Najnowsze

Najnowsze

Sztabowcy na pierwszym planie

Kandydaci na prezydenta ruszają do boju, depczą sobie po piętach i próbują różnych technik, by się odróżnić od konkurentów. Siłę napędowa dają im sztabowcy. To oni mówią co, jak i gdzie powiedzieć. Ale nie zawsze ich wizja kampanii wypełniana jest tak, jak by sobie tego życzyli. Kim są mistrzowie drugiego planu i jak kierują kandydatami?

Kosztowna pomyłka służb

Pomyłka, która może słono- bo aż 90 tysięcy zł - kosztować skarb państwa. Tyle ma dostać Artur Ł., czyli tzw. polski dżihadysta, którego zatrzymały służby. Mężczyzna w areszcie spędził 9 miesięcy. Jak się okazuje, zdaniem sądu, niesłusznie, bo po dokładnych badaniach i jego obserwacji okazało się, że jest niepoczytalny.

Rośnie problem sekstingu w Polsce

Poważny problem społeczny i szokujące dane. Co dziewiąty nastolatek w Polsce rozsyła swoje roznegliżowane zdjęcia. Fundacja Dzieci Niczyje mówi stop sekstingowi i rusza z kampanią "Myślę więc nie ślę".

Remont mostu Łazienkowskiego może trwać nawet kilkanaście miesięcy

Warszawa bez jednego mostu jak bez ręki. Rząd i prezydent stolicy próbują ratować sytuację po pożarze mostu Łazienkowskiego. Będą pieniądze z budżetu państwa - ale na wszystko potrzeba czasu. Z czasem dojazdu już nie radzą sobie kierowcy i wpadają w panikę. A my pytamy: co dalej z mostem, ile potrwa remont i kiedy ruszy druga linia metra?

"Efekt Debalcewego będzie bardzo negatywny dla władzy ukraińskiej"

- Ukraina jest osamotniona. Zachód za mało pomaga Ukrainie – powiedział w TVN24 Biznes i Świat generał Stanisław Koziej, szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego. Gość programu "Świat" podkreśla, że taka postawa państw zachodnich jest przeciwskuteczna z punktu widzenia europejskiego. - Państwa kierują się swoimi własnymi interesami. To oznacza realizm. Ale jeśli realizm zwyrodnieje, to staje się zimnym realizmem, a to jest złe – mówił generał Stanisław Koziej w rozmowie z Jolanta Pieńkowską.

17.02| "Meteo News"

W dzisiejszym programie między innymi: Stany Zjednoczone nadal walczą z zimą, w wielu stanach jest śnieżnie i mroźno, niewielkie trzęsienie ziemi w Japonii u wybrzeży wyspy Honsiu oraz ulewy i powodzie w środkowej Argentynie. Z kolei w Chile trwa walka z pożarami. Nie zabraknie ciekawostek i prognozy pogody.

Rokowania pokojowe z Kurdami w "krytycznej fazie"

Premier Turcji Ahmet Davutoglu oznajmił, że kurdyjski proces pokojowy jest w krytycznej fazie. Podkreślił, że Ankara ma prawo oczekiwać od kurdyjskich bojowników deklaracji, iż zaniechali oni walki zbrojnej.

Będzie łatwiej kupić drony z USA. Biały Dom uchyla drzwi

Administracja Baracka Obamy zgodziła się na eksport uzbrojonych dronów. Dotychczas Amerykanie praktycznie nie eksportowali swoich maszyn bezzałogowych zdolnych do przeprowadzania ataków. Teraz ich sprzedaż ma być dozwolona, ale obwarowana szeregiem zastrzeżeń.

Wyrok ws. więzień CIA w Polsce ostateczny. Odwołanie odrzucone

- Polski rząd zawsze wykonuje wyroki Europejskiego Trybunału Praw Człowieka; jest wyrok i trzeba go zrealizować - powiedział rzecznik MSZ Marcin Wojciechowski, komentując odrzucenie przez ETPC odwołania polskiego rządu od wyroku ws. więzień CIA w naszym kraju. Według senatora PO Józefa Piniora to wyraźny sygnał dla prokuratury w Polsce, aby zakończyć śledztwo ws. tajnych więzień CIA w Polsce.

Wspomnień czar

Rolnicy, górnicy, kolejarze, pielęgniarki - każdy coś chce, czegoś od państwa się domaga, bo kiedy, jak nie teraz - w roku podwójnych wyborów - stawiać żądania? Jest w tych żądaniach wiele racji, ale wydaje się, że jest też pewna tęsknota za czasami, gdy państwo o wszystkim decydowało. Dlaczego na wsiach, w kopalniach i na kolei tęskni się za PRL-em i czy na pewno chcielibyśmy powrotu do tego, co było? Cyprian Jopek

Jak Rosjanie zdruzgotali ofensywę Ukraińców. Analiza ostrzału przez granicę

Nie ma wątpliwości, że to z terytorium Rosji przeprowadzono szereg morderczych ostrzałów artyleryjskich ukraińskiego wojska - twierdzą autorzy raportu stworzonego w ramach internetowej platformy śledczej Bellingcat. Wnioski z mrówczej pracy wykonanej przy analizie zdjęć satelitarnych są według jej autorów jednoznaczne - to Rosjanie sparaliżowali ukraińską ofensywę, która miała zakończyć wojnę.

