Najnowsze

Najnowsze

Mieli szykować zamachy w wieczór wyborczy. Serbowie zatrzymani

Dwudziestu Serbów zostało zatrzymanych w Czarnogórze, gdzie w niedzielę odbywają się wybory parlamentarne. Szef policji w tym kraju Slavko Stojanović oświadczył, że mieli oni przygotowywać ataki przeciwko państwu i jego przedstawicielom. Szczegółów nie podał.

"Fatalne warunki i brak opieki". Wojewoda zamknął ich ośrodek, teraz go atakują

"Byliśmy schronieniem dla bezdomnych" - mówią duchowni prowadzący ośrodek w Wolicy pod Kaliszem, który w sobotę zamknął wojewoda wielkopolski. W niedzielę po raz pierwszy zabrali głos. - My się czujemy, jak najgorsi bandyci, a nikomu nie robimy krzywdy i nikogo nie zabijamy - mówił ks. Marek Nowak. W placówce nadal przebywają dwie osoby. - Nie możemy ich zmusić do jej opuszczenia - mówi rzecznik wojewody.

Ekshumacja ciał wszystkich ofiar smoleńskich. Czego szuka prokuratura

- Jest wiele rodzin, które nie godzą się na ekshumację. Mówiąc delikatnie, jest to niehumanitarne - ocenił Rafał Trzaskowski w programie "Kawa na ławę" TVN24. Pomysłu ekshumacji ciał wszystkich ofiar katastrofy pod Smoleńskiem w 2010 roku bronił senator PiS Jan Maria Jackowski, który podkreślał, że gdyby nie brak zachowania "elementarnych" procedur ze strony rządu PO-PSL, nie trzeba byłoby się z tym problemem mierzyć.

Śmigłowiec razem z Ukraińcami. Nowy pomysł Macierewicza

- Polska może razem z Ukrainą zbudować zupełnie nowy śmigłowiec. Trwają w tej sprawie rozmowy - oznajmił Antoni Macierewicz w TV Trwam. Według ministra obrony połączenie możliwości polskiego i ukraińskiego przemysłu zbrojeniowego mogłoby dać dobre efekty.

Jakubik o swoim filmie: dramat ubrany w garnitur thrillera

- W tej "prostej historii" proponuję widzowi pewien rodzaj zabawy, łamigłówki. Akcja dzieje się w dwóch, niezależnych od siebie przestrzeniach czasowych, które wzajemnie się przenikają - powiedział w programie "Wstajesz i weekend" Arkadiusz Jakubik, aktor i reżyser, którego najnowszy film "Prosta historia o morderstwie" trafi do kin 21 października.

W przydomowym ogródku wyrosła dynia gigant. Waży 400 kilogramów

Mateusz Rutha w swoim przydomowym ogródku wyhodował prawdziwego giganta. Dynia waży 400 kilogramów. Żeby zabrać ją z grządki potrzebny był dźwig. - Jeszcze nie wiem co z niej powstanie. Może najpierw gdzieś ją wystawię, żeby pokazać okolicznym mieszkańcom - mówi pan Mateusz z Łebcza na Kaszubach.

Wyrzucasz jedzenie? Zapłać za to "mandat"

Ksiądz Radosław Rakowski z Poznania zorganizował akcję „Nie marnuj jedzenia”. Zamierza rozdać pięć tysięcy plastikowych skarbonek. - Za każdym razem, kiedy jedzenie się zmarnuje i wyrzucimy je do kosza, płacimy do niej złotówkę mandatu – wyjaśnia. Zebrane pieniądze zostaną przekazane potrzebującym.

Płyną "skopać d... dżihadystom". Morskie muskuły Rosji naprężone

W drogę na Morze Śródziemne wyruszył wyjątkowo silny zespół rosyjskiej floty. Potwierdziły się wcześniejsze spekulacje i lotniskowiec Admirał Kuzniecow dostał eskortę w postaci krążownika atomowego Piotr Wielki oraz dwóch niszczycieli. Razem mają prezentować siłę Rosji na Bliskim Wschodzie.

