Najnowsze

Najnowsze

Groził Sikorskiemu, sam zgłosił się na policję

Sąd Rejonowy w Bydgoszczy w sobotę aresztował na trzy miesiące 37-letniego Przemysława P., który przed kilkoma dniami wysłał mailem fałszywą informację do biur Radosława Sikorskiego, o podłożeniu ładunku wybuchowego.

Upadek Singapuru - największa klęska brytyjskiej armii

73 lata temu wojska japońskie zmusiły do kapitulacji najpotężniejszą brytyjską twierdzę w Azji - Singapur. Do niewoli trafiło 80 tys. żołnierzy, a wstrząśnięty Winston Churchill uznał to za "największą katastrofę w historii brytyjskiej wojskowości".

"Putin zabił mojego przyjaciela". Ambasadorowie i tłumy mieszkańców Moskwy na miejscu zabójstwa

Wiadomość o śmierci opozycjonisty Borysa Niemcowa poruszyła Rosjan, którzy przez cały dzień składają kwiaty i znicze w miejscu jego śmierci. Jednocześnie antykremlowska opozycja odwołała wyznaczony na niedzielę marsz protestacyjny w Moskwie przeciwko polityce Władimira Putina i wojnie na Ukrainie. Zorganizuje natomiast manifestację żałobną upamiętniającą swojego lidera. Zgodnie z planem odbędą się jednak marsze poza rosyjską stolicą.

Zazdrość, prowokacja, pieniądze? Policja mnoży motywy zabójstwa. Znalazła auto zabójców?

Samochód, z którego napastnicy kilkukrotnie strzelili do Borysa Niemcowa, najprawdopodobniej został znaleziony niedaleko Kremla - twierdzi kanał REN TV. Tymczasem śledczy wysnuli kilka motywów zbrodni. Wśród nich jest m.in. "ślad islamsko-ekstremistyczny" - Borys Niemcow ostro potępił bowiem zamach na redakcję "Charlie Hebdo" w Paryżu. Druga wersja zakłada, że do zbrodni doszło "z zemsty" poprzedniego partnera 24-letniej kobiety, która towarzyszyła Niemcowowi.

Poprawia się stan dziewczynki chorej na odrę. "Zmierza ku całkowitemu wyleczeniu"

Od wtorku we wrocławskim szpitalu przebywa ośmioletnia dziewczynka, u której rozpoznano odrę, groźną chorobę zakaźną. Wirusem prawdopodobnie zaraziła się podczas pobytu w Berlinie. Od pięciu dni znajduje się pod opieką lekarzy, którzy informują, że stan jej zdrowia uległ poprawie, ale dziecko wciąż przebywa w izolatce.

Kilkadziesiąt ogierów na wrocławskim torze. "Można powiedzieć, że swatamy tutaj konie"

Pod siodłem, w ręku, w skokach pod jeźdźcem, w korytarzu z przeszkodami, czy też w zaprzęgu - to konkurencje, w których rywalizowały najpiękniejsze ogiery z Dolnego Śląska. W sobotę miłośnicy koni mogli podziwiać kilkudziesięciu przedstawicieli rzadkich ras, m.in. polskiego konia zimnokrwistego, haflingera, hucuła, czy kuca walijskiego. Impreza na Wrocławskim Torze Wyścigów Konnych miała tez inny cel - jest to idealna okazja dla właścicieli klaczy, szukających odpowiedniego reproduktora dla swoich podopiecznych. - Można powiedzieć, że swatamy tutaj konie - mówi uczestnik pokazu.

Podziemna kąpiel morsów. "To było szaleństwo"

Około 30 morsów przeszło 600-metrowy podziemny odcinek Sztolni Czarnego Pstrąga w Tarnowskich Górach. Wędrówka w wodzie, która miała temperaturę ok. sześciu stopni, zajęła im pół godziny. - To szaleństwo, ale bardzo fajne - mówili uczestnicy prawdopodobnie pierwszego w Polsce podziemnego morsowania.

Lwy z gdańskiego zoo znowu razem. "Są dla siebie bardzo czułe"

Pracownicy gdańskiego zoo, tuż po sprowadzeniu zwierząt z zagranicy, musieli rozdzielić samca od samic. Lew zagryzł jedną z nich. Po 4 miesiącach odosobnienia zwierzęta spędzają ze sobą po kilka godzin dziennie. Zew natury bierze górę i lwy zaczynają zaloty. - Przez cały czas są dla siebie czułe, dlatego w czerwcu będziemy wypatrywać małych lwiątek - mówi Michał Targowski, dyrektor gdańskiego zoo.

"Dwie niezgodności". Chińskie wojsko jeszcze za słabe na wojnę z USA

Chińskie siły zbrojne w ostatnich dekadach przeszły gigantyczną przemianę i gwałtownie gonią Zachód. Nadal mają jednak istotne braki, które mogą uczynić ewentualną wojnę z zaawansowanym przeciwnikiem niemożliwą do wygrania – pisze uznany amerykański instytut RAND. Chińczycy sami są tego świadomi i mówią o "dwóch niezgodnościach".

Smog przegonił amatorów biegówek. "Nie chcemy umierać młodo"

Na Równi Krupowej w Zakopanem w każdy wtorek odbywały się "Nocne biegówki". Teraz jednak organizatorzy odwołują imprezę. Jak piszą, obawiają się zdrowie uczestników. To reakcja na codzienne ostrzeżenia o smogu w stolicy polskich Tatr. Tymczasem Komisja Europejska wezwała Polskę do poprawy jakości powietrza.

Kim jest Jihadi John? To... Putin. Telewizja przeprasza za wpadkę

Amerykańska telewizja informacyjna CNN przeprosiła za swój materiał o Państwie Islamskim, który ukazał się na antenie w czwartek. Wiadomość o zidentyfikowaniu dżihadysty znanego z propagandowych filmów IS, określano jako "Jihadi John", omyłkowo została zilustrowana zdjęciem prezydenta Rosji Władimira Putina.

Wracają bohaterowie "Listów do M.". Zobacz ich na planie

Trwają zdjęcia do produkcji TVN „Listy do M.2”. Do obsady znanej z pierwszej części filmu dołączyli m.in. Maciej Zakościelny, Małgorzata Kożuchowska, Piotr Głowacki i Marta Żmuda-Trzebiatowska. Kinowa premiera tytułu planowana jest na listopad tego roku.

Robert de Niro ścigany za niezapłacone podatki

Robert de Niro był ścigany przez amerykański urząd za ponad 6 mln dolarów zaległości podatkowych. Jak przekazał rzecznik aktora, gdy tylko dowiedział się o zadłużeniu, zapłacił całą kwotę.

Monumentalny gmach z przeszłości. Tak wyglądał "Luwr Śląska"

Śląskie Muzeum Sztuk Pięknych stanęło w niemieckim Breslau 135 lat temu. Było najważniejszą tego typu placówką w tym regionie. W powojennej Polsce budynek przetrwał tylko dwie dekady. Według niektórych można było go odbudować, ale władza zdecydowała się na jego wyburzenie i postawienie w tym miejscu tzw. tysiąclatki.