Pentagon ujawnia moc swojej najpotężniejszej bomby. Nada się na asteroidy

Amerykańskie wojsko formalnie odtajniło informację o tym, jak silna była jego najpotężniejsza bomba termojądrowa. Okazuje się, że znane od wielu lat nieoficjalne dane były poprawne. Bomba B-53 miała moc dziewięciu megaton, czyli odpowiednik dziewięciu milionów ton trotylu. Teraz rozmontowane ładunki mogą zostać użyte do potencjalnej obrony Ziemi przed asteroidami.

"Kandydat niepoważny" Kukiz. Muzyk rusza z kampanią

- Prezydent jest ojcem obywateli, powinien wszystkich bez względu na światopogląd i przekonania polityczne traktować jak swoje dzieci - powiedział w "Kropce nad i" kandydat na prezydenta, Paweł Kukiz. Dodał, że "podobają mu się niemal wszystkie programy kandydatów na prezydenta". - Jednak nie ma w nich słowa o tym, że nie da się ich zrealizować - podkreślił.

Jest nowa wersja projektu ustawy o in vitro

Tworzenie w procedurze in vitro więcej niż ośmiu zarodków będzie ograniczone do wskazań medycznych wynikających m.in. z wieku kobiety, a zarodek będzie mógł być wykorzystany także po śmierci dawców - zakłada nowa wersja projektu ustawy o leczeniu niepłodności. Do Sejmu trafi prawdopodobnie w marcu.

Inne oblicze strajku

Górnicze związki zawodowe, które najpierw zmusiły rząd do ustępstw w Kompanii Węglowej, teraz doprowadziły do dymisji prezesa Jastrzębskiej Spółki Węglowej. Trzeba podkreślić wyraźnie - związki zawodowe - bo, jak pokazuje przykład JSW - związki to wcale nie większość górników, ale ta część bardziej widoczna. Arkadiusz Gdula

Wiejskie klimaty

Górnicy na razie wrócili do pracy, a rolnicy zapowiadają powrót na protest do Warszawy. Pojutrze przed siedzibą rządu mają rozbić zielone miasteczko. To zamiast traktorów, które w ubiegłym tygodniu stały się symbolem rolniczej blokady, choć właściwie to przede wszystkim są one symbolem przemiany, jaka zaszła na polskiej wsi w ostatnich latach. Dobrze widać to na przykładzie gminy Kocierzew Południowy pod Łowiczem, skąd m.in. zjechały traktory na warszawską blokadę. O tym, jak ciężko jest dziś rolnikom mówią wszyscy - niewielu przyznaje, że sami rolnicy ponoszą za to część winy. Maciej Warsiński

"Kandydat niepoważny" Kukiz. Muzyk rusza z kampanią

- Prezydent jest ojcem obywateli, powinien wszystkich bez względu na światopogląd i przekonania polityczne traktować jak swoje dzieci - powiedział w "Kropce nad i" kandydat na prezydenta, Paweł Kukiz. Dodał, że "podobają mu się niemal wszystkie programy kandydatów na prezydenta". - Jednak nie ma w nich słowa o tym, że nie da się ich zrealizować - podkreślił.

Debalcewe na krawędzi upadku. Poroszenko: cyniczny zamach na mińskie ustalenia

Separatyści kontrolują ponad 80 proc. Debalcewego - twierdzi Eduard Basurin, "wiceminister obrony" tzw. Donieckiej Republiki Ludowej. Jeden z zastępców dowódcy ukraińskiego batalionu ochotniczego Kijowska Ruś alarmuje zaś, że separatyści kontrolują nawet 90 proc. miasta, a wszystkie drogi do niego są zaminowane. - Jest to cyniczny zamach na mińskie ustalenia – powiedział o ataku separatystów na Debalcewe prezydent Ukrainy Petro Poroszenko.

Internet kocha koty jeszcze bardziej niż zwykle

W odwiecznej walce psów z kotami te drugie zwyciężają. Przynajmniej w Światowy Dzień Kota. Święto cieszy się ogromną popularnością. Widać to szczególnie w mediach społecznościowych, które zostały wręcz "zalane" zdjęciami kotów.

Więcej pieniędzy na wojsko

Rząd przyjął projekt zwiększający wydatki na obronność. „Polska armia nie potrzebuje tych pieniędzy” stwierdził Piotr Ikonowicz. W programie Tak Jest spierał się z nim Stefan Niesiołowski.