Najnowsze

Najnowsze

Mistrzostwa paralotniarzy w celnym lądowaniu

Pierwsze Paralotniowe Mistrzostwa Polski na celność lądowania odbyły się na lotnisku w podczęstochowskich Rudnikach. Zadanie z jakim się zmagali uczestnicy tylko na pozór wydaje się proste. Chodzi o to, by precyzyjnie trafić w tzw. centro, czego uczestnikom nie ułatwiał silny wiatr.

Pokerowa zagrywka przy pomocy F-14. "Dzień chwały dla USA"

"Dzięki Bogu! Nareszcie udało się raz wygrać!", "Mamy ich!", "To dzień chwały dla USA!" – krzyczały 30 lat temu nagłówki i podekscytowani politycy w Waszyngtonie. Pokerowa zagrywka administracji Ronalda Reagana zwieńczyła w spektakularny sposób starania o ujęcie palestyńskich terrorystów, którzy porwali statek pasażerski Achille Lauro.

Petru wystawia PiS-owi rachunek. "Na każdego z Polaków wypada 5600 zł"

Propozycje zmian podatkowych przedstawione przez PiS uderzą w polskich przedsiębiorców i osoby najbiedniejsze - ocenił na niedzielnym briefingu prasowym lider Nowoczesnej Ryszard Petru. Na proponowane przez PiS zmiany w podatkach składają się - przedstawione w sobotę - m.in. projekty podatków bankowego i dla sklepów wielkopowierzchniowych.

Kopacz: raz, dwa, trzy, zwyciężymy właśnie my

Jeśli PiS wygra wybory parlamentarne, będzie przyspieszał w budowaniu pomników i powoływaniu komisji śledczych - oceniła w niedzielę premier Ewa Kopacz na regionalnej konwencji PO w Stargardzie Szczecińskim (woj. zachodniopomorskie). Podkreśliła, że rozwój Polski mogą przyspieszyć tylko ci, którzy "potrafią budować, a nie niszczyć".

"Symbol obrony przed islamem" w prezencie dla węgierskich policjantów

Wykonany z części poszycia dachowego Jasnej Góry ryngraf z wizerunkiem Matki Boskiej trafi do węgierskich policjantów. W ten sposób grupa częstochowian skupiona wokół Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II, chce w symboliczny sposób podziękować policjantom stacjonującym w miejscowości Roszke. To tam znajduje się jedno z najbardziej obleganych przez uchodźców przejście graniczne. W przekazanie podarunku zaangażował się konsul.

Nowi mieszkańcy Afrykarium. "Na początku mangusty deptały im po piętach"

Wrocławskie Afrykarium to nie tylko rekiny, manaty, krokodyle, hipopotamy czy żółw Stefan. Wśród mieszkańców oceanarium można spotkać też ptaki i ssaki lądowe. Do Afrykarium wprowadziły się niedawno wiewiórki przylądkowe. Jak mówią zachwyceni pracownicy zoo, największe wrażenie nowi lokatorzy zrobili na mangustach z którymi dzielą wybieg. - W pierwszych dniach deptały wiewiórkom po piętach, pilnując swoich norek i zakamarków - relacjonują opiekunowie zwierząt. Wiewiórki przylądkowe występują w Afryce, na obszarze od Namibii do Republiki Południowej Afryki.

Rosyjskie śmigłowce, syryjskie czołgi. Rebelianci pokazują film z ataku

Syryjskie siły rządowe, wspierane z powietrza przez rosyjskie lotnictwo kontynuują ofensywę na zachodzie kraju w celu m.in. przejęcia kontroli nad główną autostradą łączącą cztery duże miasta - podało w niedzielę Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka. W sieci pojawiło się nagranie, na którym - jak twierdzą rebelianci - widać rosyjskie śmigłowce atakujące w prowincji Hama.

Grają, by walczyć z rasizmem. "Chcemy wykopać go ze stadionów"

Na wrocławskim Nadodrzu dwanaście sześcioosobowych zespołów rozegra turniej piłkarski pod hasłem "Futbol przeciwko rasizmowi". Wszystko w ramach ogólnoeuropejskiej akcji. - Chcemy pokazać, że rasizm nie jest wyjściem. Chcemy wykopać go ze stadionów - mówią organizatorzy zawodów. Podczas turnieju zaplanowano też zbiórkę pieniędzy dla uchodźców z Syrii. - Gramy przeciwko rasizmowi we Wrocławiu. To dobra inicjatywa. Rasizmu jest tu coraz mniej - mówi Stanley, jeden z zawodników.

Wieczorny wstrząs w okolicy Oświęcimia. "Nie ma zagrożenia"

W nocy zadrżała ziemia w Małopolsce. Zaniepokojeni mieszkańcy Oświęcimia, Chełmka, Libiąża i Przeciszowa dzwonili do Centrum Zarządzania Kryzysowego. Jednak rzecznik prasowy Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego uspokaja, że wstrząs był niegroźny.

PiS otwiera lokal "Ewa&Przyjaciele"

Za rządów PO-PSL "jedna afera goniła drugą" a bohaterowie tych wydarzeń "robili wszystko by Polacy o nich nie pamiętali" - mówiła w niedzielę w Warszawie wiceszefowa PiS Beata Szydło w zaaranżowanym przez PiS miejscu mającym przypominać takie wydarzenia z ostatnich ośmiu lat.

Bloger skompromitował wójta. Teraz staje przed sądem

Lokalny bloger z gminy Duszniki (woj. wielkopolskie) stanął przed sądem, bo nie zarejestrował swojej strony internetowej. Wójt miał poskarżyć się na niego policji, bo władzy nie podobało się niekorzystne nagranie, które bloger zamieścił w internecie. (Materiał "Faktów" TVN)

"Do Koli". Białoruskie wybory w cieniu jedenastolatka

Po wyborach prezydenckich życie na Białorusi się nie zmieni. Alaksandr Łukaszenka nadal będzie rządzić krajem. Jak długo? "Do Koli" - padła kiedyś odpowiedź na antenie białoruskiego radia. Jedenastoletni Mikałaj Łukaszenka musi jednak dorosnąć. Ale zanim to nastąpi, ojciec wprowadza go w tajniki sprawowania władzy.