Najnowsze

Najnowsze

Przetrzymywał kobietę i dziecko, usłyszał już zarzuty

Kierowanie gróźb karalnych i posiadanie środków odurzających – takie zarzuty usłyszał 35-letni mężczyzna, który w piątek przetrzymywał w mieszkaniu kobietę i jej 12-letnie dziecko. Mężczyzna trafił do zakładu karnego. Grozi mu 5 lat więzienia.

12-latka zginęła w wypadku. "Uderzyli w ogrodzenie"

Do tragicznego wypadku doszło o godz. 3.20 w Raciniewie (woj. pomorskie). Kierowca opla niespodziewanie zjechał z drogi i uderzył w ogrodzenie. W wypadku zginęła 12-letnia dziewczyna. Pozostali pasażerowie trafili do szpitala.

Ukraina oddała "zabłąkanych żołnierzy". Rosja: nasi chłopcy są bardzo smutni

Ukraina przekazała Rosji grupę "zabłąkanych" żołnierzy tego kraju, którzy - jak zapewniało rosyjskie ministerstwo obrony - "przez przypadek" przekroczyli granicę. Cytowany przez agencję RIA Novosti generał major Aleksiej Ragozin podkreślił, że rosyjscy wojskowi wrócili do kraju po "trudnych negocjacjach" i z opóźnieniem nie do zaakceptowania. - Nasi chłopcy są bardzo smutni z powodu tego zajścia. Otrzymają pomoc psychologiczną i każdą inną, jakiej będzie wymagała sytuacja - zapewnił.

Kto za Mogherini? Włoski premier ma problem

Premier Włoch Matteo Renzi, któremu media przypisują sukces w walce o nominację dla Federiki Mogherini na szefa dyplomacji UE, ma teraz poważny kłopot. Musi znaleźć nowego ministra spraw zagranicznych, zachowując przy tym zasadę parytetu w jego rządzie.

34. rocznica Porozumień Sierpniowych. ECS w centrum obchodów

W 34. rocznicę podpisania Porozumień Sierpniowych w Gdańsku zostanie dziś oficjalnie otwarte Europejskie Centrum Solidarności. W popołudniowych uroczystościach wezmą udział m.in. prezydent Bronisław Komorowski i były prezydent Lech Wałęsa wraz z małżonkami. Mniej oficjalne spotkania trwały w Gdańsku już w sobotę.

TVN zmierzy się z TVP. "Tu chodzi o dzieci"

Godziny dzielą nas od wielkiego meczu, czyli piłkarskiego pojedynku gwiazd TVN i TVP. Dochód ze sprzedaży biletów zostanie przekazany na pomoc w odbudowie Kliniki Rehabilitacji Instytutu Matki Polki w Łodzi. Mecz rozpocznie się o godzinie 17 na stadionie Legii w Warszawie.

Nowe naloty USA na Państwo Islamskie

Siły powietrzne USA przeprowadziły w nocy z soboty na niedzielę nowe naloty na Państwo Islamskie, dokonały także zrzutów pomocy humanitarnej dla oblężonego irackiego miasta Amerli - poinformował Pentagon.

Raport się opóźnia, za słabe dowody? Dwa śledztwa ws. lotu MH17

Opóźnia się publikacja wstępnego raportu ws. katastrofy malezyjskiego boeinga nad Ukrainą. Jeszcze niedawno Holenderskie Biuro Bezpieczeństwa (OVV) twierdziło, że zespół 25 ekspertów ogłosi wstępne ustalenia w pierwszym tygodniu września. Ale w ostatnich dniach rzecznik OVV poinformował, że „nie może określić” daty publikacji raportu. Tymczasem Holandia wszczęła oddzielne śledztwo kryminalne.

Wytykają braki językowe. Tusk przewrotnie obiecuje: I'll polish my English

Jedną z największych wad Donalda Tuska jest zupełny brak znajomości języka francuskiego i kulejący angielski - twierdzą zagraniczni komentatorzy. Sam premier obiecał w sobotę, że w grudniu, kiedy przejmie stanowisko po Hermanie Van Rompuyu, będzie "w stu procentach gotowy". - I'll polish my English (pol. Będę szlifować swój angielski) - odpowiedział przewrotnie na pytanie dziennikarza "Financial Times", który zapytał, czy brak biegłości językowej nie będzie przeszkadzał w sprawowaniu funkcji.

Twitter zalały gratulacje dla Donalda Tuska. Z Polski i zagranicy

David Cameron, Dalia Grybauskaite, Jean-Claude Juncker za pośrednictwem Twittera wyrazili zadowolenie z wyboru Donalda Tuska na przewodniczącego Rady Europejskiej. Polscy politycy nie pozostali w tyle: gratulacje posypały się od przedstawicieli najróżniejszych opcji politycznych.

"Gdy Cameron zawarł rozejm z Tuskiem, sprzeciw zaczął słabnąć"

Wybór Donalda Tuska na przewodniczącego Rady Europejskiej oznacza, że kraj byłego bloku komunistycznego zyskuje po raz pierwszy od upadku muru berlińskiego przywódcze stanowisko w Europie - zauważa w sobotę "Financial Times". W korespondencji z Brukseli dziennik zwraca uwagę na rolę, jaką odegrał Londyn.

Opozycjonista, pracownik fizyczny, polityk, piłkarz. Kim jest Donald Tusk?

Weteran Rady Europejskiej, polski premier od siedmiu lat, jedyny szef rządu w ostatnim półwieczu pełniący urząd drugą kadencję - tak Donalda Tuska przedstawił na konferencji prasowej ustępujący unijny prezydent Herman Van Rompuy. Kim jest Donald Tusk? Jak wyglądała jego droga do Brukseli na szczyt unijnych stanowisk?

Jak Tusk zostawał "prezydentem Unii"

Przewodniczący Rady Europejskiej Herman Van Rompuy zapewnił , że zarówno Donald Tusk, jak i desygnowana na nową szefową unijnej dyplomacji Federica Mogherini zyskali pełne poparcie przywódców. - To było dla mnie niezwykle ważne - dodał. Spekulacje, że polski premier jest namawiany do objęcia kluczowej funkcji w Brukseli pojawiały się od początku roku.

Rosja i gospodarka to największe wyzwania przed Tuskiem?

Objęcie przez Donalda Tuska urzędu przewodniczącego Rady Europejskiej jest pierwszym rzeczywistym odejściem od zasady, że głównymi instytucjami Zachodu (UE, NATO) kierują politycy z Europy Zachodniej lub Ameryki. Krótki epizod, gdy Jerzy Buzek był przewodniczącym Parlamentu Europejskiego, nie zmienił tego stanu rzeczy.

Merkel cieszy się z wyboru Tuska. "Pełen pasji Europejczyk"

Kanclerz Niemiec Angela Merkel wyraziła zadowolenie z wyboru Donalda Tuska na przewodniczącego Rady Europejskiej, nazywając go "pełnym pasji, przekonanym i przekonującym Europejczykiem". Podkreśliła jego zasługi dla relacji polsko-niemieckich.