Najnowsze

Najnowsze

Udar. Zagrożenie, które można wyczuć

Cztery kroki najczęściej zapowiadające udar mózgu i najczęściej przez nas ignorowane. A wystarczyłoby dobrze odczytać te sygnały, by uniknąć dramatycznych konsekwencji.

Lewandowski na celowniku Realu

Real Madryt realny dla Roberta Lewandowskiego. Decyzji jeszcze nie ma, ale rozmowy trwają, a władze klubu zapraszają menadżera Lewandowskiego do Madrytu i sadzają go na honorowej trybunie. Sygnał jest wyraźny i idzie w piłkarski świat.

Tytus, Romek i zarobek

Tytus, Romek i ... zarobek. Na spory zarobek liczy posiadacz zaginionej oryginalnej księgi XIV autorstwa Papcia Chmiela. Dał znać, że ją ma. Ale samej księgi nie daje, bo czeka na pieniądze. I to prawdziwych wielbicieli komiksów oburza.

Ojciec zamachowca: syn chciał zniszczyć Izrael, popierał Państwo Islamskie

Zamachowiec z San Bernardino miał obsesję na punkcie Izraela i popierał ideologię tzw. Państwa Islamskiego - powiedział jego ojciec w rozmowie z włoskim dziennikiem "La Stampa". Mężczyzna twierdzi, że ma wyrzuty sumienia i nie może sobie darować, że nie powstrzymał syna przed atakiem terrorystycznym, choć nadal nie wierzy w jego winę.

Wybuch na przystanku autobusowym w centrum Moskwy. Ranni

Moskiewska policja bada sprawę wybuchu, do którego doszło w poniedziałkowy wieczór w centrum Moskwy na przystanku autobusowym na ul. Pokrowka. Prawdopodobnie eksplodował niewielki ładunek. Trzy osoby zostały lekko ranne, dwie z nich trafiły do szpitala.

Nie chcą zmiany ustroju. Wyszli na ulice

Cztery tysiące osób demonstrowały w poniedziałek w Erywaniu, stolicy Armenii, aby zaprotestować przeciwko reformie konstytucyjnej zmieniającej ustrój prezydencki na parlamentarno-gabinetowy. Armeńczycy opowiedzieli się w niedzielę w referendum za tą zmianą.

Pawlak: Trybunał Konstytucyjny jest w imadle. PiS wygrał to manewrowo

Gdyby prezes TK po wyborze tych poprzednich sędziów (w październiku - red.) zaprosił ich, dał im biurka i powiedział: "OK, panowie, zaczynajcie, prezydent nie chce przyjąć ślubowania, to wyślijcie je na piśmie", to wtedy kłopot miałby kto inny - taki alternatywny scenariusz dla sporu o Trybunał Konstytucyjny opisywał w "Faktach po Faktach" były premier Waldemar Pawlak (PSL).

Tajemnice willi

Tajemnica willi w Klarysewie, koło podwarszawskiego Konstancina. To o nią między innymi toczy się teraz spór. Bardzo intrygująca jest historia tej posiadłości. Została zbudowana dla Edwarda Gierka razem z szeroką drogą prowadzącą ze stolicy, taką drugą "gierkówką". Potem przechodziła w ręce kolejnych rządów już wolnej Polski, ale do dziś bardzo mało wiemy o tym miejscu. Nie ma tam wstępu, nie ma stamtąd zdjęć, nie ma też wielu osób, które tam były i chcą o tym opowiadać. Jest za to wiele ciekawych legend.

Rezydencje prezydenta

Wzajemne rozliczenia i oskarżenia między urzędnikami prezydentów. A oni sami - byli prezydenci - co ciekawe o tym majątku nie chcą już rozmawiać. A jest o czym, choćby o posiadłościach. Oprócz siedzib w Warszawie są jeszcze oficjalne ośrodki na Helu, w Ciechocinku i w Wiśle, czyli od morza do gór. Swoją dzisiejszą świetność te miejsca zawdzięczają Aleksandrowi Kwaśniewskiemu, za kadencji którego gruntownie je wyremontowano. Kolejni prezydenci mniej inwestowali, bardziej korzystali - i służbowo, i prywatnie. Część tych miejsc możemy pokazać z bliska, choć dziennikarzom trudno wejść tam z kamerą.

