Najnowsze

Najnowsze

Miał stracić dzieci, bo jest biedny. Wiceminister: wstrzymaliśmy tę skandaliczną decyzję

Pan Wojciech dzisiaj miał stracić sześcioro dzieci. Taką decyzję podjął sąd rodzinny na podstawie opinii kuratora. - Zignorowała ona fakt, że to kochająca rodzina. Mówiła tylko o tym, że w domu jest brudno i dzieci nie mają dobrych warunków - podkreślali pracownicy pomocy społecznej. Sprawę nagłośniliśmy wczoraj, dzisiaj zainteresował się resort sprawiedliwości. - Wstrzymaliśmy tę skandaliczną decyzję - poinformował wiceminister Patryk Jaki.

Muzułmanin musi podać rękę nauczycielce. Bez żadnego "ale"

15-letni uczeń, który odmawiał podawania ręki nauczycielkom, tłumacząc to swoimi przekonaniami religijnymi, będzie musiał zmienić swoją radykalną postawę lub zapłaci wysoką grzywnę. Tak zdecydowały szwajcarskie władze, odrzucają odwołanie w tej sprawie. Podawanie ręki na rozpoczęcie i zakończenie zajęć jest w Szwajcarii wyrazem szacunku wobec nauczyciela.

"Tak dużej nielegalnej fabryki leków jeszcze nie było. Działali jak koncern farmaceutyczny"

Działali jak koncern farmaceutyczny. Sami od początku do końca zajmowali się produkcją fałszywych leków. Linia produkcyjna mieściła się w kamienicy, a do kolejnych pomieszczeń prowadziły ukryte przejścia. Policjanci z Centralnego Biura Śledczego zlikwidowali największą na świecie fabrykę produkującą podróbki anabolików i viagry. Do wywiezienia zabezpieczonego sprzętu potrzebne było 8 tirów.

Pijany i bez prawa jazdy wiózł narkotyki. W domu miał broń

- Od razu oświadczył, że nie ma prawa jazdy - tak przywitał zatrzymujących go policjantów 20-latek z Nozdrzca. Był pijany, a w jego samochodzie znaleziono narkotyki. Na tym mogłaby się skończyć lista jego przewinień gdyby nie fakt, że w domu miał broń. Nielegalną.

Sąd skazał go na "Gran Torino". Nastolatek musi obejrzeć film

Australijski sędzia wykazał się dużą przenikliwością i wyczuciem, skazując pewnego 13-latka, który okradł imigranta z Azji, na obejrzenie filmu Clinta Eastwooda Gran Torino. Film opowiada o rasiście, który pod koniec życia zaprzyjaźnia się z mieszkającą w sąsiedztwie rodziną imigrantów.

"Jest różnica między działaniem celowym a błędem"

- Wyroki w sądzie wydają sądy, prokuratura tylko oskarża - mówił w sprawie czterech śledztw "związanych z wątkiem głównego śledztwa smoleńskiego", które wszczął zespół śledczy Prokuratury Krajowej europoseł PiS Kazimierz Ujazdowski.

Plotki o ciąży i romansie z Pittem. Marion Cotillard przerywa ciszę

Kiedy pojawiły się informacje o rozwodzie hollywoodzkiej pary Angeliny Jolie i Brada Pitta, portale plotkarskie zwróciły uwagę na nią. Zdobywczyni Oscara, Francuzka Marion Cotillard, która ostatnio wystąpiła u boku Pitta w "Sprzymierzonych", wydała oświadczenie, w którym zaprzecza, że ma romans z hollywoodzkim gwiazdorem.

Rzecz o nawróceniu i dramat policyjny. Gdynia pokazuje różne twarze kina

Tegoroczny festiwal w Gdyni porywa różnorodnością gatunkową konkursowych tytułów i ich artystycznymi walorami. Dotychczas szczególnie duże wrażenie na widzach zrobiły "Zaćma" Ryszarda Bugajskiego oraz "Jestem mordercą" Macieja Pieprzycy. Dramat o nawróceniu się politycznej zbrodniarki i opowieść o sfingowanym procesie słynnego wampira ze Śląska mają już gorliwych fanów, ale na premierę wciąż czekają "Ostatnia rodzina" Jana P. Matuszyńskiego i "Wołyń" Wojciecha Smarzowskiego.

"Misiewicz to absolutne nieporozumienie"

Jestem zaskoczony, że doszło do nominacji Bartłomieja Misiewicza. Człowiek bez wyższego wykształcenia zasiadający w radach nadzorczych spółek zbrojeniowych to jest totalne nieporozumienie - powiedział w "Jeden na jeden" Kazimierz Michał Ujazdowski z PiS.

"Misiewicz to absolutne nieporozumienie"

Jestem zaskoczony, że doszło do nominacji Bartłomieja Misiewicza. Człowiek bez wyższego wykształcenia zasiadający w radach nadzorczych spółek zbrojeniowych to jest totalne nieporozumienie - powiedział w "Jeden na jeden" Kazimierz Michał Ujazdowski z PiS.

Strzały i plotka o śmierci. Protest przerodził się w zamieszki

Kolejna niespokojna noc w Charlotte w Karolinie Północnej. Na ulice miasta drugą noc z rzędu wyszli ludzie w proteście przeciwko zastrzeleniu przez policję czarnoskórego mężczyzny, który - jak twierdzą władze - nie usłuchał poleceń. Do rozproszenia tłumów policja użyła gazu łzawiącego i gumowych pocisków. Jedna osoba została postrzelona i jest ciężko ranna.

