Najnowsze

Najnowsze

Tajne taśmy króla. "Pomogły pokonać Arabów"

Izrael może w dużej mierze zawdzięczać zwycięstwo w wojnie sześciodniowej 1967 roku ówczesnemu królowi Maroka. Hassan II miał dostarczyć Mosadowi tajne nagrania z kluczowej narady przywódców arabskich z okresu poprzedzającego wojnę - twierdzi były szef wywiadu wojskowego.

7-letnia Nikola utonęła w Bałtyku. Śledczy umorzyli sprawę, kurator się sprzeciwił

Słupska prokuratura umorzyła sprawę utonięcia 7-letniej Nikoli w Ustce. Śledczy sprawdzali czy opieka nad dzieckiem była sprawowana w sposób prawidłowy. Uznali, że był to nieszczęśliwy wypadek. Tej decyzji sprzeciwił się wyznaczony do sprawy kurator. Dziewczynka zaginęła na plaży w sierpniu. Po kilku dniach poszukiwań jej ciało znaleziono na plaży w Orzechowie.

"Nazywam się Cukinia" kradnie serca warszawskiej publiczności

Szwajcarski film animowany o niezwykłym tytule "Nazywam się Cukinia", zwyciężył w plebiscycie publiczności 32. Warszawskiego Festiwalu Filmowego. Ciepła, poruszająca opowieść o osieroconym chłopcu, w której przeplatają się śmiech i łzy, wcześniej była wielkim przebojem festiwalu w Cannes. Film jest również szwajcarskim kandydatem do przyszłorocznych Oscarów i zdobywcą Nagrody Parlamentu Europejskiego Lux.

Torturował ją i oskórował. Po 18 latach znów szukają w Wiśle ciała studentki

Policja wznowiła poszukiwania szczątków zamordowanej studentki, której wypreparowaną skórę znaleziono w 1999 roku w Wiśle. Morderca Katarzyny Z. nigdy nie został złapany. Nie odnaleziono też ciała dziewczyny. Tym razem śledczy użyją najnowszej technologii, która kilkanaście lat temu nie była dostępna. Nurkowie przeczeszą dno rzeki z kamerami, a śledczy na bieżąco będą obserwować to na ekranach ustawionych na brzegu.

"Telefon do przyjaciela można?"

Z którym pytaniem Tomasza Sianeckiego największy problem miał były minister administracji i cyfryzacji? W tym tygodniu swoją pamięć o 2006 roku sprawdzał Andrzej Halicki z Platformy Obywatelskiej.

Polska Kronika Faktowa 16.10.2016

Pożegnanie Marka Grechuty, konsultacje koalicyjne u prezydenta, przerwa taktyczna w Sejmie oraz karuzela stanowisk w partyjnych urzędach zatrudnienia. Czyta oczywiście Tomasz Knapik.

#Pamięć Absolutna 16.10.2016

Dziennikarze cofają się do połowy października 2006 roku. W tym tygodniu przypominają między innymi ciągle trwające poszukiwania koalicjanta potrzebnego PiS do większości parlamentarnej oraz euforię polskich kibiców po zwycięskim meczu z Portugalią.

Festiwal balonów. Dziewięć ślubów nad ziemią

W prowincji Hubei w Chinach odbył się festiwal balonów. W imprezie wzięło udział tysiące turystów. Dla niektórych był to szczególny dzień, bo dziewięć par postanowiło wziąć ślub w przestworzach. Balonowy pokaz był też częścią imprezy, promującą lokalną turystykę.

Kto zabił "Motorolę"? Separatyści grożą odwetem

Po zabójstwie "Motoroli" sytuacja w Donbasie może się zaostrzyć - wieszczą rosyjskie media. Eksperci w Kijowie twierdzą, że zamach na znanego Arsena Pawłowa będzie pretekstem do dalszych czystek w szeregach samozwańczej Donieckiej Republiki Ludowej. I że Rosja wykorzysta tę sprawę do własnych celów.

Putin "próbuje rozniecić kolorową rewolucję w USA"

Władimir Putin, przekonany, że prodemokratyczne zrywy w krajach byłego ZSRR to dzieło USA, próbuje rozniecić podobną społeczną rewoltę w USA poprzez ingerowanie w przebieg wyborów prezydenckich w tym kraju - pisze w poniedziałek publicysta "Washington Post".

Biegły: nie ma winnego padnięcia klaczy w Janowie

Lubelska prokuratura prawdopodobnie umorzy wątek śledztwa dotyczący śmierci trzech klaczy: Pianissimy, Amry i Prerii - dowiedziała się reporterka TVN24. Śledczy otrzymali w tej sprawie opinię biegłego, który stwierdził, że do zgonu zwierząt nie doprowadziło działanie osób trzecich.

Dziś wręczenie nagrody im. Jana Pawła II. "Małopolski nobel"

W poniedziałek po raz pierwszy zostanie przyznana Nagroda Województwa Małopolskiego im. Jana Pawła II Veritatis Splendor. - Chcemy pokazać, że ten dialogi w życiu społecznym jest niezwykle ważny, że generalnie cierpimy na deficyt w umiejętności porozumiewania się - mówił w programie "Wstajesz i wiesz" Leszek Zegzda, wicemarszałek Małopolski.

Irackie wojsko ruszyło na bastion dżihadystów. Wspierają je Kurdowie

Irackie wojsko rozpoczęło długo oczekiwaną ofensywę na Mosul, miasto zajęte przez dżihadystów z tzw. Państwa Islamskiego w 2014 roku. Wojska irackie wspierają kurdyjscy żołnierze, których tysiące posuwają się w poniedziałek naprzód w kierunku wsi kontrolowanych przez dżihadystów położonych na wschód od Mosulu.

Cztery lata to nic. Łódź wciąż podzielona na pół

Zmieniło się wiele: ŁKS i Widzew to formalnie zupełnie inne drużyny niż te, które upadły kilka lat temu. Grają na innych obiektach i piłkarsko nie ocierają się nawet o wysoki poziom. Konfrontacja dwóch łódzkich zespołów ciągle jednak elektryzuje miasto. Nie tylko chuliganów, choć to o nich jest najgłośniej.

"Ananas" liderem, potem długo nic. Wybraliście wideo tygodnia

Utwór DJ-a Piko-Taro został zwycięzcą plebiscytu na najciekawsze wideo tygodnia. "Ananas" zdobył aż 47% waszych głosów. Na drugim miejscu znalazł się film demonstrujący możliwości fotografii szlirenowej z 19% głosów. 10% głosów i trzecie miejsce zdobył film pokazujący płonącą stalową wełnę.

Chińczycy polecieli w kosmos. Misja Shenzhou 11

Statek kosmiczny Shenzhou 11 rozpoczął swoją misję w ramach chińskiego programu kosmicznego. Zadaniem statku jest dostarczenie dwuosobowej załogi do chińskiego modułu orbitalnego Tiangong 2. Astronauci spędzą w module miesiąc.

Jubileusz 30-lecia Trybunału Konstytucyjnego w Gdańsku

W ramach obchodów 30-lecia powstania Trybunału Konstytucyjnego w Gdańsku odbywa się konferencja pt. "Trybunał Konstytucyjny na straży wartości konstytucyjnych". Władze Gdańska zaoferowały pomoc w organizacji uroczystości po tym, jak w kwietniu Sejm ograniczył budżet Trybunału. Uroczystości zbiegają się z 19. rocznicą wejścia w życie Konstytucji RP z 2 kwietnia 1997 roku.