Najnowsze

Najnowsze

Bajeczna kariera 24-latki w miejskiej spółce. Miesiąc pracy i stołek wiceprezesa

To był amerykański sen w rodzimym wydaniu. 24-letnia urzędniczka po miesiącu pracy została wiceprezesem w miejskiej spółce. Mieszkańcy byli oburzeni i sugerowali, że za awansem stoi fakt, że pani wiceprezes jest prywatnie narzeczoną wicemarszałka województwa. Sama zainteresowana zrzekła się posady po kilku dniach, żeby "zahamować falę agresji" w związku z jej karierą.

Nepalczycy zakończyli żałobę

Tysiące Nepalczyków uczestniczyło w hinduistycznym rytuale kończącym 13-dniowy okres żałoby po ofiarach trzęsienia ziemi, które 25 kwietnia nawiedziło kraj. W kataklizmie poniosło śmierć co najmniej 7 750 ludzi.

Zatopić mistrale? Siemoniak: marnotrawstwo

Zatopienie dwóch mistrali zbudowanych dla Rosjan uznałbym za wielkie marnotrawstwo - powiedział szef MON Tomasz Siemoniak, odnosząc się do doniesień francuskiej prasy, że taki krok miałby być rozważany przez Paryż.

Z aresztu pojechał prosto na maturę

19-latek z Legnicy (woj. dolnośląskie) po nocy spędzonej na policyjnej komendzie pojechał na maturę. W areszcie nie znalazł się przypadkiem. Młody mężczyzna notorycznie nie stawiał się na wezwania w związku z prowadzoną przeciwko niemu sprawą o kierowanie samochodem pod wpływem amfetaminy. Po kilku zlekceważonych wezwaniach, prokurator zdecydował o przymusowym zatrzymaniu nastolatka.

"Gang drożdżówkowy" okrada sklep. Wszystko nagrywa kamera monitoringu

Choć sprawa wydawać się może kuriozalna, właścicielom małego sklepiku w Świnoujściu wcale nie jest do śmiechu. Są regularnie okradani z dostaw - głównie z ciepłych bułek i drożdżówek. By namierzyć złodziei zainstalowali monitoring, nagrali film i opblikowali go w sieci. Tym razem "gang drożdżówkowy" ukradł kartony soków. Sprawą zajęła się policja.

Ranni, zakładnicy, jedna osoba nie żyje. Bunt w rosyjskiej kolonii karnej

Kilkadziesiąt osób zostało rannych w masowych zamieszkach, do których doszło w kolonii karnej w w wiosce Prudy obwodzie niżnonowogrodzkim w Rosji. Według rosyjskiej telewizji LifeNews, kontrolę nad kolonią przejęli zbuntowani więźniowie, czemu władze zakładu zaprzeczają. W kolonii odbywają wyroki skazani, chorzy na gruźlice.

Maersk Tigris już wolny. "Nie było kontekstu politycznego"

Władze Iranu uwolniły kontenerowiec Maersk Tigris, pływający pod banderą Wysp Marshalla - poinformowała irańska agencja prasowa IRNA. Jak informował wcześniej Iran, warunkiem zwolnienia jednostki było zapłacenie przez właściciela statku, duńską firmę Maersk, irańskiemu kontrahentowi ok. 10 milionów dolarów. Miała to być rekompensata za spowodowane wcześniej straty.

"Ktoś podpiłował przęsła sektora, by chuligani mogli wejść na boisko"

- Działania pseudokibiców, którzy doprowadzili do zamieszek na stadionie w Knurowie, były zaplanowane. Ktoś podpiłował przęsła sektora i najprawdopodobniej znacznie wcześniej wniósł na trybuny race i petardy - poinformował Śląski Związek Piłki Nożnej. Zapewnił także, że będzie bardziej rygorystycznie oceniał stadiony w niższych ligach i namawiał do lepszej opieki medycznej w czasie imprez niemasowych.

Pożar na rzymskim lotnisku Fiumicino

Międzynarodowe lotnisko Fiumicino w Rzymie będzie zamknięte w czwartek do godz. 14 z powodu pożaru, który z niewyjaśnionych przyczyn wybuchł w nocy w terminalu lotów międzynarodowych - poinformowały władze portu lotniczego. Nikt nie doznał poważnych obrażeń.

Kara za selfie w lokalu wyborczym. Grzywna lub pół roku więzienia

Brytyjska komisja wyborcza ponowiła apel, aby głosujący na przyszłych parlamentarzystów nie publikowali w internecie zdjęć robionych sobie przy urnach. Karą za podzielnie się ze światem takimi obrazami może być pół roku więzienia lub wysoka grzywna. Wyborczy wieczór specjalny w TVN24 Biznes i Świat o godz. 22.45.

