Najnowsze

Najnowsze

Sterroryzował kobietę, ukradł auto i zabił pieszego. Był trzeźwy, nie brał narkotyków

Prokuratorzy z Jeleniej Góry (woj. dolnośląskie) mają już wyniki badań toksykologicznych 18-latka, który pod koniec stycznia kradzionym autem śmiertelnie potrącił mężczyznę przechodzącego przez przejście dla pieszych. Wcześniej właścicielkę samochodu sterroryzował kawałkiem szkła. Wiadomo, że 18-latek był trzeźwy. Nie był też pod wpływem narkotyków, czy środków odurzających.

"Terroryzm chemiczny to groźna rzeczywistość". Ławrow ostrzega

Szef MSZ Rosji Siergiej Ławrow ostrzegł we wtorek w Genewie przed rosnącym zagrożeniem ze strony tzw. Państwa Islamskiego (IS) i innych grup prowadzących wojnę chemiczną na Bliskim Wschodzie. Wezwał do globalnych negocjacji nad nowym układem, by z tym walczyć. Szef rosyjskiej dyplomacji stwierdził też, że konwoje, w tym humanitarne, wkraczające od strony Turcji do ogarniętej wojną Syrii dostarczyły ugrupowaniom rebelianckim broń.

Asad oskarża: terroryści od razu złamali rozejm

- Terroryści złamali rozejm już w pierwszej godzinie jego obowiązywania - powiedział w wywiadzie dla niemieckiej telewizji ARD prezydent Syrii Baszar el-Asad. Dodał, że syryjska armia powstrzymuje się od działań odwetowych, jednak "wszystko ma swoje granice".

Koniec memów z DiCaprio? Nic z tego

Po zdobyciu Oscara przez Leonardo DiCaprio nie skończyła się długa fala memów wyśmiewających historię walki aktora o tę nagrodę. Internauci nie odpuszczają i dają upust swojej wyobraźni. W sieci pojawiło się m.in. wideo, na którym aktor odbierając statuetkę Oscara zostaje zaatakowany przez niedźwiedzia. Nagranie zaskakuje formą.

Usłyszał krzyki dzieci, rzucił się na ratunek. Udało mu się wynieść z płomieni troje z pięciorga dzieci

Ogień rozprzestrzeniał się błyskawicznie, a temperatura była tak wysoka, że strażacy zdołali wejść do domu, dopiero po jego ugaszeniu. W zgliszczach znaleźli zwłoki dwóch chłopców. Wcześniej ojciec zdołał uciec z płonącego domu z trójką dzieci. Siedmiolatek, który ma poparzone około 40 proc. ciała wprowadzony jest w stan śpiączki farmakologicznej i został przetransportowany do szpitala w Szczecinie.

Dopiero się urodzili i już dostali powołanie do wojska

W krymskich urzędach stanu cywilnego odbyły dość nietypowe obrzędy, związane z obchodami Dnia Obrońcy Ojczyzny. Urzędnicy, oprócz świadectw urodzenia, wręczyli rodzicom kilku narodzonych chłopców… powołanie do wojska. Obecne noworodki muszą stawić się na punktach poboru w styczniu 2032 roku.

"Dzwoń, Allahu zje..."! Dwa tysiące kary za rasistowski atak

- No chodź, brudasie, Allah jest pier... ! - za te słowa wykrzyczane w kierunku studiującego w Łodzi Palestyńczyka 31-letni strażak będzie musiał zapłacić 2 tys. złotych kary. Co prawda do więzienia nie pójdzie, ale nie wiadomo, czy będzie mógł wrócić do pracy. Zdecyduje o tym komisja dyscyplinarna.

Zamieszanie z sześciolatkami. MEN: nie ma luki

Obowiązek szkolny dla sześciolatków znika dopiero od 1 września tego roku, dlatego rodzice i samorządy nie wiedzą, na jakich zasadach (w ramach starej czy nowej ustawy) będą odbywały się zapisy do szkół przed tym terminem - pisze dziennik "Rzeczpospolita".

Odszkodowanie za bombę atomową w Nagasaki

95-letni Holender, były jeniec wojenny, który był w Nagasaki w momencie zrzucenia przez Amerykanów bomby atomowej na to miasto, otrzyma od rządu Japonii odszkodowanie w wysokości 1,1 mln jenów (8800 euro).

Franio spał na grobie. Znalazł swojego pana?

Czarny kundel próbował dostać się na cmentarz od soboty, ale nekropolia była zamknięta. Udało mu się w niedzielę. Wybrał skromny grób, przykryty świerkiem i zwinął się na środku w kłębek. Chociaż lało i wiało. Miłośnicy zwierząt sprawdzają, czy jego pan jest tam pochowany.

