Najnowsze

Najnowsze

Samotność Putina. Gościem "Faktów po Faktach" Adam Daniel Rotfeld

Prezydent Rosji Władimir Putin jako "wielki błąd" ocenił na konferencji prasowej decyzję Kijowa o odcięciu finansowania dla wschodu Ukrainy. Putin opuścił szczyt G20 w Brisbane w Australii przed wydaniem przez przywódców końcowego komunikatu. Przez cały czas trwania szczytu, Putin był izolowany przez większość zachodnich przywódców. O tym wszystkim Grzegorz Kajdanowicz porozmawia z byłym ministrem spraw zagranicznych, Adamem Danielem Rotfeldem.

"Seks w wielkim mieście" wraca do telewizji?

- Ten serial wciąż żyje, ludzie nadal zastanawiają się, co się dzieje u dziewczyn. To wystarczający powód, by "Seks w wielkim mieście" w pewnym momencie wrócił - powiedział Michael Patrick King, jeden z twórców kultowego serialu. To możliwe - jak wyjaśnił producent - dzięki nowej usłudze transmisji strumieniowej, którą HBO wprowadza w 2015 roku.

Ambasador Niemiec: odczuwamy wstyd z powodu zbrodni na Polakach

Deklaracja ma związek w obchodzonym w niedzielę Dniem Żałoby Narodowej. Wówczas Niemcy oddają hołd ofiarom obu wojen światowych, terroryzmu i prześladowań politycznych. "My, Niemcy, odczuwamy głęboki wstyd z powodu winy za zbrodnie popełnione na Polakach przez Niemców oraz w imieniu Niemiec" - napisał na Twitterze ambasador Niemiec w Polsce Rolf Nikel.

Fotka na Facebooku z wieży Eiffla lub Atomium? "Złamanie prawa"

Nie rób zdjęć nocą wieży Eiffla, a przez całą dobę - brukselskiemu Atomium - zwłaszcza jeśli chcesz pochwalić się nimi na Facebooku - zaalarmował portal informacyjny EUobserver specjalizujący się w tematyce unijnej. Powodem są prawa autorskie podlegające ochronie.

10 ton polskiej pomocy humanitarnej dla Kurdów

Kolejny samolot wojskowy z polską pomocą humanitarną dla uchodźców w północnym Iraku wylądował w niedzielę na lotnisku w Irbilu - informuje MSZ na Twitterze. W transporcie są namioty, koce, odzież, tabletki do uzdatniania wody i inne artykuły pierwszej potrzeby.

"Oddał głos, po czym zmarł". Przerwane głosowanie w jednej z zabrzańskich komisji

W niedzielę przed godz. 10 na godzinę przerwano głosowanie w jednej z obwodowych komisji wyborczych w Zabrzu. Przyczyną była śmierć starszego mężczyzny, który przyszedł tam zagłosować. - Oddał głos, po czym zmarł - informuje policja. Pomieszczenie zamknięto, a głosowanie przeniesiono na korytarz. Głosowania jednak nie przedłużono - loka będzie czynny do godz. 21.

Nazi-bombki na czeskiej aukcji. Protesty internautów

Na czeskim portalu aukcyjnym pojawiła się nietypowa aukcja. Można wylicytować bombki ze swastyką. Właściciel twierdzi, że są oryginalne, zachwala ich unikalność. Sprzedaż nazistowskich "pamiątek" wywołała duże kontrowersje, ale serwis nie usunął aukcji.

Święto zabytkowych aut w Zabrzu

Ta noc należała do fanów motoryzacji. Trabanty, zabytkowe fiaty i skody oraz amerykańskie klasyki - w sumie ponad 100 aut i motocykli uczestniczyło w drugim już motoryzacyjnym zlocie "Zabrzańskie Klasyki Nocą". Maszyny z różnych części Śląska i kraju przejechały przez centrum miasta w kilkudziesięciometrowym korowodzie.

Bełkotał, klął, chwiał się na nogach. Johnny Depp kompletnie pijany na gali?

Johnny Depp bełkotał, chwiał się na nogach, mówił chaotycznie, "walczył" z mikrofonem i klął tak często, że stacja nie nadążała za wyciszaniem przekleństw - to był najmocniejszy występ wieczoru podczas ceremonii Hollywood Film Awards, którą po raz pierwszy transmitowano w telewizji. Aktor pojawił się na scenie prezentując nagrodę za film dokumentalny dla Mike'a Myersa "Supermensch: the Legend of Shep Gordon". Występ podzielił fanów i media. Jedni oburzali się, że kompletnie pijany Depp zachował się skandalicznie, a inni zastanawiali się, czy przypadkiem nie zagrał jednej ze swoich najsłynniejszych ról. On sam nie skomentował dziwnego zachowania.

Wyświetlają sztukę na murach

Ściany bloków, kamienic, a nawet synagogi w Gdańsku-Wrzeszczu zmieniły się w wielkie ekrany, na których prezentowanych jest 26 instalacji świetlnych w ramach 6. edycji festiwalu Narracje. Twórcy sami wybierali miejsca, gdzie pokazują swoje prace. Temat instalacji miał nawiązywać do historii danego miejsca lub jego atmosfery, a także do hasła tegorocznych Narracji - „Mędrzec i duch”.

Holendrzy zabierają wrak boeinga

Na miejscu katastrofy malezyjskiego boeinga w Donbasie rozpoczęły się prace holenderskich specjalistów, którzy mają zebrać wrak i wywieźć go do swojego kraju. Szczątki mogą kryć wiele tajemnic ważnych dla śledztwa.

