Najnowsze

Najnowsze

Awaryjne lądowanie przez korek od szampana

Korek od szampana był przyczyną awaryjnego lądowania samolotu pasażerskiego na lotnisku Malpensa koło Mediolanu. Gdy stewardesa otwierała butelkę z trunkiem, korek z taką siłą uderzył w sufit kabiny, że wypadły maski tlenowe.

Do Europy za cenę życia

Końca fali uchodźców nie widać, ale na pewno nie powstrzyma jej kolczasty drut na granicy Węgier i Serbii - czyli na granicy Unii Europejskiej. 175 kilometrów odstraszającej zapory, która wywołała w Europie wiele kontrowersji, ale - jak przekonał się nasz reporter - nie zatrzymała uciekinierów, otworzyła jedynie większe pole do działania przemytnikom ludzi. Sebastian Wasilewski był tam na granicy rozmawiał z uchodźcami, którzy najpierw przez morze, a potem pieszo - często setki kilometrów - na różne sposoby i z różnym skutkiem próbują dostać się do Europy. Rozmawiał też z Węgrami, którzy - pewnie jak wszyscy Europejczycy - są skrajnie podzieleni co do tego - jak i czy w ogóle pomagać. Materiał z programu "Czarno na białym".

Strefa Fukushima. Miasto widmo na zdjęciach Polaka

Polski fotograf Arkadiusz Podniesiński dostał się tam, gdzie mało kto był i po czterech latach od jądrowej katastrofy w Fukushimie sfilmował porzucone w pośpiechu samochody, pieniądze i domy. Japończycy odkażają to, co mogą, radioaktywną ziemię pakują w worki i za kilka dni wpuszczą do miasta tych, którzy chcą do niego wrócić. Materiał "Faktów" TVN.

Za plotki o giełdzie i Tiencin zatrzymano prawie 200 osób

Władze Chin ukarały 197 osób za szerzenie w internecie pogłosek dotyczących ostatniego załamania na giełdzie oraz eksplozji w Tiencinie - podał w niedzielę portal BBC News za państwową chińską agencją Xinhua. Wśród zatrzymanych są osoby związane z giełdą.

Marynarze odblokowali port w Calais

Marynarze blokujący od niedzieli wieczór port w Calais zakończyli blokadę w nocy z niedzieli na poniedziałek, umożliwiając wznowienie kursowania promów. Wcześniej podawano, że setki pasażerów czekały na możliwość dostania się na promy do Wielkiej Brytanii.

Egipcjanie wybiorą parlament. Z półtorarocznym opóźnieniem

Między 17 października a 2 grudnia odbędą się od dawna wyczekiwane dwuetapowe wybory do parlamentu Egiptu - poinformowała w niedzielę komisja wyborcza, ponad dwa lata po odsunięciu od władzy przez armię islamistycznego prezydenta Mohammeda Mursiego.

Rząd pomoże poszkodowanym przez suszę

Dziś po południu rozpoczęło się wyjazdowe posiedzenie rządu w Gdańsku. Ministrowie mają zdecydować m.in. o ustanowieniu programu pomocy dla rolników i producentów rolnych, którzy ponieśli szkody w swych gospodarstwach w wyniku trwającej od dłuższego czasu suszy.

Zmarł Wes Craven, twórca "Koszmaru z ulicy Wiązów"

W wieku 76 lat zmarł Wes Craven, amerykański reżyser i scenarzysta, twórca horrorów, m.in. "Koszmaru z ulicy Wiązów" - podał portal BBC News w nocy z niedzieli na poniedziałek. Filmowiec cierpiał na nowotwór mózgu, zmarł w niedzielę w swoim domu w Los Angeles.

Izraelski żołnierz kontra 11-latek. To nagranie obiegło świat

Izraelski żołnierz usiłujący zatrzymać 11-letniego chłopca z ręką na temblaku - to nagranie obiegło media społecznościowe. Do zdarzenia doszło w Nabi Saleh na Zachodnim Brzegu, w czasie cotygodniowych protestów przeciwko izraelskiemu osadnictwu. Na filmie opublikowanym przez palestyńskich aktywistów widać, że mimo młodego wieku chłopca żołnierz nie waha się użyć siły. Próbę zatrzymania udaremniły palestyńskie kobiety i dzieci.

