Najnowsze

Najnowsze

"Ustąp miejsca komuś, kto nosi coś ważniejszego"

Ustępowanie miejsca ciężarnym kobietom w komunikacji miejskiej wciąż dla wielu pasażerów nie jest oczywiste. Z myślą o tym, pewien szanghajski projektant stworzył serię wymownych grafik. Warszawski ZTM postanowił zapytać, co o kampanii sądzą internauci.

Bunt Prawego Sektora. Batalion nie chce opuszczać Szyrokina

Ukraiński batalion ochotniczy Prawy Sektor nie zamierza opuszczać wioski Szyrokino pod Mariupolem. O sprawie informują obserwatorzy OBWE monitorujący sytuację w Donbasie. Szyrokino zostało ogłoszone strefą zdemilitaryzowaną. Wcześniej wycofali się z tego miejsca rebelianci.

Ponad 300 filmów i śniadanie z reżyserem Disney'a: rusza festiwal Animator

To gratka dla miłośników rysunkowej rzeczywistości - w piątek startuje 8. Animator, czyli Międzynarodowy Festiwal Filmów Animowanych. W planach projekcje ponad 300 filmów z całego świata. Poznaniacy będą mogli wziąć udział w warsztatach i spotkać się z mistrzami rysunku, m.in. reżyserem związanym z Disney Studio. - Na pewno opowiem o Dżinie z "Alladyna", którego stworzyłem - zachęca Erik Goldberg.

Wrocław żegna stare jelcze. "Wykonały dla nas sporo pracy"

Wrocławskie MPK sukcesywnie wycofuje stare pojazdy. Teraz przyszła pora na pożegnanie z jelczami. Pasażerowie mieli w piątek, 10 lipca, ostatnią okazję, aby się nimi przejechać. Chętnie z tego korzystali. Ostatni jelcz kursował na trasie 107. - Trochę szkoda. To w końcu nasz, polski autobus. Jeździło się nim bardzo przyjemnie - mówi Emil, miłośnik pojazdów MPK.

MSZ Rosji o pomniku w Pieniężnie: Warszawa kontynuuje eskalację wojny wokół pomników

Rosyjskie MSZ zabrało głos w sprawie pomnika generała Iwana Czerniachowskiego w Pieniężnie. "Rozpowszechnione w polskich mediach oświadczenie kierownictwa powiatu braniewskiego 'o wejściu w życie' decyzji w sprawie rozbiórki pomnika generała armii i dwukrotnego Bohatera ZSRR ustawionego w miejscu jego śmierci są dowodem, że Warszawa nie bierze pod uwagę naszych ostrzeżeń i kontynuuje eskalację rozpętanej wojny wokół pomników" - oświadczył resort.

Zamienili kilofy na dżojstiki. Tak się pracuje w jednej z najnowocześniejszych kopalń na świecie

Kilofy zamieniają na dżojstiki i nie narażają dłużej życia na przodku, a pracą maszyn kierują sprzed komputera w bezpiecznym miejscu. - Ideą było przeniesienie operatorów z miejsc, gdzie jest hałas i zapylenie do dużo bardziej komfortowych warunków. Tu pracuje się skuteczniej i łatwiej - mówią górnicy, którzy cieszą się z poprawy. Teraz wszystko jest bezpieczniejsze, wygodniejsze, szybsze. bo skomputeryzowane. Jedną z najnowocześniejszych kopalń miedzi na świecie zwiedzała reporterka TVN24.

10 lat więzienia za terroryzowanie biznesmena. Apelacja Wolva bezpodstawna

Rozbój, posiadanie broni bez pozwolenia i doprowadzenie do niekorzystnego rozporządzenia mieniem - to tylko niektóre z zarzutów jakie ciążą na Arturze W. ps. Wolv. Mężczyzna został już skazany na 10 lat, ale złożył apelację. Sąd właśnie ją odrzucił. W. odpowie też przed sądem też w innej sprawie. Chodzi o śmierć rowerzystki z Gdańska. Kobieta zginęła w wypadku, który spowodował, będąc pod wpływem kokainy. Korzystał w tym czasie z przerwy w odbywaniu kary za jeszcze inne przestępstwo.

Senat przyjął ustawę o in vitro. Przeważyły trzy głosy

Senat nie zgłosił w piątek poprawek do ustawy o leczeniu bezpłodności, w tym metodą pozaustrojowego zapłodnienia in vitro. Za ustawą opowiedziało się 46 senatorów, przeciw było 43, a cztery osoby wstrzymały się od głosu. Teraz ustawa trafi do prezydenta.

