Najnowsze

Najnowsze

Kaczyński z Orbanem bez Szydło. "Jest pewien podział władzy po naszej stronie"

- To było spotkanie dwóch liderów partii politycznych - mówił o kilkugodzinnej rozmowie Viktora Orbana z Jarosławem Kaczyńskim Piotr Gliński. Wicepremier i minister kultury wyjaśniał w "Jeden na jeden", że w spotkaniu nie uczestniczyła premier Beata Szydło, bo "taka była jego formuła". - Pani premier zajmuje się rządzeniem Polską na co dzień - podkreślił.

Przechodnie w Anglii walczyli z kałużą, a świat patrzył i komentował

Kilkadziesiąt tysięcy internautów na całym świecie pochłonęło oglądanie w sieci relacji na żywo prób pokonania przez przechodniów ogromnej kałuży w Newscastle w Północnej Anglii. "Mam kilka rzeczy do zrobienia przed wyjazdem, ale wszystko co mogę zrobić, to patrzeć na kałużę" - napisała jedna z internautek.

"Kaczyński zawsze był politykiem, który wiele spraw rozgrywał kuluarowo"

- Politykę zagraniczną prowadzi rząd i prezydent. Jeśli spotkanie rzeczywiście dotyczyło spraw zagranicznych, to bardzo źle świadczy o naszym kraju - komentował kilkugodzinną rozmowę Jarosława Kaczyńskiego i Viktora Orbana Borys Budka (PO). - To kwestia sposobu prowadzenia polityki przez Kaczyńskiego. On zawsze rządził z ciemnego gabinetu - mówił z kolei Rafał Grupiński (PO).

Kolejne kraje angażują się w kryzys Iran-Arabia Saudyjska

Kryzys w relacjach Iranu i Arabii Saudyjskiej zatacza coraz szersze kręgi - w środę Katar wezwał swego ambasadora na konsultacje, Jordania pouczyła ambasadora Iranu, a Dżibuti - jako czwarte jak dotąd państwo - zerwało z Teheranem stosunki dyplomatyczne.

"Obopólne zaniepokojenie" egzekucją. Telefon z Bagdadu

Prezydent USA Barack Obama i iracki premier Hajder al-Abadi odbyli w środę rozmowę telefoniczną, w której wyrazili "obopólne zaniepokojenie" egzekucją szyickiego duchownego Nimra al-Nimra w Arabii Saudyjskiej i atakami na saudyjską ambasadę w Iranie.

Korea testowała bombę wodorową? Amerykanie wątpią

Eksperci rządu USA nie sądzą, by urządzenie nuklearne najprawdopodobniej przetestowane przez Koreę Północną było rzeczywiście bombą wodorową - poinformowały w środę źródła rządowe. Zastrzegły, że potrzeba co najmniej kilku dni na ustalenie, co zaszło.

Gangi "tańczących złodziei". To oni mieli napadać na niemieckie kobiety

Sprawcami sylwestrowych napaści na kobiety w Niemczech mogli być "tańczący złodzieje", którzy tym razem stali się bardziej brutalni - pisze dziennik "Die Welt". Gazeta podaje, że sprawcami podobnych ataków często są młodzi cudzoziemcy, oczekujący na udzielenie azylu. Jednocześnie tamtejsza policja przestrzega, by przestępstw tych nie łączyć z ostatnią falą uchodźców.

Wczoraj wigilia, dziś Boże Narodzenie. Pierwszy dzień świąt dla prawosławnych

Czwartek to zgodnie z kalendarzem juliańskim pierwszy świąt Bożego Narodzenia dla prawosławnych i wiernych innych obrządków wschodnich, m.in. grekokatolików i staroobrzędowców. W Polsce najwięcej wyznawców prawosławia mieszka na Podlasiu, ale święta weług tzw. starego stylu obchodzone są także w innych regionach, w tym na Podkarpaciu.

