Najnowsze

Najnowsze

Już ponad 900 niemieckich dżihadystów w Syrii i Iraku

Liczba dżihadystów, którzy od początku konfliktu wyjechali z Niemiec do Syrii i Iraku, by wspierać tak zwane Państwo Islamskie, wzrosła do 910 - podał w piątek "Der Spiegel", powołując się na dane Niemieckiego Urzędu Ochrony Konstytucji. Ok. 145 z nich zginęło w walce.

Ambasador Przyłębski: sprawa ma uderzyć w moją małżonkę

Nawet jeśli podpisałem jakieś zobowiązanie, to było to wymuszone pod groźbą nie tylko odmowy paszportu, ale także relegacji ze studiów - powiedział ambasador RP w Berlinie Andrzej Przyłębski. Wyraził przekonanie, że pojawienie się teraz kwestii jego oświadczenia lustracyjnego ma charakter polityczny. - Sprawa ma uderzyć w moją małżonkę - stwierdził. Julia Przyłębska jest prezesem nowego Trybunału Konstytucyjnego.

Dzień modlitwy i pokuty za ofiary księży pedofilów

Kościół katolicki w Polsce modli się dziś za ofiary księży pedofilów. Dzień Modlitwy i Pokuty to odpowiedź na apel papieża Franciszka. Arcybiskup Henryk Hoser zaznacza, że problem pedofilii w dzisiejszym - jak twierdzi - niesłychanie rozerotyzowanym społeczeństwie narasta. O problemie molestowania w kościele katolickim rozmawiał w programie „Tak Jest” etyk, ksiądz Andrzej Kobyliński.

23-letni migrant w walizce. Próbował opuścić Lesbos

41-letnia Syryjka próbowała bez wymaganych dokumentów wydostać się z greckich wysp i wraz z dwoma synami trafić do Aten. Jednego z nich, 23-letniego, ukryła w tym celu w walizce - poinformował w piątek grecki portal "Greek Reporter". Razem z drugim synem kobieta przebywa na greckiej wyspie Lesbos.

Jane Fonda wyznaje: byłam ofiarą gwałtu. "Myślałam, że to moja wina"

W swoim najnowszym wywiadzie Jane Fonda wyznała, że w przeszłości padała ofiarą przemocy seksualnej ze strony mężczyzn. - Byłam ofiarą gwałtu, molestowania seksualnego jako dziecko. Zostałam zwolniona z pracy, bo nie przespałam się z moim szefem - wymieniła dwukrotna laureatka Oscara w rozmowie z aktorką Brie Larson dla magazynu "The Edit".

PiS chce poważnych zmian w samorządach. Co na to Polacy?

51 procent badanych opowiada się za ograniczeniem do dwóch liczby kadencji wójtów, burmistrzów i prezydentów miast. 40 procent jest temu przeciwnych. O poglądach na zapowiadaną przez Prawo i Sprawiedliwość zmianę w ustroju samorządu pytał w lutowym sondażu CBOS.

"Architektoniczny Nobel" dla małej pracowni spod Pirenejów

Troje katalońskich architektów - Carme Pigem, Rafael Aranda i Ramon Vilalta, czyli RCR Arquitectes - zostało tegorocznymi laureatami prestiżowej nagrody Pritzkera. Przyznano ją za harmonijne włączanie budowli w pejzaż i więź z lokalną historią.

Merkel chce się spotkać z Trumpem

W niemieckich kręgach rządowych potwierdzono, że kanclerz Angela Merkel chce się spotkać z nowym prezydentem USA Donaldem Trumpem 14 marca w Waszyngtonie - podała w piątek niemiecka agencja dpa.

Najsłynniejsi szkoccy ćpuni wracają. W wielkim stylu

Po 21 latach do kin wchodzi druga część jednego z najlepszych filmów w historii brytyjskiej kinematografii. "T2 Trainspotting" jest świetnie zrobionym sequelem. Zachwyca świeżością, mądrością i nostalgią. Choć wielu w to wątpiło, powstała historia przejmująca i gorzka.

19-latek lubił skakać po wysokich budynkach. Spadł. Nie żyje

Jeszcze we wtorek 19-latek był w szkole. Wieczorem nie otworzył drzwi rodzicom. Przygotowywał się do egzaminu, nie chcieli mu przeszkadzać. Gdy nie odezwał się do czwartku, zgłosili zaginięcie. Kolega chłopaka powiedział policjantom, że 19-latek może być w nieczynnej cementowni. Tam go znaleźli. Nie żył.

Sąd oddalił zażalenie Ziobry. Bez kary dyscyplinarnej dla sędziego

Sędzia Wojciech Łączewski nie będzie miał kary dyscyplinarnej za wypowiedź w mediach z 2016 r., że wyrok skazujący na Mariusza Kamińskiego w 2015 r. "zapadł jednogłośnie". W piątek Sąd Apelacyjny w Warszawie oddalił zażalenie ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry na odmowę takiego postępowania.