Raport strat

Kancelaria Andrzeja Dudy podlicza w raporcie kancelarię swojego poprzednika i wskazuje na - jej zdaniem - wiele nieprawidłowości: nagrody, awanse i podwyżki dawane tuż przed końcem kadencji oraz ponad tysiąc zniszczonych przedmiotów. Urzędnicy Bronisława Komorowskiego odbijają piłeczkę i mówią o nieuzasadnionych wydatkach swojego poprzednika, czyli kancelarii Lecha Kaczyńskiego. Sprawa trafiła do prokuratury, a raport stał się pretekstem medialnej rozgrywki między dwoma politycznymi obozami.

Pawlak: Trybunał Konstytucyjny jest w imadle. PiS wygrał to manewrowo

Gdyby prezes TK po wyborze tych poprzednich sędziów (w październiku - red.) zaprosił ich, dał im biurka i powiedział: OK, panowie, zaczynajcie, prezydent nie chce przyjąć ślubowania, to wyślijcie je na piśmie, to wtedy kłopot miałby kto inny - taki scenariusz sugerował w "Faktach po Faktach" były premier Wlademar Pawlak (PSL).

Czesi chcą zaostrzyć prawo do posiadania broni

Czeski rząd uchwalił nowelizację ustawy o broni i amunicji, w tym między innymi skrócenie czasu obowiązywania zezwoleń na broń z obecnych 10 do 5 lat, udostępnienie rejestrów broni lekarzom i zwiększenie uprawnień policji wobec posiadaczy broni.

Cessna nad Paryżem zaniepokoiła Francuzów. Poderwali rafale

Niewiedza może sporo kosztować pilota prywatnego samolotu, który w poniedziałek rano pojawił się nad Paryżem. Francuzi poderwali myśliwce, bo maszyna naruszyła zakaz lotów nad stolicą Francji wprowadzony na czas trwania szczytu klimatycznego.

Impas wokół Trybunału

Wciąż bez rozstrzygnięcia sytuacja wokół Trybunału Konstytucyjnego. W Dzienniku ustaw nie ukazał się środowy wyrok Trybunału, w którym sędziowie orzekli, że poprzedni Sejm prawidłowo wybrał trzech sędziów Trybunału i, że prezydent powinien przyjąć ich przysięgę „niezwłocznie”. W środę Trybunał znów zajmie się sprawą ustawy o Trybunale Konstytucyjnym, tym razem sędziowie przyjrzą się nowelizacji przyjętej w tej kadencji przez PiS. O pacie w sprawie Trybunału w programie Tak Jest rozmawiali Krystian Legierski i Przemysław Wipler.

Pamela Anderson walczy w Moskwie o zwierzęta. Lampart dostał jej imię

- Jestem przekonana, że Rosji wystarczy odwagi i wyobraźni, by wprowadzać efektywne strategie dotyczące ochrony przyrody - powiedziała Pamela Anderson na spotkaniu z Siergiejem Iwanowem, szefem administracji prezydenta FR. Aktorka i modelka wezwała do zaprzestania zabijania młodych fok grenlandzkich i wypuszczenie z oceanariów białuch arktycznych oraz orek oceanicznych.

Zdjęcia dżihadystów w telefonie nożownika z Londynu

W telefonie komórkowym napastnika, który zranił w sobotę dwie osoby w londyńskim metrze, znaleziono zdjęcia związane z tzw. Państwem Islamskim (IS) i niedawnymi zamachami w Paryżu - poinformowała brytyjska prokuratura.

Austria stawia ogrodzenie na granicy ze Słowenią

Strona austriacka przystąpiła do budowy krótkiego ogrodzenia na granicy ze Słowenią w rejonie wykorzystywanego przez licznych uchodźców przejścia granicznego - podała AFP. To pierwsze tego rodzaju ogrodzenie wznoszone w strefie Schengen.

Niepewne losy słupskiej choinki

Choinka przed ratuszem w Słupsku, a raczej jej ewentualny brak, wywołała spore zamieszanie w mieście, a co najmniej w internecie.

Domy na Seszelach "nie są sprzeczne z umiłowaniem ojczyzny". Urzędnik kontra wakacje

Szef rosyjskiej agencji ds. turystyki Rosturizm Oleg Safonow przekonuje, że ulubiony przez wielu Rosjan odpoczynek nad ciepłym morzem i wakacje all inclusive to "narzucony stereotyp ostatnich lat". Opozycyjni aktywiści szybko jednak wytknęli mu, że jest właścicielem dwóch domów na Seszelach. Urzędnik oświadczył później, że sprzedał je w lutym tego roku.