Najnowsze

Najnowsze

Najpotężniejsza bomba USA była pomyłką. Wielki wybuch i rekordowe skażenie

Współcześnie zdetonowanie silnej bomby jądrowej w atmosferze na potrzeby testu trudno sobie wyobrazić. Na początku lat 50. była to jednak niemal codzienność. USA i ZSRR w szaleńczym tempie pracowały nad coraz potężniejszymi bombami, detonując nawet po kilkanaście rocznie. 61 lat temu Amerykanie przez przypadek wywołali swoją największą eksplozję i spowodowali najgorsze skażenie w historii USA.

"Nie mamy alergii na krew, każdy może zostać zabity". Hybrydowy terror Putina

- Zabójstwo Borysa Niemcowa to komunikat: nie mamy alergii na krew, każdy może zostać zabity - uważa Garri Kasparow, było szachowy mistrz, dziś przewodniczący Fundacji Praw Człowieka. Radio Wolna Europa, które przytacza jego słowa, wskazuje, że mamy do czynienia z "hybrydowym wielkim terrorem Putina", którym można porównać do wielkiego terroru z czasów stalinowskich.

Obama, Merkel i Tusk potępiają "haniebne zabójstwo Niemcowa"

Światowi liderzy są wstrząśnięci śmiercią czołowego polityka rosyjskiej opozycji, Borysa Niemcowa. Oświadczenia, w których potępiają to morderstwo, wydali m.in. prezydenci USA Barack Obama i Francji Francois Hollande oraz kanclerz Niemiec Angela Merkel. Głos zabrał także szef Rady Europejskiej Donald Tusk.

Groził Sikorskiemu, sam zgłosił się na policję

Sąd Rejonowy w Bydgoszczy w sobotę aresztował na trzy miesiące 37-letniego Przemysława P., który przed kilkoma dniami wysłał mailem fałszywą informację do biur Radosława Sikorskiego, o podłożeniu ładunku wybuchowego.

Upadek Singapuru - największa klęska brytyjskiej armii

73 lata temu wojska japońskie zmusiły do kapitulacji najpotężniejszą brytyjską twierdzę w Azji - Singapur. Do niewoli trafiło 80 tys. żołnierzy, a wstrząśnięty Winston Churchill uznał to za "największą katastrofę w historii brytyjskiej wojskowości".

"Putin zabił mojego przyjaciela". Ambasadorowie i tłumy mieszkańców Moskwy na miejscu zabójstwa

Wiadomość o śmierci opozycjonisty Borysa Niemcowa poruszyła Rosjan, którzy przez cały dzień składają kwiaty i znicze w miejscu jego śmierci. Jednocześnie antykremlowska opozycja odwołała wyznaczony na niedzielę marsz protestacyjny w Moskwie przeciwko polityce Władimira Putina i wojnie na Ukrainie. Zorganizuje natomiast manifestację żałobną upamiętniającą swojego lidera. Zgodnie z planem odbędą się jednak marsze poza rosyjską stolicą.

Zazdrość, prowokacja, pieniądze? Policja mnoży motywy zabójstwa. Znalazła auto zabójców?

Samochód, z którego napastnicy kilkukrotnie strzelili do Borysa Niemcowa, najprawdopodobniej został znaleziony niedaleko Kremla - twierdzi kanał REN TV. Tymczasem śledczy wysnuli kilka motywów zbrodni. Wśród nich jest m.in. "ślad islamsko-ekstremistyczny" - Borys Niemcow ostro potępił bowiem zamach na redakcję "Charlie Hebdo" w Paryżu. Druga wersja zakłada, że do zbrodni doszło "z zemsty" poprzedniego partnera 24-letniej kobiety, która towarzyszyła Niemcowowi.

Poprawia się stan dziewczynki chorej na odrę. "Zmierza ku całkowitemu wyleczeniu"

Od wtorku we wrocławskim szpitalu przebywa ośmioletnia dziewczynka, u której rozpoznano odrę, groźną chorobę zakaźną. Wirusem prawdopodobnie zaraziła się podczas pobytu w Berlinie. Od pięciu dni znajduje się pod opieką lekarzy, którzy informują, że stan jej zdrowia uległ poprawie, ale dziecko wciąż przebywa w izolatce.

Kilkadziesiąt ogierów na wrocławskim torze. "Można powiedzieć, że swatamy tutaj konie"

Pod siodłem, w ręku, w skokach pod jeźdźcem, w korytarzu z przeszkodami, czy też w zaprzęgu - to konkurencje, w których rywalizowały najpiękniejsze ogiery z Dolnego Śląska. W sobotę miłośnicy koni mogli podziwiać kilkudziesięciu przedstawicieli rzadkich ras, m.in. polskiego konia zimnokrwistego, haflingera, hucuła, czy kuca walijskiego. Impreza na Wrocławskim Torze Wyścigów Konnych miała tez inny cel - jest to idealna okazja dla właścicieli klaczy, szukających odpowiedniego reproduktora dla swoich podopiecznych. - Można powiedzieć, że swatamy tutaj konie - mówi uczestnik pokazu.

Podziemna kąpiel morsów. "To było szaleństwo"

Około 30 morsów przeszło 600-metrowy podziemny odcinek Sztolni Czarnego Pstrąga w Tarnowskich Górach. Wędrówka w wodzie, która miała temperaturę ok. sześciu stopni, zajęła im pół godziny. - To szaleństwo, ale bardzo fajne - mówili uczestnicy prawdopodobnie pierwszego w Polsce podziemnego morsowania.

Lwy z gdańskiego zoo znowu razem. "Są dla siebie bardzo czułe"

Pracownicy gdańskiego zoo, tuż po sprowadzeniu zwierząt z zagranicy, musieli rozdzielić samca od samic. Lew zagryzł jedną z nich. Po 4 miesiącach odosobnienia zwierzęta spędzają ze sobą po kilka godzin dziennie. Zew natury bierze górę i lwy zaczynają zaloty. - Przez cały czas są dla siebie czułe, dlatego w czerwcu będziemy wypatrywać małych lwiątek - mówi Michał Targowski, dyrektor gdańskiego zoo.

"Dwie niezgodności". Chińskie wojsko jeszcze za słabe na wojnę z USA

Chińskie siły zbrojne w ostatnich dekadach przeszły gigantyczną przemianę i gwałtownie gonią Zachód. Nadal mają jednak istotne braki, które mogą uczynić ewentualną wojnę z zaawansowanym przeciwnikiem niemożliwą do wygrania – pisze uznany amerykański instytut RAND. Chińczycy sami są tego świadomi i mówią o "dwóch niezgodnościach".