Najnowsze

Najnowsze

"Mordercy". Dzienniki ostro o katastrofie samolotu

Mocne okładki holenderskich i brytyjskich gazet. Największy holenderski dziennik wskazuje winnych katastrofy, publikując zdjęcia separatystów z tytułem "mordercy". Z kolei brytyjskie tabloidy wskazują jako sprawcę katastrofy prezydenta Rosji Władimira Putina.

Postęp w negocjacjach Iran-Zachód. USA odblokują 2,8 mld aktywów

Przedstawiciele Iranu i 6 mocarstw (stałych członków Rady Bezpieczeństwa ONZ i Niemiec) uzgodnili w piątek przedłużenie rokowań o programie nuklearnym Iranu o 4 miesiące, do 24 listopada - poinformowali w Wiedniu sekretarz stanu USA John Kerry i szefowa dyplomacji UE Catherine Ashton.

18.07 | „Meteo News”

W dzisiejszym programie między innymi:. upały w dużej części Europy - gorąco jest nie tylko na południu, gdzie temperatura powietrze ma prawie 40 stopni, ale też na zachodzie – w Wielkiej Brytanii dziś było 30 stopni. W Chinach doszło osunięcia ziemi – skutki są tragiczne, z kolei w Stanach Zjednoczonych w pobliżu Carson City piorun uderzający w pole spowodował pożar. Nie zabraknie ciekawostek i prognozy pogody.

„Dwie prawdy” o katastrofie samolotu na Ukrainie i konflikcie izraelsko-palestyńskim

W dzisiejszym odcinku programu „Dwie prawdy” Jan Wróbel odniósł się do tragicznych wydarzeń mających miejsce na Ukrainie. W czwartek około godziny 16 doszło do katastrofy samolotu malezyjskich linii lotniczych na wschodzie Ukrainy - zginęło 298 pasażerów. Maszyna rozbiła się na terenie kontrolowanym przez prorosyjskich separatystów. Wiele wskazuje na to, że boeing został zestrzelony.

Izraelski atak, palestyńska odpowiedź

Wzrasta liczba ofiar izraelskiej ofensywy w Gazie. Od wczorajszego wieczora zginęło co najmniej dwudziestu siedmiu Palestyńczyków i jeden izraelski żołnierz. W cieniu dramatu na Ukrainie, izraelskie czołgi wjechały do Gazy. Do tego palestyńska enklawa jest bombardowana z morza i powietrza. Hamas odpowiada ostrzałami rakietowymi w kierunku terytorium Izraela.

Rzeczywistość alternatywna rosyjskich mediów

Zestrzelenie przez ukraiński myśliwiec Su-25, polowanie na prezydenta Rosji Władimira Putina, a nawet podrzucenie szczątków boeinga malezyjskich linii lotniczych, który zniknął w marcu - rosyjskie tabloidy publikują swoje hipotezy dotyczące katastrofy samolotu z niemal trzystoma osobami na pokładzie. Tamtejsza prasa jest jednak wyjątkiem. Bo reszta świata nie ma problemów z opowiedzeniem tego, co się stało. Ani ze wskazaniem winnych. Gorzej - z wnioskami na przyszłość.

Plaga śmierci rosyjskich żołnierzy na urlopie. "45 pogrzebów w dwa tygodnie"

W ciągu ostatnich dwóch tygodni odbyło się 45 pogrzebów żołnierzy rosyjskich jednostek specjalnych, którzy zginęli przebywając na urlopie. Zupełnie nowe zjawisko, że żołnierze urlopują się i jadą na Ukrainę, żeby walczyć - powiedział w "Faktach po Faktach" generał Marek Dukaczewski, były szef Wojskowych Służb Informacyjnych. Zdaniem generała Gromosława Czempińskiego, byłego szefa Urzędu Ochrony Państwa "kontrola Rosji nad separatystami jest ograniczona".

Szef separatystów: samolotem przewożono zwłoki, to był transport medyczny

Szef prorosyjskich separatystów Igor Striełkow oświadczył, że na pokładzie zestrzelonego w czwartek samolotu nie było żywych ludzi, a zwłoki martwych od kilku dni osób. "Rozmawiałem z ludźmi, którzy zbierali ciała, obaj są z Szachtarska, więc byli na miejscu 30 minut po tragedii. (...) Powiedzieli, że wiele ciał pozbawionych było krwi, a niektóre wyglądały, jakby krew zakrzepła na długo przed katastrofą" - napisał w oświadczeniu.

Personel OBWE na miejscu katastrofy. "Nie mieli dostępu, jakiego oczekiwali"

OBWE poinformowała w piątek, że jej obserwatorzy, którzy dotarli tego dnia na miejsce czwartkowej katastrofy samolotu Boeing 777 malezyjskich linii lotniczych na wschodzie Ukrainy, nie mają tam takiej swobody poruszania się, jaka jest im niezbędna. Ekipa 17 obserwatorów przebywała na miejscu katastrofy przez ok. 75 minut

"Najważniejszy będzie wrak, a nie czarne skrzynki"

Z punktu widzenia wyjaśnienia czy samolot spadł w wyniku uderzenia rakietą przeciwlotniczą to wrak będzie podstawowym dowodem, a nie czarne skrzynki - powiedział w "Faktach po Faktach" pułkownik Edmund Klich, były szef Państwowej Komisji Badania Wypadków Lotniczych.

