Najnowsze

Najnowsze

"Wersje z sufitu" i "wątki bez uzasadnienia". Poprzednie śledztwa ws. Ziętary "prowadzone bezsensownie"

- Czekaliśmy na takie zdecydowane działania prokuratury ws. Jacka Ziętary od 22 lat - stwierdził na antenie TVN24 Krzysztof Kaźmierczak z Komitetu Społecznego "Wyjaśnić śmierć Jarosława Ziętary". Jak tłumaczył, przełom nastąpił dopiero, gdy sprawą zabójstwa zajęła się krakowska prokuratura. Wspomniał też, że śledczy z Poznania pochylać się nad sprawą Ziętary nie chcieli. - Mimo że ujawnialiśmy okoliczności, które wskazywały na to, że śledztwo było manipulowane - tłumaczył Kaźmierczak.

MAN wyprowadza się spod Poznania. Produkcję przenosi do Starachowic

Blisko 900 osób pracujących w fabryce MAN-a w Sadach pod Poznaniem może stracić pracę. Firma do końca 2016 r. zamierza przenieść linię montażu autobusów do Starachowic (woj. świętokrzyskie). Wszyscy pracownicy mają otrzymać gwarancję pracy w Starachowicach, część będzie mogła przenieść się do wielkopolskich fabryk Volkswagena.

Pijani skopali mężczyznę. Usłyszeli zarzuty

Zarzut pobicia usłyszeli trzej mężczyźni, który w centrum Zabrza skatowali przechodnia. Sprawców zatrzymano dzięki nagraniu z miejskiego monitoringu. Udało się także znaleźć ofiarę napastników.

"To nie Inflancka, to In-fala-lancka". Nietypowa droga rowerowa w Łodzi

Na pierwszy rzut oka wygląda to jak fuszerka - droga rowerowa na wyremontowanej ulicy Inflanckiej w Łodzi faluje w oczach. Urzędnicy jednak zapewniają, że tak ma być. - Jezdnia musi zmieniać poziom, dzięki temu nie ma problemu z wyjazdem z posesji - słyszymy w magistracie. Reporter TVN24 przyjrzał się kuriozalnej inwestycji rowerowej.

Groźne doniesienia z Donbasu: Iskandery przy granicy, Rosjanie przejmują front

Rosyjscy żołnierze w mundurach rebeliantów, mnóstwo ciężkiej broni, informacyjna blokada - to w "republikach ludowych". Systemy rakietowe Iskander i alarm w wojskach pogranicznych FSB - to przy granicy rosyjsko-ukraińskiej. Z Donbasu napływają kolejne sygnały świadczące o przygotowaniach strony rebeliancko-rosyjskiej do wznowienia wojny.

Będą budzić dzieci ze śpiączki. To druga taka placówka w Polsce

Narodowy Fundusz Zdrowia sfinansuje drugi w kraju, po warszawskiej klinice "Budzik", oddział rehabilitacji dzieci w śpiączce. Zostanie on uruchomiony 1 grudnia w Limanowej w Małopolsce. Na finansowanie oddziału w Limanowej na przyszły rok Małopolski NFZ zabezpieczył prawie milion zł.

"Kiedy stajemy na taśmie czy na linie, stajemy w pustce"

- Nie mamy żadnego punktu zaczepienia. Trzeba się z tym dużo wcześniej oswajać - stwierdził na antenie TVN24 Marcin Korzeniewski, komentując wyczyn Nika Wallendy, który przeszedł na linie pomiędzy trzema drapaczami chmur, bijąc tym samym rekord Guinnessa. Jak ocenił, bardzo trudne w "spacerze" Wallendy było przejście z zamkniętymi oczami. - To jest główny zmysł na którym polegamy, jeśli chodzimy - tłumaczył ekspert.

Macierewicz: jesteśmy największym ruchem społecznym od czasów "Solidarności"

- Dla nich (obecnie rządzących - red.) ten jest frajerem co nie kradnie i nie oszukuje. Te standardy może zmienić tylko polska narodowa armia, jaką są kandydaci PiS w tych wyborach - mówił w Pajęcznie (łódzkie) Antoni Macierewicz. Wiceprezes PiS podczas spotkania z wyborcami krytykował też Ewę Kopacz za "wprowadzanie tematów zastępczych" zamiast debatowania o prawdziwych problemach Polski.

Wypadek na A4. Dwie osoby w szpitalu

W godzinach przedpołudniowych doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych na autostradzie A4 w kierunku Tarnowa. Dwie osoby trafiły do szpitala.

Chorzy za kółkiem. "To zagrożenie, powinna powstać centralna baza"

- Ci ludzie później w ruchu drogowym stają się zagrożeniem dla innych uczestników - mówił w TVN24 ekspert Janusz Popiel o tych, którzy wsiadają za kierownicę samochodu, mimo że wiedzą, że są chorzy. Jego zdaniem powinna powstać centralna baza danych, dzięki której lekarze wiedzieliby, kto zgody na prowadzenie pojazdami nie powinien otrzymać.

