Najnowsze

Najnowsze

"Nocą weszła do domu byłego chłopaka, odkręciła gaz". Zemsta za rozstanie?

Weszła w środku nocy do mieszkania w bloku, odkręciła kurki z gazem i wzięła kilka "fantów". W lokalu był jej były chłopak i jego rodzice. - Nad ranem jednego z lokatorów obudził zapach gazu. Tylko dzięki niemu nie doszło do tragedii - informuje policja. 26-latka podejrzana o usiłowanie zabójstwa jest już w areszcie.

"Wyniki są prawidłowe, nie mamy zastrzeżeń co do jakości wody"

Wyniki badań próbek wody Żywioł Żywiec Zdrój z zakładu w Mirosławcu (woj. zachodniopomorskie) są prawidłowe - poinformowała Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Szczecinie. Jak dodano, sanepid nie ma zastrzeżeń do jakości zdrowotnej wody z Mirosławca.

Nie zapłaci za swój błąd. Sąd po stronie urzędnika

Urzędnik z Ostródy nie musi płacić ponad 45 tys. zł za swoją błędną decyzję. Wydał niezgodne z prawem pozwolenie na budowę, przez co starostwo poniosło straty. O zapłatę odszkodowania pozwała go prokuratura, taką możliwość stwarza ustawa o odpowiedzialności majątkowej funkcjonariuszy publicznych.

Ruszyły licytacje samochodów, którymi jeździł papież Franciszek

Trzy granatowe volkswageny golfy, którymi poruszał się po Polsce papież Franciszek podczas Światowych Dni Młodzieży, od poniedziałku można licytować na popularnym internetowym serwisie motoryzacyjnym – poinformowano w poniedziałek podczas konferencji w krakowskiej kurii. Licytacja potrwa do 9 października.

Płatne parkowanie w sobotę? Prokurator się zdenerwował, miasta zmieniają prawo

Parkujesz w sobotę, wracasz do samochodu a tam... mandat. Taka niespodzianka może czekać na kierowców w niektórych, najczęściej niewielkich miastach. Ostatnio "weekendową strefę" chcieli wprowadzić urzędnicy z Szadku (woj. łódzkie). Powstrzymał ich prokurator, który skierował sprawę do sądu. A to może być początek końca płacenia za parkowanie w weekendy...

Separatyści z całego świata debatowali w pobliżu Kremla

W Rosji za nawoływanie do separatyzmu grozi do pięciu lat więzienia. Nie przeszkodziło to jednak w zorganizowaniu w Moskwie międzynarodowej konferencji ruchów separatystycznych, m.in. z USA, Libanu czy Afryki - informują w poniedziałek zachodnie media.

Rosja oburzona słowami o "barbarzyństwie"

Rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow oznajmił, że nie do zaakceptowania jest retoryka USA i Wielkiej Brytanii w kwestii Syrii. Skomentował w ten sposób posiedzenie Rady Bezpieczeństwa ONZ, na którym padły zarzuty wobec Rosji o "barbarzyństwo".

Rusłan na gdańskim lotnisku. Mógłby unieść sześć autobusów

Rozpiętość skrzydeł ma większą niż szerokość boiska piłkarskiego i spokojnie mógłby unieść sześć długich przegubowych autobusów miejskich. An-124 Rusłan po raz drugi w tym roku lądował na gdańskim lotnisku. Przyleciał w sobotę, zabrał ładunek i w poniedziałek rano odleciał do Moskwy. An-124 to drugi największy samolot transportowy świata, ma rozpiętość skrzydeł wynoszącą 73 metry, 69 metrów długości, 21 metrów wysokości. Może unieść 150 ton ładunku.