Tajne/Poufne

O czym rozmawiali panowie? To najpilniej strzeżona tajemnica w kraju.

Subtelna różnica

Zielona Owieczka, Pędzący Królik, Sowa i Przyjaciele, klucz wyboru miejsc spotkań polityków jest dość zbliżony.

Były sojusznik Erdogana sądzony za próbę przewrotu

W Stambule ruszył w środę proces wpływowego islamskiego duchownego Fethullaha Gulena, który jest uważany za politycznego przeciwnika prezydenta Recepa Tayyipa Erdogana. Gulen, który mieszka w USA, jest sądzony zaocznie. Zarzuca mu się próbę obalenia Erdogana.

Dynastia Kimów i broń atomowa. Historia wielkich kłamstw i skrytych ambicji

Mimo międzynarodowych zakazów, sankcji oraz izolacji reżimu w Korei Północnej, państwo to przeprowadziło kolejną próbę nuklearną. Zupełnie nieracjonalne z punktu widzenia głodującej, północnokoreańskiej ludności działania nie budzą jednak zdziwienia ekspertów. Broń atomowa to gwarant przetrwania niedemokratycznej władzy Kim Dzong Una.

Prof. Łętowska: Trybunał nie może stosować nowelizacji PiS, byłoby to błędne koło

Zaskarżoną nowelizację ustawy o Trybunale Konstytucyjnym obejmuje zasada domniemania konstytucyjności, z tym że tej zasady nie stosuje sam Trybunał - powiedziała w "Faktach po Faktach" w TVN24 prof. Ewa Łętowska, sędzia Trybunału Konstytucyjnego w stanie spoczynku oraz była Rzeczniczka Praw Obywatelskich. Jak podkreśliła, absurdem byłaby sytuacja, w której Trybunał orzeka na podstawie ustawy, która jest zaskarżona.

"Jeżeli okaże się, że to próba wodorowa, to jest się czego bać"

- Nie jesteśmy w stanie stwierdzić, co tam się dzieje - mówił o Korei Północnej w "Faktach po Faktach" w TVN24 prof. Waldemar Dziak z Instytutu Studiów Politycznych PAN. Jego zdaniem Pjongjang nie ma w swoim arsenale o wiele potężniejszej od atomowej - broni wodorowej, ale z drugiej strony nie można być tego jeszcze pewnym.

30 martwych owiec w zagrodzie w Szczyrku. Sprawą zajmuje się policja

Około 30 martwych owiec znaleźli w jednym z gospodarstw w Szczyrku aktywiści na rzecz zwierząt. Kilka kolejnych było w stanie agonalnym. Sprawą teraz zajmuje się policja. Burmistrz miasta wyraził swoje zaniepokojenie całą sytuacją i obiecuje opiekę nad zwierzętami ocalałymi z tego gospodarstwa.

Prof. Łętowska: Trybunał nie może stosować nowelizacji PiS, byłoby to błędne koło

Zaskarżoną nowelizację ustawy o Trybunale Konstytucyjnym obejmuje zasada domniemania konstytucyjności, z tym że tej zasady nie stosuje sam Trybunał - powiedziała w „Faktach po Faktach” w TVN24 prof. Ewa Łętowska, sędzia Trybunału Konstytucyjnego w stanie spoczynku oraz była Rzeczniczka Praw Obywatelskich. Jak podkreśliła, absurdem byłaby sytuacja, w której Trybunał orzeka na podstawie ustawy, która jest zaskarżona.

"Tego spotkania można się było spodziewać"

To dobrze, że Prawo i Sprawiedliwość szuka formalnych i nieformalnych dróg wpływania na sytuację w Europie - stwierdził Paweł Kowal, były wiceminister spraw zagranicznych, pytany o 6-godzinne, nieformalne spotkanie szefa PiS Jarosława Kaczyńskiego z szefem FIDESZ-u i premierem Węgier Viktorem Orbanem.