Najnowsze

Najnowsze

Niski stan wody odkrywa "skarby" w Odrze

Wystarczy kilkunastominutowy spacer wzdłuż brzegów Odry, by natknąć się na znaleziska sprzed kilkudziesięciu, a nawet kilkuset lat. Przekonał się o tym reporter TVN 24 Aleksander Przybylski. W Słubicach znalazł m.in. fragmenty prawdopodobnie XIX-wiecznego słoika.

Starcia przed ośrodkiem dla uchodźców. Policja odpowiada gazem

W Heidenau pod Dreznem niemiecka policja musiała użyć gazu łzawiącego przeciwko uczestnikom protestu blokującym dojazd do ośrodka dla uchodźców. Protestujący obrzucili funkcjonariuszy kamieniami i butelkami. Blokadę zorganizowała skrajnie prawicowa NPD.

"Szybka i prosta" decyzja urzędników. Zbudowali drogę zastępczą. Mieszkańcy: nie rozwiązali problemu

Mieszkańcy bloku przy Hetmańskiej w Łodzi nie mogą parkować przed budynkiem, bo pokłócili się z deweloperem, a ten postawił betonowe bariery. Mógł to zrobić, ponieważ publiczna droga powstała na jego prywatnej działce. Negocjacje w sprawie przejęcia gruntu wciąż trwają. Urzędnicy chcieli jednak doraźnie pomóc mieszkańcom, więc podjęli "szybką i prostą" decyzję. Wydali na zastępczą drogę dojazdową ponad 20 tys. złotych. Efekt? Mieszkańcy prawie nie zauważyli różnicy. Cieszą się za to ich sąsiedzi, sami urzędnicy i... deweloper, bo nowa droga ułatwia dojazd do jego nowej inwestycji.

"Rosja testuje wiarygodność NATO w krajach bałtyckich"

- Rosja wykorzystuje sąsiedztwo państw bałtyckich do testowania gwarancji bezpieczeństwa NATO - ocenia ekspertka Ośrodka Studiów Wschodnich Justyna Gotkowska. Według niej kraje bałtyckie łączy z Polską wspólne dążenie do zwiększania obecności Sojuszu w regionie.

Przemytnicy ranili żołnierzy. Prezydent zamyka granicę

Wenezuelska opozycja ostro krytykuje decyzję prezydenta Nicolasa Maduro, który w środę wieczorem zdecydował o zamknięciu na trzy doby granicy wenezuelsko-kolumbijskiej. Wszystko po tym jak przemytnicy zranili trzech wenezuelskich żołnierzy i cywila.

Co z imigrantami? "Rządy krajów unijnych przeciągają negocjacje"

Komisja Europejska odrzuca krytykę szefa MSW Niemiec Thomasa de Maiziere, który zarzucił jej opieszałość w reagowaniu na kryzys imigracyjny. - To nie Bruksela, lecz spierające się rządy unijne powodują zwłokę - powiedziała w piątek rzeczniczka KE Annika Breidthardt.

Była wiceprezydent Gwatemali trafiła za kratki

Dochodzenia w wielkiej "aferze celnej", którą od pięciu miesięcy opisują media Ameryki Łacińskiej, doprowadziły w piątek do aresztowania byłej wiceprezydent Gwatemali Roxany Baldetti. Prokuratura uznała, że jest ona zamieszana w wielomilionowe defraudacje.

Demokracja bezpośrednia. Czy Polska zmienia ustrój państwa?

Gdy politycy zgłaszają wciąż nowe tematy do kolejnych referendów, prawnicy się spierają, czy to jest zgodne z Konstytucją RP. Czy warto o wszystko pytać, gdy do rozstrzygania tych spraw wybieramy parlament? Czy przypadkiem na naszych oczach toczy się nie tylko doraźna polityczna gra, ale też zasadniczo, choć nieformalnie, zmienia się ustrój państwa? Materiał "Faktów" TVN.