Wiktor Osiatyński

Wiktor Osiatyński – polski pisarz i wykładowca, prawnik, a także działacz społeczny. W latach 90. był dyrektorem Centrum Badań nad Konstytucjonalizmem w Europie Wschodniej w Chicago. W 1995 został profesorem w Central European University w Budapeszcie. Podejmował również współpracę z University of Connecticut i Uniwersytetem w Sienie. Wykładał na uniwersytetach m.in. Columbia, Stanforda, Harvarda. Był członkiem Komitetu Nauk Politycznych Polskiej Akademii Nauk. Specjalizuje się w zakresie prawa konstytucyjnego oraz historii doktryn politycznych i prawnych.

Gmina nie chce wozić chorych dzieci. Rodzice: organizują nam koszmar

Od września podopieczni Centrum Edukacyjno-Rehabilitacyjnego "Szansa" w Piotrkowie Trybunalskim nie mają jak dojechać na zajęcia. Transport – na własną rękę – muszą organizować rodzice. Bo gmina odmówiła zorganizowania dla nich dojazdu. Dlaczego? Bo bliżej jest inna placówka. - Urzędnicy dla zasady rujnują życia naszym dzieciom - załamują ręce rodzice, którzy chcą pozwać władze miasta do sądu.

Co jest na dnie studni odkrytej na zamku? Do środka wpuścili kamerę

Co kryje średniowieczna studnia? - takie pytanie zadają sobie miłośnicy historii i Zamku Książ (woj. dolnośląskie). To właśnie tam, na terenie dawnej rezydencji Hochbergów, znaleziono głęboką na kilkadziesiąt metrów studnię. Jej dno zalane jest wodą. - Możemy się jeszcze zdziwić tym, co jest na dole - przyznaje pracownik wałbrzyskiego zamku.

Asysta wojskowa jednak będzie. MON rezygnuje z "poległych"

Gdańskie uroczystości 77. rocznicy powstania Polskiego Państwa Podziemnego i Szarych Szeregów mają się odbyć jednak z asystą wojskową. Jak przekonują władze Gdańska, Ministerstwo Obrony Narodowej zgodziło się zastąpić słowo "polegli" słowem "zginęli" w apelu smoleńskim. Wcześniej właśnie z tego względu o zmianę scenariusza poprosili kombatanci z pomorskiego oddziału Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej.

Turyści z Portugalii odpowiedzą za niszczenie Muzeum Auschwitz

Dwóch nastolatków z Portugalii odpowie przed sądem rejonowym w Oświęcimiu za niszczenie historycznej Bramy Śmierci w byłym niemieckim obozie Auschwitz II-Birkenau. Grozi im do 10 lat więzienia – poinformował zastępca oświęcimskiego prokuratora rejonowego Mariusz Słomka.

Uprowadził 10-latkę do Niemiec, trafi do zakładu zamkniętego

Sąd umorzył postępowanie ws. uprowadzenia 10-letniej Mai z Wołczkowa (woj. zachodniopomorskie) i zdecydował, że podejrzany o to Adrian M. trafi do zamkniętego zakładu psychiatrycznego - poinformował w poniedziałek Sąd Okręgowy w Szczecinie. Mężczyzna porwał dziewczynkę w ubiegłym roku i wywiózł ją do Niemiec.

Czarne chmury nad Anodiną. Odsuną MAK od badania katastrof?

Szefowa Międzypaństwowego Komitetu Lotniczego (MAK) Tatiana Anodina zaprosiła do Moskwy przedstawicieli polskiej podkomisji badającej katastrofę smoleńską. Tymczasem rosyjski rząd dąży do zmarginalizowania MAK. Już odebrał Komitetowi część uprawnień, teraz rozważa pozbawienie MAK pełnomocnictw do badania katastrof lotniczych w Rosji. Kłopoty ma też sama Anodina, której zarzuca się, że faworyzowała firmę należącą do jej syna.

Koniec kadencji i co dalej? Prezes TK: wtedy mnie zamkną

Boję się o swoje życie, ale nie poproszę szefa MSWiA o ochronę. Wolałbym zjeść coś obrzydliwego, niż do tego gościa wystąpić o cokolwiek - powiedział prof. Andrzej Rzepliński, prezes TK, w wywiadzie dla "Gazety Wyborczej".