Najnowsze

Najnowsze

"Krzykniemy na cały świat: chapeau bas dla narodu polskiego"

- Wszyscy czuli, że dzieje się coś niezwykłego. I tak było 25 lat temu - mówił w TVN24 Jurek Owsiak. Szef fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy podsumował tegoroczny wielki finał, opowiadał o trwającym liczeniu pieniędzy i zapowiedział, kiedy poznamy ostateczną kwotę.

"Szczęścia, poprzez melanż i ułudę, nie będzie"

- Chcemy w jakiś oryginalny sposób zwrócić uwagę młodym ludziom, że sięganie po używki to błędna, zła droga - mówił we "Wstajesz i weekend" Marek Posobkiewicz. Główny Inspektor Sanitarny opowiadał w programie o najnowszej akcji społecznej "Melanż - oczekiwania vs. rzeczywistość".

Laureatka pokojowego Nobla: dekret Trumpa złamał mi serce. Apeluje też ONZ

ONZ oraz Międzynarodowa Organizacja do Spraw Migracji zaapelowały do Stanów Zjednoczonych, by nie odchodziły od tradycji przyjmowania uchodźców. Apele padły po podpisaniu przez prezydenta Donalda Trumpa dekretu zawieszającego przyjmowanie przez USA imigrantów. Również Pakistanka Malala Yousafzai, najmłodsza laureatka Pokojowej Nagrody Nobla, zaapelowała do Trumpa, by "nie zamykał drzwi" przed poszkodowanymi dziećmi i rodzinami.

#dogrywka. Lwia część życia

Prowadzał na smyczy lwy. Opiekował się tygrysami, lisami czy małym hipopotamem. Nie wyobraża sobie życia bez zwierząt, a poznański ogród zoologiczny bez niego nie byłby taki sam. Bo zoo to jego drugi dom. I choć to przede wszystkim jego praca, nawet na emeryturze, zwierzęta pozostaną jego pasją.

Szydło: myślę, że szef MON podjął decyzję w sprawie Misiewicza

Premier Beata Szydło mówiła w sobotę, że czeka na wyniki śledztwa dotyczącego wypadku samochodowego z udziałem szefa MON Antoniego Macierewicza. Powiedziała też, że decyzje w sprawie pracowników ministerstwa obrony podejmuje ich szef i "myśli, że pan minister Macierewicz już takie decyzje podjął" wobec Bartłomieja Misiewicza.

Pięciu przywódców, pięć rozmów Trumpa

Donald Trump będzie w sobotę rozmawiał telefonicznie z przywódcami Japonii i Australii - poinformował w piątek wieczorem Biały Dom. Wcześniej rzecznik Trumpa Sean Spicer zapowiedział rozmowy prezydenta USA z przywódcami Rosji, Niemiec i Francji.

Prezes PiS: nie będzie przyspieszonych wyborów

Wybory samorządowe odbędą się na jesieni przyszłego roku – powiedział prezes PiS Jarosław Kaczyński. Zapowiedział przy tym, że jego ugrupowanie będzie dążyć do wprowadzenia w nich zasady kadencyjności, ale ostatecznie zdecyduje o tym Trybunał Konstytucyjny.

Nie żyje pierwszy przywódca ługańskich separatystów

Wałerij Bołotow, pierwszy przywódca proklamowanej wiosną 2014 roku samozwańczej Ługańskiej Republiki Ludowej (ŁRL) na wschodzie Ukrainy, zmarł w piątek w Moskwie. Jego współpracownicy poinformowali, że przyczyną śmierci był najprawdopodobniej zawał serca.

Szef BOR odwołany ze stanowiska

Gen. bryg. Andrzej Pawlikowski został odwołany ze stanowiska szefa Biura Ochrony Rządu, jego obowiązki pełni zastępca szefa BOR płk Tomasz Kędzierski - poinformowała w sobotę premier Beata Szydło. - Oczekuję na pełną informację ze strony pani premier, jakie są prawdziwe powody jego odejścia - powiedział szef PO Grzegorz Schetyna.

Cesarzowa go doceniła, dzieci od razu pokochały. Reksio skończył 50 lat

Reksio w tym roku kończy 50 lat. Pewnie, by nie powstał, gdyby nie Trola - suczka pomysłodawcy serii. I to, że reżyser nie chciał dłużej brać udziału w tworzeniu Bolka i Lolka. Choć ostatni odcinek powstał w 1990 roku, to Reksio do dziś zachwyca najmłodszych. Jest też szansa, że wróci. Powstaje awatar Reksia w 3D, jest też konspekt pełnometrażowego filmu animowanego.

Nie żyje aktor John Hurt

W wieku 77 lat zmarł w piątek w Londynie znany brytyjski aktor filmowy i teatralny John Hurt - poinformowała w sobotę nad ranem agencja prasowa PA. Artysta cierpiał na raka trzustki.

"To jest suma wszystkich strachów"

Kiedy czeka nas koniec świata? Zdaniem naukowców od zagłady dzielą nas 2,5 minuty. Nad "Zegarem Zagłady" zaczęli pracować w 1947 roku na uniwersytecie chicagowskim. To, co sprawiło, że wskazówki w tym roku zbliżyły się do "godziny zero", to rosnący arsenał nuklearny, zmiany klimatyczne i niebezpieczna retoryka najważniejszych polityków. Materiał "Faktów z zagranicy" TVN24 BiS.