Najnowsze

Najnowsze

Chcą przejechać autami z PRL 1500 km. "To największy rajd charytatywny w Europie"

Bez mechaników, lawet i części zamiennych. Niemal 400 samochodów komunistycznej produkcji lub konstrukcji jedzie w IX rajdzie Złombol. Uczestnicy imprezy pokonają blisko 1500 km, jadąc przez Czechy, Szwajcarię, Lichtenstein, Austrię i Włochy. A wszystko w szczytnym celu. Udostępniając darczyńcom powierzchnię reklamową na swoich samochodach, zbierają pieniądze na prezenty dla dzieci ze śląskich domów dziecka. - To największy rajd charytatywny w Europie - przekonuje organizator imprezy, Marcin Tetzlaff.

Jechał slalomem przez 25 km. Usłyszał zarzuty

Zarzut nieświadomego sprowadzenia niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu lądowym i prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwym usłyszał 53-latek, który pijany, slalomem jechał krajową "jedynką" w okolicach Częstochowy. Jego niebezpieczne zachowanie na drodze nagrał jadący za nim kierowca i od razu zawiadomił policję. Mimo to mężczyzna został zatrzymany dopiero trzy dni później. Miał wówczas ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie.

"Groźba ataków przestała być realna". Niemcy wycofują Patrioty z Turcji

Bundeswehra wycofa w najbliższych miesiącach z Turcji rakiety przeciwlotnicze Patriot wraz z obsługą - poinformowało ministerstwo obrony w Berlinie. Na prośbę Ankary, rakiety zostały rozmieszczone dwa i pół roku temu przy granicy z Syrią, w związku z groźbą ataków ze strony syryjskiego reżimu prezydenta Baszara al-Asada.

Andrzej Duda chce debaty nad nową konstytucją

- Jeszcze w kampanii wyborczej mówiłem, że uważam, że Polsce potrzebna jest dzisiaj nowa konstytucja - powiedział w sobotę prezydent Andrzej Duda. Jego zdaniem wzmocnienia w konstytucji wymagają niektóre prawa obywatelskie, ale także można podjąć debatę na temat pozycji prezydenta.

Uczyły się wspinaczki, odpadły od ściany

Dwie kobiety spadły podczas kursu wspinaczki na Zadnim Mnichu w Tatrach. Ponieważ jedna z poszkodowanych skarżyła się na ból w klatce piersiowej, na miejsce został wysłany śmigłowiec TOPR.

Wysadzili bankomat, złapani na gorącym uczynku

Dwaj mężczyźni zostali zatrzymani na gorącym uczynku, gdy w Rucianem-Nidzie (woj. warmińsko-mazurskie) próbowali wysadzić bankomat. Trzeci z mężczyzn uciekł. Śledczy nie wykluczają, że zatrzymani to członkowie większej grupy "bankomatowców".

"To fascynująca historia". Zobacz animowany film o wyjątkowym misiu z armii Andersa

Niedźwiadek trafił w szeregi polskiej armii w 1942 roku, został kupiony od właścicieli za kilka konserw. Żołnierze opiekowali się nim, nazwali Wojtkiem i zabrali w szlak bojowy, który skończył się demobilizacją w Wielkiej Brytanii. - To unikalna i fascynująca historia, dlatego wybrałam ją na temat mojego filmu - mówi portalowi tvn24.pl Marianna Raskin, która stworzyła animowany film o słynnym misiu z armii gen. Władysława Andersa.

Rytualna ofiara i "głęboki żal" w rocznicę zakończenia wojny

Premier Japonii Shinzo Abe przesłał rytualną ofiarę do kontrowersyjnej świątyni Yasukuni w Tokio z okazji 70. rocznicy zakończenia II wojny światowej. Dla Chin i Korei Południowej ta szintoistyczna świątynia postrzegana jest jako symbol japońskiego militaryzmu.

Upał, susza i kilka iskier. Tak wybuchały największe pożary lasów w historii Polski

50 osób w szpitalu, trzy ofiary śmiertelne - to bilans największego w historii Polski pożaru. Wybuchł 26 sierpnia 1992 r. w okolicach Kuźni Raciborskiej. Przez Polskę przechodziła wtedy fala tropikalnych upałów, podobnych do tych, jakie panują obecnie. Tego dnia było 38 stopni Celsjusza, a ostatni deszcz spadł w maju. Trasą Racibórz - Kędzierzyn-Koźle przejeżdżał pociąg. Hamował w pobliżu lasów nadleśnictwa Kuźnia Raciborska. Wystarczyła iskra spod kół pociągu...

Bez przebaczenia. Spłonęły flagi, w tle znowu wojna

Nie początek wojny w Bośni, nie upadek Vukovaru, nawet nie ludobójstwo w Srebrenicy. To rocznica wyzwolenia Kninu przypadająca na 4 sierpnia jest datą budzącą najwięcej emocji w krajach byłej Jugosławii. 20 lat temu w wyniku trwającej cztery dni operacji Burza Chorwacja odzyskała 20 proc. swego terytorium, wypędzając równocześnie z domów ponad 200 tys. Serbów. Był to największy exodus ludności w Europie od zakończenia II wojny światowej. To dlatego, gdy w tym roku ulicami Zagrzebia wędrowała wojskowa parada, w Belgradzie płonęły chorwackie flagi.

Kerry po serii spotkań na Kubie: za miesiąc ruszą rozmowy

Rozmowy w sprawie pełnej normalizacji stosunków między Stanami Zjednoczonymi a Kubą rozpoczną się w połowie września - zapowiedział w Hawanie sekretarz stanu USA John Kerry, występując na konferencji prasowej. Wcześniej Kerry spotkał się m.in. z arcybiskupem Hawany kardynałem Jaime Ortegą na dziesięciominutowej rozmowie.