, dyrektor Narodowego Teatru Starego w Krakowie mówił, że miejsce na protest kończy się na progu teatru.

Pakistańskie wojsko ruszyło do natarcia

Pakistańska armia rozpoczęła ofensywę lądową mającą na celu zniszczenie kryjówek talibów i bojowników Al-Kaidy na terenach plemiennych, będących ich głównym bastionem na północnym zachodzie kraju. Do tej pory szumnie zapowiadana rozprawa z radykałami ograniczała się do nalotów.

Do sępów tylko po ścieżce trapera

Każdy, kto będzie chciał stanąć oko w oko ze zwierzęciem znów będzie miał taką możliwość. Dyrekcja łódzkiego zoo zdecydowała, że klatka z sępami zostanie ponownie udostępniona dla zwiedzających. Po ostatnim ataku na ludzi - nowe zasady.

Dwóch kajakarzy nie żyje, trzeci walczy o życie. Rzucili się na pomoc

Tragiczny finał spływu kajakowego Nidą w Sobowicach (woj. świętokrzyskie). Pasażerom wywróconego kajaku rzucili się na pomoc inni uczestnicy spływu. Jednego z mężczyzn porwał nurt rzeki, a jego ciało znaleziono kilometr dalej. Drugi zmarł po przewiezieniu do szpitala. Trzeci poszkodowany jest w stanie krytycznym.

Ostatni dzień na torach. Poznań żegna kultowy tramwaj

"Szpinakowe Słoneczko" i "Szybkowiec" - tak pieszczotliwie nazywany jest ostatni w Poznaniu kursujący tramwaj Konstal 105N. Kultowa bimba po blisko 40 latach przechodzi na zasłużoną emeryturę. Teraz obsługiwać będzie jedynie weekendowe przejazdy turystyczne.

Przegląd prasy: Falenta podsłuchiwał konkurencję? Pluskwa w teczce z dokumentami

Czy biznesmen Marek Falenta podsłuchiwał konkurencję z branży węglowej? Jak ustalili dziennikarze tygodnika "Newsweek", śledztwo w tej sprawie prowadzi białostocka prokuratura, do której trafiło zawiadomienie dot. nielegalnego podsłuchu w jednej z firm handlujących węglem. Pluskwa miała być ukryta w teczce z dokumentami, a dostarczyć miał ją "skompromitowany" adwokat na zlecenie Falenty.

Pistorius znów przed sądem. Psychiatrzy ogłosili wyniki badań

Przed południowoafrykańskim sądem został wznowiony proces Oscara Pistoriusa. Przez miniony miesiąc specjaliści badali zdrowie psychiczne niepełnosprawnego atlety. Nie stwierdzili, aby cierpiał na jakiekolwiek problemy mentalne, które ograniczałyby jego świadomość i uniemożliwiały ukaranie za czyny, których dokonał.

Harrier posadzony na stołku. Zegarmistrzowska precyzja pilota

Pilot amerykańskiego samolotu AV-8B Harrier popisał się wyjątkową precyzją. Udało mu się wylądować na okręcie bez połowy podwozia. Żeby się nie rozbić, musiał trafić samolotem dokładnie w specjalny "stołek" ustawiony na pokładzie, który zastąpił mu przednie koła.

Kaczyński ostrzega przed Sikorskim. Przypomina tajne uzasadnienie swojego brata

- Prezydent Lech Kaczyński powiedział Tuskowi wyraźnie, że Sikorski nie powinien być ministrem spraw zagranicznych. Uzasadnienie było ściśle tajne. Mogę tylko powiedzieć jedno: wszystko się zgadza - stwierdził Jarosław Kaczyński. Skomentował w ten sposób podsłuchaną rozmowę szefa MSZ z Jackiem Rostowskim, w której miał on określić sojusz polsko-amerykański jako nic niewarty.

"Nachodzenie redakcji to praktyki państwa totalitarnego"

Nachodzenie redakcji "Wprost" przez policję, prokuraturę i ABW to są praktyki państwa totalitarnego - powiedział w "Jeden na jeden" prof. Piotr Kruszyński, pełnomocnik red. naczelnego Sylwestra Latkowskiego, odnosząc się do akcji służb w siedzibie tygodnika w związku z podsłuchami. W jego opinii, można by rozważyć postawienie funkcjonariuszom zarzutu przekroczenia uprawnień.

Nocna ofensywa separatystów. Rozejm tylko w teorii

- Od niedzielnego wieczoru terroryści na wschodzie Ukrainy przeprowadzili szereg ataków na posterunki i umocnione pozycje wojska ukraińskiego - informuje w porannym komunikacie centrum prasowej operacji antyterrorystycznej. Nocne starcia źle wróżą perspektywom przedłużenia i tak już bardzo umownego rozejmu, który kończy się dziś o godz. 21.

Afera taśmowa znów w czołówce. Wybraliście wideo tygodnia

Trzy filmy związane z aferą podsłuchową znalazły się na podium w naszym plebiscycie na wideo tygodnia. Pierwsze miejsce, zdobywając 32 proc. waszych głosów, zajął film opublikowany przez prokuraturę pokazujący jak redaktor naczelny "Wprost" szarpał się z funkcjonariuszami ABW o słynny już laptop. Na drugim miejscu znalazł się uciekający w Sejmie Sławomir Nowak. Ostatni stopień na podium przypadł - ex aequo - twardemu Donaldowi Tuskowi i fajtłapowatym złodziejom, których przerosła ręczna skrzynia biegów. Oto najlepsze wideo minionego tygodnia.

Walka o Tikrit z ziemi i powietrza

Irackie siły rządowe kontynuują ofensywę, która ma doprowadzić do odzyskania położonego na północy kraju miasta Tikrit. To jedno z dwóch dużych miast, opanowanych przez sunnickich radykałów z Islamskiego Państwa Iraku i Lewantu (ISIL).

Polacy nie chcą już czytać książek?

Polska noblistka Wisława Szymborska powiedziała kiedyś: "Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła". Ta myśl przyświecała organizatorom imprezy promującej czytelnictwo we Wrocławiu. Akcja "Europejska Noc Literatury" odbyła się już drugi raz i znów przyciągnęła tysiące mieszkańców miasta, którzy słuchali, jak znani i lubiani czytają twórczość współczesnych pisarzy. Czemu, mimo takich inicjatyw, Polacy czytają coraz mniej książek? Czy jesteśmy świadkami zmierzchu papierowych woluminów?

Podpalił się, bo nie chce japońskich wojsk na misjach

Ubrany w garnitur i krawat Japończyk w średnim wieku wszedł na kładkę dla pieszych na ruchliwej stacji kolejowej Shinjuku w Tokio, wyjął megafon i wykrzykiwał hasła sprzeciwu wobec zmian konstytucji zezwalających na wysyłanie wojsk japońskich za granicę. A potem zaczął płonąć.