Ekshumacja ciał wszystkich ofiar smoleńskich. Czego szuka prokuratura

- Jest wiele rodzin, które nie godzą się na ekshumację. Mówiąc delikatnie, jest to niehumanitarne - ocenił Rafał Trzaskowski w programie "Kawa na ławę" TVN24. Pomysłu ekshumacji ciał wszystkich ofiar katastrofy pod Smoleńskiem w 2010 roku bronił senator PiS Jan Maria Jackowski, który podkreślał, że gdyby nie brak zachowania "elementarnych" procedur ze strony rządu PO-PSL, nie trzeba byłoby się z tym problemem mierzyć.

"Ona się pompuje". Trump chce testów na narkotyki przed debatą

- Jesteśmy jak sportowcy, a oni muszą przechodzić testy. Uważam, że powinniśmy zrobić test na narkotyki przed debatą. Dlaczego nie? Powinniśmy zrobić taki test, bo ja nie wiem, co się z nią dzieje - stwierdził Donald Trump, sugerując, że jego rywalka Hillary Clinton bierze narkotyki przed debatami i "pompuje się".

Ostatnie castingi w "Mam Talent!". Znamy 40 szczęśliwców

Ostatni dzień castingów dziewiątej edycji "Mam Talent!". Kolejni wokaliści, tancerze, akrobaci próbowali przekonać jurorów do swoich umiejętności. W drugiej części szóstego odcinka Agnieszka Chylińska, Małgorzata Foremniak oraz Agustin Egurrola musieli wybrać 40 wykonań, które najbardziej zachwyciły ich w tej edycji.

Rządząca koalicja zachowa większość w czeskim Senacie

Trzy partie tworzące koalicję rządzącą w Republice Czeskiej zachowają większość w Senacie. Będą mieć w izbie wyższej parlamentu 48 z 81 senatorów - podały w sobotę czeskie media. Według nich najlepiej w wyborach wypadli chrześcijańscy demokraci.

"Burza mózgów" bez konkretów. Nadziei na koniec przelewu krwi brak

Wiele nowych pomysłów i zgoda co do prowadzenia dalszych rozmów - tym skończyło się kolejne spotkanie dyplomatów w szwajcarskiej Lozannie, poświęcone pogrążonej w wojnie domowej Syrii. Uczestniczący w nim sekretarz stanu USA John Kerry przyznał, że nie przyniosło ono żadnych konkretnych uzgodnień jak zahamować rozlew krwi.

Polscy luteranie i kalwini chcą zacieśnienia współpracy

Gotowość zacieśnienia współpracy w zakresie świadectwa wiary, wspólnoty, posługi potrzebującym i głoszenia Słowa Bożego z modlitwą zadeklarowały w sobotę w przesłaniu synody Kościołów luterańskiego i kalwińskiego w Polsce, które obradowały wspólnie w Cieszynie.

"Żołnierze całą noc pili i palili w kominku obrazami. Nad ranem tliły się jeszcze resztki"

Dzieła Jana Matejki, Józefa Brandta, Wojciecha Gersona i Aleksandra Gierymskiego po zakończeniu II wojny światowej zostały złożone na strychu jednego z dolnośląskich pałaców. Część spalili czerwonoarmiści. - Oni całą noc palili i pili. Byłem tam nad ranem 9 maja, w kominku się tliło - powiedział Polakom po latach radziecki oficer, który ocalił obrazy. Trafiły na wschód. W 213 wielkich paczkach wywieziono je 6 samochodami ciężarowymi. Później szczęśliwie wróciły do Polski. Nigdy nie udało się ustalić, co tej nocy bezpowrotnie zniszczono.

Przerzucali imigrantów z Afryki. Gang przemytników rozbity

Policja zatrzymała sześciu członków grupy zajmującej się przerzutem nielegalnych imigrantów z Afryki subsaharyjskiej do UE – podała w sobotę dyrekcja generalna policji w Madrycie. Grupa przerzucała imigrantów do krajów UE m.in. regularnymi liniami autobusowymi.

USS Mason znów otworzył ogień. Trzeci atak

Amerykański niszczyciel USS Mason krążący w pobliżu Jemenu po raz kolejny musiał się bronić przed atakiem. W jego kierunku wystrzelono "kilka" rakiet przeciwokrętowych. Załoga niszczyciela odparła atak, choć Pentagon nie ujawnił w jaki sposób. Mógł albo zestrzelić nadlatujące rakiety, albo je zmylić.

Prezentacja

Dynamiczna i nowoczesna prezentacja podczas przemówienia, to bardzo ważny element każdego wystąpienia.