Najnowsze

Najnowsze

Eksplozja, zabójstwo i porwanie. "Zdarzenie terrorystyczne"

29-letni mężczyzna w poniedziałek zabił jedną osobę i wziął za zakładnika drugą w jednym z mieszkań w Melbourne. Po policyjnym szturmie napastnik został zabity, rannych zostało również trzech funkcjonariuszy. Australijska policja traktuje sytuację jako "zdarzenie terrorystyczne".

Torysi tracą. Brytyjczykom grozi "parlament w zawieszeniu"

Rządząca Partia Konserwatywna może liczyć na zaledwie 1,1 proc. przewagi nad opozycyjną Partią Pracy - wynika z sondażu przeprowadzonego przez ośrodek Survation dla telewizji ITV przed czwartkowymi wyborami parlamentarnymi w Wielkiej Brytanii.

23-latek zwolniony z aresztu. "To brat zamachowca z Manchesteru"

Brytyjska policja poinformowała w poniedziałek późnym wieczorem o zwolnieniu z aresztu 23-letniego mężczyzny zatrzymanego w związku z zamachem terrorystycznym w Manchesterze. Zginęły w nim 22 osoby, a 119 zostało rannych. Według mediów to brat zamachowca.

"Wszystkie mosty zostały spalone". Koledzy z uniwersytetu odcinają się od Morawskiego

- To jest bardzo bardzo głęboka rysa na obliczu profesora Morawskiego, to nie ulega wątpliwości - ocenił jeden z wieloletnich znajomych sędziego. Lech Morawski to jeden z najbardziej kontrowersyjnych sędziów Trybunału Konstytucyjnego. Swoim niedawnym wystąpieniem w Oksfordzie zszokował nawet tych, którzy są pełni uznania dla jego bogatego prawniczego i naukowego dorobku. Materiał magazynu "Czarno na białym".

Protest taksówkarzy. Paraliż miasta i złość klientów

Protest taksówkarzy sparaliżował Warszawę. Kierowcy protestują przeciwko zagranicznym firmom, które - wykorzystując aplikacje w telefonach - dopuszczają na rynek zwykłych kierowców bez licencji i bez założonej działalności gospodarczej. Protest wywołał nie tylko paraliż miasta, ale także złość klientów taksówek.

Szefowa kancelarii Dudy przejdzie do PZU? Opozycja pyta o jej kompetencje

Kolejne odejście z Kancelarii Prezydenta. Na początku maja ze stanowiska dyrektora zrezygnował Marek Magierowski. Teraz Andrzeja Dudę ma opuścić Małgorzata Sadurska. Nieoficjalne mówi się, że szefowa kancelarii trafi na wysokie i dobrze płatne stanowisko w państwowej spółce PZU. Opozycja zadaje pytania o jej kompetencje i mówi o "kolesiostwie".

Koledzy sędziego

Lech Morawski to jeden z najbardziej kontrowersyjnych sędziów Trybunału Konstytucyjnego. Swoim niedawnym wystąpieniem w Oksfordzie zszokował nawet tych, którzy są pełni uznania dla jego bogatego prawniczego i naukowego dorobku. Kompromitacja - tak teraz mówią jego bliscy współpracownicy z uniwersytetu w Toruniu. Konsternacja - dodają niektórzy, choć inni uważają, że można było się tego spodziewać. Arkadiusz Wierzuk.

Czechy przyjęły 12 migrantów. I więcej nie zamierzają

Czechy nie przyjmą już żadnych migrantów, przebywających we Włoszech i Grecji, na podstawie ustalonych przez Unię Europejską kwot rozdzielania uchodźców - oświadczył po poniedziałkowym posiedzeniu czeskiego rządu socjaldemokratyczny minister spraw wewnętrznych Milan Chovanec.

Głos sędziego

Profesor Morawski, który sam oskarża. Na słynnej już konferencji w Oksfordzie zarzucił polskim sędziom, i to tym na najwyższych stanowiskach, korupcję, twierdząc, że są na to bezdyskusyjne, jak się wyraził, dowody. Choć mijają trzy tygodnie, dowodów brak. Brak też reakcji prokuratury na takie publiczne doniesienie. To o tyle zaskakujące, że szef tej prokuratury i minister sprawiedliwości zarazem, Zbigniew Ziobro, tyle mówi o patologii w sądach i potrzebie jej zwalczania. Powołał nawet specjalny zespół śledczych, który takie przypadki ma badać. Dlaczego nawet nie zainteresowali się oskarżeniami profesora Morawskiego? O tym Artur Warcholiński.

"To nie alokacja uchodźców z Syrii decyduje, czy są zamachy"

Przyjmowanie uchodźców z Syrii nie ma związku z zamachami - stwierdził w "Kropce nad i" Bartłomiej Sienkiewicz, były szef Ministerstwa Spraw Wewnętrznych. Jako przykład podał Wielką Brytanię, która - jak wyjaśnił - nie przyjęła dotychczas ani jednej osoby w ramach unijnego systemu alokacji uchodźców, a doszło w niej do trzech ataków terrorystycznych w mniej niż 100 dni.

Witek: nie znam nikogo z Syrii, kto chciałby tu zostać

- Polska przyjmuje tych, którzy potrzebuję tej pomocy. Przyjmujemy obywateli Ukrainy, którzy u nas szukają schronienia przed wojną, ale także lepszego życia. Pomagamy wszędzie tam, gdzie ta pomoc jest potrzebna - mówiła w "Faktach po Faktach" szefowa gabinetu politycznego premier Elżbieta Witek pytana o przyjmowanie przez Polskę uchodźców z Syrii.

"Musimy przenieść żołnierzy". Bez porozumienia Niemiec z Turcją, wytypowano inną bazę

Mimo fiaska sporu o dostęp niemieckich deputowanych do tureckiej bazy sił powietrznych w Incirliku, gdzie stacjonują żołnierze Bundeswehry, prezydent Turcji Recep Tayyip Erdogan spotkał się w poniedziałek z szefem dyplomacji Niemiec Sigmarem Gabrielem. W poniedziałek po południu niemiecka minister obrony Ursula von der Leyen oświadczyła, że rząd w środę podejmie decyzję w sprawie wycofania niemieckich żołnierzy z tureckiej bazy.

NATO się powiększyło, wbrew Rosji. Skromna ceremonia

Wraz ze złożeniem przez szefa dyplomacji Czarnogóry Srdjana Darmanovicia w Departamencie Stanu w Waszyngtonie instrumentów akcesyjnych kraj ten stał się 29. członkiem Sojuszu Północnoatlantyckiego. W skromnej ceremonii udział wziął premier Duszko Marković.