Najnowsze

Najnowsze

Prezydent Niemiec odda hołd poległym żołnierzom sowieckim

Prezydent Niemiec Joachim Gauck zapowiedział, że w 70. rocznicę zakończenia II wojny światowej złoży hołd poległym żołnierzom sowieckim. Zasługują oni, jego zdaniem, na wdzięczność i szacunek, niezależnie od późniejszej roli gwaranta komunistycznych dyktatur.

Ile zarobi dla Brytyjczyków mała księżniczka? Już liczą zyski

It's a girl - ta informacja podwójnie ucieszyła brytyjską rodzinę królewską. Nie chodzi tylko o fakt, że księżniczka, która przyszła na świat w sobotę, i jej mama czują się dobrze. Narodziny dziewczynki to bowiem ogromny zastrzyk finansowy dla brytyjskiej gospodarki. Analitycy szacują, że pojawienie się na świecie siostry małego George'a przyniesie 80 mln funtów zysku już w kilka dni po jej narodzinach.

Ogromna flaga u poznańskich strażaków

Drugi maja poznańscy strażacy postanowili uczcić z pompą i zaprezentowali przy swojej komendzie olbrzymią flagę narodową. Wszyscy poznaniacy mogli przyprowadzić tam swoje dzieciaki, które tego dnia dostały strażackie pozwolenie na zabawę na najprawdziwszych wozach, na co dzień wyjeżdżających na akcje. Mieszkańcy miasta mogli podziwiać też przemarsze mażoretek i występy orkiestry dętej

Pijany i bez prawa jazdy jechał traktorem, bo zabrakło mu piwa

Wsiadł do swojego ciągnika i pojechał do sklepu uzupełnić zapasy piwa. Rolnik z Dolnego Śląska do celu nie dojechał, bo został zatrzymany przez policjantów. Miał ponad 1,6 promila alkoholu w organizmie. Nie miał natomiast uprawnień do kierowania ciągnikiem.

Gliwicka sektorówka przemierza Polskę

Waży 200 kg i zajmuje 1,5 tys. metrów kwadratowych. Witała kolarzy, piłkarzy i fanów muzyki rockowej. Słynna gliwicka sektorówka, znana z meczów reprezentacji Polski w Euro 2012, wciąż podróżuje po kraju. – Ta flaga cały czas pracuje, jest wszędzie tam gdzie ludziom towarzyszą dobre emocje – mówi Lucjan Jaszcz, koordynator akcji.

Ptaki, smoki i delfiny. Wrocławska Fontanna Multimedialna wystartowała

"Niesamowite", "warto było przyjechać", "rewelacja" - tak o swoich wrażeniach po pierwszym w tym roku pokazie Fontanny Multimedialnej mówili widzowie, którzy przyjechali na wrocławską Pergolę. Spektakl "Cztery Żywioły" zgromadził tłumy. Wśród tryskającej, podświetlonej różnymi kolorami, wody można było zobaczyć m.in. ptaki, smoki, tancerzy i delfiny. Od 1 maja do końca października pokazy będą odbywały się codziennie w godzinnych odstępach od 10.00 do 17.00. Wrocławianie mogą liczyć też na specjalne pokazy.

Zamieszki, pożar, prowokacja. Rok temu doszło do krwawych starć w Odessie

Władze Odessy ściągnęły do miasta dodatkowe oddziały sił bezpieczeństwa. Obawiają się zamieszek, które mogą wybuchnąć w pierwszą rocznicę tragicznych starć między zwolennikami i przeciwnikami prozachodniej rewolucji na Ukrainie. W wyniku walk ulicznych i podpalenia siedziby związków zawodowych 2 maja 2014 r. w Odessie zginęło około 50 osób. Po roku przypominamy te tragiczne wydarzenia.

Anarchia, mafia i przeludnienie. Historia prawdziwego Gotham City

21 lat temu zrównane z ziemią zostało anarchistyczne „miasto”, które przez ponad 100 lat funkcjonowało poza kontrolą jakiegokolwiek państwa. Kowloon Walled City na terenie Hongkongu był enklawą bezprawia dla przestępców i nielegalnych imigrantów. Złą sławę zdobyło w całej Azji.

Awanse generalskie dla szefów ABW i SKW

Prezydent Bronisław Komorowski wręczył w sobotę nominacje na stopień generała brygady szefowi ABW płk. Dariuszowi Łuczakowi i szefowi SKW płk. Piotrowi Pytlowi. Razem z nimi na pierwszy stopień generalski awansowanych zostało pięciu pograniczników i strażaków.

Miały mu pomóc klapsy, zmarł w hotelowym pokoju

Australijska policja prowadzi śledztwo w sprawie śmierci siedmioletniego chłopca z Sydney. Aidan Fenton chorował na cukrzycę. Razem z matką brał udział w warsztatach z medycyny alternatywnej prowadzonych przez chińskiego terapeutę.

Kiedyś biedota i gruźlicy, dziś artyści i rzemieślnicy. Tak zmieniało się Nadodrze

Nadodrze w granicach Wrocławia jest od 207 lat. Od początku było miejscem ostrych kontrastów: bogacze zakładali tu swoje ogrody, a biedota trafiała do przytułku albo szpitala gruźliczego. Na początku XX wieku Nadodrze zdominowali ubodzy robotnicy, ale po niej było pierwszym przystankiem przesiedleńców. Mieszkańcy wspominają, że po 1945 roku można tu było zaopatrzyć się i w krowę, i w pierścionek dla ukochanej.