Najnowsze

Najnowsze

"To rosyjscy hakerzy stoją za atakiem na francuską telewizję"

Za atakiem na stronę internetową francuskiej telewizji TV5 Monde mogli stać rosyjscy hakerzy z tzw. grupy APT28 - uważa francuska policja. Do ataku doszło w kwietniu b.r. Na stronie pojawiły się materiały propagandowe Państwa Islamskiego i groźby opublikowane przez nieznanych sprawców. Francuskie media informują, że hakerzy usiłowali wcześniej zhakować stronę Białego Domu.

Afgańskie milicje zamiast chronić mordują i rabują. Za pieniądze USA

Stany Zjednoczone wspierają finansowo zbrojne milicje afgańskie, które brutalnością dorównują grupom, przeciw którym walczą - podaje Reuters. I zauważa, że niespełna połowa opłacanych bojowników rzeczywiście zapewnia bezpieczeństwo lokalnym społecznościom, pozostali rabują, gwałcą, funkcjonują dzięki bezprawiu.

Maszynopis "Greya" wykradziono kilka dni przed premierą książki

Nie wiadomo, czy maszynopis przywłaszczyli sobie złodzieje liczący na krociowe zyski ze sprzedaży nielegalnych kopii, czy raczej niecierpliwi fani. "Grey", czyli najnowsza książka E.L. James o pikantnym romansie Christiana Greya i Anastasii Steele, trafi do sprzedaży 18 czerwca.

Bezpłodna kobieta urodziła dziecko. Przełom w medycynie?

Belgijka została matką, choć była bezpłodna. To pierwszy przypadek na świecie, kiedy kobieta naturalnie zaszła w ciążę i urodziła zdrowe dziecko dzięki użyciu zamrożonych wiele lat wcześniej tkanek jajnika. Materiał programu "Fakty z Zagranicy" w TVN24 Biznes i Świat.

Wirus mógł "podsłuchać" rozmowy mocarstw z Iranem. Zaatakował też w Polsce

Rosyjska firma Kaspersky Lab oraz amerykańska Symantec - obie zajmujące się zabezpieczeniami komputerowymi - poinformowały w środę późnym wieczorem, że rozmowy dot. irańskiego programu atomowego, w których uczestniczyli światowi przywódcy, były podsłuchiwane, a ślad prowadzi do Izraela. Trop uwiarygadnia też pojawienie się tego samego wirusa w styczniu w Polsce, tuż przed obchodami rocznicy wyzwolenia Auschwitz.

USA wyślą kolejnych 450 żołnierzy i broń do Iraku

Prezydent Barack Obama zatwierdził wysłanie do Iraku do 450 żołnierzy, którzy mają doradzać siłom irackim i szkolić je w walce z dżihadystyczną organizacją Państwo Islamskie (IS) - poinformował w środę Biały Dom.

Weteran armii Andersa walczył o zasiłek. Urzędnicy nie pomogli, zmarł w wieku 95 lat

Walczył pod Monte Cassino, był żołnierzem armii gen. Andersa. Józef Cichy - weteran wojenny - w ostatnich latach starał się o dodatek kombatancki, który by wydał na lekarstwa. Urzędnicy z ZUS-u twierdzili jednak, że musi przedstawić dowód na to, że brał udział w walkach i chorował na tropikalne choroby. Finału sprawy ciągnącej się prawie rok nie doczekał. Zmarł w wieku 95 lat.

"Polska gra taśm". Zagraniczne media o dymisjach w Polsce

Od Stanów Zjednoczonych po Daleki Wschód - media na całym świecie nie zawsze komentują, ale zwracają uwagę na aferę taśmową, która spowodował dymisje kilku ministrów. Zwraca się uwagę na to, że premier Kopacz przez wiele miesięcy nic nie robiła w tej sprawie. Zaś na przykład BBC wykorzystało okazję, by przypomnieć Radosławowi Sikorskiemu kilka jego cytatów choćby na temat premiera Davida Camerona.

Trzy kroki do odwołania Seremeta. Jego odejście wcale nie jest przesądzone

Premier Ewa Kopacz zapowiedziała, że wystąpi z wnioskiem o odwołanie z funkcji prokuratora generalnego Andrzeja Seremeta jako jednej z osób odpowiedzialnych za wyciek akt tzw. afery taśmowej. Ale sama decyzja szefowej rządu to za mało, żeby zmienić szefa prokuratorów. Co musi się stać, by usunąć Andrzeja Seremeta przed końcem jego kadencji? Materiał magazynu "Polska i Świat".

Kto zastąpi ministrów i marszałka? Korowód nazwisk

Rzeczniczka rządu Małgorzata Kidawa - Błońska poinformowała w środę wieczorem, że nazwiska następców ministrów, którzy złożyli rezygnację poznamy dopiero w przyszłym tygodniu. Już teraz rozpoczęły się spekulacje, kto ich zastąpi.

10 zmiecionych. Nazwiska nowych ministrów już są

Na ręce premier Ewy Kopacz dymisję złożyli ministrowie Bartosz Arłukowicz, Andrzej Biernat, Włodzimierz Karpiński oraz wiceministrowie Rafał Baniak, Stanisław Gawłowski, Tomasz Tomczykiewicz. Ze stanowiska koordynatora służb specjalnych zrezygnował Jacek Cichocki, a szefa doradców premier Jacek Rostowski. Z funkcji marszałka Sejmu zrezygnował Radosław Sikorski. Ewa Kopacz zapowiedziała też, że nie podpisze sprawozdania prokuratora generalnego za 2014 r. i skieruje wniosek o odwołanie Andrzeja Seremeta. Kim są politycy, którzy żegnają się ze stanowiskami i jaki jest ich związek z aferą taśmową?

