Najnowsze

Najnowsze

Od czwartku kierowcy w Wielkiej Brytanii, którzy zostaną przyłapani na rozmowie przez telefon komórkowy lub pisaniu smsa za kierownicą, muszą się liczyć z pójściem do więzienia na dwa lata i nieograniczoną grzywną.

Francuski kontrwywiad rozbił siatkę logistyczną wspomagającą gałąź Al-Kaidy, która przyznała się do przeprowadzenia niedawnych zamachów w Algierze - poinformował francuski dziennik "Le Figaro".

Budowana przez Rosję elektrownia atomowa w Buszerze, na południu Iranu, nie zacznie działać wcześniej niż pod koniec 2008 roku - poinformował szef budującej elektrownię rosyjskiej firmy Atomstrojeksport Siergiej Szmatko.

Z apelem o wypuszczenie na święta Bożego Narodzenia żołnierzy oskarżonych o zabicie cywilów w Afganistanie zwrócił się były ordynariusz polowy Wojska Polskiego abp Sławoj Leszek-Głódź. - Niech prokuratorów ruszy sumienie - prosi w "Fakcie".

Waszyngton musi zabezpieczyć Polskę przed ewentualnym atakiem rakietowym z Rosji, jeśli chce umieścić u nas elementy tarczy antyrakietowej. To nowa strategia negocjacyjna rządu - pisze "Dziennik".

Od prawie ośmiuset lat Franciszkanie strzegą miejsc najważniejszych dla chrześcijan. W czasie pokoju i wojny, w czasach spokojnych i niepewnych - są w Ziemi Świętej.

Z odwiertów geotermalnych ojca Tadeusza Rydzyka, na które dostał z funduszy unijnych 27 mln zł, może trysnąć zaledwie ciepła, a nie gorąca woda - czytamy w "Dzienniku". Wszystko przez byłego wiceministra środowiska, do niedawna głównego geologa kraju, który pomylił na mapie lokalizację Torunia z Ciechocinkiem.

Ostrzelana przez Polaków afgańska wioska Nangar Khel to baza wypadowa talibów. Tego dnia, gdy doszło do ostrzału, amerykanie zatrzymali tam dwóch terrorystów z kasetą wideo, na której nagrana jest egzekucja - pisze "Rzeczpospolita", opierając się na informacjach wywiadu USA. Polscy prokuratorzy nic o takim dokumencie nie wiedzą.

W styczniu polscy żołnierze walczący w Afganistanie mieli dostać osiem nowych opancerzonych transporterów Rosomak. Tymczasem wozy nie zostały jeszcze nawet wyprodukowane - dowiedział się "Dziennik". Wszystko przez chaos w MON, polskich zakładach zbrojeniowych i siłę wyższą.

Warszawska prokuratura od ponad trzech lat prowadzi śledztwo w związku z podejrzeniem sfałszowania weksli klientów ministra sprawiedliwości. Po nominacji Zbigniewa Ćwiąkalskiego na szefa resortu, od sprawy odsunięto prowadzącego ją prokuratora - donosi "Nasz Dziennik".

- Po operacji czułem się bardzo dobrze. Dostałem informację, że moja nerka zaczęła funkcjonować u Nicole. Bardzo się cieszyłem. A potem... Czarna dziura. Nic nie pamiętam - o przeszczepie, komplikacjach i szczęśliwym zakończeniu opowiada w "Fakcie" i "Super Ekspresie" Przemysław Saleta.

Prawnuk byłego premiera Wielkiej Brytanii Winstona Churchilla został skazany w czwartek przez sąd australijski na trzy lata więzienia za udział w aferze narkotykowej. Wcześniej przyznał się, że świadomie rozprowadzał narkotyki.

Były burmistrz Nowego Jorku Rudy Giuliani stracił 13 punktów procentowych poparcia w wyścigu o republikańską nominację na prezydenta. Obecnie piastuje miejsce ex aequo z Mittem Romneyem.

Atłas i jedwab są już passe. Pewna panna młoda wystąpiła w sukni z miękkiego, białego, dwuwarstwowego... papieru toaletowego. Jakby tego było mało, zakochani powiedzieli sobie sakramentalne "tak" w... publicznym szalecie.

Środa, 19 grudnia 21:00Bronisław Komorowski odpowiada na zarzuty Jarosława Kaczyńskiego i radzi mu, żeby opanował swoje emocje. W magazynie 24 godziny Marszałek Sejmu dodał, że zachowanie lidera Prawa i Sprawiedliwości też było niezgodne z regulaminem Sejmu.

W styczniu polscy żołnierze walczący w Afganistanie nie otrzymają ośmiu nowych transporterów Rosomak. Jak ustalił "Dziennik", transportery nie zostały jeszcze nawet wyprodukowane. A wszystko przez chaos w Ministerstwie Obrony Narodowej i w polskich zakładach zbrojeniowych.

Minister Julia Pitera ma się w czwartek spotkać z premierem w sprawie raportu o CBA - pisze "Rzeczpospolita". Po tej rozmowie Donald Tusk postanowi, czy upublicznić treść dokumentu.

W nocy z czwartku na piątek znikną kontrole na naszej granicy z krajami UE. Ale to nie znaczy, że paszporty możemy odłożyć do szuflady. - W każdej chwili będą nas mogli skontrolować celnicy - mówi w rozmowie z dziennikiem "Polska" generalny inspektor danych osobowych Michał Serzycki.

Dziennikarze "Super Expressu" bez problemu kupili dwie kury w strefie zagrożenia, w której hodowcy mają kategoryczny zakaz handlu drobiem.