"Ojcostwo w różnych obliczach". Andrzej Chyra o nowej roli

Wyjechał do Francji, by odnaleźć syna, którego porzucił w dzieciństwie. Pracuje jako robotnik u polskiego emigranta i zaprzyjaźnia się z jego córką. - To w gruncie rzeczy enigmatyczna postać - mówi Andrzej Chyra portalowi tvn24.pl o bohaterze, którego gra w filmie w "Znam kogoś, kto cię szuka".

USA: zabiliśmy człowieka numer dwa Państwa Islamskiego

Drugi w hierarchii dowódca dżihadystów z Państwa Islamskiego zginął w amerykańskich nalotach bombowych 18 sierpnia - przekazał w piątek Biały Dom. Zdaniem władz USA jego śmierć negatywnie wpłynie na skuteczność działań IS.

Rokita o sporze referendalnym: chcą z nas zrobić idiotów, to jest piaskownica

Politycy PO i PiS bawią się jak dzieci i próbują zrobić z nas idiotów - stwierdził w programie "Świat" Jan Rokita, komentator TVN24 Biznes i Świat, pytany o spór referendalny. - Jedni sobie wymyślili, że ktoś będzie prywatyzował lasy, w związku z tym ta druga strona robi ustawę, że nie będzie prywatyzować lasów. To jest piaskownica - ocenił. Dodał, że "całkowicie nieprawdziwy zarzut" rzekomej prywatyzacji lasów został wymyślony przez spin-doktorów PiS dekadę temu.

Strzały w pociągu Amsterdam - Paryż. Trzy osoby ranne

Uzbrojony w karabin kałasznikowa mężczyzna zranił w piątek trzy osoby, w pociągu relacji Amsterdam - Paryż. Został obezwładniony przez pasażerów i oddany w ręce policji. To 26-letni mężczyzna, Marokańczyk bądź pochodzenia marokańskiego - podała francuska policja.

Kopacz: pytania w referendum to kierunek na drugą Grecję

My nie unikamy trudnych decyzji i pokazaliśmy to, gdy wprowadzaliśmy odważne zmiany, które dziś PiS chce populistycznie cofnąć - stwierdziła w "Faktach po Faktach" premier Ewa Kopacz. Powiedziała także, że referendalne pytania kierują Polskę na tory "drugiej Grecji". Zapowiedziała, że nie poprze plebiscytu, bo to referendum PiS-u, a nie wszystkich Polaków.

"Marsjanin", który nie jest obcym. Ridley Scott wraca w kosmos

Choć tytuł sugeruje, że bohaterem będzie kosmita, tym razem Ridley Scott nakręcił film o ziemianinie. A konkretnie o astronaucie, który zostaje sam na Marsie i za wszelką cenę chce przetrwać. W sieci pojawił się kolejny trailer "Marsjanina". Autorem zdjęć jest Polak, Dariusz Wolski.

"Warto zadawać nawet te pytania, które są Platformie nie na rękę"

- My nie mówimy, że się boimy tych pytań - przekonywał w "Tak jest" w TVN24 Michał Kamiński, pytany o propozycję drugiego referendum, którą złożył wczoraj prezydent Andrzej Duda. Sekretarz stanu w kancelarii premiera tłumaczył też apel Ewy Kopacz o "rozszerzenie" październikowego referendum.

Mieszkaniec Władywostoku doniósł na sąsiadkę. "Jadła polskie gęsi"

Popierający politykę Kremla, czujny mieszkaniec Władywostoku doniósł miejscowej policji, że jego sąsiadka i jej bliscy "spożywają zakazaną w Rosji importowaną żywność". Chodziło o gęś, która prawdopodobnie pochodziła z Polski. Miejscowe media zachęcają obywateli, by informowali policję o wwożeniu objętego kontrsankcjami jedzenia i podają numery infolinii Prokuratury Generalnej.