Najnowsze

Najnowsze

Zdolny brytyjski haker stoi za CyberKalifatem?

Śledczy są zdania, że organizacji CyberKalifat, która w poniedziałek włamała się na konta CENTCOM-u, przewodzi 20-letni Brytyjczyk Junaid Hussain - ustalili dziennikarze agencji Reutera. Zdolny haker, który brawurowymi atakami wsławił się już wieku kilkunastu lat, miał przenieść się jakiś czas temu do Syrii i stamtąd rekrutować innych utalentowanych informatyków do walki w szeregach cyberdżihadystów.

Siemoniak krytykuje szefa "S". "To, co mówi, jest niepokojące"

To niepokojące, że lider "Solidarności" Piotr Duda nie wzywa do dialogu, tylko mówi o tym, że jego intencją jest rozlewanie protestów na cały kraj - powiedział w "Jeden na jeden" wicepremier i szef MON Tomasz Siemoniak. Jego zdaniem, propozycje rządu dla górników są uczciwe.

Komornik zabrał majątek uczciwemu człowiekowi. Zgłosili się inni pokrzywdzeni

Człowiekowi, który nie miał żadnych długów, odebrał ciągnik, dzięki któremu funkcjonowało jego gospodarstwo. To nie pierwsza sprawa, w której ten sam komornik mógł działać na granicy prawa. Po publikacji reportażu w "Blisko ludzi" TTV, do Lidii Staroń z PO zgłosiły się inne osoby, które twierdzą, że zostały przez niego pokrzywdzone. Posłanka zapowiada interwencję w ich imieniu.

Siemoniak krytykuje szefa "S". "To, co mówi, jest niepokojące"

To niepokojące, że lider "Solidarności" Piotr Duda nie wzywa do dialogu, tylko mówi o tym, że jego intencją jest rozlewanie protestów na cały kraj - powiedział w "Jeden na jeden" wicepremier i szef MON Tomasz Siemoniak. Jego zdaniem, propozycje rządu dla górników są uczciwe.

Japonia z rekordowymi wydatkami na obronę

Rząd Japonii podjął decyzję o zwiększeniu o 2 proc. w rozpoczynającym się 1 kwietnia roku fiskalnym wydatków na obronę do rekordowego poziomu 4,98 bln jenów (36 mld euro).

Kilometrówki dziewięciu posłów przed komisją etyki. Mogą dostać "naganę", "upomnienie" lub "uwagę"

Komisja Etyki Poselskiej ma dziś zdecydować o ewentualnych karach dla posłów, którzy nieprawidłowo rozliczali swoje zagraniczne wyjazdy. Sprawa dotyczy głównych bohaterów tzw. afery madryckiej, czyli Adama Hofmana, Mariusza A. Kamińskiego i Adama Rogackiego oraz sześciu innych parlamentarzystów. Tych, którzy posypią głowę popiołem i przeproszą może nie spotkać ani nagana ani nawet upomnienie, zostanie im po prostu "zwrócona uwaga".

Atak na Sony? "Mój kraj nie miał z tym nic wspólnego"

Korea Północna ponownie odrzuciła amerykańskie oskarżenia o ataki hakerskie na studio filmowe Sony Pictures. - Mój kraj nie miał z tym nic wspólnego - oświadczył w Nowym Jorku zastępca północnokoreańskiego ambasadora przy ONZ An Myong Hun.

Cameron chce zablokować Snapchata i WhatsApp?

Wielka Brytania zablokuje aplikacje mobilne, które szyfrują wymieniane komunikaty, przez co nie są one możliwe do przechwycenia przez służby - zapowiedział w poniedziałek David Cameron. Jego deklaracja ma związek z atakami terrorystycznymi w Paryżu. Brytyjskie media twierdzą, że chodzi o m.in. dwie popularne aplikacje Snapchat i WhatsApp, których używanie - jak zadeklarował premier - mogłoby stać się na Wyspach niemożliwe.

13.01| "Meteo News"

W dzisiejszym programie "Meteo News m.in. o liczeniu strat po przejściu wichur przez Skandynawię, groźbie erupcji wulkanu Colima w Meksyku oraz piątej rocznicy tragicznego trzęsienia ziemi na Haiti.

"Prawdziwy prezydent Republiki nazywał się Manuel Valls"

Po zamachach w Paryżu wzrosła popularność premiera Francji Manuela Vallsa - podaje francuski portal "20minutes"; inny portal, "Atlantico", pisze, że premier okazał się w sytuacji kryzysowej prawdziwym mężem stanu. Wzrosło też poparcie dla szefa MSW.

