Najnowsze

Najnowsze

3 kg marihuany w mieszkaniu pseudokibica

Blisko trzy kilogramy marihuany oraz kilkaset porcji porcji amfetaminy i mefedronu znaleźli policjanci u 34-letniego mężczyzny z Krakowa. Mundurowi szacują, że czarnorynkowa wartość skonfiskowanych substancji odurzających to nawet 100 tys. złotych.

Pięć dni po wyroku Trybunału. Orzeczenie wciąż czeka, być może ukaże się w środę

Czwartkowy wyrok Trybunału Konstytucyjnego w sprawie wyboru nowych sędziów Trybunału wciąż czeka na ogłoszenie w Dzienniku Ustaw. Termin jego publikacji mija w następny poniedziałek, jednak można się go spodziewać już w tę środę - informuje przedstawiciel Rządowego Centrum Legislacji. Tymczasem, jak pisze "Gazeta Wyborcza", Centrum otrzymało polecenie, aby wstrzymać druk wyroku TK.

Atak kornika drukarza. Wielka wycinka w Puszczy Białowieskiej

W Białowieży trwają konsultacje społeczne poświęcone wycince drzew w Puszczy Białowieskiej. Nowy plan leśników zakłada pozbycie się nawet pięciokrotnie większej liczby drzew, niż pierwotnie zakładano. Wszystko przez atak kornika drukarza, z powodu którego w puszczy może zaniknąć cała populacja świerków.

Jest raport "odkrywców złotego pociągu". Na razie zamkną go w sejfie

Gotowy raport odkrywców "złotego pociągu", podsumowujący badania na 65. kilometrze trasy kolejowej Wrocław-Wałbrzych w poniedziałek trafi do wałbrzyskich urzędników. Dokument zostanie zamknięty w urzędowym sejfie. - Do 15 grudnia nikt nie będzie miał do niego dostępu - podkreśla rzecznik magistratu.

"To nadchodzi". Francuskie gazety zszokowane sukcesem narodowców

Po pierwszej turze niedzielnych wyborów regionalnych we Francji, w których historyczny wynik odnotował Front Narodowy (FN), stojące zwykle po przeciwnych stronach konserwatywny "Le Figaro" i komunistyczny "L'Humanite" piszą zgodnie o „szoku”. Brytyjski "Guardian" zauważa, że przywódczyni nacjonalistów Marine Le Pen teraz "wyraźnie spogląda na wybory prezydenckie w 2017 roku" i może zdołać przejąć pełnię władzy. Włosi wieszczą natomiast "nieprzewidywalną dynamikę" zmian. Więcej w "Faktach z zagranicy" o godz. 20 w TVN24 Biznes i Świat.

PiS zlikwiduje gimnazja? Minister ucieka od odpowiedzi. "Najpierw debata"

W sposób odpowiedzialny mogę powiedzieć, że najwcześniej o zmianach możemy dyskutować od roku 2017/2018 - powiedziała w poniedziałek szefowa MEN, Anna Zalewska, pytana o projekt reformy systemu edukacji. Zdradziła też harmonogram prac nad nim, choć nie odpowiedziała na pytanie, czy znajdzie się tam pomysł likwidacji gimnazjów.

Rosyjskie wojsko ogłosiło "udany start", ale na orbicie coś zawiodło

Wbrew wstępnym optymistycznym doniesieniem rosyjskiego Ministerstwa Obrony, start rakiety z dwoma nowymi satelitami nie przebiegł tak jak powinien. Jeden z nich najprawdopodobniej nie oddzielił się od ostatniego stopnia Sojuza 2.1w i zostanie utracony. Nie wiadomo tylko, czy chodzi o pionierskiego satelitę służącego do śledzenia okrętów podwodnych NATO, czy znacznie mniej ważniejszego satelitę-cel dla radarów.

Miliardy dolarów na dnie. Do kogo trafią? "Prawa hiszpańskie są dość realne"

- Sądzę, że w niedługim czasie Hiszpania będzie chciała rościć sobie prawa do skarbu z San Jose. W tym wypadku jej prawa są dość realne, ponieważ galeon należał do korony hiszpańskiej - mówił we "Wstajesz i wiesz" podróżnik Arkadiusz Pawełek o odkryciu wraku zatopionego w XVIII wieku. Na jego pokładzie ma znajdować się ładunek warty nawet kilkanaście miliardów dolarów.

Pięści, a potem paralizatory. Nagranie z ataku nożownika w londyńskim metrze

29-letni Muhaydin Mire usłyszał zarzut próby zabójstwa dzień po tym, jak na stacji metra w Londynie zaatakował przechodniów nożem. Policjanci do obezwładnienia go potrzebowali co najmniej dwóch strzałów z paralizatora, wcześniej próbowali go obezwładnić świadkowie, ale nieskutecznie. Służby traktują incydent jako terrorystyczny i wobec wysokiego zagrożenia zamachami do metra oraz autobusów zostaną skierowani dodatkowi policjanci.

Siemoniak: w Parlamencie Europejskim będzie debata na temat Polski

Europa jest zdumiona tym, co się w Polsce dzieje. W Polsce, która uchodziła za wzór demokracji - mówił w poniedziałek w RMF FM były wicepremier i szef MON Tomasz Siemoniak. Dodał, że w przyszłym tygodniu w Parlamencie Europejskim odbędzie debata poświęcona sytuacji w naszym kraju, jednak nie z inicjatywy europosłów PO i PSL.

Piotrowicz: Nie żałuję, że byłem w PZPR. Ktoś musiał być

Trzeba było w tamtym czasie być w tym miejscu, żeby móc realizować to, co uważam za słuszne i dobre dla ludzi - mówił w "Jeden na jeden" Stanisław Piotrowicz (PiS). Szef sejmowej komisji sprawiedliwości odniósł się w ten sposób do zarzutów opozycji dotyczących jego przeszłości. Do 1989 r. Piotrowicz był członkiem Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej. W czasach PRL pełnił także funkcję prokuratora.

Nie mógł wylądować F-16, katapultował się do morza

Duńskie wojsko opublikowało bardzo rzadkie nagrania pokazujące jak wygląda ucieczka z uszkodzonego, skazanego na rozbicie myśliwca. Nagrane wydarzenie miało miejsce pod koniec października. Pilot F-16 musiał katapultować się ze swojego samolotu, ponieważ nie mógł nim bezpiecznie wylądować i kończyło się paliwo.