Prezes IPN: nie ma żadnej presji

Instytut po prostu wykonuje swoje ustawowe obowiązki - powiedział we wtorek prezes IPN Łukasz Kamiński. Jednocześnie zaprzeczył, by ostatnie przeszukania m.in. w domu gen. Wojciecha Jaruzelskiego były efektem jakiejkolwiek presji.

Ponad miliard dolarów na kontach premiera

Premier Malezji Najib Razak miał na kontach setki milionów dolarów więcej, niż ustalono to wcześniej w trakcie śledztwa dotyczącego malezyjskiego państwowego funduszu wspierania inwestycji 1MDB - poinformował dziennik "Wall Street Journal".

Wjechali koparką na teren dawnego obozu, wykopali kości. Jest śledztwo

Rozjechana droga, wyciągnięte z ziemi nagrobki i ludzkie kości – tak zniszczenia na terenie dawnego obozu koncentracyjnego w Płaszowie opisuje Tadeusz Jakubowicz, przewodniczący gminy żydowskiej w Krakowie. Jak podaje prokuratura, na teren dawnego obozu ktoś wjechał koparką. Teraz śledczy sprawdzają, czy doszło do celowego znieważenia zwłok.

1/3 badanych deklaruje: byłyśmy molestowane w pracy

29 proc. pracujących Japonek, które wzięły udział w przeprowadzonym na zlecenie rządu badaniu, było molestowanych seksualnie w miejscu pracy. Chodzi m.in. o niechciany kontakt fizyczny czy poniżające komentarze - wynika z opublikowanych we wtorek danych.

O krok od katastrofy humanitarnej

Ponad siedem tysięcy imigrantów i uchodźców koczuje po greckiej stronie przejścia w Idomeni na granicy z Macedonią, czekając, by władze tego kraju wpuściły ich i pozwoliły na kontynuowanie podróży na północ i zachód Europy - pisze agencja Associated Press. Oenzetowska agencja ds. uchodźców poinformowała z kolei, że od początku roku przez Morze Śródziemne do Europy przybyło więcej migrantów niż w pierwszym półroczu 2015 roku.

"Lista 21" w IPN. "To wewnętrzne pismo"

To wewnętrzne pismo IPN - tak jego rzeczniczka Agnieszka Sopińska-Jaremczak komentuje doniesienia mediów o sporządzonej w IPN "liście 21" dawnych wysokich funkcjonariuszy służb specjalnych PRL, wobec których mogą występować podejrzenia ukrywania ważnych dokumentów z PRL.

Rosjanie zapewniają: przestaliśmy bombardować kogokolwiek

Rosja nie narusza obowiązującego w Syrii od soboty zawieszenia broni i nie otrzymała dotąd żadnych skarg ze strony syryjskiej opozycji - oświadczył w rozmowie z agencją Reutera rosyjski wiceminister spraw zagranicznych Michaił Bogdanow.

Prezydent: Żołnierze Wyklęci nigdy się nie poddali

Żołnierze antykomunistycznego podziemia stali po stronie wolnej Polski i nigdy się nie poddali - powiedział we wtorek prezydent Andrzej Duda. Wyraził nadzieję, że Żołnierze Wyklęci staną się "wielkim fundamentem silnej, suwerennej, niepodległej Polski".

"Ambasadorowie USA i państw UE prosili, by nie prowokować Rosjan"

Przywódca parlamentu Tatarów krymskich ujawnił kulisy rozmów dyplomatycznych z ambasadorami państw zachodnich w czasie rosyjskiej okupacji Krymu. – Dyplomaci apelowali, abyśmy nie prowokowali Rosjan do bardziej zdecydowanych działań – powiedział Refat Czubarow. Rosja anektowała półwysep po referendum, które odbyło się 16 marca 2014 r.

"Szara demokracja", "wścibskie czynniki” i "dwa bratanki". #PisząoPolsce

Demokracja w Polsce jest zagrożona - piszą zachodnie media, powołując się projekt opinii Komisji Weneckiej, który przedostał się do mediów. Nastroje uspokaja jednak ekspert z think tanku Atlantic Council, który przestrzega przez oceną działań rządu w czarno-białej perspektywie. Polska demokracja jest szara - twierdzi.

"Po co to drążyć?" Waszczykowski i Kempa o opinii Komisji Weneckiej

- Odpowiedź jest oczywiście przygotowywana. Po co to drążyć? - mówił dziennikarzom Witold Waszczykowski, pytany o projekt opinii Komisji Weneckiej. - Dla mnie najważniejsze jest, żeby Polacy dobrze czuli się we własnym kraju. Komisję Wenecką oczywiście witamy, serdecznie ugościmy, a ze zdaniem możemy chętnie polemizować na najwyższym poziomie prawniczym - stwierdziła z kolei Beata Kempa.