"Drogi Panie Gordijewski". List Margareth Thatcher do byłego oficera KGB

"…Drogi Panie Gordijewski, bardzo poruszył mnie Pański list i Pańskie słowa zrozumienia, jak trudna dla nas była decyzja w sprawie Pańskiej rodziny. To było naturalne, że zrobiliśmy wszystko, aby cała Wasza rodzina była razem. Ale musimy stanąć twarzą w twarz z faktem, z jakimi ludźmi mamy do czynienia. Musimy stanąć twarzą w twarz z faktem, że ich wartości są kompletnie różne od naszych…" – tak premier Margaret Thatcher rozpoczyna swój list do słynnego oficera KGB Olega Gordijewskiego, który wiele lat pracował dla brytyjskiego kontrwywiadu MI6 i w 1985 r. zdecydował się na brawurową ucieczkę z ZSRR do Wielkiej Brytanii.

Autobus ostrzelany przez separatystów, od ran zmarli kolejni cywile. ONZ chce śledztwa

Do 12 wzrosła liczba ofiar śmiertelnych ataku na autobus w okolicach Wołnowachy na wschodniej Ukrainie. Początkowo mówiono o 10 ofiarach, jednak jak poinformował we wtorek wieczorem naczelnik milicji w obwodzie donieckim Wiaczesław Abroskin, w wyniku odniesionych ran zmarły kolejne dwie osoby. Ostrzał cywilnego autobusu potępiła Rada Bezpieczeństwa ONZ.

Sojusz Pięciorga Oczu spotka się w Londynie. Podzielą się wiedzą o dżihadystach

Pięć krajów współtworzących największą, dzielącą się informacjami wywiadowczymi grupę państw na świecie - USA, Kanada, Wielka Brytania, Australia i Nowa Zelandia - wyznaczyło na 22 stycznia spotkanie, na którym zostanie omówiona kwestia walki z terroryzmem. - To poważna sprawa - zdradził kanadyjski minister bezpieczeństwa publicznego.

"Gazeta grała bardzo nisko, ale to nie tłumaczy odbierania komuś życia"

Osobiście nie uważam, że to rani kogokolwiek, nawet jakby to był Mahomet - powiedział w magazynie "Świat" w telewizji TVN24 Biznes i Świat Adham Abd el Aal, przewodniczący Muzułmańskiego Związku Religijnego w Polsce, komentując okładkę środowego wydania tygodnika satyrycznego "Charlie Hebdo". Magazyn, który przed laty wydrukował karykaturę proroka islamu, 7 stycznia stał się celem ataku terrorystycznego islamistów. Zginęło w nim 12 osób, w tym rysowników.

Nowe zasady przewożenia dzieci w samochodach. Co się zmieni?

Polskie prawo ponownie dostosowuje się do unijnych dyrektyw i na celownik bierze przewożenie dzieci w samochodach. Nowe przepisy mają zapewnić bezpieczniejszą jazdę i nieco ułatwić życie rodzicom-kierowcom, zwłaszcza gdy dzieci jest więcej. Zmieniają się zasady i kryteria. Na co teraz pozwala prawo a na co nie?

Z Donbasu do Polski

Teraz ewakuacja osób polskiego pochodzenia z Donbasu i pytanie, jak pomóc na nowo ułożyć sobie życie uciekającym przed wojną? Organizowana przez MSZ i MSW akcja odbyła się z asystą wojska. Uchodźcy z Donbasu przybyli wojskowymi samolotami z Charkowa do wojskowej bazy w Malborku. Od dziś zaczynają życie na nowo. Marek Osiecimski

Makabryczne znalezisko

Makabryczne znalezisko nad Wisłą niedaleko Warszawy i trudne zadanie dla śledczych. Nad rzeką znaleziono ludzką nogę zawiniętą w foliowy worek. Policjanci i prokuratorzy zapowiadają badania DNA i śledztwo, bo może chodzić o ofiarę samobójstwa, wypadku jak i przestępstwa. Łukasz Wieczorek

Kopalniany biznes

Pośród rządowo-związkowego sporu ginie gdzieś biznesowy sens wydobycia węgla. A jak się okazuje, nie wszystkim się to nie opłaca. Są firmy, które nie tylko z zyskiem zarządzają kopalniami, ale nawet takie, które chcą przejąć kopalnie przeznaczone do likwidacji. Tyle że to firmy prywatne. Na czym polega tajemnica górniczego biznesu, o tym Łukasz Frątczak.

Proboszcz pod ostrzałem

Nie chcemy tego księdza, bo z posługi uczynił biznes - takie zarzuty padają pod adresem proboszcza parafii z Gowarczowa w woj. świętokrzyskim. Mieszkańcy wsi od poniedziałku blokują dostęp do kościoła i plebanii. Chcą usunąć księdza, bo dla niego pieniądze liczą się bardziej niż człowiek. Ksiądz miał się pojawić, ale na razie ślad po nim zaginął. Paulina Chęcińska

"Kradzież" w świetle prawa

Rozbój w biały dzień, w dodatku w majestacie prawa. Prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie komorniczego zajęcia ciągnika rolniczego. Problem w tym, że maszyna warta sto tysięcy wcale nie należała do dłużnika. Mimo oczywistej pomyłki, a nawet podejrzenia przestępstwa właściciel nie może go odzyskać. Michał Tracz