"Szczujnia ruszyła do walki"

- PiS ma swój złoty dzień, a szczujnia ruszyła do walki - powiedział w "Kropce nad i" Stefan Niesiołowski (PO), komentując falę dymisji ogłoszonych w środę przez Ewę Kopacz. - Jest mi przykro i smutno, że pod wpływem tego, co zrobił pan S., dochodzi do tak daleko idącej rekonstrukcji rządu (...). To jest też uginanie się przed PiS-em - ocenił z kolei Ryszard Kalisz.

Znaleziono 597 ciał w miejscu masakry dżihadystów

Z 12 zbiorowych grobów w Tikricie władze ekshumowały do tej pory 597 ciał - poinformował rząd Iraku. Tikrit leży na północy kraju, opanowanej latem ub. r. przez dżihadystyczne Państwo Islamskie (IS), które oskarża się o masakrę uprowadzonych rekrutów.

"Obraz smutku i rozpaczy. Premier nie miała tego w planach"

To Zbigniew S., który upublicznił akta z afery podsłuchowej, napisał scenariusz, bo premier nie miała tego w planach - stwierdził w "Faktach po Faktach" były minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro, który odniósł się do dymisji w rządzie i przeprosin premier Ewy Kopacz. Zdaniem Pawła Zalewskiego z PO, konsekwencje powinny być wyciągnięte rok wcześniej.

Rosjanie przetestowali "gazelę". Superszybka jądrowa osłona Moskwy

Na poligonie Sary-Szagan Rosjanie odpalili swoją najszybszą rakietę, która jest elementem tarczy antyrakietowej broniącej Moskwy. Pocisk 53T6 z wielką prędkością „trafił” w zadany punkt na niebie, gdzie w warunkach wojennych zdetonowałby głowicę jądrową i zniszczył nadlatujące w stronę stolicy wrogie rakiety.

"Aresztowanie żołnierza GRU uzasadnione". Sąd w Kijowie wydał werdykt

Sąd apelacyjny w Kijowie odrzucił skargę obrony aresztowanego kapitana rosyjskiego wywiadu wojskowego GRU Jewgienija Jerofiejewa, która wnioskowała o zmianę środka zapobiegawczego. Żołnierz walczył po stronie rebeliantów w Donbasie. Został zatrzymany w trakcie walk z armią ukraińską w obwodzie ługańskim.

Dymisje Arłukowicza, Karpińskiego i Biernata. Zrezygnuje też Sikorski. Będzie nowy prokurator generalny

Ministrowie: Biernat, Karpiński i Arłukowicz, wiceministrowie: Baniak, Gawłowski, Tomczykiewicz, a także prof. Rostowski złożyli rezygnacje - poinformowała na briefingu premier Ewa Kopacz. Dodała, że Radosław Sikorski zapowiedział, że rezygnuje z funkcji marszałka Sejmu. I przeprosiła wyborców za to, co usłyszeli na taśmach. Po briefingu Kancelaria Premiera przekazała na Twitterze, że Jacek Cichocki złożył rezygnację z funkcji koordynatora służb specjalnych.

"Następcy odwołanych ministrów już są". Nazwiska poznamy w przyszłym tygodniu

- Nazwiska następców odwołanych ministrów premier Ewa Kopacz ogłosi w przyszłym tygodniu - poinformowała rzeczniczka szefowej rządu Małgorzata Kidawa-Błońska. Ewa Kopacz oświadczyła w środę, że dymisje złożyli ministrowie zdrowia, skarbu oraz sportu. Rezygnację z funkcji marszałka Sejmu złożył też Radosław Sikorski, z funkcji szefa doradców premiera odchodzi Jacek Rostowski, a z funkcji koordynatora służb specjalnych - Jacek Cichocki. Kopacz oświadczyła, że nie przyjmie sprawozdania prokuratora generalnego za 2014 r. Decyzja ma związek z publikacją w internecie materiałów ze śledztwa z tzw. afery podsłuchowej.

Parlament Europejski: państwa UE muszą zachować jedność wobec Rosji

Parlament Europejski przyjął w środę rezolucję, która wzywa Unię Europejską do wzmożonych wysiłków na rzecz zwalczania rosyjskiej propagandy, wpływów rosyjskich na skrajne partie w Europie oraz zachowania jedności w polityce zagranicznej wobec Rosji. Rezolucja, która nie jest dla UE zobowiązująca, została poparta przez 494 europosłów.

Syn przywódcy krymskich Tatarów skazany w Rosji

Sąd w rosyjskim Krasnodarze skazał Chajsera Dżemilewa, syna przywódcy Tatarów Krymskich Mustafy Dżemilewa, na pięć lat kolonii karnej za dokonane w 2013 r. na Krymie nieumyślne zabójstwo, przywłaszczenie i przechowywanie broni. Obrońcy skazanego twierdzą, że Rosja nie odpowiedziała na wniosek w sprawie jego ekstradycji na Ukrainę.

Nie tylko naloty. Francja skrycie wspiera Irak w inny sposób

Gdyby nas tam nie było, byłoby już po sprawie - stwierdził szef sztabu francuskich sił powietrznych generał Denis Mercier, mówiąc o wojnie z dżihadystami w Iraku i Syrii. Jego zdaniem naloty państw zachodnich i arabskich mają wielkie znaczenie, ale zaznaczył, że Francja ma znacznie większy wkład w wojnę z fanatykami, przekazując Irakijczykom informacje wywiadowcze.