Najnowsze

Najnowsze

Kempa: nie przestraszymy się wysokich komisarzy

- Proszę panów, którzy są sfrustrowani, żeby nie płakali w rękaw wysokich komisarzy unijnych, bo my się ich po prostu nie przestraszymy - zaapelowała w "Kropce nad i" Beata Kempa. Szefowa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów uważa, że krytyka płynąca z Brukseli jest spowodowana głosami ze strony "posłów PO, europosłów i pana pretendującego do funkcji przewodniczącego (Grzegorza Schetyny)". - Proszę, żeby się opamiętali - mówiła.

Schetyna: debata o Polsce jest nie do zatrzymania

- List komisarza Timmermansa był grzeczny, było tam dużo opisywania wątpliwości. Ja bym odpowiedział - tak skomentował w "Faktach po Faktach" były szef MSZ Grzegorz Schetyna brak odpowiedzi ministrów Waszczykowskiego i Ziobry na list unijnego komisarza z wątpliwościami dotyczącymi ustawy medialnej.

Szef Rady Europy pisze do Andrzeja Dudy w sprawie ustawy medialnej

Sekretarz generalny Rady Europy Thorbjoern Jagland napisał list do prezydenta Andrzeja Dudy, w którym wyraża zaniepokojenie przyjęciem tzw. małej ustawy medialnej i proponuje dialog z ekspertami RE ds. wolności mediów, zanim prezydent podpisze tę ustawę. Wcześniej podobny list do polskiego prezydenta skierował także Nils Muiznieks, komisarz Praw Człowieka Rady Europy.

Obama ze łzami w oczach o dostępie do broni. Chce działać ponad Kongresem

Prezydent Barack Obama chce ograniczyć Amerykanom dostęp do broni i tłumaczy swoje starania w bardzo emocjonalnym przemówieniu. Jak poinformował, jego ekipa przygotowuje projekt rozwiązań zwiększających kontrolę nad sprzedażą broni palnej. - Potencjalnie uratuje to niektórym życie i oszczędzi bólu ich rodzinom - ocenił.

Cisza wokół Razem

Po jesiennych wyborach parlamentarnych, w których lewicowa formacja Razem osiągnęła bardzo dobry wynik, gwarantujący im subwencję budżetową, aktywność partii uległa zdecydowanemu zmniejszeniu. Jeden z jej liderów tłumaczy, że opozycji pozaparlamentarnej media poświęcają mniej uwagi, stąd wrażenie o słabnącej sile ich przekazu. O tym między innymi Adrian Zandberg rozmawiał z Andrzejem Morozowskim we wtorkowym wydaniu programu Tak jest.

Jaki był rok 2015? Polacy ocenili go w sondażu

Jeszcze nigdy oceny mijających 12 miesięcy "dla mnie" i "dla rodziny" nie były tak korzystne w badaniach prowadzonych corocznie przez CBOS, jak w grudniu 2015 roku. Nie jest już tak dobrze, gdy pada pytanie o sytuację w Polsce, a zwłaszcza na świecie. Sondaże takie prowadzone są od 1989 roku.

Kolejny kraj wstrzymuje loty do Iranu

Bahrajn, bliski sojusznik Arabii Saudyjskiej, ogłosił wstrzymanie ruchu lotniczego z Iranem - podała telewizja Al-Arabija. To kolejny krok zwiększający napięcie w regionie po egzekucji w Arabii Saudyjskiej szyickiego duchownego Nimra al-Nimra.

Putin podpisuje coraz mniej dekretów. "Zmęczenie psychiczne"

Aktywność Władimira Putina spadła do rekordowo niskiego poziomu – ocenia w raporcie moskiewskie Centrum Reform Gospodarczych i Politycznych. Eksperci przeanalizowali liczbę wydawanych przez obecnego prezydenta dekretów w ciągu wszystkich lat jego prezydentury.

Posłowie PiS: jeśli TK nie zastosuje się do nowej ustawy, nie powinien być finansowany

- Sejm nie może finansować działań nielegalnych - powtarzali posłowie PiS podczas posiedzenia sejmowej Komisji Sprawiedliwości i Praw Człowieka, która we wtorek dyskutowała o budżecie dla TK. - Prezesi Trybunału opowiadają, że nie będą stosować ustawy, a teraz przychodzą po pieniądze - mówiła Krystyna Pawłowicz. Kwestionowano m.in. wydatki na jubileusz 30-lecia TK. Po gorącej dyskusji, mimo zastrzeżeń, projekt budżetu został przez komisję zaopiniowany pozytywnie.

Wiceszef MON zapowiada "przemyślane" wydatki. I uspokaja ws. listu do słowackiego ministra

Sprawy delikatne i dyplomatyczne warto załatwiać tak, żeby nie budziły niepotrzebnych emocji - tak wiceszef MON Bartosz Kownacki zareagował na pytania dziennikarzy o list szefa słowackiego resortu obrony, krytyczny wobec nocnego wejścia do CEK NATO. Z kolei mówiąc o budżecie na obronność, prezentowanym przez siebie we wtorek sejmowej komisji, Kownacki zapowiedział wspieranie polskiego przemysłu zbrojeniowego.

Tajemnicze zniknięcia księgarzy. W tle książka o prywatnym życiu prezydenta

W autonomicznym Hongkongu trwa seria zaginięć księgarzy, którzy publikowali książki krytyczne wobec władz w Pekinie. Bez wieści przepadło już pięć osób i pojawiły się obawy, że Chiny próbują w ten sposób bezprawnie ograniczyć wolności w Hongkongu oraz uniemożliwić publikację książki o prywatnym życiu prezydenta Xi Jinpinga.

"Kalifat" się kurczy. Dżihadyści tracą terytoria

W 2015 r. terytorium kontrolowane przez IS w Iraku skurczyło się o 40 proc. w stosunku do maksymalnego obszaru i o 20 proc. w Syrii. Ma to związek z wyparciem dżihadystów z kilku miast przez międzynarodowe siły - podał rzecznik koalicji pod wodzą USA płk Steve Warren.

Chce 12 milionów złotych odszkodowania za 11 lat w szpitalu psychiatrycznym

12,3 mln zł zadośćuczynienia i odszkodowania domaga się od Skarbu Państwa Feliks Meszka z Katowic, który kilka tygodni temu wyszedł na wolność po 11 latach przymusowego pobytu w zakładzie psychiatrycznym w Rybniku. Wniosek w tej sprawie jeszcze we wtorek zostanie przesłany do gliwickiego sądu – zapowiada mec. Piotr Wojtaszak. Pełnomocnik Meszki uważa, że umieszczenie jego klienta w szpitalu było nieuzasadnione.