Zadłużona gmina zniknie z mapy Polski? Wojewoda rozpoczął odpowiednią procedurę

Zadłużona gmina Ostrowice w ciągu 2 lat może zostać zlikwidowana. Taką decyzję podjął wojewoda zachodniopomorski, uzgadniając ją z Ministerstwem Administracji i Cyfryzacji. Wojewoda w piątek wysłał do premier Ewy Kopacz wniosek o wprowadzenie w gminie zarządu komisarycznego. Ma on przygotować Ostrowice do włączenia gminy, najprawdopodobniej, do Drawska Pomorskiego. To pierwszy taki przypadek w historii polskich samorządów.

Genek wita was!

EuGenius, a dla przyjaciół Geniek, to robot-przewodnik, który urodził się we Wrocławskim Parku Technologicznym. Teraz wita i oprowadza gości po Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha w Krakowie.

Chciał pomóc dziecku, został pobity przez ojca. 34-latek z zarzutami

Zarzuty uszkodzenia ciała oraz naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariusza publicznego usłyszał 34-latek, który brutalnie pobił ratownika medycznego, kiedy ten pomagał jego córce. Mężczyzna miał złamaną szczękę i wybite zęby. Jak podkreśla policja, ratownik wykonujący swoje czynności jest w świetle prawa objęty szczególną ochroną.

Ludzie Kukiza. Muzyk przedstawia listę swoich reprezentantów

Kandydat Kongresu Nowej Prawicy na prezydenta Jacek Wilk, lider śląsko-dąbrowskiej Solidarności Dominik Kolorz czy prawnik Stanisław Tyszka, dawny ekspert Jarosława Gowina - m.in. te osoby znalazły się w grupie osiemnastu reprezentantów Ruchu Kukiza. Ich zadaniem ma być kontakt z lokalnymi mediami oraz monitorowanie działań komitetów referendalnych.

Orzeł i puchacz wykorzystały burzę i uciekły z zoo. "Na wolności mogą sobie nie poradzić"

Podczas burzy, jaka przeszła nad Małopolską, uszkodzone zostały konstrukcje w krakowskim zoo. Połamane klatki i zniszczone woliery to nie jedyne straty – dwa ptaki wykorzystały zamieszanie i uciekły z ogrodu. Teraz pracownicy zoo poszukują uciekinierów – orła przedniego i puchacza. – Mogą sobie nie poradzić na wolności – tłumaczy Dorota Maszczyk pracująca w ogrodzie zoologicznym.

Skąd zaskoczenie Piechocińskiego ws. uchodźców? Kopacz: a to proszę go pytać

- Wiceminister, który zapowiedział, że Polska przyjmie dwa tysiące uchodźców, był po konsultacjach z szefową resortu spraw wewnętrznych Teresą Piotrowską oraz z kancelarią premiera - oświadczyła premier Ewa Kopacz. Szefowa rządu pytana, skąd zatem zdziwienie wicepremiera Janusza Piechocińskiego, odpowiedziała, że należy jego o to zapytać.

Schetyna o przyjęciu uchodźców: to był sygnał solidarności

- W takich sprawach liczy sie postawa, gest i poczucie solidarności. Stąd ta deklaracja - powiedział minister spraw zagranicznych Grzegorz Schetyna, odnosząc się do informacji, że Polska jest gotowa przyjąć 2 tysiące uchodźców. Rzecznik rządu przekazał wcześniej, że ostateczna decyzja w tej sprawie ma zapaść pod koniec lipca.

20-latek uwięziony w piwnicy. "Wypuścili go po 5 dniach"

Z urazem kręgosłupa, stłuczonymi żebrami i skręconym nadgarstkiem do szpitala trafił młody mężczyzna. 20-latek twierdzi, że znajomi zamknęli go na pięć dni w piwnicy i znęcali się nad nim, bo podejrzewali go o kradzież kolczyków. Wskazał policji podejrzanych. Ci jednak nie przyznają się do winy.

Poseł, senator, sędzia zapłaci mandat bez uchylania immunitetu. O ile zechce

Posłowie, prokuratorzy, sędziowie będą mogli zapłacić mandaty jak inni kierowcy bez uchylania immunitetu - taką nowelizację przepisów przyjął dziś Sejm. Nadal będą jednak mieli prawo odmówić przyjęcia mandatu, zasłaniając się immunitetem. W tej kadencji do Sejmu wpłynęło ponad 100 wniosków o uchylenie immunitetu posłom w związku z popełnionymi przez nich wykroczeniami drogowymi.

Podczas włamania zgubił bransoletkę. Wpadł przez zdjęcie w internecie

Policjanci z Wałbrzycha (woj. dolnośląskie) zatrzymali 18-latka, który włamywał się do mieszkań. Na jego trop wpadli m.in. dzięki zgubionej biżuterii. Zdjęcie z bransoletą na ręce, identyczną jak ta znaleziona na miejscu przestępstwa, mężczyzna zamieścił na jednym z portali społecznościowych.