Najnowsze

Najnowsze

Chińczycy krytykują Moskwę i Waszyngton: zimna wojna się skończyła

Najważniejsza państwowa chińska gazeta "People’s Daily" oskarżyła Stany Zjednoczone i Rosję o przywrócenie swojej zimnowojennej rywalizacji poprzez zaangażowanie w działania zbrojne w Syrii. Podkreślono jednak, że te czasy się już skończyły i oba mocarstwa powinny dziś dążyć do rozpoczęcia rozmów pokojowych.

Parlament zgadza się na przełomowe porozumienie

Irański parlament przegłosował ustawę zatwierdzającą historyczne porozumienie ze światowymi mocarstwami w sprawie programu nuklearnego Teheranu. Teraz decyzję parlamentu musi zatwierdzić Rada Strażników, która nadzoruje prace posłów.

Korwin-Mikke: Ukraina jest naszym wrogiem, nie Rosja

W tej chwili boję się Niemców i Ukrainy. Oba te kraje mają do nas pretensje terytorialne - mówił w "Jeden na jeden" Janusz Korwin-Mikke. Prezes partii KORWiN przekonywał, że choć najnowsze plany rosyjskiego Gazpromu mogą budzić wątpliwości, Rosja pod rządami Władimira Putina nie jest dziś dla Polski wrogiem.

Miłość, śmierć i więzienie. Aktorskie sesje w "Top Model"

W szóstym odcinku "Top Model" uczestnicy musieli zmierzyć się z wyzwaniami aktorskimi. Najpierw było odgrywanie scen z reklamy znanej marki, potem w prawdziwym więzieniu, na końcu swoje umiejętności musieli zaprezentować w sesji zdjęciowej połączonej z zadaniem aktorskim. Kto pożegnał się z programem?

"Dla Iranu Polska jest krajem przyjaznym"

Pamiętamy o serdeczności, z jaką Irańczycy przyjęli naszych rodaków w 1942 r. i dziękujemy za pomoc w dbaniu o nasze miejsca pamięci – mówił marszałek Senatu Bogdan Borusewicz. Marszałek do wtorku przebywa w Iranie.

Niemcy przedłużają kontrole graniczne

Niemieckie władze chcą utrzymać do początku listopada kontrole na swoich granicach państwowych przywrócone miesiąc temu w celu zahamowania napływu imigrantów z Bliskiego Wschodu i Afryki - poinformował tygodnik "Der Spiegel" w swoim wydaniu internetowym.

Była faworytką, jest w opałach. Polityczny bój demokratów

Jej nominacja miała być formalnością, tymczasem jest w tarapatach. Jeśli więc nie Hillary Clinton, to może Bernie Sanders, który sam mówi o sobie, że jest socjalistą. Albo obecny wiceprezydent, który ma duże poparcie, choć nawet nie ogłosił, że wystartuje? Za kilkadziesiąt godzin Clinton i Sanders zmierzą się w pierwszej prezydenckiej debacie. Materiał "Faktów z zagranicy" - oglądaj od poniedziałku do piątku o godz. 20 na antenie TVN24 Biznes i Świat.

Kamienie, podpalone radiowozy. Demonstracje w Kosowie

Na ulicach stolicy Kosowa - Prisztiny doszło w poniedziałek wieczorem do starć demonstrantów z policją po zatrzymaniu i przesłuchaniu Albina Kurtiego, przywódcy opozycyjnej, radykalnie nacjonalistycznej partii Veteovendosje (Samookreślenie).

Bohaterowie drugiego planu

U nas jeszcze raz akcja Francja - czyli nasi na Euro 2016. Z naciskiem na liczbę mnogą. Na czele naszej drużyny oczywiście Robert Lewandowski, ale nareszcie nie osamotniony. Tuż obok niego Krychowiak, Glik, a także Mączyński i Fabiański. I o nich teraz - bohaterach tylko trochę drugiego planu.

Drużyna

Ani nagroda Nobla z ekonomii za badania nad biedą, ani nawet zbliżająca się do finału kampania wyborcza nie są dziś w stanie przyciągnąć większej uwagi niż polscy piłkarze. To wprawdzie jeszcze nie mistrzostwo Europy, ale dla biało-czerwonych sam awans do tych mistrzostw to powód do wielkiego świętowania - awans wywalczony drugi raz w historii w dodatku, w trudnej dość grupie. Niedzielne decydujące zwycięstwo z Irlandią na Stadionie Narodowym obudziło narodowe nadzieje, bo skoro jest Lewandowski (jeden z najlepszych, o ile nie najlepszy teraz napastnik na świecie) i jest awans, no to jest i apetyt na więcej. Jak ocenia prezes PZPN Zbigniew Boniek - dziś polska reprezentacja jest drużyną. Drużyną Adama Nawałki - któremu w nagrodę za awans po dwóch latach przedłużono kontrakt i teraz to on będzie decydował, których piłkarzy zabierze w przyszłym roku do Francji. O radości, nadziei i wierze w biało-czerwonych.

Kampania - kolej na Radom

Do rodzinnego Radomia Ewy Kopacz jechała w poniedziałek Beata Szydło. Jechała mozolnie, długo i z pytaniami, gdzie podziało się szybkie połączenie kolejowe z Warszawą obiecane przez Platformę już przed laty. W odpowiedzi Platforma przypomina, że Radomiem rządzi prezydent z PiS i dlatego jest jak jest.

