Najnowsze

Najnowsze

Widzew jedną nogą w I lidze. "Jesteśmy w beznadziejnym położeniu"

Piłkarze Widzewa nie podtrzymali dobrej passy i w spotkaniu zamykającym 33. kolejkę T-Mobile Ekstraklasy przegrali 0:1 ze Śląskiem. Podopieczni Artura Skowronka na cztery mecze przed końcem sezonu tracą pięć punktów do zajmującej ostatnią bezpieczną pozycję Cracovii. - Jesteśmy w beznadziejnym położeniu, natomiast mamy do zdobycia jeszcze 12 punktów. Musimy zrobić wszystko, by szybko się podnieść - powiedział szkoleniowiec łodzian.

Pawłowskiego poniosło? Zrobił z Widzewa potęgę

Niezwykłą kurtuazją wykazał się po spotkaniu z Widzewem Tadeusz Pawłowski. Szkoleniowiec Śląska tak chwalił swoich rywali, że można by było pomyśleć, iż wrocławianie mierzyli się nie z najsłabszą drużyną T-Mobile Ekstraklasy, ale z ligowym potentatem. - Widzew ma jednego z najlepszych w Polsce środkowych napastników. Skoro zagraliśmy na zero z tyłu, to jest ok. Od początku przewidywaliśmy, że to będzie dla nas najtrudniejszy mecz roku - komplementował rywali Pawłowski.

Potroili liczbę zwolenników Rosji w Donbasie? Sondaż a "referendum"

Niemal połowa badanych Ukraińców zamieszkujących obwody uważane za prorosyjskie (doniecki, ługański i charkowski) twierdzi, że Ukraina nie powinna szukać sojusznika ani na Zachodzie, ani w Rosji - wynika z badania zleconego przez CNN. Bliższej współpracy z sąsiadem chce 37 proc. pytanych, a z Unią Europejską - 14 proc. Wyniki badania opublikowano dzień po tzw. referendum separatystów, w którym rzekomo 90 proc. głosujących opowiedziało się za niepodległością i oddzieleniem od Ukrainy. Wyników plebiscytu nie uznały państwa Zachodu.

Duda: Tusk to hipokryta. Jak mu się pali pod ogonem, to przyjeżdża

Podczas tej kampanii wyborczej premier Donald Tusk zrobi wszystko, aby był spokój w całym kraju - stwierdził w "Jeden na jeden" Piotr Duda, przewodniczący Solidarności. To dlatego, w jego opinii, szef rządu przyjechał na Śląsk do górników. - Gdyby rzeczywiście chciał rozwiązać ich problemy, byłby tam już roku temu - ocenił Duda, dodając, że działania premiera i innych polityków pokazują, że kampania wyborcza "to są stare numery w nowym opakowaniu".

Duda: Tusk to hipokryta. Jak mu się pali pod ogonem, to przyjeżdża

Podczas tej kampanii wyborczej premier Donald Tusk zrobi wszystko, aby był spokój w całym kraju - stwierdził w "Jeden na jeden" Piotr Duda, przewodniczący Solidarności. To dlatego, w jego opinii, szef rządu przyjechał na Śląsk do górników. - Gdyby rzeczywiście chciał rozwiązać ich problemy, byłby tam już roku temu - ocenił Duda, dodając, że działania premiera i innych polityków pokazują, że kampania wyborcza "to są stare numery w nowym opakowaniu".

LeBron królował w Brooklynie, a "Żar" spalił Nets

LeBron James pokazał, dlaczego jest najlepszym koszykarzem na świecie. "Król" poprowadził Miami Heat do trzeciego zwycięstwa w serii z Brooklyn Nets, rzucając w Nowym Jorku aż 49 punktów. Ekipa z Florydy jest dzięki temu o krok od awansu do finału Konferencji Wschodniej.

Ukraińskie wojsko. Fasadowe?

Prezydent Rosji silny, jak nigdy. Ukraina - tak słaba, że nie może poradzić sobie z separatystami na wschodzie kraju. Taki jest dziś beznadziejny obraz trwającego od tygodni konfliktu. Separatyści tryumfują po tzw. referendum i choć nikt w Europie go nie uznaje, oni już chcą niepodległości, już ogłaszają, że nie będzie tam wyborów prezydenckich za dwa tygodnie i już nazywają ukraińskie wojsko okupantem. Wojsko, o którym można wiele złego powiedzieć, ale oczywiście nie to, że jest okupantem na ukraińskiej ziemi.

Dyktator czy "ojczulek" narodu?

Ukraina jest bezsilna wobec separatystów, tak jak wciąż bezsilna wobec Rosji jest Europa. I na tej bezsilności wyraźnie korzysta Władimir Putin, który jeszcze nigdy nie miał tak dobrych notowań w Rosji jak teraz. Nawet ci, którzy niedawno jeszcze krytykowali go za brak demokracji w kraju, dziś są pod wrażeniem jego międzynarodowej siły. Silny przywódca, dla zdecydowanej większości Rosjan, to bohater i duma. A Krym nie został przez Putina zajęty, tylko uratowany. Skąd ta wielkomocarstwowa tęsknota u Rosjan?