Kompromis aborcyjny politykom już nie wystarcza. Ale Polacy nie chcą zmian

Sejm dziś zajmie się dwoma obywatelskimi projektami zmian w przepisach dotyczących aborcji - jeden z nich wprowadza jej całkowity zakaz, drugi liberalizuje obecne przepisy. Jednak zdecydowana większość Polaków jest za utrzymaniem obecnie obowiązującego kompromisu dot. legalności aborcji. Materiał magazynu "Czarno na białym" TVN24.

Spór o aborcję i dwa projekty w Sejmie. Skrajnie różne

W Sejmie wraca ostry spór i wojna o sumienia. Dziś pierwsze czytania dwóch projektów dotyczących zmian w prawie aborcyjnym. Zmian całkowicie przeciwstawnych: jeden projekt proponuje liberalizację prawa, drugi całkowity zakaz aborcji. Materiał magazynu "Polska i świat" TVN24.

Para prezydencka w Strefie Zero. Wcześniej wizyta na giełdzie

Prezydent Andrzej Duda wraz z małżonką Agatą Kornhauser-Duda oddali w środę hołd ofiarom zamachów terrorystycznych z 11 września 2001 roku w Nowym Jorku. Odwiedzili też Strefę Zero (Ground Zero), miejsce, w którym stały gmachy WTC, oraz złożyli kwiaty pod tzw. Survivor Tree.

Bez rozwiązania?

Historia dwóch kobiet, które przeszły piekło. Brutalnie zgwałcone zaszły w ciążę i stanęły przed dramatycznym wyborem. Co istotne, obie ten wybór miały właśnie dzięki prawnemu kompromisowi. Choć są wierzące, ostatecznie podjęły dwie zupełnie odmienne decyzje. Wbrew temu, co tak łatwo się osądza, wybór dla żadnej z nich nie był oczywisty.

Dwa światy

Kobiety chcą mieć wybór ws. aborcji. Dziś prawo daje im go, choć tylko w trzech szczególnych przypadkach, m.in. właśnie w ciąży z gwałtu. Zdecydowanie większy wybór, bez żadnych ograniczeń do 12. tygodnia ciąży zakłada jeden z obywatelskich projektów ustaw, którymi w czwartek zajmie się Sejm. Z kolei drugi nie daje żadnego wyboru i żadnego prawa do aborcji, co więcej zakłada karę za przerwanie ciąży także dla kobiety. Z tak skrajnym podejściem nie zgadza się nawet Kościół, choć chce zaostrzenia prawa, które sam ponad 20 lat temu negocjował. Dlaczego dziś ten kompromis to za mało i czy dzisiejszy parlament może to zmienić?

Misiewicz znika, problem zostaje

Bartłomiej Misiewicz po tym, jak zniknął na jakiś czas z Ministerstwa Obrony, teraz znika też ze stron Rady Nadzorczej Polskiej Grupy Zbrojeniowej. Zresztą nie tylko on, a to nie jedyna zmiana. MON chce, by z przepisów o kierowniczych stanowiskach w Agencji Mienia Wojskowego zniknął zapis o konkursach. Opozycja się burzy.

Stefan Niesiołowski zmienia barwy

Na potwierdzenie tej informacji czekano od rana. Stefan Niesiołowski bierze rozwód z Platformą Obywatelską. Razem z trzema wyrzuconymi politykami zmienia barwy i od dziś tworzy sejmowy kwartet Europejskich Demokratów. Deklaruje, że nie chcą rozbicia PO. Pojawia się więc pytanie: czego chce poseł Niesiołowski.

Zrozumieć chorych na Alzheimera

Ten eksperyment ma pomóc nie tyle chorym, co ich rodzinom. Ma dać nam odpowiedź na pytanie: jak pomóc i jak zachować cierpliwość. Do tego potrzebne były specjalne gogle, słuchawki i rękawiczki - bo Alzheimer strasznie ogranicza.

600 kilometrów na rowerze. Z trzylatkiem

Wielka rowerowa wyprawa mamy i 3-latka. W dwa tygodnie pokonali ponad 600 kilometrów podziwiając polskie wybrzeże. Pomysł dla niektórych może wydać się kontrowersyjny, ale pani Magda podjęła wyzwanie, a jej syn jest dumny i szczęśliwy.

Na straży skarbów polskiej ziemi

Ministerstwo Środowiska chce strzec skarbów ziemi, a do tego zadania planuje skierować uzbrojonych strażników. Każdemu, komu przyjdzie do głowy nielegalnie wydobywać minerały i inne kopaliny, stanie na drodze nowa formacja. Być może już od stycznia i, być może, uzbrojona po zęby.

Niesmak po porównaniu do miski cukierków

Słodko-gorzki smak kampanii wyborczej w Stanach Zjednoczonych. Każde słowo, każdy gest jest na wagę złota i nie chodzi tylko o te w wykonaniu kandydatów. Syn Donalda Trumpa w jednym zdaniu wymieszał cukierki, imigrantów i terroryzm, i stworzył mieszankę wybuchową. Chciał wesprzeć ojca, ale narobił mu kłopotów.

Dzień celnika

Celnicy, w dniu Służby Celnej, nie mieli powodów do świętowania bo Sejm zajmował się punktem który skutecznie popsuł im nastroje.