Pytania o przeszłość ambasadora. IPN weryfikuje oświadczenie Przyłębskiego

Biuro Lustracyjne Instytutu Pamięci Narodowej wdrożyło w piątek procedurę weryfikacji oświadczenia lustracyjnego ambasadora w Berlinie Andrzeja Przyłębskiego - poinformowała p.o. dyrektor Biura Edyta Karolak. Sprawa dotyczy domniemanej współpracy Przyłębskiego z SB. Jak wcześniej informowała Karolak, działanie IPN nastąpiło "poza wszelką kolejnością".

Torturowali go tak, że zapomniał imion córek

Najgorzej było, gdy umieszczono mnie w więzieniu w Jasłyku, miałem połamane nogi i przestałem słyszeć - wspomina po 18 latach spędzonych w uzbeckim więzieniu Muhammed Bekjanow. 63-letni dziś mężczyzna był jednym z więźniów politycznych, którego wypuszczono po śmierci wieloletniego prezydenta Uzbekistanu Isłama Karimowa.

Sam prezes Kaczyński zapowiadał zmiany. PiS złożyło projekt ustawy

Klub PiS w piątek złożył w Sejmie projekt nowelizacji ustawy o ochronie przyrody w kwestii wycinki drzew - poinformowali politycy tej partii. Projekt zakłada zakaz zbywania nieruchomości, na której przeprowadzono wycinkę, podmiotom gospodarczym przez pięć lat i kary administracyjne w przypadku złamania tej zasady.

22 ukraińskich żołnierzy rannych w Donbasie

W ciągu ostatniej doby prorosyjscy rebelianci ostrzelali pozycje wojsk ukraińskich w Donbasie 116 razy. W wyniku walk jeden żołnierz zginął, a 22 zostało rannych – przekazał sztab operacji antyterrorystycznej na wschodzie Ukrainy.

Mają dość - ludzie pędzą i wjeżdżają im w dom. "Ciągle strach". Urzędnicy wiedzą

- Huk, szum, nie ma chodnika. Człowiek by na starość chciał mieć trochę spokoju, a tu ciągle strach - mówi tvn24.pl pani Apolonia. Bo w ogrodzenie posesji państwa Zięcinów, a zdarzyło się, że i w sam dom, wjeżdżają pędzące drogą samochody. Od furtki do ulicy jest bowiem ledwie kilkadziesiąt centymetrów. Urzędnicy deklarują pomoc, twierdzą, że szukają starszemu państwu mieszkania w mieście.

Biznesmen, milioner, pasjonat egzotycznych polowań. A także sadysta i gwałciciel

Biznesmen i milioner Marek W. mimo kolejnych wyroków, między innymi za znęcanie się psychiczne i fizyczne, od lat unika kary. Sądom dostarcza dokumentację o rzekomo złym stanie zdrowia. A czas, który powinien spędzać w więzieniu, przeznacza na dalekie podróże i uprawianie sportów ekstremalnych. W ostatnich latach co najmniej osiem razy był na afrykańskim safari i przygotowuje się do kolejnej wyprawy. Jak to możliwe, że tak łatwo udaje mu się unikać odpowiedzialności karnej? I jaką rolę odgrywa ojciec biznesmena, wieloletni szef prokuratury? O tym w reportażu Michała Fuji - w sobotę o godzinie 20 w "Superwizjerze" w TVN24.

Latające cysterny. Polska miała kupić z sojusznikami, chce "w trybie narodowym"

MON długo planowało wspólnie z unijnymi państwami kupno latających cystern, które znacząco wzmocniłyby polskie lotnictwo. Jednak pół roku temu Polska nie podpisała umowy, którą sama negocjowała. Problemem miały być pieniądze i negocjacje offsetowe z firmą Airbus. Teraz MON ogłosiło, że bada możliwość nabycia takich maszyn w - jak to określił resort - "trybie narodowym". Program nazwano "Karkonosze".

Lola "pracuje" na cmentarzu, jest postrachem gawronów

Lata i płoszy gawrony. Później posłusznie wraca na rękawicę pana Huberta. Samica jastrzębia imieniem Lola, bo to o niej mowa, "pracuje" na cmentarzu w Krośnie (woj. podkarpackie). Urzędnicy zapewniają, że inne sposoby pozbycia się stamtąd uciążliwego ptactwa nie działają.

Policjanci uratowali kobietę z płonącego budynku

Policjanci z Wieliczki dostali informację o pożarze domu jednorodzinnego. Na miejscu zastali mężczyznę, który twierdził że w płonącym budynku znajduje się jego siostra. Funkcjonariusze wyprowadzili 60-letnią kobietę na zewnątrz, sprawdzili też czy nie ma tam kogoś jeszcze.