Najnowsze

Najnowsze

Najbardziej elitarna służba Rosji. GRU, czyli szpiedzy z Akwarium

Znów głośno o wojskowym wywiadzie rosyjskim. Dla tej służby miał pracować zatrzymany w Warszawie prawnik, ale GRU to nie tylko działalność szpiegowska w krajach Zachodu. Swoje możliwości rosyjska "wojskówka" pokazuje od kilku miesięcy tuż za naszą wschodnią granicą - to agenci i żołnierze specnazu GRU podpalili Ukrainę. Co wiadomo o najbardziej elitarnej służbie specjalnej Rosji?

Stan archeolog przysypanej pod katedrą się poprawia. "Już sama oddycha"

36-letnia kobieta, która w poniedziałek została zasypana przez ziemię, odzyskała przytomność i może już sama oddychać - informuje Stanisław Rusek, rzecznik szpitala przy ul. Szwajcarskiej. Do wypadku doszło podczas prac archeologicznych na Ostrowie Tumskim w Poznaniu. Jego przyczyny bada policja i inspekcja pracy.

W Katowicach zamiast tramwajów powstanie kolejka linowa?

Transport miejski w Katowicach powinna uzupełnić kolej linowa - uważa ubiegający się o fotel prezydenta Katowic obecny wiceprezydent miasta Marcin Krupa z komitetu Forum Samorządowego i Piotra Uszoka. Proponuje on budowę 4,5-kilometrowy odcinek kolei na południu Katowic.

Podejrzany dżihadysta zatrzymany w Niemczech

Niemiecka prokuratura federalna poinformowała o aresztowaniu we Frankfurcie Niemca podejrzewanego o członkostwo w radykalnej organizacji Front al-Nusra, która jest syryjską filią Al-Kaidy.

Policjant śmiertelnie postrzelił 13-letniego syna. Usłyszał zarzuty

Nieumyślne spowodowanie śmierci i niezastosowanie przepisów dotyczących użytkowania broni palnej - to zarzuty, jakie prokuratura postawiła policjantowi ze Stargardu Szczecińskiego. Mężczyzna postrzelił swojego syna ze służbowej broni. Grozi mu za to kara pozbawienia wolności do lat 5. Nie jest zatrzymany w areszcie.

Frakcja Farage'a się rozpadła

Eurosceptyczna i populistyczna frakcja w Parlamencie Europejskim, kierowana przez Brytyjczyka Nigela Farage'a, została rozwiązana na skutek odejścia z niej łotewskiej eurodeputowanej Ivety Grigule - ogłosił rzecznik PE.

Rozmowy "bardzo trudne", ale "postęp we wszystkich obszarach"

Zdaniem szefa irańskiej dyplomacji Mohammada Dżawada Zarifa rozmowy w sprawie programu atomowego Iranu były "bardzo trudne", ale nastąpił postęp i omawiano możliwe rozwiązania - poinformowały źródła, które brały udział w briefingu dla irańskich mediów.

Odwołali go w Malborku, chce być komendantem w Czersku. Miasto przyjrzy się jego przeszłości

Mariusz Wilczyński wygrał konkurs na stanowisko komendanta straży miejskiej w Czersku. Wczoraj burmistrz przekonywał, że zdecydowało o tym jego doświadczenie zawodowe. Dziś, w rozmowie z nami przyznaje, że wie, iż Wilczyński w przeszłości stracił prawo jazdy za punkty. - Słyszeliśmy też, że był jakiś incydent, w którym miał naruszyć regulamin i został odwołany, ale musimy to sprawdzić – zastrzegł burmistrz Czerska.

Trafił do niewoli w Donbasie, separatyści odrąbali mu rękę. Za patriotyczne tatuaże

19-letni student ze Lwowa najpierw walczył na Majdanie, później jako ochotnik trafił do Donbasu. Jako jedyny przeżył masakrę, gdy jego oddział wpadł w pułapkę separatystów. Trafił do niewoli. Na widok patriotycznego tatuażu odrąbali mu rękę. Dziś Wasyl dochodzi do siebie w szpitalu we Lwowie i mówi: wrócę na front, mam drugą rękę, jeszcze mogę strzelać. Sprawę opisała reporterka fundacji Otwarty Dialog.

Belgrad: reakcja władz Albanii na drona pokazuje, że wiedziały o prowokacji

Minister spraw wewnętrznych Serbii Nebojsza Stefanović stwierdził, że albański rząd, który "jak bohaterów" przyjął swoich piłkarzy wracających z Belgradu po niesławnym meczu, pokazał tym samym, że "jego przedstawiciele wiedzieli o planowanej prowokacji". Serbski Związek Piłkarski nazwał z kolei incydent z dronem "aktem terroru".

Zgoda w PE. Bliżej umowy stowarzyszeniowej z Mołdawią

Komisja spraw zagranicznych Parlamentu Europejskiego dała w czwartek zielone światło dla ratyfikacji umowy stowarzyszeniowej UE-Mołdawia, obejmującej porozumienie o wolnym handlu. Eurodeputowani skrytykowali rosyjskie naciski na Mołdawię.

Abp Głódź już po operacji. "Jest ciężko chory, ale pogodny"

Arcybiskup Sławoj Leszek Głódź jest już po operacji usunięcia części żołądka. Jak poinformował były metropolita gdański abp Tadeusz Gocłowski, leczenie przebiega dobrze, a Głódź choć ciężko chory, wciąż jest pogodny. Być może już za tydzień wróci do Gdańska.

W Wielkopolsce zabrakło szczepionek dla dzieci. "Sytuacja jest już opanowana"

W Wielkopolsce na przełomie września i października zaczęło brakować szczepionek przeciwko tężcowi, krztuścowi i błonicy. Problem dotoczył obowiązkowych szczepień dla wcześniaków i sześciolatków. - Sytuacja jest opanowana. Szczepionki już dotarły do naszych magazynów - informuje Andrzej Trybusz, dyrektor wielkopolskiego sanepidu.