Ma 34 metry długości, waży 45 ton. Wielką kładkę wiozą z Gdyni do Szwecji

Zbudowana w Gdyni, gotowa stalowa kładka pieszo–rowerowa waży 45 ton, ma 34 metry długości i 6 metrów szerokości. Pokaźnych rozmiarów konstrukcja w jednym kawałku jest teraz przewożona do Malmö w Szwecji. Tam stanie się częścią nowego centrum kongresowo-hotelowego i będzie prowadzić do hali koncertowej w centrum Malmö. W ławkach umiejscowionych na kładce zamontowane zostaną głośniki tak aby można się było relaksować przy dźwiękach muzyki dochodzącej z prób koncertowych.

Szarpał się z bytowskimi policjantami. Obrona chce zmiany sędziego

W bytowskim sądzie miał dziś ruszyć proces kierowcy, który został oskarżony o to, że podczas próby zatrzymania znieważył dwójkę policjantów. O sprawie było głośno, bo interwencja została sfilmowana, a zachowanie funkcjonariuszy ocenione jako nieudolne. Sprawę odroczono, bo obrona zażądała zmiany sędziego.

Myśliwce bez paliwa, śmigłowce w odstawkę. Wstrząsający dokument ws. Bundeswehry

Planiści niemieckiego wojska biją na alarm. Według ich ocen, przy obecnie założonym finansowaniu, w 2016 roku Bundeswehra nie będzie w stanie się utrzymać. W kasie zabraknie 200 mln euro na cele podstawowe i 300 mln na polepszenie standardów służby. Ma to doprowadzić do bolesnego obniżenia możliwości wojska. Na przykład każdy myśliwiec Eurofighter będzie mógł spędzić w powietrzu tylko 58 godzin w ciągu roku.

Wielka wyborcza zagadka w Katowicach. Kto zdobędzie "rząd dusz"?

Jedno jest pewne: w Katowicach na pewno zmieni się władza, bo dotychczasowy bardzo popularny prezydent Piotr Uszok po 16 latach mówi "dość" i już nie kandyduje. Tym samym otworzyło się pole do prawdziwej walki o głosy blisko ćwierć miliona katowiczan. I to właśnie tam, inaczej niż w prawie całym kraju, prezydencki wynik samorządowy jest dużą zagadką.

W "wyborach" w Donbasie zagłosowała krowa

W niedzielę w tzw. republikach ludowych w Donbasie odbyły się "wybory". Można było głosować także przez internet. Organizatorzy nie zadbali jednak o zabezpieczenia - pewna Ukrainka oddała głos trzykrotnie, podając się m.in. za krowę i obywatelkę afrykańskiego kraju Burkina Faso.

Wybuch gazu przy stacji LPG

Eksplozja butli z gazem zniszczyła biuro stacji LPG w Tomaszowie Mazowieckim (łódzkie). Do zdarzenia doszło we wtorek rano, na szczęście nikt nie został ranny. - Przyczyną najpewniej była nieszczelność instalacji w piecyku gazowym - mówią strażacy i zaznaczają, że w pobliżu zniszczonego biura znajdował się magazyn, w którym było niemal 300 butli wypełnionych gazem.

Rosja "oślepiła" Ukrainę. Ekspert: To było nieuniknione z czterech powodów

Konflikt Rosji z Ukrainą rozgrywa się na trzech płaszczyznach jednocześnie. Najwięcej wiemy o militarnej i politycznej, najmniej o tej trzeciej. To ukryty front wojny wywiadów. Na tym froncie Moskwa ma miażdżącą przewagę - pisze prof. Mark Galeotti na łamach "Foreign Affairs". I wymienia cztery powody takiego stanu rzeczy.

Koniec bezpłatnego węgla? "Rozważymy skierowanie sprawy do sądu"

Kompania Węglowa wysyła pisma wypowiadające z nowym rokiem prawo do deputatów węglowych dla emerytów i rencistów. Ma to jej przynieść oszczędności rzędu 260 mln zł rocznie. Górnicy zapowiadają walką w obronie przywileju. Nie wykluczają skierowania sprawy do sądu.

Brytyjski wywiad chce zmian w sieci. "Prywatność to nie prawo absolutne"

Szef brytyjskiego wywiadu elektronicznego krytykuje gigantów internetu. Według Roberta Hannigana koncerny takie jak Google, Facebook czy Twitter "chowają głowę w piasek" i nie chcą przyznać, że ich usługi zapewniają fanatykom z Państwa Islamskiego platformę do łączności, dowodzenia i propagandy.

Szef NIK: zabierzmy mobilne fotoradary strażom miejskim

Odbierzmy uprawnienia strażom gminnym i miejski do obsługi fotoradarów mobilnych - postuluje Krzysztof Kwiatkowski, szef Najwyższej Izby Kontroli, która przygotowała raport o bezpieczeństwie na polskich drogach. Wśród rekomendacji NIK znajdziemy także włączenie Inspekcji Transportu Drogowego do policji.