Zbiorowa egzekucja. Ścięli Amerykanina i kilkunastu syryjskich oficerów

Dżihadyści z Państwa Islamskiego (IS) opublikowali w niedzielę nagranie wideo, na którym informują o zamordowaniu przetrzymywanego w niewoli założyciela organizacji humanitarnej pomagającej Syryjczykom Petera Kassiga. Oprócz Amerykanina ściętych zostało kilkunastu syryjskich żołnierzy - donosi Al Jazeera.

PiS wygrało z PO. Po raz pierwszy od 9 lat

PiS zdobyło najwięcej głosów w wyborach samorządowych wygrywając z PO po raz pierwszy od dziewięciu lat. Według wyników sondażu IPSOS dla TVN24, partia Jarosława Kaczyńskiego otrzymała 31,5 proc. głosów, a partia Ewy Kopacz 27,30 proc.

Więcej ich u sąsiadów, niż we własnym kraju. Albańczycy: problem Bałkanów?

Ich zamachy na serbskich polityków doprowadziły w 1998 r. do wybuchu konfliktu w Kosowie. Trzy lata później obecność mniejszości albańskiej w Macedonii stała się zarzewiem konfliktu, który ten kraj i sąsiadującą Albanię doprowadził na skraj wojny. Stanowią większość na południu Serbii, w niektórych rejonach Czarnogóry, a także w Grecji. Jak wyglądają "albańskie Bałkany" i czym jest Wielka Albania?

Jeden klucz do głowic na 450 rakietach. Bazy przesyłały go sobie przez FedEx

Stan amerykańskiego lądowego arsenału jądrowego jest źródłem nieustannych problemów dla Pentagonu. Niskie morale, starzejący się sprzęt i braki finansowe doprowadziły do serii kryzysów. Jak ujawnił szef Pentagonu Chuck Hagel, przez pewien czas na 450 rakiet Minuteman III był dostępny tylko jeden zestaw kluczy niezbędny do dokręcenia do nich głowic jądrowych.

Kardynał Dziwisz: Kraków staje się symbolem wyuzdania

"Kraków, stolica Miłosierdzia Bożego i miasto tylu świętych coraz bardziej staje się symbolem wyuzdania" – napisał kard. Stanisław Dziwisz do wiernych w liście, który w niedzielę jest odczytywany w kościołach. Hierarcha wezwał do modlitwy w intencji moralnej odnowy.

"Chuligani przeciwko salafitom" wyszli na ulice

3 tys. osób wzięło udział w demonstracji przeciwko islamistom zorganizowanej w sobotę w Hanowerze przez ruch "Chuligani przeciwko salafitom". Tym razem nie doszło do poważniejszych incydentów. Poprzednia manifestacja w Kolonii zakończyła się uliczną bijatyką.

"Będą nami straszyli". Nowa siła w Hiszpanii

36-letni lewicowy politolog i eurodeputowany, lider nowego ruchu Podemos, Pablo Iglesias, został w sobotę wybrany na jego sekretarza generalnego. Uzyskał w głosowaniu on line blisko 89-proc. poparcie członków partii.

Tajemnicza wizyta algierskiego prezydenta

Prezydent Algierii Abdelaziz Buteflika w ostatnich dniach pojawił się we Francji. Nie była to jednak oficjalna wizyta, a jego przyjazd został najprawdopodobniej wymuszony problemami zdrowotnymi.

Co testują Rosjanie? Były oficer: tak chcą zneutralizować US Navy

Rosja ogłosiła nowy cykl szkoleniowych lotów bombowców - nad Karaiby i Zatokę Meksykańską - po tym jak NATO odnotowało bezprecedensową w ćwierćwieczu aktywność lotnictwa bojowego. Po co Rosjanie latają w dalekie misje bombowe? Tłumaczy to w naukowym artykule były oficer rosyjskiej floty wojennej.

Granica NATO na Odrze to mit. Co naprawdę Bush i Kohl obiecali Moskwie

Twierdzenia, że podczas rozmów o zjednoczeniu Niemiec Moskwie obiecano, że NATO nie rozszerzy się w przyszłości na wschód od Odry, nie znajdują potwierdzenia w faktach. W czasie tamtych rozmów padały różne wypowiedzi. Niektóre z nich Rosjanie interpretują na swoją korzyść, wyrywając je jednak z kontekstu.

Ścinał zachodnich zakładników. "John Dżihadysta" ranny wraz z kalifem?

Dżihadysta z Państwa Islamskiego podejrzewany o ścięcie dwóch Amerykanów i dwóch Brytyjczyków został ranny w ataku USA na irackie miasto niedaleko granicy z Syrią - twierdzi brytyjska prasa. "John Dżihadysta" (ang. Jihadi John) znany jest z filmów przedstawiających egzekucje więźniów. Uwagę zwrócił swoim brytyjskim akcentem.

Lekarze dokonują cudów w walce z nowotworem

Pacjenci, którzy przeszli operacje usunięcia nowotworu, często muszą przechodzić kolejne operacje. Współczesna medycyna ma takim pacjentom wiele do zaoferowania. Lekarze mogą zrekonstruować fragmenty kręgosłupa, ale także piersi, policzków czy warg. Dzięki tym operacjom ludzie mogą wrócić do stosunkowo normalnego życia. Materiał "Faktów" TVN.