Najnowsze

Najnowsze

Myśliwce piątej generacji lądowały pod Łodzią. "Żeby w razie czego móc wspólnie walczyć".

To jeden z najnowocześniejszych myśliwców świata - jest szybki, niemal niewidoczny dla radarów i - zdaniem ekspertów - bezkonkurencyjny na polu walki. W Łasku pod Łodzią wylądowały dwa amerykańskie, supernowoczesne myśliwce F-22 Raptor. Ich piloci będą ćwiczyć współpracę z polskimi pilotami. - Musimy to robić, żebyśmy mogli razem walczyć w razie potrzeby - tłumaczą amerykańscy żołnierze, którzy przy okazji promują możliwości myśliwców piątej generacji - czyli o klasę lepszą niż polskie F-16.

Udawali, że chcą kupić auto. Podczas jazdy próbnej brutalnie pobili sprzedawcę i porzucili w lesie

Umówili się ze sprzedawcą samochodu na próbną jazdę, a po dotarciu do lasu zaczęli go dusić i kopać. Nieprzytomnego mężczyznę zawlekli między drzewa i porzucili. Zakrwawione ubrania wzięli do domu i spalili w piecu. Dwóch mieszkańców Krotoszyna podających się za potencjalnych kupców auta usłyszało już zarzuty. Sąd aresztował ich na 3 miesiące. Grozi im nawet 12 lat więzienia.

Urzędnicy o "złotym pociągu": nic nowego. Ale służby na straży, wojsko na tory, zakaz wstępu do lasu

Zakaz wstępu do lasu dla poszukiwaczy skarbów, a miejsce domniemanego ukrycia "złotego pociągu" zbada najpierw wojsko - to decyzje po poniedziałkowym posiedzeniu zespołu zarządzania kryzysowego, który obradował w Wałbrzychu. Podjęto je mimo sceptycyzmu władz miasta i województwa dolnośląskiego co do rzekomego znaleziska. "W zgłoszeniu nie ma nic nowego", "nie ma mowy o gorączce złota" - zapewniają jednym głosem.

Z maczetą gonił przechodnia, bo ten zwrócił mu uwagę

Agresywny mężczyzna zaczepiał przechodniów na plantach w Łańcucie (woj. podkarpackie). Kiedy jedna z osób zwróciła mu uwagę, napastnik wyciągnął z plecaka maczetę. Jak informuje policja, mężczyzna był trzeźwy. - Pobrano od niego krew do badań, by sprawdzić czy nie znajdował się pod działaniem innych środków – informuje Mariusz Stanio, oficer prasowy łańcuckiej policji.

Nie pójdą 1 września do szkoły, bo spłonął ich dom

Milena i Mateusz mieli iść do drugiej klasy podstawówki, dla Marleny to miał być pierwszy dzień szkoły, Oskar miał rozpocząć zerówkę. Nie pójdą do szkoły przynajmniej przez miesiąc, bo z powodu pożaru ich domu, mieszkają teraz 26 kilometrów dalej.

Loża prasowa 30.08.2015

Gośćmi Andrzeja Morozowskiego byli publicyści: Paweł Lisicki (Do rzeczy), Witold Głowacki (Polska The Times), Tomasz Wołek i Daniel Passent (Polityka). W programie rozmawiano o wstępnym kształcie list wyborczych Prawa i Sprawiedliwości, na których zabrakło m.in. Jacka Kurskiego, Marcina Mastalerka i Pawła Kowala. Poruszono także temat podsłuchanej rozmowy premiera Donalda Tuska z Janem Kulczykiem i możliwym zaangażowaniu służb specjalnych w ukierunkowanie dyskursu w polskiej polityce. Dyskusja toczyła się również wokół afery w NIK, która rzuca cień na funkcjonowanie tego organu. Nie ominięto sprawy aresztowania Marcina Dubienieckiego i postawionych mu zarzutów kierowania grupą przestępczą oraz prania brudnych pieniędzy. Na koniec dziennikarze skomentowali przemówienie Andrzeja Dudy wygłoszone na rocznicowych obchodach porozumień siepniowych w Szczecinie i jego zaangażowania w kampanię wyborczą Prawa i Sprawiedliwości.

Szydło: Kopacz próbuje podzielić Polaków

Premier Kopacz próbuje w tym dniu podzielić Polaków. Próbuje skłócić Polaków w tym wielkim święcie demokracji. Uważa, że zyskuje na tym jej partia - mówiła w Gdańsku Beata Szydło. Szefowa polskiego rządu wytyka, że nie dostała zaproszenia na obchody 35. rocznicy Porozumień Sierpniowych.

Piechotą z Afganistanu do Europy. "Najtrudniej jest patrzeć na swoje dzieci"

- Żaden normalny człowiek nigdy by tutaj nie przyszedł, ale my musimy - opowiada Nasim, jeden z bohaterów reportażu reportera magazynu "Czarno na białym", Sebastiana Wasilewskiego. Nasim, jak tysiące innych uchodźców, koczuje na serbsko-węgierskiej granicy i ma nadzieję na spokojne życie w Europie, z dala od wojny. Jego historia zostanie przedstawiona w poniedziałkowy wieczór. "Czarno na białym" w TVN24 o godz. 20.30.

Kopacz o słowach prezydenta: czuję się zażenowana

- Miałam wrażenie, że podczas spotkania Andrzeja Dudy z niemieckim prezydentem to Joachim Gauck mówił dobrze o Polsce. Było mi z tego powodu przykro - powiedziała w poniedziałek Ewa Kopacz. W niedzielę Duda opowiedział w Szczecinie o swojej piątkowej rozmowie z Gauckiem, w której tłumaczył prezydentowi Niemiec, że "Polska nie jest dziś sprawiedliwym krajem".

Indianka została Mrs. Universe 2015. "Jestem pierwszą, której się to udało"

Ashley Burnham zwyciężyła w konkursie Mrs. Universe 2015 zorganizowanym w Mińsku na Białorusi. Jest pierwszą Kanadyjką i pierwszą reprezentantką rdzennych mieszkańców Kanady, której udało się zdobyć tytuł najpiękniejszej w tym konkursie. - Jestem taka szczęśliwa - napisała w mediach społecznościowych Burnham.

Przeżył "wielką ucieczkę", zmarł w wieku 101 lat

Paul Royle, który w 1944 roku wraz z 75 innymi aliantami uciekł z nazistowskiego obozu jenieckiego w Żaganiu, zmarł w Australii w wieku 101 lat. Historia tej "wielkiej ucieczki" zainspirowała twórców filmu ze Stevem McQueenem w jednej z głównych ról.