Na Wyspach ruszyli do urn. Znów Szkoci zdecydują o przyszłości?

O godzinie 8 rano czasu polskiego w Wielkiej Brytanii rozpoczęły się wybory parlamentarne, według komentatorów najbardziej nieprzewidywalne od kilkudziesięciu lat. W sondażach Partia Konserwatywna i opozycyjna Partia Pracy mają wyrównane poparcie, ale żadna z nich nie zdobędzie raczej większości w Izbie Gmin. To oznacza, że nie tylko kszałt przyszłego rządu, ale również przyszłość Wielkiej Brytanii leżeć będzie w rękach wyborców, którzy wybiorą Liberalnych Demokratów współtworzących rząd Davida Camerona, Szkocką Partię Narodową i antyunijną Partię Niepodległości Zjednoczonego Królestwa (UKIP). Wyborczy wieczór specjalny w TVN24 Biznes i Świat o godz. 22.45.

Nawalny ujawnia: Nocne Wilki sowicie finansowane z rosyjskiego budżetu

Klub motocyklowy Nocne Wilki i powiązane z założycielami klubu organizacje od połowy 2013 roku otrzymały 56 mln rubli (ok. 5 mln zł) w postaci grantów państwowych - poinformowała Fundacja Walki z Korupcją Aleksieja Nawalnego. Informacje o finansowaniu Nocnych Wilków i organizacji założonych przez m.in. Aleksandra Załdostanowa były dostępne na stronach internetowych Izby Obywatelskiej Federacji Rosyjskiej. Od 2013 roku Nocne Wilki otrzymały pięć grantów prezydenta Federacji Rosyjskiej.

Kolejny dzień matur. Rozszerzony polski i biologia

Maturzyści w czwartek rano przystąpili do pisemnego egzaminu z języka polskiego na poziomie rozszerzonym. Po południu będzie egzamin z biologii. Nie są to egzaminy obowiązkowe, przystępują do nich tylko ci abiturienci, którzy zadeklarowali taką wolę.

"Cieszę się, że Komorowskiemu udało się uciec od pokusy radykalizmu"

- Wolałabym, żeby wybory nie skupiały się na tych, którzy reprezentują swoisty polityczny folklor, a na sprawach programowych i wizji prezydentury - podkreśliła w programie "Wstajesz i wiesz" w TVN24 Agnieszka Pomaska (PO). Zaznaczyła przy tym, że kampania urzędującego prezydenta musi być nieco inna niż pozostałych kandydatów, którzy "mogą grać na skrajnych elementach programowych".

Brytyjczycy wybierają parlament. Co czeka polskich imigrantów po wyborach?

Tradycyjnie w pierwszy czwartek maja Brytyjczycy ruszyli do urn. Są to wybory ważne także dla Polaków mieszkających na Wyspach. Kończącą się kampanię wyborczą zdominowały tematy przyszłości Wielkiej Brytanii w Unii Europejskiej i nieustannie wzrastająca liczba imigrantów pracujących w Zjednoczonym Królestwie. Co wybór Brytyjczyków oznacza dla Polaków mieszkających na Wyspach? Wyborczy wieczór specjalny w TVN24 Biznes i Świat o godz. 22.45.

Odpowie jako dorosły, ale nie za zabójstwo. "Wyjdzie po 8 latach i zrobi to samo"

- Takie jest nasze, polskie prawo. Mogą zabijać i nie ponoszą za to żadnych konsekwencji - mówi Alina Cichocka, matka zamordowanej 15-letniej Wiktorii z Krapkowic. Matka w środę pojawiła się w miejscu, w którym jej córka zginęła w marcu. Choć prokuratura jest pewna tego, że to 17-latek z Gogolina pozbawił Wiktorię życia, nie postawiła mu zarzutu zabójstwa. Grozi mu jedynie osiem lat więzienia. Materiał "Faktów" TVN.

NATO przeprowadzi się z Włoch do rumuńskiej wsi. W końcu zbudują drogę

Lokalni urzędnicy 10 lat powtarzali im, że nie ma pieniędzy na drogę, która połączyłaby wieś z resztą świata. Aż nagle we wtorek - w dniu, w którym dowództwo NATO w Europie poinformowało, że w czerwcu na 12 dni przeniesie swoje centrum dowodzenia z Neapolu do 1,5-tysięcznej wsi Cincu w środkowej Rumunii - tamtejszy wójt oznajmił mieszkańcom, że pieniądze są. NATO będzie ćwiczyło na pobliskim poligonie, a droga powstanie w cztery tygodnie.

Leśne legendy

Kandydat PiS-u uderza w Bronisława Komorowskiego i zarzuca mu, że ten chciał sprzedać polskie lasy. W magazynie "Polska i świat" sprawdzamy zatem, jak wygląda prywatyzacji lasów i ich kondycja.