Najnowsze

Najnowsze

Kontratak wiceprezesa ZUS. "Mamy do czynienia z kuriozalną sytuacją"

Policjanci z Bydgoszczy zatrzymali w czwartek Marcina Wojewódkę, wiceprezesa Zakładu Ubezpieczeń Społecznych - dowiedział się tvn24.pl. Sprawę prowadzili funkcjonariusze zwalczający korupcję. Wieczorem Wojewódka został zwolniony bez ogłaszania mu zarzutów, po czym sam poinformował prokuraturę o "fałszywym zawiadomieniu o podejrzeniu popełnienia przestępstwa".

Pomagają trudnej młodzieży i malują murale. "To pomaga im się otworzyć"

Najpierw uczą ich najprostszych czynności, potem pomagają znaleźć prace. By nadać wszystkiemu kolorów tworzą z trudną młodzieżą murale, bo jak mówią, to pomaga jej otworzyć się na świat. – Praca dla społeczeństwa jest dla mnie bardzo ważna, ale jestem też artystą. Spróbowałem połączyć obie te pasje i powstało to – mówi Joel Berger, artysta zaangażowany w projekt.

Premier Szydło zapowiada rekonstrukcję rządu

Zmiany w rządzie zapowiedziała w piątkowym wywiadzie dla Polskiego Radia premier Beata Szydło. Mają one mieć wymiar "nie tylko personalny, ale też systemowy". - O tym, jakie to będą zmiany, powiem w przyszłym tygodniu - dodała.

Dyplomacja chce współpracy, wojsko wie swoje. "To nie byłoby rozsądne"

Najwyższy rangą amerykański wojskowy stwierdził, że jest niechętny bliskiej współpracy z Rosjanami w Syrii. Zdaniem Szefa Kolegium Połączonych Sztabów gen. Josepha Dunforda, koordynowanie z nimi nalotów i dzielenie się informacjami wywiadu "byłoby kiepskim pomysłem". Skrytykował w ten sposób pomysły amerykańskiej dyplomacji, która chciała do tego nakłonić wojsko.

Motocyklista na przejeździe kolejowym wjechał w szynobus

W piątek nad ranem na strzeżonym przejeździe kolejowym motocyklista uderzył w szynobus. Motocykl stanął w płomieniach, mężczyznę zabrano do szpitala. Dzień wcześniej na tym samym przejeździe pociąg uderzył w ciągnik rolniczy.

Nowoczesna traci miliony. Odwoła się do Strasburga? "Rozważamy"

Ubolewamy nad decyzją Sądu Najwyższego, kara jest niewspółmierna do winy - mówiła we "Wstajesz i wiesz" wiceszefowa Nowoczesnej Joanna Schmidt. Tak zareagowała na czwartkowe orzeczenie, w której SN podtrzymał decyzję PKW o odrzuceniu sprawozdania finansowego tej partii. W rezultacie Nowoczesna straci miliony złotych - 75 procent subwencji.

KOR 40 lat później

Kiedyś byli razem, teraz są podzieleni - i to mocno. Widać to będzie podczas 40. rocznicy powstania Komitetu Obrony Robotników. Część z osób związanych z KOR-em nie skorzysta z zaproszenia Andrzeja Dudy. Pisze oficjalne oświadczenie i wyjaśnia powody swojej nieobecności. Materiał z programu "Polska i Świat".

Interwencja u prezydenta. Jakich dokumentów kontrwywiadu szukał Misiewicz?

Czego szukał w Centrum Eksperckim NATO Bartłomiej Misiewicz - pyta Marek Biernacki, były koordynator służb specjalnych w liście do prezydenta Andrzeja Dudy. Biernacki oskarża też szefa Służby Kontrwywiadu Wojskowego, podwładnego ministra Macierewicza, że potraktował odwołaną ekipę CEK w taki sam sposób, w jaki komuniści niszczyli "żołnierzy wyklętych". Pismo trafiło również na biurko premier Beaty Szydło.

Rząd "przez przypadek" odciął aerokluby od pieniędzy? "Chyba zabrakło komunikacji"

Aerokluby do niedawna mogły handlować paliwem lotniczym bez koncesji. Dlatego też - przez lata - jej nie wyrabiały, chociaż na działaniu lotniskowych stacji paliw często opierał się ich budżet. Teraz - w świetle nowej ustawy o energetyce - aerokluby muszą mieć koncesję - tak jak każda inna stacja paliw. - Oni chyba to zrobili z nieuwagi, już starają się to poprawić - kręcą nosem piloci i liczą straty.

Student, były student, absolwent? Tajemnica wykształcenia Misiewicza

Jakie wykształcenie ma Bartłomiej Misiewicz, prawa ręka szefa MON Antoniego Macierewicza? Jest absolwentem, studentem czy osobą skreśloną z listy studentów? Sam Misiewicz długo zbywał pytania o swoje wykształcenie i choć ostatnio odpowiedział, to wątpliwości pozostają. Materiał programu "Czarno na białym".

Niemcy wskazują największe zagrożenia dla ich jedności

Jeśli wyniki wyborów do Bundestagu w przyszłym roku byłyby takie, jak wyniki ostatnich wyborów lokalnych to Niemcy czekać może polityczne trzęsienie ziemi. Bo do tej pory w Meklemburgii i Berlinie wygrywała nie CDU, a SPD i skrajnie prawicowa AfD. Skrajna prawica ma szczególnie wielu sympatyków nie na zachodzie, a na wschodzie Niemiec. Niemiecki rząd przyjął właśnie raport o stanie jedności kraju 26 lat po zjednoczeniu. Okazuje się, że nie jest on aż tak zjednoczony. Zupełnie inny jest np. stosunek do uchodźców i imigrantów na wschodzie i zachodzie kraju. Sprawa jest tak poważna, ze nie tylko turyści, ale i inwestorzy zaczynają omijać wschodnie landy, a to już spory problem. Dlaczego te różnice są wciąż tak duże i do czego mogą doprowadzić?