Komorowski: kompromitacja separatystów jest także kompromitacją ich rosyjskich popleczników

- Próba zdestabilizowania państwa ukraińskiego jest problemem globalnym - stwierdził w piątek na konferencji prasowej prezydent Bronisław Komorowski. Wyraził przy tym nadzieję, że po zestrzeleniu pasażerskiego samolotu nad Ukrainą "niektórym kręgom politycznym spadną z oczu łuski złudzeń", co do rzeczywistego charakteru konfliktu i rzeczywistych zagrożeń bezpieczeństwa we wschodnim regionie Europy.

Obama oskarża Rosję

Barack Obama zaatakował Rosję w swoim oświadczeniu po katastrofie malezyjskiego samolotu, w której zginęło 298 osób. Amerykański prezydent przyznał, że maszynę zestrzelono z terenów opanowanych przez separatystów, "uzyskujących stałe wsparcie od Rosji, m.in. ciężki sprzęt i broń przeciwlotniczą". Obama mówił również, że największy wpływ na sytuację na wschodzie Ukrainy ma Władimir Putin, który jednak nie próbuje zakończyć trwającego tam konfliktu. Zdaniem Jarosława Sellina z PiS, amerykański przywódca swoim oświadczeniem "dał do zrozumienia, że mamy do czynienia z wojną ukraińsko-rosyjską." Sytuację po katastrofie samolotu komentował także Jacek Saryusz-Wolski z PO, według którego "wzmocni się trend wprowadzania sankcji wobec Rosji".

Obama: boeing zestrzelony z obszaru pod kontrolą separatystów wspieranych przez Rosję

Separatyści na Ukrainie stale otrzymywali z Rosji wsparcie, w tym broń przeciwlotniczą - oświadczył w piątek prezydent USA Barack Obama. Podkreślił, że dowody wskazują na to, iż pocisk, którym zestrzelono malezyjski samolot, został wystrzelony właśnie z terenów kontrolowanych przez prorosyjskich separatystów. Zestrzelenie Boeinga 777 na wschodniej Ukrainie nazwał "tragedią o skali globalnej".

"Dzięki Bogu, dzisiaj z rana Buk przywieźli". SBU publikuje "rozmowy separatystów"

Ukraińskie służby ujawniły kolejne nagranie, mające dowodzić udziału separatystów w zestrzeleniu samolotu Malaysia Airlines. - A, gdzie mamy ładować tę ślicznotkę, Nikołajewiczu? [...] Tak, przywiozłem. Jest już w Doniecku [...] Tak, tak. Buk, Buk - rozmawiają o wyrzutni rakiet przeciwlotniczych dwaj mężczyźni. Ustalają później, gdzie przewieźć nowo otrzymany sprzęt.

Walka o Zakrzówek. PiS ma nowy pomysł na ratowanie zielonej enklawy

Krakowscy radni PiS szukają nowych pomysłów na obronę Zakrzówka, zielonej enklawy Krakowa. Mimo że rada miasta przegłosowania plan przewidujący zabudowę na tym obszarze, proponują utworzenie tam zespołu przyrodniczo-krajobrazowego. Apelują też do wojewody o uchylenie części planu.

Szef separatystów: ciała ofiar katastrofy trafią do Charkowa

Ciała ofiar czwartkowej katastrofy lotniczej we wschodniej Ukrainy zostaną przetransportowane z opanowanego przez separatystów Donbasu do Charkowa na identyfikację - podaje agencja Interfax. Taką informację podał w piątek tzw. premier samozwańczej Donieckiej Republiki Ludowej Aleksander Borodaj. Charków jest drugim co do wielkości miastem kontrolowanym przez rząd w Kijowie.

Spór o śmierć człowieka

Historia 17-letniego Kamila rozgrzała dyskusję, kiedy kończy się życie człowieka- czy w momencie śmierci mózgu czy zatrzymania akcji serca.

400-tysięczny Ługańsk pozbawiony wody i prądu

Nie ma prądu i bieżącej wody na większości kontrolowanego przez separatystów obszaru Ługańska we wschodniej Ukrainie. Trwa ostrzał miasta liczącego ponad 400 tys. mieszkańców, płonie główna rafineria obwodu ługańskiego - informuje portal BBC News.

Wójt z zarzutami wróci do rządzenia gminą

Podejrzany o przestępstwa przy realizacji projektów unijnych Dominik Moskwa, może wrócić do rządzenia gminą Skierniewice. Taką decyzję podjął miejscowy sąd, który uchylił nałożony na niego przez śledczych zakaz pełnienia obowiązków służbowych. Do pracy mogą wrócić też jego zastępczyni i sekretarz. Wszyscy mają takie same zarzuty.