Armia do wzmocnienia

W odpowiedzi na kryzys na Ukrainie polska armia chce wzmocnić i zmienić swoje siły rezerwy. Według założeń - poza stutysięczną armią zawodową i 20 tysiącami żołnierzy Narodowych Sił Rezerwowych w Polsce - powinno się przeszkolić dodatkowo 10 tysięcy żołnierzy-ochotników. Rezerwiści mieliby być nie tylko lepiej opłacani, ale też i lepiej szkoleni. Czy plan uda się zrealizować, skoro do tej pory wojsko ma problem ze skompletowaniem podstawowych Sił Rezerwowych?

"Oddajcie nam nasze dziewczynki"

Cały świat wzywa: "oddajcie nam nasze dziewczynki". To apel do nigeryjskiego islamskiego ugrupowania zbrojnego Boko Haram, które miesiąc temu porwało ponad 200 uczennic, grożąc ich sprzedaniem. Los dziewczynek nie jest znany, ale w internecie pojawił się film, który podobno pokazuje, co się z nimi dzieje. Według nie potwierdzonych informacji uczennice zmuszono do przejścia na islam.

Polityczna wojna na słowa

Prezes PiS-u Jarosław Kaczyński odnosi się do kontrowersyjnej wypowiedzi Krystyny Pawłowicz, która Władysława Bartoszewskiego nazywa "pastuchem słabej klasy". Język ostry, ale wypowiedź prezesa wymijająca. Zamiast konkretnego stanowiska słyszymy pytanie: czy to premier zdyscyplinował już profesora.

Conchita dzieli Polskę

Zwyciężczyni Eurowizji Conchita Wurst dzieli polską scenę polityczną. Kobieta z brodą wygrywa festiwal i natychmiast rozgrzewa emocje w polskiej euro-kampanii. Solidarna Polska chce zmiany regulaminu, bo - jak mówi - "nie godzi się na Europe która zabiera nam stocznie i cukrownie, a w zamian daje brodate dziwactwa". A Prawo i Sprawiedliwość "w oczach Conchity widzi oczy Tuska", czyli Europę otwarta, która jak mówi Adam Hofman: prowadzi donikąd

Czekając na Rosjan

Nie ma jeszcze konkretnych danych, ale - jak twierdzą ci, którzy żyją z turystyki - gołym okiem widać już, że słynących z grubych portfeli turystów z Rosji w tym roku w Polsce jest dużo mniej. I to nawet w tak popularnych wśród nich miejscowościach, jak Zakopane. Oto jak wielka polityka wpływa na małe sprawy. I choć większość hotelarzy, jak sami mówią, interesuje tylko jedna polityka - biznesu, to zdarzają się przypadki, że polski hotel odmawia gościny dla podróżnych z Rosji nie kryjących poparcia dla Putina.

Co łączy Putina i Schroedera?

Gerhard Schroeder po raz pierwszy od swoich 70. urodzin, które świętował razem z Władimirem Putinem odpowiada na zarzuty o bliskie relacje z rosyjskim prezydentem. Były kanclerz Niemiec tłumaczy, że to Europa popełniła błąd proponując Ukrainie stowarzyszenie. Mówi też, że zamiast dalej grozić Rosji sankcjami, należałoby rozmawiać o rosyjskich interesach bezpieczeństwa, a na pytanie o swoją zażyłość z prezydentem Rosji odpowiada krótko - mogę na niego liczyć, znam go do 14 lat.

Mniej rosyjskich turystów w Polsce? Hotelarz z Zakopanego: jak popiera Putina, to mu podziękujemy

Słynących z grubych portfeli turystów z Rosji w tym roku w Polsce jest dużo mniej niż zwykle. I to nawet w tak popularnych wśród nich miejscowościach jak Zakopane. Co na to hotelarze? Większość mówi, że hotele to "miejsce apolityczne". Ale są i tacy, jak Konrad Kujawski z Zakopanego: - Jeśli zadzwoni do nas Rosjanin i powie, że popiera Putina, to mu podziękujemy i zaprosimy gdzie indziej - mówi dla "Czarno na białym".

Psychiatra: Amputacja kończyn wywołała u Pistoriusa silne zaburzenia

Uzbrojony Oscar Pistorius może stanowić zagrożenie dla społeczeństwa z powodu zaburzeń psychicznych związanych z amputacją kończyn jeszcze w dzieciństwie - uważa prywatna lekarz psychiatra tego sportowca, która zeznawała w poniedziałek w sądzie. Pięciokrotny mistrz paraolimpijski jest oskarżony o to, że 14 lutego ubiegłego roku z premedytacją zastrzelił w domu swoją partnerkę Reevę Steenkamp. Grozi mu dożywocie.