USA daje zielone światło dla dostarczenia broni na Ukrainę

Izba Reprezentantów USA uchwaliła w środę ustawę upoważniającą rząd do dostarczania Ukrainie broni i sprzętu wojskowego. Ustawa ma też zapewnić ciągłość obowiązywania sankcji wobec Rosji niezależnie od wyników wyborów prezydenckich w USA.

Wiadomo kiedy ruszy Brexit

Na początku 2017 roku Wielka Brytania rozpocznie formalną procedurę wychodzenia z Unii Europejskiej i być może nie będzie potrzebowała aż dwóch lat na wynegocjowanie porozumienia - zapowiedział w czwartek szef brytyjskiej dyplomacji Boris Johnson.

Rozstanie stulecia w Hollywood

To nie będzie rozwód bez orzekania o winie i za porozumieniem stron. Po tym jak świat wstrzymał oddech, gdy dowiedział się o rozstaniu Brada Pitta i Angeliny Jolie teraz przyszła kolej na podejrzenie. Amerykańska prasa donosi, że aktor miał tracić panowanie nad sobą w obecności dzieci. Oficjalną przyczyną wniosku o zakończenie małżeństwa wciąż są "różnice nie do pogodzenia". Czy po latach kreowania wizerunku idealnej pary przyszła kolej na publiczne pranie brudów? Materiał z programu "Polska i Świat".

Cztery śledztwa ws. Smoleńska

Cztery śledztwa i setki pytań. Opozycja mówi o politycznym zleceniu, a przedstawiciele rządzącej partii nie kryją, że Donald Tusk powinien ponieść odpowiedzialność karną. Po wczorajszej informacji, że prokuratura bada sprawę "zdrady dyplomatycznej" w kontekście katastrofy smoleńskiej zawrzało i to mocno. Materiał z programu "Polska i Świat".

Bez szans na powrót do rozejmu w Syrii

Żadnego rezultatu nie przyniosło czwartkowe spotkanie w Nowym Jorku Międzynarodowej Grupy Wsparcia Syrii, z udziałem Rosji i USA, w sprawie przywrócenia rozejmu w Syrii.

Podwyżka dla Lewego?

Jeśli podwyżka to tylko w Bayernie Monachium i to co najmniej o pięć milionów euro rocznie. Taką propozycję ma rozważać Robert Lewandowski. Bawarski klub jest tak zadowolony z gry Polaka, że chcąc przekonać go do wydłużenia kontraktu proponuje mu status najlepiej zarabiającego piłkarza w Bundeslidze. Materiał z programu "Polska i Świat".

Ognista woda

Poparzony przełyk, wycofane partie napojów i alarm w sanepidzie. W Bolesławcu mężczyzna trafił do szpitala po tym jak tuż przed snem napił się wody. Okazuje się, że w gardle znaleziono ślady chloru. Mężczyzna twierdzi, że to po spożyciu gazowanej wody kupionej w sklepie. Materiał z programu "Polska i Świat".

Na potęgę nadużywamy leków przeciwbólowych. "Polacy pożerają je masowo"

Tabletki przeciwbólowe dobre na wszystko – wiele wskazuje na to, że Polacy wierzą w to szczególnie mocno i trują organizm, starając się stłumić dolegliwości. Lekarze mówią wprost: Polacy pożerają niewiarygodną ilość leków przeciwbólowych. A spożycie leków łagodzących ból, w ilościach niemalże hurtowych, z leczeniem ma niewiele wspólnego. Materiał "Faktów" TVN.

Spór o aborcję

"Aborcja to piekło kobiet" kontra "obrońmy kobiety przed fanatykami". W czwartek zarówno w Sejmie jak i przed nim - emocje i słowa w sprawie zmiany prawa aborcyjnego. Opozycja podjęła próbę przyjęcia uchwały w obronie obecnego stanu prawnego, ale bez skutku. Z mównicy popłynęły dzisiaj dwie propozycje zmian - liberalizująca i zaostrzająca. Oprócz emocji i słów jest jeszcze polityka. Materiał z programu "Polska i Świat".

Auto na sprzedaż jak stragan

Sprzedajesz auto, wywieszasz informację za szybą samochodu, musisz płacić tak jakbyś postawił stoisko handlowe. O tym, że miasto nie żartuje, przekonał się pierwszy mieszkaniec Kamiennej Góry. Dostał wezwanie do zapłaty za próbę sprzedaży samochodu. Miasto tłumaczy, że nie chodzi o pieniądze, a dobro kierowców. Materiał z programu "Polska i Świat".

"Przywrócić porządek prawny w RP". Debata o in vitro. Posłowie podzieleni

W czwartek wieczorem w Sejmie rozpoczęła się debata nad poselskim projektem, który ma m.in. zmienić definicję zarodka i wzmocnić jego ochronę. Zgodnie z nim w procedurze in vitro będzie można tworzyć tylko jeden zarodek, który należy umieścić w ciele kobiety w ciągu 72 godzin. Podczas debaty został złożony wniosek o odrzucenie projektu w pierwszym czytaniu. Głosowanie odbędzie się w piątek.

"Piekło kobiet" kontra "piekło dzieci". O aborcji w Sejmie

Posłowie w czwartek debatowali o dwóch obywatelskich projektach, które zmienić mają przepisy dotyczące aborcji. Projekt komitetu "Stop aborcji" przewiduje bezwzględny zakaz przerywania ciąży. Dokument przygotowany przez komitet "Ratujmy kobiety" zezwala na aborcję do 12. tygodnia ciąży.