Pech

Wyjaśniło się dlaczego Marcin Mastalerek nie znalazł sie na listach wyborczych.

BBC: ze szpitala w Austrii zniknęły dzieci nielegalnych imigrantów

Ze szpitala w Austrii zniknęło troje syryjskich dzieci i ich rodziny - podał w niedzielę portal BBC News, powołując się na austriacką policję. Chodzi o uchodźców, którzy byli przewożeni w furgonetce, zatrzymanej w piątek przez policję. Od stycznia w ręce policji na zachodzie kraju wpadło 93 przemytników ludzi.

Rosati: prezydent skarży się w Berlinie na swój kraj. Kuźmiuk: mówi prawdę

- Kampania wyborcza prezydenta skończyła się w maju. Teraz Andrzej Duda powinien przede wszystkim budować dobry wizerunek Polski - podkreślił w "Faktach po Faktach" Dariusz Rosati (PO). Prezydent opowiedział w niedzielę o swojej rozmowie z Joachimem Gauckiem, w której tłumaczył, że "Polska nie jest dziś sprawiedliwym krajem". W ocenie Zbigniewa Kuźmiuka (PiS) Duda "nie skarżył się na swój kraj, tylko wyjaśniał Gauckowi, dlaczego wygrał wybory".

Będzie nadzwyczajna narada ministrów UE ws. imigrantów

Ministrowie spraw wewnętrznych krajów UE zbiorą się 14 września na nadzwyczajnym posiedzeniu w Brukseli - poinformowała w niedzielę luksemburska prezydencja w Radzie UE. To reakcja na pogarszający się kryzys migracyjny w Europie.

Rosati: prezydent skarży się w Berlinie na swój kraj. Kuźmiuk: mówi prawdę

- Kampania wyborcza prezydenta skończyła się w maju. Teraz Andrzej Duda powinien przede wszystkim budować dobry wizerunek Polski - podkreślił w "Faktach po Faktach" Dariusz Rosati (PO). Prezydent opowiedział w niedzielę o swojej rozmowie z Joachimem Gauckiem, w której tłumaczył, że "Polska nie jest dziś sprawiedliwym krajem". W ocenie Zbigniewa Kuźmiuka (PiS) Duda "nie skarżył się na swój kraj, tylko wyjaśniał Gauckowi, dlaczego wygrał wybory".

Kijów o prowokacji "donieckich": ostrzelają szkoły, oskarżą Ukrainę, wezwą "siły pokojowe" z Rosji

- Na 1 września ugrupowania przestępcze nazywające się Doniecką Republiką Ludową planują serię prowokacji - ostrzały szkół i innych placówek edukacyjnych w regionie. Planują oskarżyć o nie siły ukraińskie i zażądać od Rosji wprowadzenia sił pokojowych do Donbasu - powiedział w niedzielę rzecznik administracji prezydenta Ukrainy ds. operacji antyterrorystycznej Andrij Łysenko.

TVN wygrał po karnych z TVP

W "Wielkim meczu" gwiazdy TVN pokonały gwiazdy TVP po rzutach karnych 3:1. W regulaminowym czasie gry było 1:1. Całkowity dochód ze sprzedaży biletów zostanie przeznaczony na rzecz Kliniki Rehabilitacji Instytutu Matki Polki w Łodzi. Spotkanie relacjonowaliśmy na żywo.

Pół tony mąki wystarczy, aby pobić rekord. Cukiernicy upiekli 143 metry kołocza śląskiego

Opolscy cukiernicy pobili rekord Polski sprzed 7 lat i upiekli najdłuższy śląski kołocz. Do przygotowania tradycyjnego ciasta zużyli prawie pół tony mąki, 400 kilogramów cukru i tysiące jaj. Tyle składników wystarczyło, aby kołocz osiągnął 143 metry i 37 centymetrów długości. - Ten wypiek jest dla nas tym, czym rogal marciński dla Poznania - zapewnia Beniamin Godyla z Konsorcjum Producentów Kołocza Śląskiego.

Kolejna osoba zatrzymana ws. śmierci 71 uchodźców

Węgierska policja zatrzymała w nocy z soboty na niedzielę piątą osobę w związku ze śmiercią 71 uchodźców, których zwłoki znaleziono w czwartek w ciężarówce porzuconej na autostradzie w Austrii. Sekcje zwłok 16 migrantów wykazały, że się udusili.