Adopcja przez pomyłkę

W Wielkiej Brytanii adopcja przez pomyłkę. Zaniepokojeni rodzice wiozą swoje małe dziecko do szpitala - bo niemowlę krwawi. Lekarze je badają, ale i podejrzewają, że rodzice mogli stosować przemoc - stąd krew. Opieka społeczna reaguje natychmiast - urzędnicza machina rusza i nie sposób jej zatrzymać. Nawet wtedy, gdy rodzice zostają uniewinnieni. Dziecka odzyskać nie mogą, bo to zostało oddane do adopcji.

Kolejny atak nożem w Izraelu. Czwarty tego dnia

Izraelski żołnierz został wieczorem ugodzony nożem w autobusie w Jerozolimie, sprawcę ataku zabili członkowie sił bezpieczeństwa - podała policja. Był to czwarty w ciągu dnia atak z użyciem noża w Izraelu.

"Szydło unika niektórych tematów i wraca, gdy ktoś jej pokaże odpowiedź"

Premierem i szefem MON po wyborach nie będą Beata Szydło i Jarosław Gowin, a Jarosław Kaczyński i Antoni Macierewicz - stwierdził w magazynie "Świat" w TVN24 Biznes i Świat Kazimierz Marcinkiewicz. Były premier dodał, że Szydło "jest bardzo słaba" i ucieka od "niektórych tematów" do momentu, w którym "ktoś jej pokaże odpowiedź".

Szydło: Macierewicz ma prawo do własnych poglądów. Apelowałam o porzucenie tematu

Antoni Macierewicz ma prawo do własnych poglądów. O jego poglądach powinno się rozmawiać wyłącznie z nim - stwierdziła w "Kropce nad i" wiceprezes PiS Beata Szydło. Był to komentarz do wypowiedzi polityka PiS, który mianem skandalu określił zakup śmigłowców H225 Caracal. Kandydatka PiS na premiera powiedziała, że apelowała do polityków PiS o to, by porzucić temat przetargów dla wojska na czas kampanii.

Przesądy Nawałki? Jest ich kilka

Selekcjoner Adam Nawałka ma kilka przesądów i trzeba się do nich stosować - zdradził w "Faktach po Faktach" Tomasz Iwan, dyrektor reprezentacji Polski. Jeden z nich dotyczy podróży autokarem. - Trzeba zwracać uwagę, żeby autokar z piłkarzami nigdy nie jechał do tyłu - ujawnił były reprezentant Polski.

Duchowni będą musieli legitymować się "dyplomem laickości"

Imamowie przyjeżdżający nauczać do Francji będą musieli zaopatrzyć się w uniwersytecki dyplom z laickości. Pierwsze porozumienie w tej sprawie podpisano z Algierą - poinformował w szef MSW Bernard Cazeneuve, odpowiadający w rządzie za wyznania.

Szydło: Macierewicz ma prawo do własnych poglądów. Apelowałam o porzucenie tematu

Antoni Macierewicz ma prawo do własnych poglądów. O jego poglądach powinno się rozmawiać wyłącznie z nim - stwierdziła w "Kropce nad i" wiceprezes PiS Beata Szydło. Był to komentarz do wypowiedzi polityka PiS, który mianem skandalu określił zakup śmigłowców H225 Caracal. Kandydatka PiS na premiera powiedziała, że apelowała do polityków PiS o to, by porzucić temat przetargów dla wojska na czas kampanii.

Przesądy Nawałki? Jest ich kilka

Selekcjoner Adam Nawałka ma kilka przesądów i trzeba się do nich stosować - zdradził w "Faktach po Faktach" Tomasz Iwan, dyrektor reprezentacji Polski. Jeden z nich dotyczy podróży autokarem. - Trzeba zwracać uwagę, żeby autokar z piłkarzami nigdy nie jechał do tyłu - ujawnił były reprezentant Polski.

Beata Szydło gościem "Kropki nad i"

Uchodźcy, emerytury, Antoni Macierewicz. To tylko niektóre zagadnienia, o które pytana była Beata Szydło w "Kropce nad i" w TVN24. Zapewniała, że po wygranych przez PiS wyborach to właśnie ona będzie premierem.

Polityczne wątki nielegalnych nagrań

Na finiszu kampanii wraca afera podsłuchowa. Dziennikarze "Newsweeka" dotarli do raportu, sporządzonego przez prawników kancelarii Romana Giertycha, z którego wynika, że niektóre tropy w aferze prowadzą do osób związanych z Prawem i Sprawiedliwością. Temat podchwycili politycy Platformy Obywatelskiej, którzy uważają, że prokuratura powinna zająć się zbadaniem wątku politycznego zamieszania wokół taśm. Parlamentarzyści PiS-u przypominają, że to oni wnioskowali o powołanie komisji śledczej do zbadania nielegalnych nagrań, a wtedy, ich zdaniem, sprawa mogłaby być rozwikłana dużo wcześniej. O próbach wyjaśnienia afery taśmowej i jej niezbadanych do tej pory obszarach rozmawiali w programie Tak jest Joanna Mucha (Platforma Obywatelska) i Bartosz Kownacki (Prawo i Sprawiedliwość)

"Wiązanie, rękami Giertycha, PiS z taśmami jest niedorzeczne"

Prokuratorskie dokumenty dotyczące afery taśmowej wskazują na kontakty między środowiskiem PiS-u a Markiem Falentą i być może kelnerami - stwierdziła w "Tak jest" Joanna Mucha (PO). Z kolei Bartosz Kownacki (PiS) przekonywał, iż "insynuowanie, że zrobiło to PiS przekracza wszystkie granice".