Najnowsze

Najnowsze

Urodzić i oddać? "Można zastąpić miłość matki miłością innego człowieka"

- Miłość matki do chorego dziecka może być zastąpiona przez miłość innego człowieka - takimi słowami Andrzej Jaworski (PiS) wyraził poparcie dla prof. Bogdana Chazana i jego odmowy aborcji płodu z wadą. Sugerował, że noworodka rodzice mogą oddać do hospicjum. - Ten lekarz postąpił wbrew sumieniu każdego normalnego człowieka, zmusił to dziecko do niewyobrażalnego cierpienia przed śmiercią - odpierała ten argument Joanna Senyszyn (SLD).

"Przejaw obywatelskiego protestu". "Miejsce do protestu to nie szpital"

- Stanowisko profesora Chazana można traktować jako przejaw takiego obywatelskiego protestu przeciwko złemu, sprzecznemu z konstytucją i sprzecznemu z zasadami moralnymi prawu - przekonywał w "Faktach po Faktach" Jarosław Gowin (Polska Razem), komentując spór wokół odmowy aborcji. - Miejsce do obywatelskiego protestu to nie jest szpital i ludzkie życie - ripostował Adam Szejnfeld (PO).

KOR z nagrodą od Amerykanów. Ceremonia bez Macierewicza

Dwudziestu założycieli Komitetu Obrony Robotników otrzymało od Amerykanów zaproszenia na wręczenie tej organizacji nagrody im. Jana Karskiego. O odebranie nagrody w imieniu KOR poproszono Bogdana Borusewicza. To prawdopodobnie powód, dla którego z udziału w ceremonii zrezygnowali Antoni Macierewicz i Piotr Naimski, którzy byli założycielami KOR. - Ambasador Stanów Zjednoczonych nie zna historii - tak Mariusz Błaszczak, szef klubu PiS tłumaczy przyczyny bojkotu.

Urodzić i oddać? "Można zastąpić miłość matki miłością innego człowieka"

- Miłość matki do chorego dziecka może być zastąpiona przez miłość innego człowieka - takimi słowami Andrzej Jaworski (PiS) wyraził poparcie dla prof. Bogdana Chazana i jego odmowy aborcji płodu z wadą. Sugerował, że noworodka rodzice mogą oddać do hospicjum. - Ten lekarz postąpił wbrew sumieniu każdego normalnego człowieka, zmusił to dziecko do niewyobrażalnego cierpienia przed śmiercią - odpierała ten argument Joanna Senyszyn (SLD).

SOS ze złomu broni stoczni przed burzeniem

- Nie godzimy się, aby w imię budowy nowej arterii wyburzać i niszczyć miejsca związane z historią Gdańska i Polski – mówił Janusz Chilicki z Inicjatywy Społecznej „Nie dla burzenia Stoczni Gdańskiej”. Na terenie dawnej stoczni pojawiło się kilkadziesiąt osób, które chciały zamanifestować swój sprzeciw wobec polityki miasta.

"Przejaw obywatelskiego protestu". "Miejsce do protestu to nie szpital"

- Stanowisko profesora Chazana można traktować jako przejaw takiego obywatelskiego protestu przeciwko złemu, sprzecznemu z konstytucją i sprzecznemu z zasadami moralnymi prawu - przekonywał w "Faktach po Faktach" Jarosław Gowin (Polska Razem), komentując spór wokół odmowy aborcji. - Miejsce do obywatelskiego protestu to nie jest szpital i ludzkie życie - ripostował Adam Szejnfeld (PO).

Francja znów wywiesiła białą flagę. Niemcy już zapisali się w historii

Znamy pierwszego półfinalistę mistrzostw świata. Joachim Loew zmienił nastawienie swojego zespołu i, zamiast grających otwartą piłkę Niemców, zobaczyliśmy styl, do którego nasi zachodni sąsiedzi przyzwyczajali przez lata. To zaprocentowało, bo bez większego trudu udało im się pokonać Francję 1:0.

Trzylatka spłonęła w przyczepie kempingowej. Dwoje dzieci uciekło

Tragedia w miejscowości Nowe Mostki pod Sochaczewem. W pożarze przyczepy kempingowej zginęła trzylatka. - Prawdopodobnie bawiła się z rodzeństwem w środku, dzieci zaprószyły ogień. Dwójka uciekła, jedno dziecko zostało w przyczepie. Ale o tym nie wiedzieli strażacy, którzy najpierw ugasili pożar, a potem we wnętrzu dokonali makabrycznego odkrycia - relacjonuje reporterka TVN24.

Rozejm możliwy pod warunkiem kontroli granicy z Rosją

- Zawieszenie broni na wschodniej Ukrainie jest możliwe tylko pod warunkiem przejęcia pełnej kontroli nad granicą z Rosją - powiedział w piątek szef Służby Bezpieczeństwa Ukrainy Wałentyn Naływajczenko. Wcześniej prezydent Petro Poroszenko powiedział w rozmowie telefonicznej z szefową unijnej dyplomacji Catherine Ashton, że Kijów jest gotów do rozmów w grupie kontaktowej.

