Najnowsze

Najnowsze

Franciszek w Tiranie. "Albania to kraj męczenników"

Od 250 do 300 tys. osób uczestniczyło w niedzielnej mszy odprawionej przez papieża Franciszka w stolicy Albanii, Tiranie - podał Watykan. Papież nawiązując do prześladowań chrześcijan i muzułmanów w czasach komunizmu mówił, że Albania to "kraj męczenników".

Bezpłatnie, bez czekania, w dowolnym kraju UE - tak będzie. Ale pacjenci łatwo na leczenie nie wyjadą

Po niemal roku od wejścia w życie unijnej dyrektywy polscy pacjenci w końcu będą mogli w pełni korzystać z przysługującego im prawa do leczenia za granicą i otrzymać refundację kosztów w kraju. Czy jest szansa, że skończy się czekanie na zabiegi w wielomiesięcznych kolejkach? Jest na to szansa. Łatwo jednak nie będzie, bo nowe przepisy mogą do wyjazdów na leczenie zniechęcać.

Erdogan: Turcja nie zapłaciła okupu za zakładników

Prezydent Turcji Recep Tayyip Erdogan zapewnił w niedzielę, że za uwolnienie 49 zakładników, uprowadzonych w Iraku przez Państwo Islamskie, nie zapłacono żadnego okupu. Ich wolność była następstwem "negocjacji dyplomatycznych" - powiedział.

Afgańscy przywódcy doszli do porozumienia. Podzielą się władzą

Rywale do urzędu prezydenta Afganistanu, były minister finansów Aszraf Ghani i były szef dyplomacji Abdullah Abdullah podpisali w niedzielę długo oczekiwane porozumienie o podziale władzy. Komisja wyborcza ogłosiła niedługo potem Ghaniego prezydentem elektem Afganistanu. Jego zaprzysiężenie ma się odbyć w ciągu tygodnia.

"Już zawsze będziemy bawić się w kosmos". MSW znów gra emocjami. Następca filmu o "smutnym autobusie"

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych kontynuuje kampanię uwrażliwiania rodziców na to, jakimi autobusami jeżdżą ich dzieci. Urzędnicy ponownie sięgają po niecodzienne środki. MSW opublikowało kolejny filmik, który ma szokować. W "Kosmosie" głównej roli nie gra już jednak "smutny" autobus. Marek Konkolewski z Komendy Głównej Policji przekonywał w TVN24, że takie kampanie działają, a rodzice coraz cześciej z własnej inicjatywy proszą o sprawdzenie stanu technicznego pojazdu czy trzeźwości kierowców.

Powstanie film o mordercy żony Polańskiego. Autorem twórca teledysków Madonny i U2

Charles Manson w 1969 roku wysłał członków swojej sekty do domu Romana Polańskiego w Kalifornii z poleceniem zabicia jego mieszkańców. Zamordowali pięć osób, w tym ciężarną żonę Polaka. Po głośnym procesie Manson został skazany na karę śmierci, zmienioną na dożywocie. Szybko stał się ikoną pop kultury. Teraz jego historię opowie w filmie "Rodzina" reżyser teledysków Madonny i U2.

Turecka policja starła się z uchodźcami z Syrii

Turecka policja użyła w niedzielę gazu łzawiącego i armatek wodnych, aby rozproszyć kurdyjskich uchodźców z Syrii, zgromadzonych na turecko-syryjskim przejściu granicznym. Władze tureckie czasowo zamknęły przejście i uchodźcy, szukający w Turcji schronienia przed ekstremistami z Państwa Islamskiego, stłoczyli się po stronie syryjskiej.

Kierowcy autobusów stanęli w szranki. Walczyli o tytuł najlepszego w Poznaniu

W niedzielę na Torze Poznań, 10 kierowców komunikacji miejskiej walczyło o tytuł najlepszego szofera stolicy Wielkopolski. Przygotowano dla nich dwie konkurencje: test na ekonomiczną jazdę oraz zestaw manewrów sprawdzających płynność kierowania, prawidłową obsługę przystanków, czy też zachowanie wobec osób niepełnosprawnych. Pośród najlepszej dziesiątki, znalazło się miejsce dla jednej kobiety. Zawody wygrał Wojciech Klarzyński, na co dzień jeżdżący na liniach 69, 75, 64 i 79.

Czy decyzje Ewy Kopacz były słuszne? W "Faktach po Faktach" o składzie nowego rządu

Nowy rząd Ewy Kopacz za chwilę rozpocznie pracę. Żeby była spójna, nowa pani premier połączyła w swoim gabinecie tzw. spółdzielnię Cezarego Grabarczyka oraz stronników Grzegorza Schetyny. Czy to uchroni rząd i partię przed wewnętrznymi sporami, czy wręcz odwrotnie? Grzegorz Kajdanowicz będzie dziś pytał Dariusza Rosatiego (PO, byłego szefa MSZ) i Zbigniewa Ziobrę (SP, byłego ministra sprawiedliwości).

Niemieckie MSZ: Rosja Putina jest państwem autorytarnym

MSZ Niemiec, które w minionej dekadzie forsowało politykę partnerstwa z Rosją, kreśli w najnowszej analizie ponury obraz sytuacji politycznej w tym kraju, który pod rządami Władimira Putina stał się "państwem autorytarnym" - pisze w niedzielę "Der Spiegel".

"Miała być Margaret Thatcher, a wyszedł Monty Python"

- Teraz, jak on (Tusk) odszedł, to co ona (Kopacz) ma zrobić? Cała sfora zaczęła ujadać. Każdemu dała michę i teraz jest etap merdania ogonem - powiedział Tadeusz Cymański z SP o sytuacji w rządzie po zmianie premiera. Goście "Kawy na ławę" w TVN24 oceniali piątkowe wystąpienie nowej szefowej rządu. Adam Hofman (PiS) krytykował zapowiedź odejścia od polityki wspierania Ukrainy. - Czego teraz chcecie? Czego się wyśmiewacie? Powiedziała to, co chcieliście usłyszeć - wypominał politykom opozycji Adam Szejnfeld z PO.

"Wystąpienie Kopacz było beznadziejne. Trzeba przyznać się do błędów"

- Czasami trzeba przyznać się do błędów i nie udawać, że ta prezentacja wypadła dobrze - tak do piątkowego wystąpienia Ewy Kopacz odniósł się w TVN24 dr Sergiusz Trzeciak, specjalista ds. marketingu politycznego Collegium Civitas. Surowiej przyszłą premier ocenił Wiesław Gałązka z Dolnośląskiej Szkoły Wyższej. - Była beznadziejna. Wygłaszane teksty dobre by były do cioci na imieniny - powiedział, a zwracając uwagę na fakt, że Kopacz próbowano upozować na Margaret Thatcher, skwitował: - To nie ten styl.