Cierpienie versus sumienie

"Nieadekwatną" nazwał karę za odmowę przeprowadzenia aborcji zagrożonej ciąży, nałożoną na szpital im. Św. Rodziny przez NFZ, dyrektor placówki prof. Bogdan Chazan. Lekarz podkreślił w programie Jeden na Jeden, że złoży w tej sprawie odwołanie, bo - tu cytat - "nie czuje się winny". Wiadomo już jednak, że dziecko urodziło się z licznymi wadami. O dylemacie wyboru między cierpieniem matki i chorego dziecka a sumieniem lekarza rozmawiali goście programu Tak jest. W obronie prof. Chazana stanął poseł Polski Razem Jacek Żalek. - Prof. Chazan mówił w trakcie ciąży, że dziecko może przeżyć. Każda istota ma prawo do życia. On po prostu odmówił unicestwienia tego dziecka. Spróbowano zrobić z tego spektakl na cały kraj - powiedział polityk. Z kolei zdaniem filozofa prof. Zbigniewa Mikołejki, lekarz nadużył swoich kompetencji i mógł zapobiec cierpieniu matki. - Wiadomo było co się stanie. Że będzie to tylko cierpienie tego dziecka, że będzie to niewyobrażalne cierpienie tej matki, że będzie widziała konanie swojego dziecka - ripostował filozof.

Niemiec podejrzany o szpiegowanie dla USA. Był podwójnym agentem?

W Niemczech aresztowano mężczyznę w związku z podejrzeniem o szpiegostwo na rzecz USA. Kanclerz Angela Merkel została o tym poinformowana - powiedział w piątek jej rzecznik Steffen Seibert. Według Reutersa i niektórych niemieckich mediów aresztowany był podwójnym agentem.

"Reżyser polskich charakterów". Platynowe Lwy 2014 dla Sylwestra Chęcińskiego

Laureatem nagrody Platynowych Lwów 2014 roku został Sylwester Chęciński, twórca słynnego tryptyku komediowego o losach skłóconych rodzin Kargulów i Pawlaków oraz sensacyjnego "Wielkiego Szu". Nagroda zostanie wręczona na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni 20 września. Wśród laureatów z ostatnich lat są tacy twórcy jak Jerzy Antczak, Witold Sobociński, Tadeusz Konwicki, Roman Polański czy Jerzy Wójcik.

20 rosyjskich okrętów ćwiczy na Morzu Czarnym

Na Morzu Czarnym rozpoczęły się w piątek manewry rosyjskiej Floty Czarnomorskiej z udziałem około 20 okrętów bojowych i pomocniczych oraz ponad 20 samolotów i śmigłowców - poinformowało Ministerstwo Obrony Federacji Rosyjskiej.

Oto prawdziwa mapa rowerowej Łodzi: "Jeżdżą tam, gdzie nie ma warunków"

Gdzie jeździ najwięcej łódzkich cyklistów i gdzie trzeba poprawić infrastrukturę rowerową? Na te pytania odpowiada dokument stworzony przez Fundację Fenomen, który został opracowany dzięki European Cycyle Challenge 2014. Magistrat zapowiada, że na pewno weźmie to pod uwagę przy inwestycjach rowerowych.

Ruszyła budowa peronów podziemnego dworca Łódź Fabryczna

Ruszyły prace związane z budową peronów podziemnego dworca Łódź Fabryczna. Powstaje także nadziemne rusztowanie, które posłuży do montażu stalowej konstrukcji dachu. Od września mają ruszyć prace związane z układaniem torów kolejowych.

Po pijanemu usunął mężczyźnie ząb? Grozi mu do 2 lat więzienia

Prokuratura w Radomsku wysłała do miejscowego sądu akt oskarżenia przeciwko dentyście, który miał usunąć zdrowy ząb swojemu pacjentowi. Dodatkowo śledczy zarzucają Dariuszowi N. narażanie swojego klienta na niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Stomatolog podczas zabiegu miał być pijany. Może trafić za kratki na dwa lata.

Watykan oficjalnie uznał stowarzyszenie egzorcystów

Watykańska Kongregacja ds. duchowieństwa uznała status Międzynarodowego Stowarzyszenia Egzorcystów. W jego skład wchodzi ok. 250 egzorcystów z 30 krajów. - Egzorcyzm to forma niesienia pomocy cierpiącym - mówił gazecie "L'Osservatore Romano" o. Francesco Bamonte, który sam jest egzorcystą w diecezji rzymskiej.

Scarlett Johansson obiektem seksualnym? "Opis bolesny i poniżający"

Scarlett Johansson wygrała w paryskim sądzie 2,5 tys. euro odszkodowania od autora książki, który użył jej osoby do opisu fikcyjnej postaci, wyglądającej jak jej wierna kopia. Aktorka zarzuciła mu, że przedstawia ją jako "obiekt seksualny" i przypisuje jej romanse, które nie miały miejsca. Sąd przyznał, że przedstawiony w książce opis jest "bolesny i poniżający".

Uma Thurman z książką w ręku. Ikony kina zachęcają do czytania

Ikony światowego kina - gwiazdy i bohaterowie filmów - zachęcają mieszkańców Piekar Śląskich do czytania książek. W mieście pojawiły się już pierwsze murale, m,in. z Umą Thurman, Tomem Hanksem (jako Forrestem Gumpem) i Bruce'em Lee. Pomysł na promocję czytelnictwa zrodził się ze współpracy magistratu ze stowarzyszeniem Kuklok.